Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Reggie0 válasza BBencK (#246) üzenetére


Reggie0
félisten

Koszi, ezeket ismerem, de a problemara nem megoldas, csak tuneti kezeles.

(#252) Vesa válasza uvlight (#248) üzenetére


Vesa
veterán

+1 :D

Jó hír ez a Dx12, nem mintha érintene.

A tudomány a valóság költészete!

(#253) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Nem értem, minek kínlódnak vele, mikor elvileg a microsoft már a win 10-re akarná átszokatni a usereket.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#254) ricsi99 válasza ATi GAMES (#253) üzenetére


ricsi99
addikt

Van még egy réteg aki nem vált, mind1 miért.
Játékfejlesztők viszont nem akarják elveszíteni ezt a réteget... sokkal egyszerűbb a 1 dx re portolni, fejleszteni a játékokat. Igy megoldható hogy fusson a game.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#255) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Hát aki még win 7-en akar 2019-ben gamelni nemigen kell DX12 szerintem. Hol tudja az az oprendszer a mai hardvereket kihasználni? Sehol... Ha meg olyan régi a gépe, akkor megint csak felesleges, mert örülhet, ha DX11-ben elmennek neki a gamek.

[ Szerkesztve ]

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#256) ricsi99 válasza ATi GAMES (#255) üzenetére


ricsi99
addikt

Szóval úgy gondolod ,hogy a te konfigurációd alatt ne is játszon senki?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#257) Dilikutya válasza ATi GAMES (#255) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem is az operációs rendszernek kell tudni kihasználni a hardvert. Elméletben a Windows 7-nek, ha van a hadverhez driver, DX11-ben kb. ugyanúgy kéne működnie játékokban, mint a Windows 10-nek. DX12-ben ez ugye jelenleg mérhetetlen, hisz nincs támogatás, és ezután is csak ott lesz (részlegesen), ahol azt a fejlesztő belerakja. De miért ne rakná bele azt a kis extra munkát, feltételezem, könnyebb, mint DX11-re is megcsinálni a programot. Nyilván lesznek dolgok, amik nem fognak működni a Windows 7 miatt, de a játék futni fog, és gondolom, látványban olyan nagy kár nem esik benne. Akinek meg RTX2080 van a gépében, az jó eséllyel eddig sem Windows 7-en játszott DX11 módban. Ez igazából a fejlesztőnek jó, mert elhagyhatja a DX11-et végre, a DX12-t meg úgy is támogatja egy rakás hardver, már a Radeon 7xxx sorozat is, ami nem fiatal.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#258) Kansas válasza ATi GAMES (#255) üzenetére


Kansas
addikt

Nem azért, de kb. az összes AMD VGA.n és NV-ből a Turing-okon(16xx és 20xx szériák) gyorsabb a DX12 mint a DX11 azonos játékban(pl. Warhammer:TW de több másik is) - a te Pascal-odon még valóban nem...
Turingra elvileg sokat javított az NV a DX12-es teljesítményén.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#259) ATi GAMES válasza ricsi99 (#256) üzenetére


ATi GAMES
tag

Ha neked ennyi jött le abból amit írtam, akkor ülj le, 1-es.

Többiek akik értelmezték is a lényeget:
Nekem az volt a személyes tapasztalatom, hogy a windows 7 alatt kevesebb fps számot tudtam elérni, ráadásul a vga meg a cpu sem volt kihasználva.
10 alatt már a gpu a nagyobb címeknél, meg amik normálisan meg is vannak írva közel 100 százalékon ment illetve értelemszerűen a proci is jobban dolgozott.
Munka területén meg főleg érzékelhető a különbség. Mintha másik gépet használna az ember, nem is ugyan azt.
Ez a saját tapasztalatom, az új architektúrájú Vga-k még nem kerültek kezeim közé tesztre, de gyanítom, hogy ott is a gyakorlatban hasonló lehet a helyzet. De lényegében többen is leírták már, hogy akinek meg új karija van pl 2000-es nvidia, azok meg valszeg nem vin 7-eznek...

[ Szerkesztve ]

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#260) ricsi99 válasza ATi GAMES (#259) üzenetére


ricsi99
addikt

Drága barátom

Értjük ...te cuccaidon a win7 rosszabbul fut. Ezért másnak se kell.
Tiszta feleseg.
Munka is gyorsabb , játék is .

