Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheLázs


TheLázs
csendes tag

-Az autókban idegesít a fém váltógomb, ha kinnt parkolt. Lefagy a kezed a gecibe.

-Az új cipők lehetnének alapból puhábbak. Mondjuk valami géppel meghajtogathatnák őket.

-A mai generáció megtanulhatna magyarul.

-A fóliával lezárt edények tetejére csak olyan fóliát szabadna tenni, aminek a szakítószilárdsága nagyobb, mint az eltávolításához szükséges erő. (Joghurt, Nutella, Tejföl, Vajkrém)

-Középiskolában megtaníthatnák az embert egy tisztességes adóbevallás elkészítésére. (vagy akár gondolkodásra)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#2) psyho85 válasza TheLázs (#1) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ha már váltó: nyáron meg megsül. Hatalmas parkoló közepén tűző nyári napon hagyott autó, szokásos fekete beltér. A kormányt pár kilométeren át csak váltott kézzel lehet fogni. Van olyan festékanyag, ami az infravöröst nem nyeli el (annyira), mindent ami fekete azzal kéne csinálni a kocsiban. Tudom, takaró, napernyő, akármi, de az akkor nincs nálad amikor kell, vagy elengedi magát az ellenző tappancsa.

Jah, igen, ezek a vákuumos tappancsok. Nem a profi (pl. üvegesek által használt) cuccok, hanem a háztartási verziók. Fürdőszobai akasztó, szappantartó, akármi. Halál mindre.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#3) andris1602


andris1602
aktív tag

Ami az "új foltokat illeti", nem tudom mennyire van rálátásod a korosabb autók piacára.. Úgy mennek át a vizsgán, mint a huzat, közben ott van hátul a 10 liter hűtőfolyadék meg két flakon olaj.. Füstöl is, de épp' határon van..

Volt szerencsém mostanában ilyen autóval járni, mert a semminél mégis jobb, és amúgy szerethető járgány, de el nem hinnéd, mennyi forgalomban (érvényes műszaki vizsgával rendelkező) részt vevő autónak véres a torka..

(#4) psyho85 válasza andris1602 (#3) üzenetére


psyho85
aktív tag

Sajnos szinte független a kortól. Nyilván ami jó állapotú/új autó az nem ereszt ki semmit amit nem kéne (jó eséllyel, azért van a karón varjú néha), de nem csak az öreg autók alatt terjengenek a pacák sajnos. Biztos nem veszi az ember észre egy darabig, főleg ha társasház előtt parkol mindig ahol épp hely van, de most nem is ez a lényeg, hanem a hatás az utcaképre.

Ó, épp elég autóban ültem, aminek volt műszakija, de hosszas beszélgetéseket kiadó hibalistája volt amit "majd vizsgára megcsinálunk". :DDD

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#5) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Esetleg klíma kondenzvíz? :F

(#6) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

folt? Kolléga kapott céges autót, évek óta nála. Kölcsönkértem 2 napra....

Nem volt hátul lengéscsillapítás meg fék.
Kérdeztem tőle, hogy nem tűnt fel valami fura? Pl hogy átmész egy dilatációs résen egy hídon és még a következőnél is pattog a kocsi segge? Vagy lehajtanál az autópályáról de jobbra-balra ring az autó a kanyarodás után?
A válasz: ááá ez kombi, az mind ilyen.

...csak én vagyok helikopter?

(#7) psyho85 válasza Sethdobaloah (#6) üzenetére


psyho85
aktív tag

Jó, hát anno a Skoda 120L elejébe pakoltuk a cementes zsákot meg a 20 mm-es kazánlemez darabot, kinek mi volt. Gondolom még ezen a műszaki színvonalon mozog a kolléga felfüggesztésügyileg. :DDD (No offense.)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#8) Blindmouse válasza TheLázs (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

-Berakod D-be azt úgy hagyod amíg le nem parkolsz, nem mindegy?

-Persze, a talpát ne használják el előre?

-Mindegyik generáció megtanulhatna legalább két nyelvet

-És fogsz fizetni többet a szakadásmentes tejfölért?

