Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apika


Apika
Közösségépítő

Jól sikerült a nyitály! Gratulálok nekik én is! :C

(#2) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Akkor hát aggodalomra semmi ok, fogy a Vita rendesen. :C

(#3) johnny_gold


johnny_gold
tag

Kezd beindulni...

(#4) Scoobyka


Scoobyka
addikt

azt ne feledjetek,hogy 600ezer ment el japanba,tehat 600 ezer ment el usa es EU osszesen...szoval azert ez nem a legjobb nyitany,de majd a hivatalos adatok utan tobbet tudunk...

(#5) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Csak jól sikerült az az EU USA start. :K

PS4

(#6) sittes79


sittes79
addikt

A nagy öröm ellenére megjegyezném, hogy ez a boltokba kiszallitott mennyiség és nem az eladott.

(#7) Gebriel válasza sittes79 (#6) üzenetére


Gebriel
veterán

Ezt mire alapozott, link?

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Elég sovány. A 7 Milliárd lakoshoz képest. ;] (bocs a trollkodásért)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Pöttön


Pöttön
őstag

Szivesen növelném én is ezt a számot 1-el csak mostanában nincs ilyesmire pénzem :(
De ettől független tervezem a beszerzését... Majd egy év mulva :C :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#10) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Büszke lehet magára a Vita, így a válságban ilyenekre van bőven pénze a vásárlóknak. Közben ugyanennyi ember nem jutott élelemhez Afrikában, de sebaj, mert a Vita eladások nőnek. :F

Live poor, die ritch.

(#11) johnny_gold válasza gyáliSanyi (#10) üzenetére


johnny_gold
tag

Azon kívül, hogy ez semennyire nem kapcsolódik a témához, és csak flémet keltesz, ha már ilyen rögeszmés eszmefuttatásokat akarsz csinálni, sokkal jobb példát is találhatnál... A Vita a 250 dollárjával vagy veszteséges, vagy épphogy nyereséges lehet, és a Sony egyébként sem áll jól most... Inkább örülni kéne, hogy valamennyire van még igény a rendes irányítású, rendes játékokra is, és nem csak a tapi géming meg az Angry Birds terjed, ami elég csúnya jövőképet fest a gamereknek...

Sok vas ami fele ennyit sem tud hardveresen, háromszor annyiba kerül, és az első nap többszörösét adják el belőle ennek, az a cég pedig brutális profitokat halmoz fel, és közismerten gyakorlatilag semmit nem költ semmilyen jótékony célra... Khm, Alma... És mielőtt valaki ráharapna, nem flém indításnak szántam...

(#12) mrhitoshi válasza johnny_gold (#11) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Egyet értek veled. Sajnos minden elmozdult abba az irányba, hogy a nagy tömegeket szolgáljanak ki, ami még nem is gond, de sajnos a tapicskolás a menő. :( Ezért is örülök a Vita sikerének.

PS4

(#13) kovsol


kovsol
titán

"1.2 millió darabot adtak el belőle és 2 millió játékot"
ez csak szerintem silány arány ?

May the Force be with you!

(#14) big-J válasza gyáliSanyi (#10) üzenetére


big-J
őstag

ha nem menne, akkor meg ázsiába éheznének, nem értem a mondanivalód ?

(#15) big-J válasza kovsol (#13) üzenetére


big-J
őstag

az arány az tényleg nem a legjobb, de nehezen tudom elképzelni hogy a dobozos eladásokat is meglehet mondani az első héten.. vagy már az is eladás ha leszállítják a viszonteladóhoz ?

amit én láttam a vita közösségböl, egy csomó helyen van 2őt fizet 3mat kap akció pl amazon, target, így jóval jobb áron lesz mint ps store-ba, ezeket nyugaton imádják..

ott az embereknek átlagba 2-4 gaméja van, ugyhogy ez tényleg sántít

[ Szerkesztve ]

(#16) DevilArzel


DevilArzel
csendes tag

Ha leviszik az árát, akkor kapós is lehet. :U
De addig amig egy PS3 és XBOX árszinten mozog "véleményem alapján" bukásra van ítélve, mint anno a PsP Go. :(
Sőt! Ahogy japánban is, akár a Nyugaton is megindulhat Nintendo 3D felfelé, kiszorítva a piacról a Sony-t. ;]
Ha leviszik az árát, arra a szintre mint anno a psp 2-3-széria volt, akkor feltehetőleg nyereséget tudna produkálni. (elvileg a Sony közzétette, hogy hamarosan árcsökkenésre lehet számítani, de ez legalább fél év, ahogy ismerem őket :W )

Plusz, szerintem a Sonynak el kéne gondolkoznia a gazdasági politikáján, mert Japánon kívül(lassan ott sem), Amerikában és Európában is veszteségesen szerepel a piacon. :W

Csak Privát üzenetet kérek!