"Ha neked ennyi jött le abból amit írtam, akkor ülj le, 1-es"
apuci amikor megvette a géped ,viselkedni nem tanitott meg?
gondolom sokat halhattad ezt a mondatot....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#261) ATi GAMES válasza ricsi99 (#260) üzenetére


ATi GAMES
tag

1. Nem vagyok a barátod.
2. Nem mondtam, hogy másnak sem kell, nyilván megvan a maga haszna, de az nem a játék, meg a munka, főleg, hogy már frissítések sem nagyon jönnek rá.
3. Én nem személyeskedtem és a többiekkel el is tudtam beszélgetni.
4. Nem apu vette a gépet, kamionozok és telik rá, nem tehetek róla ha neked nem.
5. Javaslom, hogy foglalkozz a saját dolgoddal inkább, ha nem tudsz személyeskedés nélkül társalogni. (biztos sokan mondták már neked...)

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#262) akaido válasza GodGamer5 (#49) üzenetére


akaido
addikt

"Őskövületként" jelzem, használom játékra -is-a w7-et: időrendi sorrend: Quake1-2-3, Doom2016.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#263) CPT.Pirk válasza ATi GAMES (#259) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nem csak személyes tapasztalat, tényszerűen több fps-t kapsz W10-el, mert egészen más a grafikus alrendszer benne. Ez mérésekkel igazolt dolog.

Zenét is értelmesebb W10 alatt hallgatni mint Win7-en (külső ASIO drivert nem nézve), mert végre kivették a mixert meg az egyéb köztes rétegeket amik késleltetéseket okoztak, így már párban van ezen a téren a Windows egy bármilyen Linuxal, míg korábban nem ez volt a helyzet.

Viszont munkában semmivel sem érzem gyorsabbnak, mint elődeit. Maga az oprendszer is nagy méretű, amivel gyorsabb az azért van, mert azóta fejlesztettünk gépet meg kb. mindenki átállt SSD-re, Win7-et meg még inkább HDD-n használta az ember... Van is valami hivatalos MS ajánlás róla, hogy ne telepítsd HDD-s gépre a Win10-et, mert a user experience gáz lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#264) SkyLine3000 válasza satz18 (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

+1
Én is telibe sz@rom, h lesz megszűnik rá a támogatás. Eddig sem érdekelt, ezután sem fog. És ezzel kapcsolatban rohadtul nem érdekel más véleménye! Van 10-em is a gépen, de csak végszükség esetén használom.

(#265) ricsi99 válasza CPT.Pirk (#263) üzenetére


ricsi99
addikt

"Ez nem csak személyes tapasztalat, tényszerűen több fps-t kapsz W10-el, mert egészen más a grafikus alrendszer benne. Ez mérésekkel igazolt dolog."
pl?

"Zenét is értelmesebb W10 alatt hallgatni mint Win7-en (külső ASIO drivert nem nézve), mert végre kivették a mixert meg az egyéb köztes rétegeket amik késleltetéseket okoztak, így már párban van ezen a téren a Windows egy bármilyen Linuxal, míg korábban nem ez volt a helyzet."

ez viszont nagyon érdekelne... viszont általában ASIO drivers hangkártyáim vannak... viszont a zenét szeretem.
Most viszont mezei alaplapi recsegöm van... és nem hallok igazán különbséget.... tudsz mutatni egy oldalt ahol van ilyen teszt?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#266) CPT.Pirk válasza ricsi99 (#265) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mind a két információ a Win10 újdonságait taglaló cikkekben volt, vissza kellene nézni a híreket. Az FPS többlet dolgot azt hiszem maga az MS is tényként kezelte, mint indokot a W10-re váltásra.

A hangrendszer módosítását meg a 8.1-ben még nem csinálták meg ha jól tudom, az tisztán a 10-be került be. Most meló közben erről sem tudok linket adni, de biztos találsz audio latency teszt cikkeket erről. Mondjuk egy alaplapi hangkeltőt nyilván nem túlzottan fog befolyásolni a dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#267) ricsi99 válasza CPT.Pirk (#266) üzenetére


ricsi99
addikt

"Mind a két információ a Win10 újdonságait taglaló cikkekben volt, vissza kellene nézni a híreket. Az FPS többlet dolgot azt hiszem maga az MS is tényként kezelte, mint indokot a W10-re váltásra."

