Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Itt németbe csak augusztusban nyomják majd, de minden magyarországi ismerősöm eddig az egekbe emelte a filmet. Persze nem tetszhet mindenkinek, de én valahogy várom, hogy lássam. Igaz, eléggé nagy Alien fan vagyok :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) psyho85 válasza total90 (#1) üzenetére


psyho85
aktív tag

Én direkt megkértem mindenkit, hogy egy szót se szóljanak róla, kritikát se olvastam, hogy ne legyek előre elfogult. Ismerős útján sikerült ingyen beülni, de az tuti, hogy ha fizettem volna érte, sokkal cifrább mondatok hagyták volna el a számat, mint az, hogy nem bejövős.

És én is imádom az Alien 1-2-őt, pont ezért volt számomra olyan 5/10 a Promi. Szépnek szép, de olyan dolgok vannak benne, hogy csak úgy fogtam a fejem, sci-fi ide vagy oda. Nem kell mindent nekem se a számba rágni, jó a gondolkodós film, de ez akkor lesz egyben, ha kijön a másfélszer ilyen hosszú rendezői változat. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#3) mephi666 válasza psyho85 (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is meg akarom nézni, de a kritikák miatt örülök, hogy nem b@sztam ki párezret mozira... barátnőmmel mentünk volna, de neki így már 99% hogy nem jött volna be... (mondjuk ő nem látta még az alien filmeket)

a 4. rész mondjuk közel nem olyan, mint a 2. (ami egyértelműen kedvencem), de abban is vannak nagy szövegek: pl ron perlman bunkóparaszt beszólásai :DDD a 2. részben pedig vasquez-ék hozták a szintet

sógorommal beszéltem hétvégén a prometheus-ról (óriási scifi-fan lévén megnézte még moziban 3d-ben) és egyöntetűen az volt a véleménye, hogy: baromi látványos, már-már megközelíti az avatar-t, de scifinek gagyi, lassú, vontatott :B (ő mondjuk nem látta az alien filmeket, így a "kapcsolatról" nem tudott érdemben nyilatkozni...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Mikor megláttam ezt a blog posztot, kíváncsi lettem, hiszen egy pár hete magam is megnéztem a Prométeuszt. Erre itt írjátok, hogy ezért, meg ezért volt jó / nem volt jó és ekkor döbbentem rá valamire: már nem is igazán emlékszem, mi hogyan történt a filmben. :DDD Ez most nem vicc. ;] Emlékeim szerint az összhatás nem volt rossz, de azt hiszem a tény, hogy egy pár hét alatt elfelejtettem nagyjából az egészet, jelzésértékű lehet.

Viszont, "Vasquez, néztek már férfinak?" dolog egyből beugrott. Hiába, az Alien az Alien. :)

Az viszont megmaradt bennem, hogy a film elején marha látványos jelenetek vannak, főleg, amikor az űrhajót látjuk az űrben, mögötte a Nap, vagy más bolygók és mindezt 3D-ben. Az a pár képsor tényleg Avatar-szintű vizuális élményt nyújtott. Ha jól emlékszem (a hozzászólásom végére már kezd beugrani a film ;]) több emlékezetes látványra épülő dolog nem is igazán volt.

Ja igen, még egy dolog: a főhősnő rohadtul idegesítő picsa volt, ezt nem lehet nem elfelejteni. :)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#5) eddie17 válasza KubanitoS (#4) üzenetére


eddie17
addikt

Ja igen, még egy dolog: a főhősnő rohadtul idegesítő picsa volt, ezt nem lehet nem elfelejteni.
Most miért mondasz ilyet egy svéd tetovált cigány lányra? :D

Amúgy nekem tetszett mint külünálló sci-fi. De mint Alien univerzumos sci-fi... hááát... :U

(#6) Gergosz2


Gergosz2
veterán

pont tegnap néztem meg, és nekem tetszett.
Sokkal szívesebben látok ilyen filmeket az Alien univerzumban , mint az AVP féle retteneteket.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7) leslieke válasza Gergosz2 (#6) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyetértek. Nekem is tetszett. Várom a folytatást is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8) leslieke válasza mephi666 (#3) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

(óriási scifi-fan lévén megnézte még moziban 3d-ben) ... (ő mondjuk nem látta az alien filmeket,

Csak nekem ellentmondásos ez így? Sci-fi fan, aki nem látta az Alien filmeket? :Y

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9) mephi666 válasza leslieke (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

szvsz az alien filmek inkább átcsúsznak akció-horrorba... asimow-okon nőtt fel meg 2001 űrodüsszeia-n és hasonlókon :K prometheus-ra is mondta, hogy számára inkább horror, mások pedig azt mondták, hogy az alien filmekhez képest inkább scifi (meg felsorolt jópár scifi-bakit, amit azonnal kiszúrt a filmben)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) leslieke válasza mephi666 (#9) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Asimov nálam is nagy kedvenc, de az Alienek is.
A Prometheus inkább sci-fi, mint horror. Bár az Alienek se azok, szerintem.

