Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Skynet258


Skynet258
veterán

Ez alapvetően egy tök hasznos dolog, főleg, hogy sokaknak adott már most is valamilyen okostelefon / tablet. Végre egy értelmes ötlet, és nem afelé hajkurásznak, hogy vegyünk meg még ilyen olyan kiegészítőt. :R

https://geekpulse.hu

(#2) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Nagyon helyes elgondolás. Jó irányba haladnak Sony-ék. Egyre barátságosabb a gondolat hogy áttérjek Xbox-ról a régi Sony haverra.

(#3) gianni85


gianni85
veterán

ennek inkább csak a Vita-val van értelme, ahol rendesen (értsd normális kontroller) lehet játszani, tartalom (vagy extra tartalom) pedig azon látszódik.
Egyébként hogy gondolják? Tableten fogom irányítani az új GranTurismo-t? Vagy az ölemben a tablet, és az mutatja a pálya-térképet?
Ez konkrét példák nélkül nem az igazi.

(#4) Dr.F.E.R.I. válasza gianni85 (#3) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Valóban csak célhardverrel van értelme, és a Vita erre tökéletes is volna. Azonban ha összevetjük a Vita eladásait - úgy általában - a nagygépekével, akkor már jóstehetség nélkül is előrevetíthető, mennyire fog ez a funkció virágozni a PS4-en. A Wii U-nál azért fog működni, mert erre tervezték, a PS4 egy izomgép, annak pedig azt kellene kihangsúlyoznia. Érdekes funkció, de véleményem szerint ezen a szinten meg is fog állni a történet.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#5) tabu3x válasza gianni85 (#3) üzenetére


tabu3x
tag

öledben a tablet, a kezedben pedig a kontroller. de biztosan lesz olyan kieg, melyet mások már bemutattak: fogod a tabletet, beteszed egy keretbe, aminek a két oldalán ott figyelnek a karok, stb. máris kész az "öleb".
és még csak vita sem kell, csak egy akármilyen tablet.

[ Szerkesztve ]

(#6) gianni85 válasza tabu3x (#5) üzenetére


gianni85
veterán

csak ha ilyen irányba megyünk el, akkor nem értem a dual shock 4 fejlesztéseket, mint pl a tapizós rész. Na mindegy, majd jönnek konkrét páldákkal, és akkor okosabbak leszünk.

(#7) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Kivéve, ha az a tablet csak sony lehet pl.: Sony Xperia Tablet S
Ez már nem Olcsó-János kategória :DDD

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#8) gianni85 válasza fornettisuti (#7) üzenetére


gianni85
veterán

:) de iOS-ről is szó volt, tehát nem úgy lesz

(#9) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

[ Xbox smartglass] :)

Én örülök, az ilyen jellegű fejlesztéseknek, a hud-ot, map-et, inventory-t tudom elképzelni rajtuk, értékes helyet spórolnak a TV-n

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#10) zsigus


zsigus
őstag

Azért beleírhattátok volna a Remote Play-t is, ami azért egy kicsit korábbi fejlesztés mint a Wii U...

Egyébként várható volt, bár nem gondoltam volna, hogy iOS-ra és minden Android-os eszközre is elérhető lesz. Ezért jár egy piros pont a Sony-nak.

[ Szerkesztve ]

(#11) TazLeacher válasza Dr.F.E.R.I. (#4) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Viszont lehet majd a játékokat streamelni, ráadásul csökkent az ára, és van rá Plus. Igazából mostantól indulhat el a Vita...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12) gianni85 válasza RepeatSector (#9) üzenetére


