Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kansas válasza Dilikutya (#100) üzenetére


Kansas
addikt

Azért egy 13-14"-os notin az új felület(Win/Office) tudja ám zabálni a hasznos képernyőterületet az információtartalom kárára... a régi nem igényelt ennyi helyet.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#102) inteltunder


inteltunder
tag

2013 óta nem raktam újra és sűűűűvviiit a win7, win10 meg egy ipari hulladék

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#103) Kansas válasza Duck663 (#95) üzenetére


Kansas
addikt

Az nem neked szólt... te már-már az identitásodba emelted a Win7 imádatot(PH profil, aláírás :DD)... mikor is láttam ilyet... ja tényleg, Xp-> Win7 váltáskor...
Sok érvet se hallottam tőled azon túl, hogy ronda, meg "mert csak" - ha nem tetszik a kinézete, tégy fel egy Rainmeter-t aztán úgy néz ki, ahogy úri kedved tartja.

Megdumálni mondjuk tényleg nem akarlak, max. felvilágosítani, hogy legalább a tények tudatában dönts úgy ahogy, ne mindenféle hoax-ok meg kamu-infók alapján.

(#102) inteltunder: ajjaj, troll veszély! ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#104) t72killer válasza inteltunder (#102) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hasonló tapasztalat egy hp mobil workstation-ön, 2012-ben vettük, munkára és privát is volt használva, vga-drivergenerációk jöttek-mentek, a win7 viszont 7 év után is a régi, összesen 0db(!!) kékhalállal, fura hibaüzivel v egyéb rendszernyavajával. Ezzel szemben a családi win10-eim brazil szappanopera kategória: ha nem kékhalál, akkor beállítások állnak fejük tetejére nagyfrissítés után, vagy egyéb módokon kezd el nyavajogni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#105) Kansas válasza t72killer (#104) üzenetére


Kansas
addikt

melós Win7 vs. családi Win10... hmmm... nem lehet, hogy van némi különbség a felhasználók hozzáértési szintje közt is(+ esetleg GPO / szabályozott SW-ellátás)?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#106) t72killer válasza Kansas (#105) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ugyanaz a felhasználó/admin: én. nem ma jöttem le a windóz-support falvédőről, az otthoni rendszereinket is kb úgy szoktam belőni, minta cégest, group policy, stb + nem telepítgetünk mindenféle szirszart - illetve észreveszem, ha a tuning okozna instabilitást.

Érdekes egyébként, mindenhasonló témájú topikban feltűnnek "hős win10 védelmezők", akik azon szerencsés csoportba tartoznak, akiknek soha semmi bajuk nem volt a rendszerrel és előszeretettel hülyézik le azokat, akik pl frissítés után egy csóri usb-csatlakoztatásra kékhalálsorozatot kapnak, és panaszkodni merészelnek. Képzeld el, nem én b.sztam el 20+év winfosch jártasság után, a M$ is elismerte és csodák csodája 1.5 év késéssel javították a hibát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107) Kansas válasza t72killer (#106) üzenetére


Kansas
addikt

Akkor mitől "családi"? Pontosabban mitől családibb a Win7-es gépnél?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#108) Reggie0 válasza t72killer (#104) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert ez emberfuggo is. Apam pl. akar 2 nap alatt kicsinalja a telepitgeteseivel a win7-et, mikozben allitasa szerint nem csinalt semmit, de evente biztosan. Nekem meg '13 ota ugyan az van fent.

[ Szerkesztve ]

(#109) Kansas válasza Reggie0 (#108) üzenetére


Kansas
addikt

WinXP-t, Win7-et én is gyakran kicsináltam a kísérletezgetéseimmel(utóbbit kevésbé) - a Win10 egyelőre a Win7-nél is nehezebben adja magát... bár kétségtelen, hogy ingerenciám sincs nagy az újratelepítésre, pár beállítást már el is felejtettem, hogy mi volt(mondjuk ez így volt Win7-en is, XP-ből csináltam magamnek nLite verziót, ott egyszerűbben ment).