(#17) Gebriel válasza DevilArzel (#16) üzenetére


Gebriel
veterán

Olcsóbb egy PS3, Xbox360 mint a Vita. :U
Sony-t mint céget vissza is minősítették AAA-ról aszem +BBB-re.

[ Szerkesztve ]

(#18) DevilArzel


DevilArzel
csendes tag

Erről beszélek. A PSP vita alapára 69K. :W
Plusz a memóriakártya és a játék min. 15k.
Ennyi pénzért már vehetsz egy Ps3 320gb verziót, plusz pár gamet vagy egy xbox 360, rengeteg játékkal. :K

Már bocs, de 10-emberből talán 1 elgondolkozik a Vitán. A többi inkább a fent felsorolt opciókat választja. :K Jól tudom, mert konzolboltban dolgozom Bp-en.

Csak arra akartam célozni, amíg a Vita ára, nem megy 50k közelébe, bukásra van ítélve. :O

Csak Privát üzenetet kérek!

(#19) sittes79 válasza DevilArzel (#18) üzenetére


sittes79
addikt

Na jó azért elég hangyafasznyi ország vagyunk, az egy dolog, hogy nálunk bukás lesz, de a pénzes nyugaton nem hiszem, ahol az utca seprő bére 1000 euró vagy font!!!

(#20) DevilArzel válasza sittes79 (#19) üzenetére


DevilArzel
csendes tag

Az a baj, hogy válság van. Sajnos. :O
Nálunk a megjelenés óta, az összes boltunkban összesen kb.1300db fogyott.
A többi országban való kirendeltségeinknél is összesen 23000db ment el.
Anno a psp 3-as szériánál kezdésnél ez a szám a 10-szerese volt. :Y
Nem csak nálunk, hanem más országokban is válság van nem csak a konzol piacra gondolok, hanem átlagosan. :W
Plusz az ár/értek arányt figyelembe véve nem éri meg. Bár rengeteg újítást tartalmaz, mégis a vásárló szempontjából az első az "ár" és utána a "hasznosság".

Az emberek inkább viszik az otthoni használatra szánt konzolokat, mint inkább azokat amiket
a hordozhatóságra szántak.

Vegyük figyelembe a PS3-at, nem szeretném reklámozni, de az összes Blu-Ray lejátszó közül a sony konzoljában van a legmegbízhatóbb és leggyorsabb meghajtó. :K Az lg és samsung lejátszok a nyomába sem érhetnek. Illetve ott van a Nintendo 3ds is. Az új Metal Gear Solid 3D, veri a Vita Unchartedjét, legalábbis grafikai szempontból egy szinten vannak.

A lényeg az, hogy nem csak nekünk magyaroknak nem éri meg, hanem másoknak sem. HA olcsóbb lesz, akkor pozitív fordulatot vehet. De amíg ennyire drága, az emberek nem fogják megvenni. Sajnos. :(

Csak Privát üzenetet kérek!

(#21) big-J válasza DevilArzel (#20) üzenetére


big-J
őstag

azért érdekes a "senki se veszi" jellegű poszt a "jól fogy" cikk alá :F

(#22) DevilArzel válasza big-J (#21) üzenetére


DevilArzel
csendes tag

A válasz egyszerű... ;)
Amerikában különböző akciók vannak. Pl.: 3G verzió mellé ajándék memóriakártya, 2db játék vásárlása esetén.... vagy 2-öt veszel hármat kapsz. :U Ezekkel az akciókkal jó, hogy megnő a fogyasztási darabszám.

Több játék fogy mint gép. Nézd meg a Youtube-on, minden egyénileg fel tett videón a gép kibontásánál, min. 3-játék van. Azok emberek akik feltették pedig vásárlok, nem pedig tesztelők.

