Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

És ezt nem lehetett hamarébb meglépni? Persze ,hogy nem mert ugyebár az utolso fontot is ki akarják az emberekből préselni.

(#2) Def26


Def26
félisten

Lehet örülni. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3) BiP


BiP
nagyúr

2 hete csak ezret (1,040 darab) adtak el a várakozások miatt, a múlt héten az új modell miatt 11 ezret, és akkor máris lehet dobálózni ilyen nagy %-okkal.

[ Szerkesztve ]

(#4) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

És ez most nekem jó? Akkor szóljatok, ha ingyen osztogatják és házhoz szállítják :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#5) smkb


smkb
őstag

Na igen, ugye mihez képest a 999% mert ha az 1000 dbhoz akkor ez ugy 10-es szorzó azaz 10.000 db.... annyira azért nem durva.

A másik, sosem értettem, hogy ha valai venni akar egy konzolt, főleg ha PS3-at amihez warez sincs, annál miért számít hogy 70 ropi vagy 90. Nincs 2 játék ára a különbözet. Hogy valaki emiatt vegyen illetve, ne vegyen sosem fogom megérteni. Max 1,5 játékkal kevesbbet vesz meg hozzá az évek során.

(#6) dezz válasza BiP (#3) üzenetére


dezz
nagyúr

Azok a japán eladások, itt meg a britekről van szó.

UK-ban nagyjából 5000 gépet adtak el augusztus utolsó hetében (az azt megelőző hetekben meg 6-7 ezer között, szóval nem sokkal csökkent a bejelentés után). [link] Ennek 10x-ese 50 ezer, az azért már elég szép szám...

Mint a másik topikban írtam, amcsiban meg már azon a héten 104%-kal emelkedtek az eladások (talán valamelyik áruházlánc előre levitte a gép árát, vagy nem tudom), mégpedig úgy, hogy előtte nem estek le, hiszen akkor még nem volt bejelentve a dolog.

smkb: Nem csak lement a gép ára, hanem új típus jelent meg. Kevesebbet fogyaszt, (még)halkabb, és úgy egyátalán, új... (45nm-es Cell van benne. Valószínűleg a Blu-ray olvasó is újabb típus.)

[ Szerkesztve ]

(#7) smkb válasza dezz (#6) üzenetére


smkb
őstag

Mindegy milyen típus. A felhasználók javarészét sosem érdekelte, hogy bluray olvasó van e benne (főleg a gyehenne bluray diszkek terjedését is figyelembe véve), hanem, hogy mennyire jó játszani vele. De nem is ez érdekel, hanem az a pszichológiai háttér, hogy mi a fenét számít konzoloknál, és most itt beleértem akár a Wiimet is, hogy 90.000 vagy 70.000 vagy, hogy a Wiim 70.000 vagy 60.000. Ha akarok egyet akkor megveszem, mivel nem konzolt, mint TÁRGYAT akarok birtokolni, mert rohadtul nem az érdekel, hanem játszani rajta. Azaz alapvetően az ember nem egy TÁRGYBA invesztál bele, hanem a játékfuttató LEHETŐSÉGBE, vagyis ha játszani akarok, és úgyis megveszem a nem épp olcsó címeket, akkor egy ilyen leárazásra nem fogok várni 3 évet, és 20 ropi miatt ácsingózni évekig.

Ez az, ami érdekel engem, hogy legyen az X360 leárazás vagy bármely más, ezek a játékosok mennyire fognak majd játékot is venni, és mennyire csak a "jóárasítás" készteti őket, hogy akkor most venni kell, és az adott konzol, mint TÁRGY birtoklási vágya él bennük.

Mert azt nem szabad elfelejteni, hogy a Wii-n kívül a konzolgyártóknak a konzolfogyás veszteségnövekedést is jelent, azaz nekik a legjobb lenne ha 5000 konzol fogyna összesen de 81276487364873647826 játék/konzol és nem fordítva. Minimális veszteség mellett hatalmas liszenszeken besöpört haszon.

(#8) Winner_hun


Winner_hun
félisten

múlt héten43%-os

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) dezz válasza smkb (#7) üzenetére


dezz
nagyúr

1. Dehogy mindegy.
2. A DVD-k mai forgalmához képest tényleg kicsi a Blu-ray forgalma, de önmagához képest nagyon is ütemesen terjed. (Egyébként a fontosabb premier filmek a DVD-vel egyidőben jönnek + a régebbi filmeket is sorra adják ki Blu-ray-re, jelenleg ennyi érhető el.)
3. Felmérések szerint a PS3 tulajok egy jelentős része vesz filmes Blu-ray lemezeket.
4. Valahogy elsiklottál a többi felett, amit írtam. (Zavarják a kilátást a saját gondolataid. :) )