Na ja ha az Ms tényként kezeli... ez belőlem max egy laza félmosolyt fakaszt...

Hangrendszernél meg ha asio driveres kártyám van akkor a win -nek sok beleszólása nincs...
Azt hittem visszatér az a rendszer ,hogy a játék miegyéb közvetlen el tudja érni a kártyát

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#268) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Érdekes vita alakult ki de előbb utóbb kikopnak a hardverek a Windows 7 alól és mindenki váltani fog, ha tetszik, ha nem. Persze akinek 10+ éves hardvere van és 10 éves játékokkal játszik ott kb. mindegy, de i9 és 2080Ti mellett valami friss AAA címet tol akkor azon a konfigon lehet nem is tud települni már a Windows 7.

(#269) ricsi99 válasza Cs1csó (#268) üzenetére


ricsi99
addikt

És?
Lehet abból a pénzből veszek egy konzolt +hozzá tévét
Azon felül hidd el ,sokan max heti 1-2 órát játszanak valamit ,azon felül dolgozik videózik.
Pont ezt a réteget nem fogja megnyerni a 10

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#270) Cs1csó válasza ricsi99 (#269) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem érted, előbb utóbb szó szerint kikopik a hardver. A friss alaplap vagy processzor nem fogja támogatni, már most is van olyan - ha jól tudom - amire nem lehet Windows 7-et telepíteni csak Windows 10-et, csak idő kérdése.

(#271) CPT.Pirk válasza ricsi99 (#267) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tényként kezelte igen, elvégre nem véletlen fejlesztettek annyit rajta, de ezt te is meg tudod mérni otthon, csak egy dualboot telepítés kell...

A hang meg gyakorlatilag az amit mondasz, nem kell minden hangnak keresztülmennie a Windows mixeren, mert már nincs.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#272) ricsi99 válasza CPT.Pirk (#271) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi van dual boot -om
Latency- majd lemérem hétfön addig meló van sajna

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#273) ricsi99 válasza Cs1csó (#270) üzenetére


ricsi99
addikt

Tavaly váltottam vissza win10-röl mert elegem lett belőle.
Ha meg kipusztul mindenem szerintem akkor is megoldom a win7-et ,ha meg nem akkor kubuntu fel és csók... a win10 mostani állapotában valahogy nem vonz majd a következő win talán...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#274) Márton válasza Duck663 (#27) üzenetére


Márton
nagyúr

Mélységesen egyetértek az utolsó bejegyzéseddel!
Csak a VR miatt van (legál) win10-em, de rühellem indítani is.
Minden mást 7-esen intézek.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#275) Cs1csó válasza ricsi99 (#273) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gratulálok, a végső érv: Linux-ra váltasz. :DD

(#276) ricsi99 válasza Cs1csó (#275) üzenetére


ricsi99
addikt

Miért ne?
Arra a rendszerre váltok ami nekem szimpatikus.
Veled ellentétben engem nem köt a DX12-WIN10 szimbiózis...
Most képzeld el... nem kell rettegnem a csúnya cackerektő..... jövőre nem kel antivírus licenszet fizetnem....
Nem akarnak meggyőzni a fanatikusok ,hogy BWM alatt ne vegyek verdát.....
Mondjuk januárban bekapcsolom a gépet ,aztán csak elég az altatás...5 sec alatt fel is ébred a mostani ócskavas... majd kikapcsolom ha szerelgetni akarok valamit.
Wine -ben megy simán sok játék... amit meg én tolok oda van linux port ...
Az opera /chrome /porhub ikonja is ugyan úgy néz ki.....
Szóval tele van hátránnyal... hidd el MS a csúcs... bármely Almás felhasználót megkérdezhetsz. Ámen

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#277) Cs1csó válasza ricsi99 (#276) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem érted, ez olyan mint ha bemennél egy az ásványvizeket kibeszélő oldalra és a végén megállapítanád, hogy te inkább átállsz csapvízre.
Windows 7 - Windows 10 - DX 11- DX 12 volt a téma erre egy huszáros vágással Linuxra váltasz. Megoldottad mint a gordiuszi csomót.