Emellett, nézd meg a régebbi PSP szériák eladási számát. Agyba-főbe verik a Vitáét.
Jó gép lenne, ha megfelelő árral rendelkezne. A boltban én is kipróbáltam, van benne lehetőség, ahogy fent is mondtam. Csak az ár.... :W :W :W

Csak Privát üzenetet kérek!

(#23) Gebriel válasza DevilArzel (#22) üzenetére


Gebriel
veterán

PS3 megjelenésekor is több PS2 gép fogyott. Ez evidens.

(#24) DevilArzel válasza Gebriel (#23) üzenetére


DevilArzel
csendes tag

Most meg több PSP Street és PS3 fogy mint Vita. :U
A Sonynak ez a legrosszabb kezdése fennállása óta. :(

Csak Privát üzenetet kérek!

(#25) johnny_gold válasza DevilArzel (#20) üzenetére


johnny_gold
tag

"Az új Metal Gear Solid 3D, veri a Vita Unchartedjét, legalábbis grafikai szempontból egy szinten vannak."

Ez azért valami félelmetesen messze van a valóságtól... A Vita legalább 10-szer erősebb a 3DS-nél, és ez baromira meglátszik ezen a két játékon is...

Az áron amúgy nem értem miért sít mindenki, egy ilyen hardver manapság ennyibe simán kerül, ahhoz képest kifejezetten olcsó a cucc... Mutassatok már még egy hordozható eszközt, ami megközelíti ezt vasban és olcsóbb...

(#26) DevilArzel válasza johnny_gold (#25) üzenetére


DevilArzel
csendes tag

Hordozható eszköz ennyibe még nem került. :O
Nézz utána. :W

Amúgy az ilyen kaliberű hardvert megveheted otthonra is. Olcsóbban. :U Erről beszéltünk fennt is. Olvasd el. :P

A MGS 3D ugyanazt mutatja mint az Uncharted. Még ki se jött, de már lehúzod. :W Én kipróbáltam a termékbemutató anyagot(alias demó), és sokkal jobb mint grafikailag, mint játékélmény szempontjából. :K
Ha nem hiszed el, menj el, vegyél egy PSP Vitát és N. 3DS-t és próbáld ki. :C

Ja, és a MGS 3D március 9-én jön ki....

(plusz... nekem ez a szakmám, ebben az iparban dolgozom és látom a tényleges eladásokat és véleményeket, akkor oktass ki még1, ha neked van már ilyen géped, ugyanis az európai emberek legtöbbje drágának tartja) :R

Csak Privát üzenetet kérek!

(#27) DevilArzel válasza DevilArzel (#26) üzenetére


DevilArzel
csendes tag

Remélem nem beszólásnak tartod, csak véleménynek. :F
Bocs, h felhúztam magam, de nem szeretem ha a szakmámban, a pontos adatok ellenére vitatkoznak velem. :R

Csak Privát üzenetet kérek!

(#28) johnny_gold válasza DevilArzel (#26) üzenetére


johnny_gold
tag

Bocsi hogy ezt mondom, de sajnos fogalmad sincs miről beszélsz, ami szégyen, ha tényleg igaz amit állítasz, hogy ebben az iparban dolgozol... A sima PSP a maga idejében centre pontosan ugyanennyibe került, az se volt erősebb a maga idejében, mint most ez, és azóta a dollár csak gyengült...

Láttam képeken, videókon mind a két játékot, az alapján mondtam amit írtam, és tartom is: az Uncharted grafikailag lemos minden mást a pályáról, amit valaha horozható eszközre kiadtak, és ez elől a 3DS sem kivétel... Még csak nem is egy kategória a kettő, kb. egy teljes generációnyi különbség van köztük grafikailag...

(#29) DevilArzel válasza johnny_gold (#28) üzenetére


DevilArzel
csendes tag

Nem szégyen amit mondok. :))

A PSP 3-as széria megjelenésekor 54-55k volt, az 1-es széria volt 60k körül..és a maga idejében magas élményt nyújtott. :R

OKÉ, videót láttál, de kipróbáltad már? Van psp vitád vagy 3D-d??? Én kipróbáltam és a videó és a személyi tapasztalat "más"... :U

Nekem van tapasztalatom, neked van? :o ...nincs. Akkor? :W
A bocsánat kérést, pedig visszavonom. :(((

Ha lesz diplomád és szakmai tapasztalatod 10-évre visszamenőleg akkor lenézhetsz és beszólhatsz. Én nem csak a saját véleményemre hivatkoztam fent, hanem a vásárlói véleményekre is, amik "egyéniek". :((

Csak Privát üzenetet kérek!