Nem bánnám, ha Windows alatt is megvalósítanák a Linux "/usr" koncepcióját... tehát hogy teljesen el lehessen szeparálni a felhasználói cuccokat a rendszertől.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#110) Create.


Create.
addikt

Én a microsoft helyében már rég kiírtottam volna a régebbi op rendszereket. Win7/win8.1 kulccsal ingyen át lehetett menni teljesen korrektek voltak. Fogadni mernék, ha nem a win10 lenne az utolsó rendszer, hanem még jönne ki újabb, akik win7-et használnak most egy pár év múlva átmennének win10-re aztán megint sírnának, csak akkor a win10 mellett.

(#111) Kansas válasza Create. (#110) üzenetére


Kansas
addikt

+1

Sőt, én még a "Windows as a Service" jegyében bevezetnék egy havidíjas előfizetést is, ha valaki nem akar egyben nagyobb összeget kiadni - megfelelő árazássak kb. megszüntethetnék a Win OS warezt a fejlett világban...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#112) t72killer válasza Kansas (#107) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

otthon vannak, és a nejem officeozik-böngészik az egyiken, én a másikon játszottam-videóvágtam addig, míg a nyűgjeit megunva az én általam használtat ubuntura cseréltem. Az meg ugye bónuszpoén volt kb egy évtizedig, hogy keverték a régi és az új gui-t.

#110: ha nem vmi bazáriszar összehányt alfaverziós fícsörcsomagot próbálnak kiszórni, akkor minden ok. A win7-et rc1 kora óta használom teljes megelégedéssel, összesen 4 különböző win7es gép ment át a kezem alatt az évek során nulla rendszerproblémával. Unokatesómék szenvedtek csak, mert ott a gyerek rendszeresen telerakta vírussal/az it-biztonság kimerült a lejárt kódos nod32 üzijeinek kilövésében.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113) Reggie0 válasza Create. (#110) üzenetére


Reggie0
félisten

A tobbseg lehet, bar ki tudja. En inkabb vennek egy konzolt es marad a linux a PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#114) Ribi válasza Create. (#110) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bocs, de ott volt a W8, a W8.1, majd jött a W10. Se a 8 se a 8.1 nem késztetett váltásra. Szerintem a 10 még szarabb mint a 8/8.1. Mégis mi a bánatból gondolod, hogy ha lenne W11, akkor a 10 hirtelen megszépülne ha az előzőek sem késztettek váltásra? Vagy a 8/8.1-et a 10 fanok amolyan amnéziás módjára szeretnek elfelejteni? Szart hoznak ki szar után. Nincs ezen mit szépíteni.
Illetve mondom úgy, ha nem lenne teletömve szeméttel, lehet egy jó oprendszer lenne, de amit művelnek vele az teszi kakivá.

[ Szerkesztve ]

(#115) Kansas válasza Ribi (#114) üzenetére


Kansas
addikt

És én majdnem elhittem, hogy tények birtokában döntesz... mea culpa :R

Egyébként igen, Win10-ről próbaképpen visszamentem 8.1-re és mai fejjel bizony felejteném... Windows Server 2012/R2-t dettó.

Pedig nem vagyok fan, egyszerűen kerülöm a fölösleges szopást, amit a karbantartásuk jelent.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#116) ricsi99


ricsi99
addikt

Szerintem , a közhiedelemmel /statisztikákkal ellentétben nagyon is sokan használnak win7-et.
S a játékfejlesztők nyomására adták ezt ki szerintem.
Most képzeld el... kiadsz egy játékot ami mondjuk évek óta megy online és hozza a pénzt....
Most egy frissitéssel mert mondjuk egy extrát beledobsz eldobsz egy csomó játékost?

Nekem a kocka ismerőseim a win7 ,hez elégg ragaszkodnak.
Miért?
Bekapcsolja egyből tolja az adott game-t.
Nem akar lagolást ,mert a csoda rendszer háttérben variál.
Nem fog uj hw-t venni ,amig a régi megy... neki arra a játékra a jó és kész.
Nem érdekli az összes biztonsági /egyébb kérdés... ő lesz az első aki megérzi ha a gép összeszed valamit....és nem rest ...pen-drive be ,format / uj win fel ...driverek fel .... steam indit...
Nincsennek ,mindeféle életbevágó szuper titkos, bankszámlaszámai a gépen ....
Megbízik a 2-3 lépcsős beléptetés be a steam ba ,szal ellophatod a jelszavát...úgy se érsz vele semmit...