(#278) CPT.Pirk válasza Cs1csó (#277) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért is ne? Én most éppen a Shadow of Tomb Raider játékot játszom Linux alatt Steamen keresztül, Vulkan-t használva. (Steamplay - proton) Van élet a DirectX-en túl is. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#279) ricsi99 válasza Cs1csó (#277) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen.
És ?
Mi ezzel a problémád? Elöször meg akarsz győzni ,hogy elöbb-utóbb váltani kell

"Nem érted, előbb utóbb szó szerint kikopik a hardver. A friss alaplap vagy processzor nem fogja támogatni, már most is van olyan - ha jól tudom - amire nem lehet Windows 7-et telepíteni csak Windows 10-et, csak idő kérdése."

ezt te írtad.

Én felvázoltam több lehetőséget,ami majd meg talán, meg a jövő kategória...
Engem nem tudsz meggyőzni hogy ez az egyetlen alternatíva....
Az hogy az Ms-nem ad supportot? És akkor mi van? Lehetséges te nem tudsz telepíten egy win-7 vagy régebbit os-t vagy más os-t support nélkül. Nekem eddig sikerült.

Te mit teszel ,ha holnap valaki bedobná ,hogy hú jött egy gixer a win10-ben és ezentúl tilos használni?
Mittomémén zombihálózat megeszi a vga-d... van b.) terved?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#280) ricsi99 válasza CPT.Pirk (#278) üzenetére


ricsi99
addikt

Vulkán +1... nemhiába kapadozik az Ms... Platformfüggelen és ,működik... nem kell driverfrissités ,anyámkínja .
Ha megirják jól... (vagy úgy ahogy )akkor megy ... ha nem akkor meg a játékfeljesztő csinálja meg ha kell neki a pénzt... nemár az oprendszer +driver korrigálja a dolgokat.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#281) CPT.Pirk válasza ricsi99 (#280) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hátő, driver frissítés az kell persze, mindegyik oprendszernél. Linux alatt a mesa része a vulkan, így friss mesa-t szállító disztró kell, ha érdemben Vulkanozni szeretnél. A népszerű Ubuntu pl. pont nem jó erre a célra a kiadási modellje miatt, de az Ubi alapú Pop! OS nagyon is. https://www.youtube.com/watch?v=Co6FePZoNgE&

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#282) ricsi99 válasza CPT.Pirk (#281) üzenetére


ricsi99
addikt

Azt hittem Linux ról beszélünk :R
... az Ubuntu nevű förmedvényt a win10 iso mellett tárolom...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#283) akaido válasza ricsi99 (#279) üzenetére


akaido
addikt

A magam részéről úgy értelmeztem, hogy eredetileg csicso82 kolléga a w10-és megjegyzését általános értelemben használta, nem éreztem rajta w7 ellenségességet, inkább tényszerűen próbált ecsetelni.
W7 van 3 gépemen is, szóval ezt használom évek óta és fájdalmas lesz ha már nudli lesz a "szupport."

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#284) Cs1csó válasza akaido (#283) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K már 2009 tavaszától még a kiadásra kész változat előtt kezdtem el használni a Windows 7-et és egészen kb. 2015 tavaszáig azt használtam. Eljárt felette az idő, mint ahogy a Windows Xp és a Windows 98 és a régebbiek felett is.

(#285) Dilikutya válasza ricsi99 (#282) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van róla halvány fogalmad, hogy a Kubntu az micsoda? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#286) ricsi99 válasza Dilikutya (#285) üzenetére


ricsi99
addikt

Halvány van.
KDE nekem bejön , rendszert fel tudom rakni, csomagokat tudok hozzá telepiteni. Vga-t a zárt drivert is fel tudom tenni ,ha kell.... wifi kártyámat is hozzá tudom adni, Operát is rá tudom tenni.Skype ,egyéb álltalam használt programok /vagy alternatívűja is megy repóbol vagy csomagból.
Aztán működik szépen ahogy kell.
Steam alól és fel tudom pakolni a játékot.

