Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Sokat beszélnek, de keveset mondanak ezek a pletykák.
Majd az E3-on talán végre hivatalos infók lesznek.

(#2) rybank válasza Angel1981 (#1) üzenetére


rybank
senior tag

A pletykák ilyenek. Mindenki dumál róluk, kvázi "pörög rajta", de semmi konkrét. Sajnos így én sem szívesen bocsátkoznék találgatásokba!

(#3) kapeti07


kapeti07
senior tag

"használt játékok működését gátló vagy korlátozó módszer" Nálam ez veri ki mindig a biztosítékot.

Lassan úgy kezelik a használt játékot használót mint aki warezol.

Aki használt autót vesz az sem ellopja hanem megveszi. Őrültek ezek :(((

[ Szerkesztve ]

Xbox: kapeti

(#4) Raysen623


Raysen623
addikt

Bizony mondom nektek még idén látni fogjátok a legújabb konzolokat és végre normális játékokat tudnak majd fejleszteni rájuk és PC-re is egyetemben.....ideje volt kedves Sony és MS kik a tökölés mintapéldái lészen e világban..... :W

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5) velizare válasza Angel1981 (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

dobozról szinte biztos, hogy nem, az m$ állítólag nem akar infókat kiadni róla 2013 előtt. marad a találgatás.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Hát végül is jöhetne már a ps4. A multiplatform címek jó pár látványosan szarabbul fut ps3-on mint xboxon. Ott van jó példaként a crysis 1. része. Xboxon és ps-en is teszteltem.
A mass effect 2-nél is olyan lassulások voltak ps3-on hogy.......

[ Szerkesztve ]

(#7) jookomak válasza ->Raizen<- (#6) üzenetére


jookomak
őstag

Az mondjuk nem teljesen a ps hibája, inkább a fejlesztőké. Sima ue3 engine játék, érdekes módon azok pedig jól futnak mindenen. Kókány lett az átirat.
Ps4 meg...még a 3hoz is vannak játékaim, amiket nem játszottam végig.

(#8) ->Raizen<- válasza jookomak (#7) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A ps3 gpu-ját nem éppen az ue3-hoz tervezték. A bioshockra is rengeteget kellett anno várni hogy kijöjjön ps3-ra és gyengébben is néz ki.

(#9) zsigus válasza kapeti07 (#3) üzenetére


zsigus
őstag

Azért ez nem éppen ugyanaz: [link]

Azt gondolom mindenki sejtette, hogy nem akarják ugyanazt a hibát elkövetni mint a jelenlegi generációnál, és próbálnak mihamarabb a konkurencia előtt lépni (bár a Nintendo-ról már lemaradtak). Viszont azt, hogy AMD CPU lesz benne nem hiszem el (GPU-t elhiszem, bár ez sem biztos).

(#10) szasanyi


szasanyi
félisten

Valószínűleg ezúttal megpróbálják elkerülni, hogy hátrányba kerüljenek. - az nagy baj, ha csak ezzel akarják... Inkább nem kéne olyan hibákat elkövetni mint a PS3 kapcsán, és valóban NEXgen konzolt adjanak ki, aminek nem marketing hanem megfelelő technológiai alapja van. :P

(#11) zsigus válasza szasanyi (#10) üzenetére


zsigus
őstag

"és valóban NEXgen konzolt adjanak ki, aminek nem marketing hanem megfelelő technológiai alapja van."

Ez így ebben a formában nem igaz. A GPU-t csak kényszer miatt rakták bele (eredetileg csak CELL lett volna), a CELL-t pedig még ennél a generációnál is bőven használhatják ha akarják, ugyanis bőven megelőzte a korát.