Egy szóval sem mondom ,hogy tökéletes.

Otthoni környezetben meg kit érdekel az oprendszer supportja?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#117) Ribi válasza Kansas (#115) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van dógom Win7-w10 és Server 2008-2019-ig mindennel.
Tudom begyepesedett vagyok, de se a 10 se a 2019 nem a barátom. :N
Milyen tényekről beszélsz?

(#118) Create.: Win7 is szar volt eleinte, de a Win10 nemtudom hanyadik pecsnél tart és nem javul.
Mint írtam, lehet nem lenne ennyire rossz, ha nem csinálna mindent automatikusan, kikapcsolhatatlanul. Böngészni kell a netet, hogy mi mindent kapcsolj ki miután felraktad. Amit a kövi patch úgyis felülcsap. Lehet ezek nélkül élhetőbb lenne sokkal, de így a mai formájában egy vicc.

[ Szerkesztve ]

(#118) Create. válasza Ribi (#114) üzenetére


Create.
addikt

Ugyanez ment a winxp-röl váltásnál is. kimaradt a vista, a 7-et se akarták elfogadni, de csak "kötelezöen" át kellett menni, aztán rájöttek, hogy nézd már nem is olyan szar ez. Megszokták a win7-et most meg nem bírnak elszakadni.

Arra leszek kíváncsi, hogy meddig fognak még kókányolt driverekkel kitartani ezek az emberek, akik még win7-eznek. Elöbb-utóbb úgyis lépni kell.

[ Szerkesztve ]

(#119) t72killer válasza Kansas (#115) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha vasadon működik, akkor nincs különösebb ok a win10 ellen, és talán a nagyfrissítések ritkításával (amihez kellett pár botrány...) ez meg is marad. De ugye semmi garancia, uis effektíve minden évben új OS a win10, átvariált eszközkezeléssel és csillió hibalehetőséggel...

#117: "a Win10 nemtudom hanyadik pecsnél tart és nem javul." - persze, mitől javulna? a "nagyfrissítések" fícsörupdate-ek, nem hibajavítás. Azaz ha az indiai programozószakkör kitalál egy új tamgoccsit, az rögtön repül is a start menübe, illetve a marketing-osztály kiszúrja, hogy ügyes emberek mindenféle adatforrásból kizárták őket group policy/registry beállításokkal, lecserélték a microszopsz-favorit programtársításokat? nosza keverjük meg/reseteljük ezeket is...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#120) Reggie0 válasza Create. (#118) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert SP1-et meg kellett varni.Kb. minden windows az SP1-ig hasznalhatatlan bughalom volt. Nyilvan neked ez ragaszkodasnak is tunhet.

(#121) Ribi válasza t72killer (#119) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na igen, ma egy program support listája úgy néz ki, hogy először jönnek a win7, w8/8.1, majd Windows 10 1703, 1709, 1803, 1809 and 1903.
Vajon miért kell egyesével felsorolni mindet? :F
Vajon. Minden egyes win frissítést halasztani kellett míg megírták hozzá a petchet. Mert szétgányolják állandóan az egészet. Lehet W10 hivatalosan, de a háttérbe franc tudja.

(#122) Create.: Win7-nel sem kell újrarakni. Csak javasolt. Ahogy 10-nél se kell, csak javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#122) Create. válasza Ribi (#117) üzenetére


Create.
addikt

Èn felrakom, nem babrálom és minden megy pöpecül. Sokan össze-vissza állítgatnak minden,mert azt hiszik milyen jó lesz. Aha csak szétbarmolnak mindent, aztán meg megy a sírás megint. Egy frissítés se cseszte még el a gépem, söt volt, hogy intelröl amd-re váltottam és a rendszert se kellett volna újra rakni.

