Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kenny123


kenny123
addikt

A születésnapomon. :U

yo

(#2) james001


james001
veterán

Király :DD
De ez várható volt hogy eu-ban drágább lesz :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na ne vitatkozzunk! :DDD

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) Gergosz2


Gergosz2
veterán

ezért is utálom az eurót :(((

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5) speed3456


speed3456
aktív tag

Megláttam a képet a Vitáról és megfogant bennem egy kérdés. A jobb oldali joy nincs útban hogy használjuk a többi gombot? Már csak a PSP-m felépítéséből gondolva mert hasonló csaj ugye ezen nincs joy jobboldalt.

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#6) dilipok válasza Gergosz2 (#4) üzenetére


dilipok
veterán

igyvan, budos euro... istenem :W

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#7) Gergosz2 válasza dilipok (#6) üzenetére


Gergosz2
veterán

azért elég nagy különbség van a usd ár és eur ár között:

250 dolcsi mai árfolyamon 53480 ft
300 dolcsi meg 64176 ft

250 euró 73935 ft
300 euró 88722 ft

azért bő 20000 huf forint különbség van közöttük.

ha nem figyeljük a forint bugdácsolását és euró-dollár árfolyamot nézzük akkor is nagy a különbség:
250. EUR =345.943 USD
300 EUR=415.145 USD

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8) dilipok válasza Gergosz2 (#7) üzenetére


dilipok
veterán

es azert mert kulonbseg van az arfolyam kozott, azert is az euro a hibas? vagy most mivan? :F (hidd el tisztaban vagyok az arfolyamokkal es azok mukodesevel)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#9) Gergosz2 válasza dilipok (#8) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem csak az a durva hogy 1 az egybe árnyomják a dollárt euróba :(((

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) r92king válasza kenny123 (#1) üzenetére


r92king
tag

Nekem meg utána egy nappal jön XD

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#11) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Remélem nem ez a végleges doboza, mert eléggé csúnyácska.
Kb mintha egy kínai vacak lenne a piacról. :S

Ára meg nem para, fog az még lejjebb is menni, psp volt ennél drágább is.
3g-re (nem mintha szükségem lenne rá, bőven elég lesz majd a wifi) kíváncsi leszek majd, hogy bmilyen simet elfogad, vagy majd külön konstrukcióban lesz árulva szolgáltatóknál..

Gergosz2: ha már szidsz vmit, akkor legalább helyesen is írd: nem euró, hanem euro.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) RexpecT


RexpecT
addikt

Nem trollkodásból, de szerintem bukás lesz!

(#13) keIdor válasza Gergosz2 (#9) üzenetére


keIdor
titán

Nem az € a hibás. 300€ helyett 200€-t kéne érte kérni. Hibáztasd a gyártót az szabja meg az árat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Tök jó, van 100 dollárom, bemegyek a bankba és kérek érte 100 eurót. :U
Ez így megy Európában, nem tudtátok? :P

(#15) dilipok válasza Mikiller (#14) üzenetére


dilipok
veterán

ulj le, kettes... ki a franc beszelt ilyenrol???? :W

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#16) bmakszim válasza Zirowe (#11) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ha már oltani próbálsz legalább nézz utána először!:)
Euró

(#17) Stig20


Stig20
tag

Én arra lennék kiváncsi, hogy mivel indokolják ezt a nagyszerű dollár - euró átváltást a gyártók....
Egyébként a gép nagyon bejövős, egyszer biztosan benevezek egyre. :)

(#18) Mikiller válasza dilipok (#15) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Viccelek dili, csak nem jutott el az agyadig, lol

(#19) Zirowe válasza bmakszim (#16) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Te pedig, ha már okoskodni szeretnél, legalább a saját linkedet olvasd el:
"2006. december 5-én az Európai Központi Bank felhívta Magyarországot és Lettországot az euro forma használatára. A DPA hírügynökség szerint ha a két ország nem változtat névhasználati gyakorlatán, az az eurózónába történő bejutásuk elé is akadályt gördíthet."

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20) bmakszim válasza Zirowe (#19) üzenetére


bmakszim
senior tag

Akkor miért írják mégis hosszú ó-val az egész cikkben? Ezt magyarázd már el légyszíves!