Tudom ,hogy ubuntu kde-s felületeként indult és mindig az aktuális ubu disztro ra épül/t ,de számomra stabilabb , szebb , és a kávét is ágyba hozza.

Nem vagyok sw- zseni...nem tudom a motorház tető alatt ,hogy mint van megoldva ,de mivel úgy működik mint ami számomra egy os-nek kell igy nem is érdekel...

Computer... definiáld... förmedvény:
Egy csilivili ,haszontalan dolgokkal megtömött rendszer... ami varázslóval nyit és parancsorral végződik ha gond van... azon felül próbál valami másra hasonlítnai

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#287) Dilikutya válasza ricsi99 (#286) üzenetére


Dilikutya
félisten

Magyarul tehát, ha az Ubuntu szar, akkor ez is. Csak a KDE-ben tér el, semmivel nem kéne hogy stabilabb legyen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#288) ricsi99 válasza Dilikutya (#287) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem kell sarkosítani. Nem fekete és fehér
Van egy tonna disztró
Egyik ebben jobb ,másik meg abban.
Pl amikor a szomszéd wifi hálózatát teszteltem akkor meg a "Blacktrak" hoz ragaszkodom... Kali nem jött be napi használatra :D
Gondolom igény is van rá azért van annyi fajta
Ki mire használja a gépet... az os amit használsz ,lehet neked is beviszi a kávét ,de tejjel mert úgy szereted.

Ebben a szemléteted olyan mint akik a win10 "fanatikusok" tábora... csak egy rendszer ami tuti...többi meg sz@r... elavult , stb.

Persze meg lehet ,győzni magunkat ,hogy az kell ,csak az jó.... Én napi használaton 2-3 Os-en tudom elképzelni magam.

Szóval mivel nekem pl "Baotian" kis robogóm van amivel munkába /boltba / 5 utcával lejebb a kurv{khoz járáshoz használok , akkor azt cseréljem le mert nem trendi?

"Magyarul tehát, ha az Ubuntu szar, akkor ez is. Csak a KDE-ben tér el, semmivel nem kéne hogy stabilabb legyen"
Mint irtam... fogalmam sincs róla miben más... nem vagyok IT guru... csak leirtam amit olvastam.
Neked van?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#289) Dilikutya válasza ricsi99 (#288) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez kivételesen pontosan ennyire egyszerű, mivel a Kubuntu is egy Ubuntu, ami az egyikben nem jó, az nem jó a másikban se. Én csak ennyit mondtam. Nem azt, hogy a Linux vagy az Ubuntu szar lenne.
Csak arra a felvetésre írtam, hogy a kolléga jelezte, az Ubuntun nem a legjobb a Vulkan API. Vulkannal nincs tapasztalatom, nem játszok Linuxon, mert mégis minek. Amúgy sem erőltetem a használatát, nem tudom, a használt programjaimnak van-e linuxos verziója, de nem is állok neki utánanézni, esetleges, 100%-ig megfelelő alternatívát keresni meg végképp. Netezni, filmet nézni megfelelne, da már egyszer van oprendszer a gépen, minek rakjam fel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#290) ricsi99 válasza Dilikutya (#289) üzenetére


ricsi99
addikt

Passz ,mint irtam nem tudom...
Vulként se teszteltem még linux alatt ...Nem tudom a Sniper elite 3 -nak van e linux portja..

"már egyszer van oprendszer a gépen, minek rakjam fel."
kb én is igy vagyok a napi használattal
De én imádok tuningolni... mindig babrálok valamit a géppel +1 +2 mhz ért... hobbim ...a win7 -et meg jobban ismerem azért megy napi szinten :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#291) ricsi99


ricsi99
addikt

Még1 játék ami használja a dx12 kiegészítést.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#292) Dilikutya válasza ricsi99 (#290) üzenetére


Dilikutya
félisten

A tuningnak nem sok köze van a használt operációs rendszerhez. Konkrétan nincs is. Meg gyakorlati haszna se sok. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#293) ricsi99 válasza Dilikutya (#292) üzenetére


ricsi99
addikt

Kinek mi a hobbija.
Annyi köze van ,hogy linux alatt nem tudom a hw működését annyira kontrollálni.
Ez nem az oprendszer hibája hanem az enyém.