(#123) ricsi99 válasza Create. (#118) üzenetére


ricsi99
addikt

"Megszokták a win7-et most meg nem bírnak elszakadni."
Tévedsz. Az az utoljára kiadott rendszer ami az userek jó pár % -nál , hibamentesen fut több éve.
Vista nem volt megbizható... Sima win 7 sima win8 se... csak sp1 után.
Most ha megveszel egy telefont... rá egy évre kijön egy új rendszer amivel megbízhatatlanabb lesz ... lecseréled ha csak telefonálsz/sms-ezel/facebookot tolod?
Xp sp1 ..el is sok gépen fut a mai napig... miért? Amire használják arra elég... most minek is vegyenek oda erösebb hw-t ,egy megbízhatatlan sw-vel?
PL: Biztos szeretnéd ha egy heti frissités után a bankautomata ahol kivennéd a kis hawi fixedet kiirná ,hogy sorry varj 20 peret amig frissitek ,aztán ha az egész bankrendszer kész és nincs gebasz majd kapsz zsetont...
de lehet ,hogy a megszokott kis menüt is átvariálja ,amit te ott tapicskolsz.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#124) t72killer válasza Ribi (#121) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

bizony, az új nvidia vga-m se támogatott ha jól tudom 1803 előtti buildeken. És elgondolkozhat az ember, mennyi erőforrás jut a hardveresnél/sw-gyártónál egy buildre, ha évente újra kell fejleszteni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#125) Create. válasza Reggie0 (#120) üzenetére


Create.
addikt

Nem, mert akkor ök már vistáról jöttek volna win7-re, nem xp-röl.

ricsi99: nem cserélem, de a frissítések mindig egyböl rakom fel. Most jön ki a ios13 az is egyböl megy fel. Ha már nem kap új rendszert akkor meg cserélem. (bár már lassan 3 èves a telóm, talán még 1 év van benne).
A bankos példád meg meg értelmetlen úgy ahogy van.
Most komolyan azt hiszed a win7 nem baszott még szét frissítéssel semmit? Nálunk a cégnél is volt már gond win7 update miatt.

[ Szerkesztve ]

(#126) qdak válasza Kansas (#28) üzenetére


qdak
addikt

Fura, hogy pár hete, Youtube-n pont az ellenkezőjét láttam.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#127) Kansas válasza qdak (#126) üzenetére


Kansas
addikt

Mármint minek az ellenkezőjét? Link?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#128) Reggie0 válasza Create. (#125) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, mert a win7 olyan gyorsan jelent meg a vista utan, hogy lenyegeben nem volt atmeneti idoszak.

A vista csak azoknal volt elterjedt, akik veletlenul pont a vista megjelenese es a win7 megjelenese kozotti idoszakban vett uj gepet, de inkabb laptopot es adottsag volt. A gyermekbetegsegeit meg ki sem notte, mire jott a win7, ezert a nagy tobbseg kivart. Sot, a vista annyira tre volt, hogy a laptopgyartok kozul jopar a win7 megjelenesehez kozeli idoszakban biztositottak a vasarlokat, hogy kapnak ingyenes win7-et a vistajukra, csak ne halogassak emiatt a vasarlast.

(#129) Kansas: Igen, a win8/8.1 is gyakorlatilag zsakutca volt. Olyan mint a win ME. A grafikont nem en csinaltam.

[ Szerkesztve ]

(#129) Kansas válasza Ribi (#117) üzenetére


Kansas
addikt

Milyen tények? Hát ez az, te sorolsz olyan dolgokat, amik nem tények, hanem szubjektív vélemény:
"Win7 is szar volt eleinte, de a Win10 nemtudom hanyadik pecsnél tart és nem javul." Rusnya és nem lett szebb, OK, de csak a Win7-hez képest, az összes többi Win verzióhoz képest nem. Mi olyan van benne, ami szar és nam javul, azokon a dolgokon kívül, amik direkt olyanok amilyenek?
Nekem is van benne olyan ami nem tetszik, pl. a touch-ra optimalizált lapos, szögletes, helypazarló csempés felület, de annak meg az inverze igaz Win7-re, azt meg tapival kínszenvedés használni(ami nekem fontos a Lenovo Yoga-m esetében pl.) a magas PPI-s kijelzővel egyetemben(ahol meg jól jön a "szellős" UI). Lehetne jobb a wide-gamut/HDR támogatása is, különösen több monitornál, ahol az egyik ilyen, a másik olyan, mint nálam. Ez van, nem lehet mindenkinek mindenben kedvére tenni, ezért van csillió 3rd party progi, amivel testre szabhatod magadnak.