gianni85
veterán

nem foglalkoztam a smartglass-szal, és most melóhelyen nem érem el a linket... hogy működne ez? OK hogy ad egy tartalmat, amit felszabadít a tv-ről, de szerintem kényelmetlenebb a figyelmedet a tv és egy tablet között váltogatni. Ha meg interakció is van, akkor váltogatod a tabletet és a kontrollert a kezedben? Ez egy WII-U féle kontrollerrel, vagy egy VITA-val működne, de egy okostelóval és tablettel nem.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr.F.E.R.I. válasza TazLeacher (#11) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Lehet, hogy eleinte ad egy kis lökést a Vitának, de kétlem, hogy a PS4 500$ alatt nyitna. Ehhez vesz valaki Vitát még 200$-ért. Máris kétszer annyiba van az egész, mint egy Wii U. De a Wii U példáján is azt látom, hogy sok játék (főleg a multis címek) nem is nagyon tud mit kezdeni a másodlagos képernyővel. Rátesznek egy térképet, inventoryt, a jobbik esetben. De pl egy Mortalhoz hasonló program már nem tud vele semmit kezdeni. Ahhoz, hogy ez a funkció nagyobb szerepet kaphasson, ahhoz célirányosan kellene a játékokat ezen a vonalon fejleszteni, de amíg ez csak lehetőség marad, addig nem hiszem, hogy erőltetni fogják. A Nintendo más tészta, mert ők erre tettek mindent, de ők a DS/3DS terén már sok tapasztalatot gyűjtöttek, gondolom az exkluzív játékaikkal jobban rá is fognak minderre domborítani. Jelen gazdasági helyzetben - úgy gondolom - háromszor is meg fogja mindenki gondolni, hogy egy ilyen szolgáltatásért külön beruházzon.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#14) zsigus válasza Dr.F.E.R.I. (#13) üzenetére


zsigus
őstag

Szerintem nem lesz 500 dolláros nyitóár, maximum a drágábbik modellnél. Eddig a legtöbb 429 dollár volt amit hallottam az olcsóbbra. (elvileg két verzióban jelenik meg, ahogy a PS3 is annak idején).

#15 Dr.F.E.R.I.: A PS3 nagyon sokáig veszteséges volt, és nem tudták olcsóbban adni, de ez szerintem jóval olcsóbb lesz kezdetben. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Dr.F.E.R.I. válasza zsigus (#14) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nincs PS3-am, de úgy rémlik, hogy az anno alsó hangon is ilyen árakon nyitott. Ebből gondolom, hogy az erős hardvert most sem fogják potom áron mérni, de persze a próféta szóljon belőled.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16) ViharVadász válasza zsigus (#10) üzenetére


ViharVadász
őstag

A Wii U-t már akkor elkezdték tervezni, mikor a PS Vita még a gondolatba se volt, úgy mondták korábban :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#17) Ps Vita válasza TazLeacher (#11) üzenetére


Ps Vita
őstag

+1

(#18) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Kár hogy nem kapták meg az analógok az Xbox-féle kiosztást (lehet kövezni, imádom), de ahogy látom kicsit növelték a távolságot köztük... ez viszont pozitív, eddig is azért utáltam FPS-t tolni rajta, mert összeértek az ujjaim.

Ha minden jól megy addigra (meg következő évben jön a nextbox), akkor a konzol elsőnapos vétel lesz részemről...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19) danikollar válasza gianni85 (#6) üzenetére


danikollar
őstag

Dualshock fejlesztés azért kell, hogy lehessen választani a lehetőségek közül, kinek melyik esik jobban. Azért mert több alternatívát ajánlanak csak dicsérni lehet őket!

(#20) blackydan


blackydan
senior tag

Szimpatikus döntés volt ez a részükről :K

(#21) RangerFox


RangerFox
veterán

Ez tök jó főleg úgy hogy két androidos telóm és egy ps vitám is van. :)))) megnézem milyen lesz az új box és szerintem nekem is első napos vétel lesz! :) :C

(#22) Kereszhaver


Kereszhaver
tag

Ezt így kell értelmezni?:
Játszok a nappaliban a Far Cry 4-el,amikor anyám bejön,hogy meg akarja nézni a xy műsorát,én meg fogom,átpakolom tabletre,és a tablet képernyőjén csapatom ugyanúgy tovább?
Vagy csak simán azon lessz pl.:az inventory.

(#23) zsigus válasza Kereszhaver (#22) üzenetére


zsigus
őstag

A tableten csapathatod tovább.

(#24) ldave válasza zsigus (#23) üzenetére


ldave
félisten

Nekem az jött le, hogy játszani csak Vita-n lehet, iOS és andriod tableten nem.

A Slime draws near! Command?

(#25) zsigus válasza ldave (#24) üzenetére


zsigus
őstag

A hírből: "A bejelentés szerint lehetőségünk lesz a Vita vagy a fentebb felsorolt op rendszerekkel szerelt készülékek képernyőjén játszani, és egy új app segítségével az is kivitelezhető lesz, hogy ezeken a képernyőkön jelenítsük meg a térképet, felszerelésünk listáját, stb."

