Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Revolit


Revolit
senior tag

(#2) sz3lim


sz3lim
tag

Még így is botrányosan drágák.

(#3) leviske


leviske
veterán

"Angry Birds Star Wars: £32.99"

WTF?

(#4) adamssss


adamssss
veterán

Ez az egy tántorít el, hogy konzolt vegyek, pedig mind a két gép nagyon szimpi, de évente 100k+-t játékra...
Még nem... :(

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) AxBattler válasza adamssss (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Egyébként én azt nem értem, hogy egyáltalán miért van különbség a két platform játékárai között? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#6) g4mer válasza leviske (#3) üzenetére


g4mer
senior tag

Még a hülyének is megéri :DDD

Sic Parvis Magna

(#7) Def26 válasza AxBattler (#5) üzenetére


Def26
félisten

MS -nek szorosabb a kapcsolata az EA -val? Nem tudom, csak tipp.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8) whYz válasza AxBattler (#5) üzenetére


whYz
addikt

Nagyobb kereslet -> magasabb ar. Marketing elso ora.

[ Szerkesztve ]

(#9) leviske válasza Def26 (#7) üzenetére


leviske
veterán

Én is erre tippelnék. Pláne a Titanfall kapcsán tett kijelentéseik kapcsán.

(#8) whYz: 2 hete piacon a PS4, miközben a véletlen korábban leszállított Xbox One darabokat is letiltották. Miféle logika vezetett arra, hogy több játékot adtak el a box-ra? Főleg pár nappal korábban, hogy így alakuljanak az árak? A többség akkor vesz játékot, mikor már egy fizikailag megfogható eszközre teheti ezt.

(#10) adamssss válasza leviske (#9) üzenetére


adamssss
veterán

Ő arra gondolt, hogy a ps4-re nagyobb a kereslet és ezért drágábbak rá a játékok. Csak kicsit nyers volt a stílus. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) whYz válasza adamssss (#10) üzenetére


whYz
addikt

Igy van. :K

(#12) AxBattler válasza whYz (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Magasabb ár -> hosszútávon vitathatóan magasabb kereslet. Szerintem.
És inkább mikroökonómia. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#13) Reignman válasza AxBattler (#12) üzenetére


Reignman
aktív tag

Az EA pofátlanságát jól tükrözi az nba live 14 cirka 20 000 forintos ára, miután 10/3 pontszámokat kapott a szakértő oldalakon, illetve pár napja a producer 'bocsánatot kért' a játékosoktól a gyatra programért, és ígérte, hogy mindent megtesznek azért, hogy jövőre élvezhető legyen. Hiszi a piszi.

Szóval veszel 63 fontért egy 4 lemezes promramhibát...

(#14) Reignman válasza AxBattler (#12) üzenetére


Reignman
aktív tag

Ezek szerintem csak induló árak, az újdonságot meg kell fizetni, gazdaságmarkeing második óra, lásd. fejőstehén termék.

(#15) whYz válasza AxBattler (#12) üzenetére


whYz
addikt

Valoszinuleg nem hulyek az EA-nal es pontosan kiszamitottak/kikalkulaltak, hogy mekkora a legmagasabb ar jatekonkent ami a legnagyobb hasznot hozza. Ez eleg sok tenyezotol fugg, de az egyik a kereslet.

Az is befolyasolhatja az arat, hogy ps4-en kevesebb jo exclusive cim van, igy az emberek "raszorulnak" az EA hulladekra.

En(ps4) maradok annyiban, hogy nem tamogatom oket, igy arra osztonzom a kedves marketinges groupot, hogy csokkentsek az arat, esetleg jobb jatekokat gyartsanak. :)

(#16) AxBattler válasza Reignman (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Nono, amről te beszélsz, az a termékéletgörbe, a fejőstehén meg a BCG-mátrix egyik szegmense; ne keverjük a dolgokat, még ha van is áthallás!

Viszont az NBA, az biztosan fejőstehén... ;]

(#15) whYz
Pont ez az: PS4-re kevesebb még az exkluzív cím, így elsősorban az alacsonyabb árakkal lehetne a vásárlókat a platformra csábítani. :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) Reignman válasza AxBattler (#16) üzenetére


Reignman
aktív tag

Valóban nem volt jó példa, a lényeg, hogy ennyiért szerintem még nyugaton sem lesz sok embernek 4-5 játéknál többe, ez csak kezdőár.