"Mint írtam, lehet nem lenne ennyire rossz, ha nem csinálna mindent automatikusan, kikapcsolhatatlanul." Mi mindent? Telemetria kikapcsolható, patch-ek késleltethetőek. Mit csinál még automatikusan, ami nem tetszik neked?

Én próbáltam tényekkel válaszolni, erre nem találod őket... :D pedig isten úccse még azt a benyomást is keltetted bennem, hogy azok tudatában, de saját preferenciák alapján választottad azt, amit, erre jössz megint ugyanazzal a mantrával...

(#128) Reggie0: ha meg még ráteszed a grafikonra a Win8/8.1/10-et is, ott is láthatsz még ilyen gyors váltást...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#130) #16939776 válasza Kansas (#105) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem véletlen két, azzal a 2012-es WS-el egykorú gépem van, eggyik otthoni, mási munkahelyi, amiken így a Win 10 beállításokat keresztbe is tesztelhettem. Természetesen mindkettő probléma/panasz mentes volt win7-el.

Az ellen pl.: mit tud tenni a user, ha az OS energiagazdálkodása nem jó és amiatt kifagy a gép, beazosíthatatlan, repodukálhatatlan.
(sosemjöszrámiokozza).
Másik, hogy suttyomban az MS-által aláírt drivereket használja a componensekhez, ha rá is jössz és kicseréled a gyártó által aláírt driverre (paraszt ésszel uninstal, instal), akkor sem fogja azt használni, amíg nem kényszeríted rá az OS-t. (úgsemjöszráhogymiért).

Ez nem azt jelenti hogy az OS-szar, csak meg kell hozzá venni azokat a hardvereket, amikkel belenyúlás nélkül is képes stabilan működni, szóval egyértelmű "hozzánemértés" és nincs jogunk rossz véleményen lenni, róla, mert nem veszünk meg másnap az új gépet, ahhogy valamilyen működési hibába futunk, ez egyértelműen user error!

Én boldog vagyok ezzel a két géppel és win-10-el, csak egy picit el kellett merülni, de hát mindekinek van kedve/ideje/energiáj kigyomlálni pár apró bug-ot. :DDD Az élet kemény. ;]

[ Szerkesztve ]

(#131) t72killer válasza Kansas (#129) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó magas ppi, hogy is áll a win a skálázódással, így direktiksz csillió.0 idején?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#132) Sinesol válasza t72killer (#131) üzenetére


Sinesol
veterán

Semmi probléma nincs vele.

Btw szerintem nem túl jó ötlet ez a portolás, sose fog kihalni az az elavult rendszer így, mindig lesznek emberek akik szerint "jó az még" és lustaságból, maradnak. Ráadásul még fejlesztői erőforrást is elvesz, ha a win7-el még mindig foglalkozni kell.

[ Szerkesztve ]

(#133) Kansas válasza #16939776 (#130) üzenetére


Kansas
addikt

"Másik, hogy suttyomban az MS-által aláírt drivereket használja a componensekhez, ha rá is jössz és kicseréled a gyártó által aláírt driverre (paraszt ésszel uninstal, instal), akkor sem fogja azt használni, amíg nem kényszeríted rá az OS-t. (úgsemjöszráhogymiért)."
Ezt adom, de ezt már a Win7 is csinálta... és messze nem lehetetlen rájönni, nekem is sikerült több ízben is. Ha jól értem, neked is...

A másikba nem futottam bele... lehet, mert pár éve AMD-t használok, és az feltesz magának saját energiagazdálkodási profilt - igaz, Haswell-en se futottam ilyenbe, pedig az is sokáig volt.