[ Szerkesztve ]

(#10) dezz válasza dezz (#9) üzenetére


dezz
nagyúr

De egyébként nem is a filmek miatt írtam az újabb olvasót (ez nem befolyásolja a filmlejátszást, ugyanakkor a játékok is Blu-ray lemezen vannak). A korábbi PS3-nál az olvasó hibája tette ki a (nem túl nagy arányú) meghibásodások nagy részét, így vélhetően ezen is javítottak, vagy egyszerűen újabb típusú alkatrészeket alkalmaznak benne (pl. újabb fejlesztérű, hosszabb élettartamú lézer, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#11) Theodolit


Theodolit
tag

Tudomásom szerint a 'jóárasított' szó nem létezik. Csupán egy kedvelt reklám találta ki , kérem mellőzzuk ,még a végén valaki rosszra gondol.

[ Szerkesztve ]

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#12) dezz válasza Theodolit (#11) üzenetére


dezz
nagyúr

A szavak elkezdenek létezni, ha sokan használják őket...

(#13) smkb válasza dezz (#10) üzenetére


smkb
őstag

Nem tértem ki rá, mert utánanéztem, valóban 5000 volt az előző heti brit, így tudomásul vettem. De amiket később írtam azt pedig tartom. A bluray lejátszó teljesen nem mérvadó. X360 ban sincs blu ray, mégsem produkál kisebb eladásokat. Lényegtelen. PS3 számára sem jelentett semmit az eladásokban valószínűleg. Azaz, ha olcsóbban dobják annó piacra dvd-vel, valószínűleg jobban fogyott volna. De hát a sony ragaszkodott a blurayhez a lejátszók piacán a szabványharc miatt.

Viszont az továbbra is érdekel, hogy vajon egy egy két hétig tartó kiugró eladási csúcs, ami után az eladások valószínűleg visszacsúsznak a normál szintre miként is hat a nyereségre. Az is biztos, hogy a mostani árérzékeny vásárlók, nem fognak a nagyszámú játékvásárlók körébe tartozni, azaz nem ők lesznek a konzolgyártó számár a húzó célcsoport. Továbbá azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az eladási csúcsok után visszaeső eladások most már egy 20.000-al kevesebbért árult terméket fognak jelenteni. Azaz ugyancsak nem lesz rajta nyereség.

És mindez függetlenül a konzol gyártójától.

Dezz, ne vegyél már minden kritikát ami a PS3-at érinti személyes támadásnak. Bizony van mit kritizálni ezen a konzolon is ugyanúgy mint a többin. Ezer sebből vérzik a X360, a Wii is. A sony sokmindent elbénázott a kis gyermekénél. Az egyik legnagyobb butaság a grafikus alrendszer körüli töketlenkedés. Bizony azt nagyon alulméretezte azzal, hogy NV-hez szaladt végül kínjában, mert nem volt mit integrálni a cuccba, és hát gyorsan beledobták azt ami kéznél volt. Ha ott erősebbet sikerült volna alkotnia, akkor ütött volna mindent, de így nagyon nagy sanszot adott az X360-nak (Wii-t ebbe nem érdemes belevenni mert azt meg alulmúlni már tényleg nehéz lenne :) )

(#14) BiP válasza dezz (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

dezz: Valóban. Benéztem.

smkb: hát azért számít az a 20e különbség, annyiért tényleg megéri várni 1-2 hetet. És hiába <2 játék a különbség, ha drágábban veszed ugyanazt, akkor is kidobott pénz.

(#15) dezz válasza smkb (#13) üzenetére


dezz
nagyúr

A "többi" alatt ezeket értettem:
- Alacsolyabb fogyasztás: 60-70W, az előző típus 100-110W-ja helyett. [link] -50W már számít...
- Halkabb (bár előzőleg sem volt hangos).
- Könnyebb, és nem utolsó sorban kisebb, laposabb.
- Szerintem "konzolosabb" kinézete van, de legalábbis nem olyan "kerek".
- Valószínű újabb típusú, (még)ritkábban meghibásodó olvasó, ill. lézerfej. (Kezded már érteni, miért írom, vagy még mindig nem? ;) )
- Újabb, 45nm Cell. (Leginkább emiatt alacsonyabb a fogyasztása.)

Biztos, hogy nem 2 hetes kiugrás lesz. 1-1 új játék megjelenésekor van ez, de nem árcsökkentésnél. Lásd pl. az Xbox360 tavaly szeptemberi árcsökkentését! Előtte 3/4 évig a PS3-ból kelt el több világszerte, utána meg (mostanáig legalábbis) az Xbox360-ból. [link] Éppen ezért vállalták és vállalják "be" az ilyen drasztikus lépéseket, nem puszta jószándékból.