(#30) PHM válasza DevilArzel (#29) üzenetére


PHM
addikt

Bocs, hogy beleszólok, de emlékeim szerint a PSP bővített csomagja
(Már nem emlékszem, mi volt a neve, fülhallgató volt hozzá meg a
fene tudja, még mi.) 80K volt a megjelenésekor.
A csupasz verzió ára pedig közelebb volt a 70-hez, mint a 60-hoz.
Mindezt "Hülye azért nem vagyok!"-éknál láttam anno.
Persze meglehet, hogy máshol kicsivel olcsóbban is be lehetett szerezni.
Mindez azonban igaz a Vita-ra is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#31) DevilArzel válasza PHM (#30) üzenetére


DevilArzel
csendes tag

Semmi gond. ;) Végre valaki. :R
Anno volt "giga pack" 79990-ért nálunk. A sima pack pedig 56990 volt. :K
..DE!!!! A giga packban rengeteg extra volt...füles, tok, törlőkendő, memóriakártya plusz nálunk az előrendelőknek extra játék.

Most meg semmi... :N

Csak Privát üzenetet kérek!

(#32) PHM válasza DevilArzel (#31) üzenetére


PHM
addikt

Erről jut eszembe, azért a PSVita memóriakártya
szvsz kicsit aljas húzás volt a Sony részéről.
Mi a francért nem tudtak megmaradni az M2-nél, ha már a microSD
derogált nekik?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#33) johnny_gold válasza DevilArzel (#29) üzenetére


johnny_gold
tag

Ha bármennyire képben lennél, pontosan tudnád, hogy a PSP 3000 széria az eredeti, 2004-ben megjelent PSP harmadik változata volt, ami az eredeti után majd 4 évvel jelent meg, így a jóval későbbi gyártástechnológiákkal, jóval alacsonyabb költségen lett gyártva, mint az eredeti széria majd 4 évvel az előtt, és a maga korában közel sem volt annyira jó hardveresen, mint az eredeti első széria, vagy a mostani Vita első szériája... A konzolok frissített verziói szinte mindig pont emiatt jelennek meg, hogy csökkentsék a gyártási költségeket, és a felhasználók is jól járnak a kisebb méret, alacsonyabb fogyasztás miatt. Majd ha a Vita-nak is megjelenik a harmadik frissített változata kb. négy év múlva, akkor már jóval olcsóbban fogják tudni gyártani, annak az árával már összehasonlíthatod a 3000-es árát, addig viszont nem...

Mellesleg forintban számolni ritka nagy butaság, mert így a forint rossz árfolyama is úgy jelenik meg, mintha a gép egyébként drágább lenne, miközben az eredeti 249 dolláros ára még jóval alacsonyabb, mint a sima PSP 249 dollárja volt a maga idejében...

Egyébként van diplomám, nem is akármilyen, de nem fogok vele dicsekedni, és fogalmam sincs hogy kapcsolódik ez egyáltalán ide...

Szerk.: egyébként rosszul tudod ezt is, a sima pack megjelenéskor 69900 forint volt itthon a legtöbb boltban, és évekig biztosan nem volt 56900 környékén amit írsz... 69900-ért pedig Vita-t is kapsz Magyarországon, ha körülnézel kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#34) DevilArzel


DevilArzel
csendes tag

A legtöbb psp tulajdonosnak ez a legfőbb kérdése manapság a Sony részére. :F
A régi jó volt, de minek kellett egy felesleges újítás? ...értelmetlen. :W
6000Ft egy 4Gb kártyáért, hogy tudj játszani, hogy ments állást. :W
S..r gazdaságpolitika. :((

Csak Privát üzenetet kérek!