-Abból csak az jönne ki hogy nem adósrabszolgák lennének az emberek akik 35 éven keresztül robotolnak 8-17-ig.

Lámcsak én is tudok demagóg lenni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) guftabi96


guftabi96
addikt

Higgyétek el, a forró váltónál sokkal rosszabb, amikor a motor áll kint a napon és rá kell ülnöd :DDD
De amúgy igen, rengeteg ilyen dolog van, ami idegesít.
-Egymás mellett hárman mennek a járdán, hogy biztos ne tudj elmenni mellettük
-amikor a buszsofőr úgy megy, mint egy állat, te meg már nem tudod, hogy hogy kapaszkodj
-amikor a biciklis kivágódik eléd szétnézés nélkül
-amikor főúton mész, és az alsóbb rendű úton haladó úgy áll meg a kereszteződés előtt, hogy nem tudod eldönteni, hogy most akkor meg fog állni, vagy neked kell fékezni
-amikor a párok az utcán/buszon nyalakodnak
-amikor hangosan hallgatják a zenét az utcán/tereken (telefonról, rosszabb esetben telefon + bt hangszóró)
-amikor rám akarnak sózni mindenféle sz*rt, és amikor elhajtom, akkor megkapom, hogy "a rák egye ki a lelked"
-amikor valaki nem ért valamihez, de azt hiszi, hogy igen és osztja az észt
-stb stb stb
most hirtelen ennyit írok, de tudnám folytatni estig :D

#KeepFightingMichael

(#10) psyho85 válasza guftabi96 (#9) üzenetére


psyho85
aktív tag

Áh, kerékpárral átéltem már párszor. Sült tojás, hell yeah. :)

Fú, a kékfogas mobilzajládák, hogy azzal utazzon mindenfelé egy adag lákátosármánó aki feltalálta. Tényleg, annak mi a valós haszna? Hol jó? Nekem annyira nem hiányzik az életemből. :B

Nem csak a kerékpárosok tudnak, itt pl. (KATT) nem nézett jobbra a taxis, csak balra, én meg jöttem a kerékpárúton jobbról... Még neki állt feljebb, hogy ott nekem tolnom kéne. :DDD

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#11) letepem válasza guftabi96 (#9) üzenetére


letepem
aktív tag

Én pl. szeretem, ha nyomják a buszsofőrök! Hamarabb hazaérek, főleg éjszakain ;] Kellett a fenének ez a hiperszuperhightech "itiner"!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#12) dugo_ válasza psyho85 (#10) üzenetére


dugo_
veterán

A saját biztonságod érdekében ne használj ilyen járdára felfestett bringagyászt. Kivétel nélkül élet- és balesetveszélyes az összes.
Ott a széles, sok sávos és belátható közút, az való a járművek közlekedésére, nem a járda.

A taxis szemszögéből nem csodálom, hogy a meglepetés erejével érte a - gyalogostempóhoz képest - gyors felbukkanásod. (Függetlenül az elsőbbségi kérdéstől, arról nem ő tehet, hogy ezt a csodát egy szellemileg rövidnadrágos megtervezte és valaki képes volt az áldását adni a kivitelezésére).

(#13) finest


finest
őstag

Venni fél liter olajat és negyedévente utántölteni olcsóbb, mint kicseréltetni egy tömítést. Ilyet olyankor javítanak, ha amúgy is turkálni kell a motorban.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) TheLázs válasza Blindmouse (#8) üzenetére


TheLázs
csendes tag

- Kézi váltó. Mi más legyen roadsterben?

- Ebben nem látom a logikát. Tegyük fel, hogy egyik napról a másikra kell egy új cipő, és nincs lehetőség mást hordani, mert mondjuk tél van, és a bakkancsod esett szét. Nem lenne százszor előnyösebb, ha nem kínlódnál két hétig amíg a sebek begyógyulnak és a cipő is kb bepuhul?

- Engem ne cseszegess, Ha kéred, mellékelek 2+1 felsőfokot.