(#18) AxBattler válasza Reignman (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván minél előbb próbálják visszahozni a K+F, és marketing költségeket, és ez elsősorban a játékokon keresztül működik. Messze van még a nullszaldó... ;)

De a kérdés a XBONE, és a PS4 játékok közötti árkülönbözet oka volt, és ez nem magyarázza meg, mivel mindkét konzolnál megvannak ezek a költségek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) whYz válasza AxBattler (#16) üzenetére


whYz
addikt

Az EA-nak szerintem nem celja a vasarlok egy platformra csabitasa, csakis a profit erdekli oket, ezt mar bizonyitottak parszor.

(#20) AxBattler válasza whYz (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Na igen, ez valószínűbb.
De akkor hol van a kutya elásva? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#21) VictorHUN


VictorHUN
aktív tag

Jó megerőltették magukat ezek a sóher disznók

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#22) nebulo


nebulo
tag

Egyre inkább a luxus kategóriába csúszik a gémer lét. :( A játékárak nem fognak sokat esni szerintem, nem is beszélve arról, hogy előre rettegem a mikrótranzakciók tömkelegét és mindenhez DLC modell elfajzását. 30+ ezerbe jön majd ki egy komolyabb cím minden motyóval egyetemben. :(

(#23) cskamacska válasza nebulo (#22) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem pont ide illene egy jó kis PC-s trollkodás az egy dolláros Humbli Bundlikkal, meg a -80%-os Sztímszélekkel. :DDD

Ha nem a hardvert, hát a játékokat fizettetik meg keményen konzolországban. :( PS3-as Store is tele van jó játékokkal, csak az árak vannak másra szabva. :O
PSN-en most pl a Deus Ex Human Revolution van leárazva 5400 forintra. 2 éve vettem PC-re pár hónaposan 4000 forint alatt. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#24) Mardel válasza cskamacska (#23) üzenetére


Mardel
őstag

Ok ugyis hasznaltan veszik, vagy varjak a csipcsip csokat. ;]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#25) mikka07 válasza Mardel (#24) üzenetére


mikka07
tag

Én veszek ps4-et ,és ha lehetlesz akkor sem fogom a gépet "csipcsip csokázni "mivel nekem fontos a multiplayer .A használt játék piac meg ugyis lesz eddig is volt az uj vevőket kicsit megkopasztják aztán visszaállnak normál árszabásra rendesen mint a ps3-nál.

[ Szerkesztve ]

(#26) Gl4diator


Gl4diator
tag

Igazából nem kell mindent elsőre megvenni. Szerintem igaz ez az újgenerációs konzolokra is. Én majd bő egy év múlva visszatérek a témára legközelebb kb. Amúgy meg idővel a játékokat is be lehet szerezni jóárasítva használtan. Persze csak ki kell várni. Én speciel ráérek :)

(#27) Mister_X válasza cskamacska (#23) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A magyar Store árazása a világtalanság netovábbja, én úgy szoktam hívni, hogy árfolyambiztos fontkonverzió. Konkrétan 33%-kal drágább a magyar Store, mint az angol. Az Xbox Live nem ennyire elborult, sőt, kifejezetten kellemes akciók voltak ott. Steammel meg nem lehet, pontosabban nem is akarnak versenyre kelni, mert a PC-s társadalom csak ilyen árak mellett hajlandó kinyitni a tárcáját a HD7850 megvásárlása után, ahelyett hogy megnyomná a Download torrent gombot (tisztelet a kivételnek)... :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28) leviske


leviske
veterán

(#10) adamssss: Értettem én. Csak félre. :DDD Ha nem gond, ráfogom, hogy zh-ra készültem közben.

(#11) whYz: Elnézést, a buszmegállóban esett le, hogy mennyire bebandzsítottam. :R Hogy ne csak hülyeséget írjak: Eredetileg a pletykák arról szóltak, hogy a Microsoft brutálisan csökkenti a használt játékforgalmat, míg a Sony megengedi a partnereknek, hogy 20.000HUF nagyságrendek köré csússzanak a játékok. Mindkét lépés a DLC-s elmebaj leállítása érdekében került volna bevezetésre az idealisták szerint.