A gamestar-on is ugyanezt olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#26) gianni85 válasza ldave (#24) üzenetére


gianni85
veterán

gondolom a tablet fogja helyettesíteni a tv-t, és a kontrollerrel irányítod továbbra is. Vita átvehetné a kontroller szerepét is. szigorúan szvsz, aztán majd az idő haladtával okosabbak leszünk

(#27) McNamara válasza zsigus (#25) üzenetére


McNamara
Ármester

Ez azért elég baráti. Nagyon király ha valóban így lesz.

És ehez kizárólag majd csak Sony tablet és mobil fogja tudni majd?

[ Szerkesztve ]

(#28) ldave válasza zsigus (#25) üzenetére


ldave
félisten

Külföldi oldalakon mást olvastam: Second screen rész. Nem hiszem, hogy a Sony engedné, hogy iPad-el játszhassunk PS4 játékokkal bármilyen módon, de ne legyen igazam.

Itt is csak boltról és ilyesmikről írnak iOS és andriod esetén, Remote Play csak Vita-n.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#29) zsigus válasza ldave (#28) üzenetére


zsigus
őstag

Külföldi oldalakat nem néztem, mea culpa, igazad van. Az official PS Blogon is ezt írják:

"We’re also introducing a “PlayStation App” for iPhone, iPad, and Android devices that acts as a second screen, allowing for unique gameplay possibilities such as viewing maps during an adventure game or remotely watching friends play during an epic battle—right from a smartphone or tablet."

Ezt nem ártana pontosítani a cikkben.

[ Szerkesztve ]

(#30) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Volt már szó arról hogy a DS3 kontroller kompatibilis lesz-e a PS4-el? Jó lenne ha igen :)
Másik irány gondolom nem lesz, de ez lehetne.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#31) ldave válasza CocooN-z (#30) üzenetére


ldave
félisten

Azt mondta Sony, hogy nem, DS3 csak PS3-al megy, az új gép nem fogja támogatni. Move-ot viszont igen.

A Slime draws near! Command?

(#32) TazLeacher válasza ldave (#31) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Move-ot viszont igen

Ez szintén fontos kérdés lett volna számomra...tehát akkor igen, erről nem olvastam. Lesz új Move kontroller, de ezt is lehet majd használni, vagy nem lesz új, marad ez? Erről nincs infód?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33) ldave válasza TazLeacher (#32) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom, de szerintem biztos lesz PS4 logós Move kontroller, ahogy a Wii esetében is már Wii U logóval szállítják a Wiimote-okat.

A Slime draws near! Command?

(#34) TazLeacher válasza ldave (#33) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Konkrétan nem a Logo rézs érdekelt a dolognak. :DDD Mindössze az, hogy újratervezik-e, vagy marad ez, ami most van.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#35) ldave válasza TazLeacher (#34) üzenetére


ldave
félisten

Hehe, nemtom, szerintem nincs nagyon mit fejleszteni magán a Move-on, benne van minden ami kell, pontosságával sose voltak gondok.

A Slime draws near! Command?

(#36) zsigus válasza ldave (#35) üzenetére


zsigus
őstag

Én is így látom. Maximum "megdizájnolják" (de szép magyar szó :D ) aztán kiadnak belőle egy újnak feltüntetett, gyakorlatilag változatlan verziót, ami már a PS4-hez készült, és talán az új verziójú Bluetooth-t is ismerni fogja (2.1).

(#37) TazLeacher válasza zsigus (#36) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Bármi legyen is, örömteli, hogy nem kell új cuccot venni hozzá. A "kamerát" adják, a move meg használható lesz. Akkor bátran veszek majd még kontrollert. Mert most is kéne.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38) RangerFox


RangerFox
veterán

Én azt hallottam hogy egy új move lesz és csak egyes játékok fogják támogatni a régi fajtát! Bár ez csak pletyka de előreláthatólag az MS is csinál "újfajta kinectet" így a SONY is csinál újfajta mozgásérzékelőt ami új értelmet ad a move-nak! :)) Egy angol fanoldalon olvastam de ne kérdezzétek hogy mi volt az oldal neve! :) ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.