[ Szerkesztve ]

(#12) szasanyi válasza zsigus (#11) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak a "szuper" CELL processzorra programozni olyan nehéz, hogy néhány exclusive címeken kívűl alig van igazán részletgazdag grafikával megáldott (nem állatul VSync-e, 30 FPS rátájú - játék. Az is csak 720p-ben, a Sony 1080p-s ígéretével ellentétben. :U Marketing és ígéretek sz@rásig voltak, aztán megvettük 130-160k körül a PS3-akat, és kiderült a valóság. GPU-t meg kényszerből...? Én biztosan nem mondtam nekik, hogy ígérjenek meg mindent ami szép és jó csak vegyék meg a konzolt (jó drágán ugye, mert nem ám csak a mostani 60k körüli árakat kell nézni!), aztán rakjanak bele olyan technológiát - aminél már akkor is volt jobb -, hogy biztosan ne tudják beváltani a saját ígéreteiket. Nem az enyémet, a sajátjukat! Ugyan már... te, figyi mióta van neked PS3-ad? ;]

(#13) DrTroglodyte válasza kapeti07 (#3) üzenetére


DrTroglodyte
tag

Ne mondd már, hogy nem érted.

1) EA eladja a játékot
2) Gamestop eladja ugyanazt a játékot (nem ugyanolyat, UGYANAZT) másnak
3) aztán megint
4) és megint

Szerinted ez így rendben van?

(#14) sittes79 válasza DrTroglodyte (#13) üzenetére


sittes79
addikt

Szerintem Te nem érted, van új és használt...vágod a különbséget?

Mondom...ÚJ és Használt....érted?

[ Szerkesztve ]

(#15) zsigus válasza szasanyi (#12) üzenetére


zsigus
őstag

Javaslom ezt a hsz.-t olvasásra, Abu is leírta már ugyanezt többször: [link]

"Ugyan már... te, figyi mióta van neked PS3-ad? ;]"

2009-től VOLT, de azóta már meghalt (pár hónappal ezelőtt), 80k-ért vettem, és most már nem veszek újat, mert hamarosan jön az új gen.

[ Szerkesztve ]

(#16) szasanyi válasza DrTroglodyte (#13) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor korlátozzák azt! Nehogy már te ne adhasd el nekem, én meg ne játszhassak a te használt játékoddal HA épp nincs több pénzem és nem tudok újat venni. Értem én, hogy a játékeladás a nagy pénz, meg minden... DE azért nem kellene, hogy feltétlenül a játékosokkal toljanak ki. Vagy, ha ezt csak Így akarják és tunkpum, akkor annyival legyen olcsóbb, hogy ha megvetted és rátudsz, vagy nem tetszik (ez az igazí szívás :P ) akkor ki lehet dobni, mert eladni nem tudod - nyilván, mert ki veszi meg ha nem lehet használni?

MOD - zsigus: mi a másodikat használjuk, és van ~5 év tapasztalat. Bocsi, de engem már nem érdekel, hogy ki, mit és hogyan magyaráz. :N Ha ez megpusztul, másikat nyilván én sem veszek, de az utód is csak minimum 1 éve piaci tapasztalat után - ha valóban jó! Az meg hab a tortán, hogy közel 40 játékot dobhatok ki - esetleg bagóért eladhatom- mert nem lesz visszafelé kompatibilitás.

[ Szerkesztve ]

(#17) zsigus válasza szasanyi (#16) üzenetére


zsigus
őstag

Az biztos, hogy nálam is kiveri majd a biztosítékot ha nem lesz visszafelé kompatibilis az "Orbis" vagy mi. Pont az Uncharted 3 és a TV vásárlás előtt halt meg (55cm-es CRT-ről váltottam 42"-os plazmára) a gép, és van/lesz nem kevés olyan PS3-as játék ami érdekelne, nem beszélve kedvencekről.

(#18) Angel1981 válasza DrTroglodyte (#13) üzenetére


Angel1981
veterán

Bocs, de ezt nem értem... :)

Szerintem az összes eladáshoz képest nincsenek sokan, akik kizárólag használt játékokat hajlandóak csak venni.
Ha valakit tényleg érdekel egy játék, az megveszi újonnan, és kész.

(#19) jookomak válasza Angel1981 (#18) üzenetére


jookomak
őstag

Ezt azok is megszívhatják, akik eladták a játékot. Nem tudják eladni, nem lesz pénzük újat venni. Vissza is nyalt a fagyi a sony felé.

[ Szerkesztve ]

(#20) TESCO-Zsömle válasza kapeti07 (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt az egyet felejted el, hogy te nem a játékot veszed meg, hanem a használat jogát.