Vélhetőleg amiatt kezdte csendben más irányba mozgatni az EA az árait, mert a Sony felé nem tudja nyújtani a DLC mentességet, lévén, hogy a Xbox-os rendszerre a játékosok nemet mondtak. (Megjegyzem, ezért lett volna érdemes komolyan venni a Windows 8-ban megjelent Live-ot és azzal felvezetni az új rendszert. De ez már Ballmer és utódai gondja.)

Az alap árviszonyok meg azért alakulhattak így, mert felteszem a Microsoft több pénzzel járul hozzá a fejlesztésekhez, mint a Sony.

(#29) kecskebégető válasza sz3lim (#2) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Elborzasztóan brutálisan.....

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#30) WayneGace


WayneGace
őstag

Videojátékok árai miatt keseregni olyan, mint night klubban, amiatt, hogy drága a pezsgő. Szórakoztatóipari termékek, annyiért adják, amennyiért veszik. Nem a kenyeret adják 50 fontért.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#31) Slade92


Slade92
aktív tag

PS3 digitális tartalmai is rohadt drágák alapjába véve és fölleg az Xbox 360 Live áraihoz képest!

(#32) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33) Mardel válasza Bjørgersson (#32) üzenetére


Mardel
őstag

Az ez. [link]

~120 000 Ft-os joystickkal játszik egy árkád repülős játékot. Ezen percekig röhögtem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#34) WayneGace válasza Mardel (#33) üzenetére


WayneGace
őstag

Ha rákattintasz a videória, akkor ott van több fajta repülős cucc. Nem ismerem őket. Valószínű inkább azok miatt van neki ez a joystick.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#35) Mardel válasza WayneGace (#34) üzenetére


Mardel
őstag

Lehet, de akkor sem volt célravezető ezzel a játékkal bemutatni. :D
Viszont kéne egy Hotas Warthog, de nem 120-ért, amennyit kiadnék érte azért még használtat se kapnék. :)

De ilyet is elfogadnék. [link] :D

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#36) BiP válasza AxBattler (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

Egy olyan tényezőre is merek gondolni, hogy a PS4-en a játékok egy része jobban fut. (pl. 720p vs. 1080p mizéria). Tehát a PS4-es játékkal papíron nagyobb élményt kaphatsz (ami persze a hardver érdeme), ezért többet is el lehet kérni érte.

Egyébként tényleg gyász a hazai online store-ok árazása. Nekem nincs konzolom, de haverok említik az árakat, és olyankor megnézem, fontban, euróban, dollárban mindig olcsóbb lenne.
És ami a legszebb, boltban, dobozosan tök ugyanaz a játék _nagyságrendekkel_ olcsóbb, mint a digitális store-ban. (érts. 11e vs. 20e).

[ Szerkesztve ]

(#37) AxBattler válasza BiP (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ez az árazásos dolog Steam-en sem leányálom, lásd $30 <---> €30

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#38) Mardel válasza AxBattler (#37) üzenetére


Mardel
őstag

Szerintem o nem arrol beszelt.
Dollar Euro arak osszehasonlitasanal meg az euros ar mar tartalmazza az "afa"-t.
Amerikaban meg 0-15%-os adot kell fizetni meg pluszban. Csak par allamban van 0% ott is.

Steamen anno dollarban tudtal vasarolni, de akkor raterhelte az afat ami most nalunk 27%.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#39) BiP válasza BiP (#36) üzenetére


BiP
nagyúr

Gyorsan átfutottam az árakat. Mindenféle következtetés nélkül, csak a viszonyítás miatt.
NFS Rivals, ez elég multi cím.
PS3: online: 60$, 70€, 20e Ft. Boltban dobozosan 11e
Xbox360: 60$, 70€, 50font, 15e Ft. Dobozosan 11e
PC: 50€, Dobozosan 8,5e
PS4: 60$, 70€, dobozosan 18e
XboxOne: dobozosan 18e

A legdurvább az egészben, hogy a bolti dobozos árak alacsonyabbak, mint a hivatalos digitális store.

(#41) Def26 válasza BiP (#39) üzenetére


Def26
félisten

Ebben az a szép, hogy így is veszik mint a cukrot (konzolon). :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#42) BomiBoogie válasza Def26 (#41) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Te is vinni fogod? :D

Először azt olvastam, 3 forinttal.

Azért 3 font már kb. egy ezres, nekünk nem mindegy, az egy napi ebédem. :K :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.