"Meg gyakorlati haszna se sok"
meg se merem kérdezni ,hogy az aláírásodban szereplő gépeden minek tünteted fel a tuning értéketet.
:)) :)) :))

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#294) Dilikutya válasza ricsi99 (#293) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyszer kipróbáltam, meddig megy. Szerintem visszavettem 4,4 GHz-re pár hét után, mert alig játszottam. Talán a RAM maradt, de mióta VGA is van a gépben, annak sincs túl sok értelme.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#295) ricsi99 válasza Dilikutya (#294) üzenetére


ricsi99
addikt

Stimm 570-es karin 4gb ram... mint a kispolán a vonóhorog :S
Amúgy írtam...Hobbi...szal értelmet ne keress

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#296) Dilikutya válasza ricsi99 (#295) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi a probléma a 4 GB-os RX570-el? 1080p-re untig elég jelenleg, amikor meg már nem, akkorra a GPU és a CPU se lesz jó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#297) ricsi99 válasza Dilikutya (#296) üzenetére


ricsi99
addikt

Nekem? Semmi... Tök jól mutat rajta 4gb ram...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#298) Cs1csó válasza Dilikutya (#296) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD még a lassan 5 éve megjelent GTX 970 is jobb nála egy kicsit.

(#299) Reggie0 válasza Dilikutya (#296) üzenetére


Reggie0
félisten

Haat, elegge hatareset, mar a WoT is alig birja a 60 fps-t az 580-al, pedig nem is a high res texturakat hasznalom.

(#300) Dilikutya válasza Reggie0 (#299) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, de a World of Tanks alatt valami fospermet engine van. :) A Call of Duty WII is megvan 60 fps, pedig az se valami korszerű. De mivel úgyse veszek megjelenéstől számítva 1-2 évig semmit, így tökéletesen elég ez a videókártya még igen sokáig, procit sem tervezek cserélni, minden, amivel játszok, tökéletesen megy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#301) Dilikutya válasza Cs1csó (#298) üzenetére


Dilikutya
félisten

A GTX970 a pályafutását is drágábban fejezte be, mint amibe ez a kártya megjelenéskor kerülhetett.
1080p-re tökéletesen jó, annál több meg úgyse kell, nem veszek azért másik monitort, hogy a gépet is dobhassam ki.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#302) Cs1csó válasza Dilikutya (#301) üzenetére


Cs1csó
félisten

:)) Na igen de 2,5 évvel KÉSŐBB jelent meg, mint a GTX 970.

(#303) ricsi99 válasza Cs1csó (#302) üzenetére


ricsi99
addikt

Semmi baj nincs a kártya teljesítményével emberek... ne kezdjünk el vitatkozni ,hogy az enyém nagyobb .
Csendes ,hűs kis kártya ,alacsony fogyasztással.
Használtan meg ki tudja...lehet bestbuy vétel volt.
Nem minden arról szól ,hogy mi a leggyorsabb...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#304) Dilikutya válasza Cs1csó (#302) üzenetére


Dilikutya
félisten

2,5 évvel később sem ért meg nekem egy videókártya 80-90 ezret se. :) 45-ért vettem boltból, akkoriban 60-70 körül mentek ezek. Ennyit megért, többet nem áldoznék rá, évekig jó lesz még nekem. Majd ha a Steam backlogot kivégeztem, lehet venni mást. :) Bár jelenleg egészen más projektjeim vannak, így megint csak ez volt észszerű, tavaly ősszel is más volt a prioritás már. :) Amúgy meg vegyen Nvidia kártyát, aki akar, én biztos nem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#305) Reggie0 válasza Dilikutya (#300) üzenetére


Reggie0
félisten

Tokmindegy, kartyat lehet cserelni, enginet nem :)

(#306) Sanya válasza Dilikutya (#301) üzenetére


Sanya
nagyúr

Csak vegyük hozzá azt az apró tényt is, hogy a dübörgő gazdaságunkban az euró és a dollár ára jelentősen nőtt, így a kizárólag importtermékek ára sokat nőtt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#307) helgi


helgi
aktív tag

Engem az érdekelne, hogy a vissza portolt dx12 teljes értékű e. Ugyan az e mint win10 alatt. Elnézést ha már volt szó róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.