Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psyho85


psyho85
aktív tag

Hajrá! ;)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#2) BomiBoogie válasza psyho85 (#1) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Engem úgy általánosságban az érdekelne, hogy ti, audiofilek denevérek vagytok és csak én vagyok botfülű, hogy nem hallom a finom különbségeket az egyes fejhallgatók/fülhallgatók között?

Nyilván nem egy 5 és egy 50 ezres közöttire gondolok, hanem a te cikkeidben is részletezett szinten.

Nem lehet, hogy ez az egész inkább csak egy életérzés, hogy minél drágább, minél többet foglalkozom a beállításokkal, akkor elhiszem, hogy jobban szól, miközben objektíve nem? :)

(#3) HuMarc válasza BomiBoogie (#2) üzenetére


HuMarc
addikt

Nekem pont tegnap ment tönkre a Sony fülhallgatóm (oké, én tettem tönkre :B ), és ezért kipróbáltam egy 2000 Ft-os Canyont. A Sony egy MDR-E818, ami amikor még kapható volt, akkor kb. 3000 Ft-ba került. Hihetetlen különbségek vannak, még én is kihallottam őket. Ja egy Sony NWZ-E363 mp3-lejátszóm van

A podcast-hez: Juhú! :) Kérdés: Véleményetek szerint a flac előnye mikortól jön ki egy 320kbps-es mp3-mal szemben? Mármint mennyibe kerül egy olyan rendszer minimum, ahol már tényleg érdemes inkább flac-ben hallgatni a zenét (fejhallgatóval).

[ Szerkesztve ]

(#4) BomiBoogie válasza HuMarc (#3) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Értjük mi, de mi a kérdésed? :D

(#5) HuMarc válasza BomiBoogie (#4) üzenetére


HuMarc
addikt

Frissítve a lemaradt kérdéssel :P

(#6) psyho85 válasza HuMarc (#3) üzenetére


psyho85
aktív tag

Sajna lecsúsztál, pont nem frissítettem. :(

Válaszunk: nagyon jó egészséges fül, jó, dinamikus lehallgató rendszer rendszer: fejhallgatóval 50k a DAC-ra, 50k az erősíre, 50k a fejhallgatóra. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#7) HuMarc válasza psyho85 (#6) üzenetére


HuMarc
addikt

Ejnye :) Na mindegy, köszi a választ! Ez azt jelenti, hogy 150 000 Ft alatt tökmindegy, hogy flac, vagy mp3? :) Ennek örülök.

(#8) vodkaboy22 válasza HuMarc (#7) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tegyük hozzá hogy ugyanolyan jó felvétel esetén tök mindegy hogy flac vagy mp3 komoly rendszer nélkül, de sajnos MP3 között sok sz...r felvétel van...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9) psyho85


psyho85
aktív tag

Na hoppá, valaki belenyúlt a bejegyzésbe - de jól tette. Nem volt időm ad hoc jobbat írni, szóval köszönet. :R

Csak nem valami csiga van a dologban? ;]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#10) Akmak


Akmak
tag

Egy régebbi csúcs kategóriás erősító+hangfalpár milyen mai eszközökkel ér fel? Már mint miben fejlődtek?

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#11) psyho85 válasza Akmak (#10) üzenetére


psyho85
aktív tag

Az hangban már elég régóta nincs olyan szinten ez, mint mondjuk a számítástechnikában - legalábbis azon a területen, ami iránt te érdeklődsz. Van degradálódás, de inkább más hangok vannak - persze van pár kivétel, de egy 10 évvel ezelőtti csúcs az ma is odavág. A 20 évvel ezelőtti is.

A régi csöves erősítők pedig egyenesen hajjaj. :) Hallottam már 50 éves, dupla monoblokkos erősítőt, és hát semmi szégyenkeznivalója nincs.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#12) BomiBoogie válasza psyho85 (#9) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én voltam, legközelebb is érdemes hasonló rendszerben írni a bejegyzést. :K :)

(#13) psyho85 válasza BomiBoogie (#12) üzenetére


psyho85
aktív tag

Majd megírom előre, és akkor csak élesíteni kell in situ. Ezért van a kísérleti adás, kiderüljenek az ilyenek.

Amúgy kérdéseid közel fél órás kitérőbe terelték a műsort. :DDD

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#14) HuMarc


HuMarc
addikt

Izé, visszahallgatni(/meghallgatni) mikor, s hol lehet majd? :B :DDD

(#15) psyho85 válasza HuMarc (#14) üzenetére


psyho85
aktív tag

Megjelenik DC-n és kazettán következő hétfőn, aztán heti egy adás, 3 alkalom erejéig. :)

Valószínűleg soundcloudra feltolom, mert azt lehet hallgatni háttérben, van direkt letöltés, meg talán mobil app is. Valaki jobbat tud, szóljon!

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#16) BomiBoogie válasza psyho85 (#13) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez volt a cél. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.