(#35) DevilArzel


DevilArzel
csendes tag

Igen, de akkoriban nem ennyi volt az árjegyzés. :W Olcsóbb volt az euró, a font és a benzin ->szállítási költség. Akkoriban, a jelenlegi viszonyokhoz igazították a megjelenési árat. Lassan 4-éve válság van, az emberek pénztárcája pedig kisebb. Nem csak MO.-ról van szó. :(
Nézz híradót! :U A világban mindenhol s..rban vannak.

2004-től 2008-ig én is jól kerestem, most már én is s..rban vagyok.

Csak Privát üzenetet kérek!

(#36) DevilArzel válasza DevilArzel (#35) üzenetére


DevilArzel
csendes tag

Kedves Szerk.:
http://www.sonypsp.hu/psp/173.html?task=view
Olvasd el. Bocs, hogy kijavítlak, de olvasd el a fenti olvasmányt. :R :R

Csak Privát üzenetet kérek!

(#37) adalbert1 válasza DevilArzel (#20) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem azt is vedd figyelembe, hogy:

1, a PSP egy teljesen friss cucc volt, sokkal nagyobb újdonság volt mint most a Vita (igaz hogy a Vitában sokkal több feature van, de szerintem a nullához képest nagyobb előrelépés egy PSP, mint a PSP-hez képest a Vita, legalábbis az átlag fogyasztónak biztos)

2, azóta bejöttek a képbe az okostelefonok, sok fiatal lehet hogy inkább iPhonet akar mint PS Vitát, szerintem sokkal divatosabb lehet most egy okostelefon mint egy kézikonzol.

(#38) DevilArzel válasza adalbert1 (#37) üzenetére


DevilArzel
csendes tag

Rengeteg újítást tartalmaz, hála az égnek. :R

De a beígértekhez képest, csalódást okoztak. :(
Te is jól látod, hogy mit mondanak a törzsvásárlók. A PSP 1 új és friss volt. Olyat mutatott meg, amit még más handkonzol soha. :K

A Vita is add újdonságokat, de ár/élmény/minőség szempontjából alul múlja az elődjeinek a szintjét.Pl.: F1 2011, v Ridge Racer,,,, :o

(bejöttek az okostelefonok, és hála nekük méginkább fejlődésnek indult a handkonzol ipar. lsd.:Nintendo 3DS, de a Sony nem tanult a példából.... )

Csak Privát üzenetet kérek!

(#39) DevilArzel


DevilArzel
csendes tag

Lehetne vitatkozni tovább, de inkább személyesen. :K Én kifejtettem a véleményem, aki szeretne folytathatjuk privát üzenetben is. :K A számom 06702726236. A múzeum cukrászda nevű helyen szoktam lenni minden nap 17:00-23:00-ig az Astoriánál. Az első négy jelentkező az első körre a vendégem a PSP Vita folytatására nevű vitára.(lehetőleg 2-nő, 2-férfi) az egyenlőség kedvére.(jöhetnek a rendszergazdák is) :R :R
Jó éjt! :R :R

Csak Privát üzenetet kérek!

(#40) Gebriel válasza DevilArzel (#39) üzenetére


Gebriel
veterán

Ott dolgozol??

(#41) Gebriel válasza DevilArzel (#26) üzenetére


Gebriel
veterán

"nekem ez a szakmám," -Mi is a Te pontos szakmád??- "ebben az iparban dolgozom és látom a tényleges eladásokat és véleményeket," Nem kell senkinek sem ebbe az "iparban" dolgoznia, hogy tudja mi a tényleges eladások és mi a felhasználok véleménye. :U

Lassan 4-éve válság van, az emberek pénztárcája pedig kisebb. Nem csak MO.-ról van szó. :(
Nézz híradót! :U A világban mindenhol s..rban vannak.

Ennyi hülyeséget sem olvastam egyszerre már bocs. :D

Hogy ON is legyek...
Azért lásd be Te is egy Vita meg egy 3DS közel nem egy kategória.
Nem is értem miért ezeket hasonlítottad össze :F
Szeretem én is az MGS sorozatot, de szerintem egy kicsit elfogult vagy.
Hogy a Sony saját memóriakártyát használ közel sem akkora baj mint inkább az ára. :U

[ Szerkesztve ]

(#42) Gebriel válasza Gebriel (#41) üzenetére


Gebriel
veterán

Ehe közben rájöttem miért azzal hasonlítottad, mert más nagyon nincs is... :DDD
Bocs.. :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.