- A tejfölnél mondjuk pont nem annyira zavar, de a gyógyszeresdobozoknál és a nutellánál inkább. A gyógyszeren kaszálnak a legnagyobbat, nehogy már ne férjen bele. - de elismerem, ez teljesen jogos.

Szándék nem volt a demagógia, csupán praktikai észrevételek. Nem az a bajom, hogy a jó dolgokért fizessek, hanem hogy az emberiség előbb játszott le két világháborút, minthogy feltalálja a kerekes bőröndöt.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#15) TheLázs válasza guftabi96 (#9) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Nagy részében van igazság, de a közlekedős részekben elég sok az általánosítás. Egyértelműsíteném a helyedben, hogy a jelenlévők kivételek, illetve nem az összes biciklist - buszsofőrt - zöldségestőljövősmarinénit - tartod zsigerből idegesítőnek, mielőtt elvisz egy csapat criticalmass - pár mérges buszsofőr - a nyugdíjasklub - a búsba aztán jól helyben hagy :DDD

És ne gondoljátok azt, hogy homofób lennék, de az utcán enyelgő párok szerintem különleges esetekben elnézhetők/elviselhetők - természetesen nem az egész estés mozifilm hosszú smárolások. Például ha az ember egy másodperc erejéig megpillantja a jelenséget, lehet, hogy eszébe jut az első szerelme, és nosztalgiával visszagondol sok sok évvel ezelőttre, és jobb hangulata lesz a kellemes emlékektől. A homofób részt arra értem, hogy meleg párokat nem akarok látni. Nincs baj velük, de egyszerűen a hideg kirázna, ha megpillantanék egy nyelves puszit vagy akár csak egy gyanúsan annak látszó tárgyat. Arról nem is beszélve, hogy ezt hogy adagolja be az ember esetleg egy gyereknek? Ha valaki olyan beállítottságú azt én nem bántom, de ettől az embernek nem magától lenne jó rájönni? Persze, most még az a tendencia, hogy az ember fiú lány párost előbb lát, de mi lesz ha fordítva alakul, és a gyereknek előbb kell elmagyarázni, hogy miért két férfi/ két nő csinálja, mint azt, hogy mit. Lehet, hogy én nem vagyok modern, de ez kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#16) psyho85


psyho85
aktív tag

stp1dh: ha a haladási irányommal párhuzamosan van kijelölt kerékpárút akkor azt kell használnom. Nem megyek sietősen, 15-20 km/h tempóval szoktam csorogni, szóval belefér. Én se megyek az úttesten ahol lehet, a járművek se jöjjenek a járdára/cangaútra. Egyébként ha már ott a tábla, a felfestett kerékpárút, akkor azért nézzen már jobbra is, ne az autót az utca közepéig kirakva nézegessen balra. Meg főleg a beszólás, hogy nekem kerékpárúton tolnom kéne, na az az agybaj. :)

finest: ezt én értem, de attól az utca úgy néz ki mint egy takarítatlan műhely padlója. Gány.

ThaLázs: Meleg-témát óvatosan, nem kéne töröltetni a threadet. :D Egyébként ha kérdezi a gyerek, hogy mi van, akkor megmondod neki. Én is láttam ilyet, kérdeztem mi ez, mondta anyám hogy van az úgy hogy így alakul, azonos neműek egymást szeretik. Ettől nem lettem meleg, meg nem is szerettem meg, bennem undort kelt. Kész, a kelkáposzta-főzelék is. Van aki meg azt szereti, nem akarom megölni ezért. De ha a társadalom 3%-a kelkáposzta-főzeléket szereti, akkor azért ne próbálja meg lenyomni az én torkomon, mert én se erőltetem senkire amit én szeretek.

" Nem az a bajom, hogy a jó dolgokért fizessek, hanem hogy az emberiség előbb játszott le két világháborút, minthogy feltalálja a kerekes bőröndöt." -> :DDD Hatalmas!

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#17) 66zio


66zio
aktív tag

Utálom ha valaki eldobálja a cigicsikket. Otthon gyűjti, de az utcán ahol vége, eldobja. Ezt még büntetném is. Ez olyan mintha én odamennék valaki háza elé csipszet enni és a zacskót oda dobálnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.