(#21) Zirowe válasza bmakszim (#20) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ismétlem: legalább olvasd el a saját linkedet okoskodás előtt.
"Az euro formától eltérő helyi elnevezések"
"Bulgária arra hivatkozik, hogy a bankjegyeken szereplő görög felirat sem az euro szó pontos görög átírása, hanem önálló görög változat."
stb... (nem fogom most az összeset idemásolni)

Euro, és kész.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22) bmakszim válasza Zirowe (#21) üzenetére


bmakszim
senior tag

A pénznem magyar neve a Magyar Tudományos Akadémia állásfoglalása szerint hosszú ó-val írandó (mivel a szó végi ó és ő mindig hosszú). A köznyelvben egyeduralkodó az euró forma; a hivatalos uniós dokumentumokban ellenben az euro szó (illetve az EUR rövidítés) használatos a közös pénz megnevezésére, igazodva a 974/98. rendelethez.[6] E kettősség nyomatékosítására Magyarország (Lettországgal és Máltával közösen) nyilatkozatot fűzött a lisszaboni szerződéshez, miszerint „a szerződések lett, magyar illetve máltai szövegében alkalmazott írásmódja semmiben nem befolyásolja a lett, a magyar illetve a máltai nyelv fennálló szabályait”.
Lehet én értelmezem rosszul, de hacsak nem EU-s dokumentumról van szó, az euró formát használjuk. A gamepod fóruma pedig nekem nem tűnik túl hivatalosnak. Ne haragudj, de az "Euro, és kész." érvedet nem tudom elfogadni.

(#23) bmakszim válasza Zirowe (#21) üzenetére


bmakszim
senior tag

Most már nem hagyott nyugodni és kicsit jobban utánanéztem. A lényeg, hogy EU-s törvény szerint euro a helyes és amely országok ezt be kívánják vezetni, ezt az írásmódot kell használniuk. A probléma ebből következik, mivel mi magyarok hosszú ó-val írjuk jelenlegi szabályaink szerint (megjegyzem, a böngészőm helyesírás-ellenőrzője szerint is ez a helyes). Így, míg magyar vagy és magyar fórumon, magyarul írsz, addig euró a helyes!
Bár az EU részéről ez a kikötés kissé ellentmondásos, mivel az EU hivatalos nyelve a tagországok hivatalos nyelvei, tehát az eurónak is helyesnek kellene lennie. Ebből még lesz vita úgy érzem, ha aktuális lesz az eurÓ bevezetése.

(#24) Zirowe válasza bmakszim (#22) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ismételten a linkedre hivatkozok, amit most már érdemes lenne tényleg végig olvasnod:
"December 19-én az Európai Parlamentben képviselt magyarországi és határon túli magyar pártok delegációvezetői levélben kérték az Európai Központi Bank elnökét, hogy a sokszínűség tiszteletének jegyében ismerje el a pénznem magyar írásmódját. (Sajnálatos módon ebbe a levélbe kellemetlen hiba csúszott, mert a képviselők abban a hangsúly jelének nevezik az ékezetet.) Az Európai Központi Bank elnöke válaszában újra a rendeletre hivatkozott, és elutasította a kérést."

Az Euro kibocsájtója az Európai Központi Bank, egyedül ő határozhatja meg, hogy hogyan kell írni, euro és kész.
Az euró nincs elismerve és nem hivatalos, így amikor valaki úgy írja, nem lehet tudni, hogy miről beszél.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25) bmakszim válasza Zirowe (#24) üzenetére


bmakszim
senior tag

Hogyne lehetne tudni már? Ha eurót írsz nyilván magyarnak írod, magyar nyelvi szabály szerint. Külföldivel nem magyarul fogsz társalogni, hanem angolul, franciául, stb. nyelven, amelyek szabályai szerint fogod leírni, tehát eurot használsz. Ez olyan mintha egy külföldinek Magyarországról beszélnél, persze hogy akkor Hungary-t, Ungarn-t, stb.-t használsz majd, mivel a Magyarország szót nem ismeri, de a magyarnak nem fogsz idegen nyelven beszélni, mint itt a fórumon sem! Az egy dolog, hogy az EU nem ismeri el, de akkor sem változtattuk még meg a helyesírási szabályainkat, ami szerint még mindig euró a helyes, persze csak, ha magyarul akarsz írni. Az angol font sem pound magyarul, hanem font, érted már mire gondolok?? Vagy a volt német márkát se mi bocsájtottuk ki, de mégse mark-nak hívtuk, írtuk... Remélem elég példát hoztam fel és megérted mire gondolok és milyen érvek, tények alapján írom, hogy magyarul eurónak írjuk, ha magyarul írsz ezt kell, hogy használd, hiába vitatkozol velem, hogy az EU nem ismeri el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.