Dehogy nincs jogunk rossz véleménnyel lenni róla, de ami user error az user error, a HW-választáson túl is(ami pl. Linux-nál hatványozottan megy). Ami meg szubjektív, az megint nem OS "hiba", hanem egyéni ízlés...

(#131) t72killer: mint írtam, szarul, de kb. a mobiltelós OS-eken(Android/IOS) kívül minden más is. Win7 még szarabbul, ha jól rémlik 3 lépésben lehet állítani a skálázást, nincs "annyi amennyit beírok"
Böngészőkből is hiányzik nekem a "fit visible" dinamikus skálázás(lásd pl. Adobe Reader).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#134) Atom_Anti válasza Reggie0 (#128) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Szerintem Microsoft itt hibát csinál, épp a Windows 7-et kellene tovább támogatniuk a 8 helyett. Csak nézzék meg melyiket mennyien használják.

(#129) Kansas
Mert Windows 10 egy adware szemét, Win 7 szép és jól megszokott. Én csak sajnálom akik már 4 éve beugrottak MS-nek, még mindig mindenre jó a 7. Idei legújabb Ryzen 3000-es gépemet is Win 7 re építettem.

[ Szerkesztve ]

(#135) andy19770128 válasza Kansas (#28) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Leteszteltem 6/12 nél a ryzen esetében 23% kot hagy le

(#136) Kansas válasza andy19770128 (#135) üzenetére


Kansas
addikt

Mármint Win7 alatt 23%-kal lassabb a 6/12-es Ryzen, mint Win10 alatt?
Az nem semmi... bár valamivel rosszabbra(~30%) tippeltem én paraszti logikával.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#137) Reggie0 válasza Atom_Anti (#134) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem is. Mondjuk en a szoftverfejlesztes szempontjabol elegge radikalis nezoponton vagyok. Szerintem a veszelyes hibak javitasa kb. orokke kotelezo lenne, csak a feauture fejlesztes nem. Azaz, ha van valami hiba pl. a tcp stackben amivel exploitolhato, az egyertelmuen mernoki mulasztas eredmenye. Barmilyen mas tartos hasznalati cikknel is koteles a gyarto jotallni az ilyenekert.

(#138) Atom_Anti válasza Kansas (#136) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Semmivel nem lassabb Win 7, sőt gyorsabb,

Windows 7 vs. Windows 10 Gaming

[ Szerkesztve ]

(#139) Sinesol válasza Atom_Anti (#138) üzenetére


Sinesol
veterán

Sokat nem bizonyit ez a pár régebbi dx11-es game, nem használnak ki túl sok magot sem...

[ Szerkesztve ]

(#140) Cs1csó válasza Healbacsi (#80) üzenetére


Cs1csó
félisten

OBJEKTÍV okot akarsz?
- 4 hónap múlva lejár a támogatása és nem érezi rá több biztonsági frissítés, eddig is biztonságosabb volt a Windows 10 - akár szubjektíven is - de januártól már hivatalosan is biztonságosabb lesz a Windows 10

(#141) Kansas válasza Atom_Anti (#138) üzenetére


Kansas
addikt

Semmivel sem validabb a YT teszt, mint andy19770128 mérése. Én magam nem mértem, arra tudok hagyatkozni, aki viszont igen. De nézd meg pl az AC-ben(vagy for Honor-ban) a low fps értékeket, Win10 alatt látványosan magasabbak... pedig az API elvileg ugyanaz, meg a HW is, az OS az egyetlen különbség.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#142) Reggie0 válasza Kansas (#141) üzenetére


Reggie0
félisten

Illetve par helyen szemmel lathatoan rocogosebb a win7-en. Pl. 2:15-nel a fust, meg valahol elotte ahol uszott. Igazabol barmi lehet az oka, a driver se pont ugyan az.