Ez gyakorlatilag egy hosszú lejáratú bérlet, nem pedig tulajdoncsere.

Az EULA pedig (amit a vásárláskor te elfogadsz) kimondja, hogy ez a bérlet nem ruházható át más személyre.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) Ghoosty válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ezt elvileg bármilyen terméknél megtehetnéd, csak mivel senki nem olvassa el a több oldalas sok esetben csak angolul elérhető EULA-t, ezért nincs tömeges háborgás. Érdekel módon, amikor warezről van szó, mindig a hagyományos termékekhez hasonlítják, hogy azt se lopod,stb. Döntsék már el, hogy olyan e szoftver, mint a többi termék, vagy nem.

Ez a dolog úgy is felháborít, hogy soha nem vettem és nem is adtam el szoftvert és nem is terveztem.

(#22) TESCO-Zsömle válasza Ghoosty (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ennek a hasonlításnak az az alapja, hogy nincs olyan köztudatban élő "dolog", amihez hasonlítana. Még a lopás a legközelebbi.

Valójában a warez leginkább az inflációhoz hasonlít, de az megint egy olyan dolog, aminek a működését nem szeretnék a népek fejébe verni...

EULA miatt senki se háboroghatna. Le van írva feketén fehéren. Szíved joga nemet mondani rá és visszatenni a SW-t a polcra. Nem kötelező szerződni a céggel... Menjetek moziba, kirándulni, vagy vegyetek társasjátékot és "toljátok" azt a haverokkal KöD helyett...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) Ghoosty válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


Ghoosty
őstag

Gondolj bele, ha összefogna az összes autógyár és csak úgy adnának el autót, hogy ez beleírnák az adásvételi szerződésbe. Szerinted mi lenne az eredménye? Elég durva lázadás, de mivel szoftverek esetében az emberek nagy része nem is tud róla, hogy nem adhatja el, meg nem összehasonlítható értékben egy autóval, ezért nem igazán nagy a háborgás.

Amúgy USA-ban van/volt egy un first sale doctrine nevü törvény, ami megakadályozza a hagyományos termékek esetében ezt a kikötést, csak szoftvereknél ezt a bérled dologgal kijátsszák.

(#24) TESCO-Zsömle válasza Ghoosty (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Belegondoltam.

Ha összefogna az összes autógyár, indulna a különböző nemzetek versenyhivatalai által indított vizsgálat, majd -ha nem adják magukat- betiltják az autók forgalmazását az országokban egymás után.

Aztán a gyártók szépen tönkremennének fizetőképes kereslet híján...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25) Ghoosty válasza TESCO-Zsömle (#24) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ehhez nem sok köze van a versenyhivatalnak, mert a verseny ugyanúgy megmarad, csak a szerződésbe belekerül, hogy mostantól csak bérled a kocsit. Rengeteg iparági egyezmény van és azokat sem vizsgálják különösképpen.

(#26) TESCO-Zsömle válasza Ghoosty (#25) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha "a gyártók összefognak", azt kartellnek hívják és nagyon is sok köze van hozzá a versenyhivatalnak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) Ghoosty válasza TESCO-Zsömle (#26) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem kartellről beszéltem, hanem, hogy bevezetnek egy új "iparági szabványt", hogy az autókat ezentúl más modellben értékesítik. Esetleg lobbiznak egy két nagyobb ország kormányánál, hogy most válság van, meg az autóipar elég szar helyzetbe került az miatt, stb.

A kartell verseny korlátozásról szól. Jelen esetben pedig nem korlátozásról van szó, hanem egy iparágra kiterjedő csak közösen megvalósítható megoldásról. Kb mint a sajtóiparban történő próbálkozások, hogy megszünjenek az ingyenes honlapok, csak fizetős tartalom legyen. Ezek se esnek a versenyhivatal látóterébe.

(#28) oneiros


oneiros
tag

Valószínűleg HD7000 szériás GPU lesz benne.[link]
Akkor ezek szerint a Nvidia kivonul a konzolpiacról. :U

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.