Baki meg minden filmben van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11) psyho85


psyho85
aktív tag

Az odáig oké, hogy jobb mint az AVP filmek, de az ne legyen már viszonyítási alap. (Olyan, mint a rossz gyerek, adókedvezménynek még megteszi.) :) Viszont az AVP könyvben nekem még határozottan tetszett.

A nyolcadik utas meg nem is a halál, hanem a macska. :))

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#12) Luperator


Luperator
tag

Üdv!

Szomorúan olvasom, hogy a többségnek inkább nem jött be a film. Őszinte leszek,elsőre én is azt mondtam, mi ez a fos. Azóta még kétszer megnéztem és amire ügyeltek, az meg is fogott, a látvány. Mindamellett nem értem miért kell minden tekintetben egy rögtön felfogom alkotást összehozni, amiben persze ezerrel hentelnek, mert ugye a népnek az kell, ha fröcsögnek a dolgok. Az Alien-t sem egyszer láttam, az AVP meg, inkább azt mondanám, vannak benne jó részek. Végeredményben, nekem így volt jó, ahogy volt.

Kis off: azt a sok retardáltat lőttem volna ki Mars-szondának, aki kifogásolta a predatorok méretét és a folytatásban ember méretűre zsugorodott. Számomra a tekintélye elsősorban a méreteiben rejlett és nem az üvöltésben meg vállán lévő fegyverben.

Visszatérve a filmhez, sok elmélkednivaló igazán akkor akad, amikor megérkeznek arra a holdra.( Kicsit epic fail, hogy ugye az Alien I-ben az az ormányos figura benne ül abban a székben, itt meg a lányt kergeti.) Remélem a következő részben kiderül, hogy egyrészt miért akarták kiírtani az embert, másrészt ott a hajón miért ölt meg mindenkit a teremtő, mikor felkeltették. (Ha nekem is olyan méreteim lennének és ébresztés mellé nem is kávét,hanem kiadós vitát kapnék, mint amit ott rendeztek, lehet én is ezt tenném, aztán lehet aludni tovább vagy kávét főzni.) S persze az offok mellett lehetne még sorolni, mi minden derülhetne még ki, mondjuk az Alien evolúcióra is kíváncsi lennék, mert az ottani arctámadó és kikelt egyén még elég kezdetlegesnek tűnt.

Ami hirtelen eszembe jutott és nem tetszett, az annak a szürreális megvalósítása, ahogy az objektumban viselkednek. Egyrészt a leveszem a sisakom dolog még belefér az őrült tudós szerepkörbe, de kapcsolatfelvételt is sejtettek, akkor miért kiabált? A másik, ugyancsak kiabálós rész, a hímringyó geológus és a biológus, akik (főleg az utóbbi) akkor lépnek le,mielőtt bejutnának abba a kamrába, ahol azt az anyagot tárolják. Ha az emberek tényleg így viselkednek (főleg egy expedíción), inkább a csimpánzok közé sorolom át magam. Ezek az érzelemkitörések néha hasonlítanak a japán filmekre, utálom is őket érte.

Jó lenne, ha ez a fórum fent maradna és ebben a témában lehetne disputálni, ismeretet cserélni.

L.

(#13) psyho85 válasza Luperator (#12) üzenetére


psyho85
aktív tag

Tyú, most napi régész lettem aki napi régészt talált. :)

Nekem éppen az volt a bajom, hogy úgy akarták a számba tolni a sok nagy kérdést meg megmondást, hogy nem érzem szükségét az újra nézésnek, mert tudok mit keresni benne. És igen, ott van a fő bukó, hogy ha már annyira előzményfilm, miért nem a székben végzi a teremtő főgonosz, vagy a második részben egy másik majd ott végzi...

Meg aztán a hosszú, ámde vékony ránk boruló űrhajó elől is hosszába futva menekülünk, nem keresztbe...

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#14) Luperator válasza psyho85 (#13) üzenetére


Luperator
tag

Már azt hittem senki sem olvassa a fórum ezen részét.. No igen, a filmet sem most láttam és a bejegyzést sem most írtam. Látszik, hogy tele voltam akkor friss élménnyel a filmet illetően.

Valóban fura, ahogy írtad, hogy muszáj még egyszer megnézni. Mert erről eszembe jut az Alien első része és akárcsak a többi, azt sem kellett többször megnéznem, hogy felfogjam. Érdekes. Sok mondanivaló, kevés idő. Vagy túlontúl elengedik a fantáziájukat a tisztelt rendezők.

Érje meg a topic a második részt és akkor meg lesz a hely, ahol össze lehet vetni az előzővel. :)

L.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.