(#143) Atom_Anti válasza Kansas (#141) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Érdemes szerintem jobban utána nézni, mert ezt épp Win 7 ről olvasni, illetve kevesebb stutter, egyenletesebb FPS, akár ott a youtube kommentjeibe. Én konkrétan nem hasonlítottam össze, mert egyszer volt nálam Win 10 fenn. Persze azt is megértem, hogy Win 10 userek próbálják igazolni magukat hogy helyes volt a váltás és nem a semmiért viselik el bosszantó dolgait.

(#144) Dilikutya válasza t72killer (#124) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én arra tippelnék, nem fejlesztik azt újra évente. Valószínűleg szoftveres tiltás van, ösztönözve, hogy frissíts.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#145) Sinesol válasza Atom_Anti (#143) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem meg épp a Win7 userek akarják magukat igazolni ilyesmikkel, hogy nem éri meg váltani és jobb a nehézkes, elavult, buta rendszeren maradni.

Mégis hogy lenne simább amugyis az fps, amikor még ezekben a régebbi játékokban is többnyire kikap minimum fps terén, van ahol nagyon csúnyán.

[ Szerkesztve ]

(#146) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Hm. Régen a Windows userek csak a Maceseket meg a Linuxosokat fikázták, most már egymást is. Jó látni, hogy van fejlődés! :DDD

(#147) Dr. Romano válasza Sinesol (#145) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mert a windóz tíz már okos rendszer?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#148) Kansas válasza Atom_Anti (#143) üzenetére


Kansas
addikt

Ezt el tudom esetleg képzelni kisebb procik esetében.
Kétlem viszont, hogy a Win7 ütemezőjét optimalizálták volna a 8+ szál kezelésére, különösen pl. Ryzen esetében, ahol Win10 esetében is egy utólagos patch rakta helyre. Felkészítve elvileg 32-magig van 32-biten, 256-magig 64-biten, tehát kétségtelenül használni fogja, de hogy optimálisan-e?
Úgy tűnik, nem, bár Reggie0 felvetése is jogos, hogy nem feltétlenül egyezik meg a driver sem, bár nem térnek ki rá külön, szóval a drivercsomag lehet ugyanaz, csak OS-függő, hogy melyik részét teszi fel.

(#146) Jesus_Shaves: ez azért lehet, mert már régen se az volt a vita tárgya, hogy Linux vagy Windows vagy MacOS, hanem az, hogy "az ENYÉM jobb, mint a TIÉD" - ha van objektív indok, jó, ha nincs "AKKOR IS JOBB!" ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#149) Duck663 válasza Kansas (#103) üzenetére


Duck663
őstag

Tudom, hogy nem nekem szólt, csak jól esett a felismerés. Végre!

Nem imádom, csak nincs jobb (számomra jobb). Ha mégis valamiért majd egyszer váltásra szánom el magam, nagyobb az esélye egy Linuxnak.

XP-nél nálam biztos nem láttál ilyet, még csak a beta Vista volt kint, de már nyúztam, sőt a Vista végleges megjelenése után nem sokkal kezdtek szivárogni a 7 beta verziói, és onnantól már azt használtam, az sem zavart, hogy az újabb verziókat nem lehetett a másikra telepíteni és állandóan mentegetni kellett mindent. De az amit a M$ a Win8 óta művel, az megfekszi a gyomrom. Szeretem az újdonságokat, az innovatív, de átgondolt dolgokat, de ez az irány ez számomra nem az.

Köszi, de nem mókolok semmit.

Tapasztalati úton döntök. Kipróbáltam és nem köszönöm. Kipróbáltam a 8-at a 8.1-et, a 10-et és nem kérem. A Win7 mellett egyébként fent van egy 10-es, a tavaszi frissítés utáni behalás után, újra felkerült egy, de azon túl, hogy feltettem meg néha frissítem, elég is. 1-1 játékot esetleg megnézek, de ennyi, máris menekülök vissza a 7-esre.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#150) Sinesol válasza Dr. Romano (#147) üzenetére


Sinesol
veterán

Ezt komolyan meg kell kérdezni? lol, azt hittem ez elég nyilvánvaló így 2019-ben, habár win 7 usereknek lehet nem, biztos azt hiszik az a normális amit az tud. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.