Milyen kritikát vettem személyes támadásnak? :F Én csak kijavítom a téves adatokat, és próbálom valamelyest kompenzálni a média által vetített, a valósnál negatívabb képet, különféle tények közlésével.

Igaz, jobban is alakulhatott volna a PS3 eddigi sorsa, de a médiában nagyon is el volt túlozva az egész. A Blu-ray olvasó berakása "valamit valamiért" esete volt. A Blu-ray szabvány terjedését segítette, de legalábbis az első időkben a PS3 terjedését lassította a magasabb ár miatt. Az nem tisztázott, hogy az egy éves késésért ez mennyire volt felelős. Most viszont már egymást erősíthetik. (Tényszerű adat, hogy a PS3 vásárlók egy részénél a Blu-ray filmek lejátszása is szempont. Ha már kiadják a pénzt... Akinek a játékélmény a legelső, úgy tűnik, az még ma is PS2-t vagy Wii-t vesz, "vérmérséklettől" függően.)

[ Szerkesztve ]

(#16) Elijah Baley


Elijah Baley
tag

:D - jó visszaolvasni az értetlenkedéseket... bár szomora is egyben, hogy ilyenen fenn lehet akadni :(

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#17) dezz válasza BiP (#14) üzenetére


dezz
nagyúr

Hja, úgy 6-7db játék/gép körül van az átlagos arány PS3-nál, az a 2db játék ennek már az 1/3-a... :D

Előzőhöz: már úgy értettem a 2 hetes dolgot, hogy bár a (meglepően nagy) bump valóban nem tarthat sokáig, de nem törvényszerű, hogy akár utána a "normál" szinre térjenek vissza az eladások, mivel nincs is "normál" szint. 2-3x-os különbséget is okozhat hosszabb távon is 1-1 nagyobb árcsökkentés, vagy más nagyobb változás.

(#18) Xirtam válasza dezz (#6) üzenetére


Xirtam
veterán

igen új benne az olvasó

(#19) he7edik.


he7edik.
addikt

" Befutottak az első adatok Japánból is, ahonnan konkrét számokkal tudunk szolgálni: az első három napon a Famitsu jelentése szerint 152,252 darab talált gazdára az új PlayStation 3-ból."

Égő szöveg a flém vázon

(#20) Def26 válasza he7edik. (#19) üzenetére


Def26
félisten

:Y

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#21) blazsey2 válasza he7edik. (#19) üzenetére


blazsey2
senior tag

Várható volt hogy végre megindul a Sony szekere.Most már lassan nekem is meg kell vennem :K

PSN ID:blazseydr

(#22) jaksajani válasza he7edik. (#19) üzenetére


jaksajani
csendes tag

Az igen! Gondolom most sok japán lecseréli a gépét szépen, jól is teszik, biztosan jó az új masina (engem mondjuk főleg a kevesebb fogyasztás érdekelne).

A hírre reagálva pedig csak annyit mondanék, hogy ez az igazi sz*r bulvárcím.

(#23) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Az „újdonság” ereje.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#24) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Ezt se veszem meg. Rusnya.

(#25) Timyyy válasza BiP (#3) üzenetére


Timyyy
őstag

LOOOOOL!!!!!!!! :DDD :DDD :DDD Az év vicce... nem térek magamhoz :DD

(#26) Fáraó


Fáraó
őstag

"Dorian Bloch bár pontos eladási adatokkal nem szolgált, de azt elmondta, hogy a 36. héten 999%-kal több gépet értékesítettek a briteknél, mint az azt megelőző héten."
Nagyon szelektív mintavétel, így bármit és bárhol ki lehetne mutatni.

Egyébkéntmeg: sztem nincs okuk ünnepelni, nem érték el a kerek 1000%-t. ;]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#27) BiP válasza he7edik. (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha ez csak Japán, akkor milyen csillió%-okat fognak kidobni a statisztikák ! :)

Timyyy: melyik része?

[ Szerkesztve ]

(#28) he7edik. válasza Fáraó (#26) üzenetére


he7edik.
addikt

"z MCVUK az angol piac reagálásáról számol be. A Slim múlt kedden jelent meg a ködös Albionban: a 35. héthez képest a legutóbbi, 36. héten 999%-kal nőttek a PS3 eladások a ChartTrack hivatalosnak mondott adatai szerint! A 999% talán furcsának tűnhet, de tudni kell hozzá, hogy a ChartTrack "számlálója" csak háromjegyű adatok kijelzésére képes, ami annyit jelent, hogy valamivel még ennél is több (11x) gép fogyott. A ChartTrack elmondta az MCV-nek, hogy bár konkrét számokat egyelőre nem adhatnak ki, de az már biztos, hogy a múlt héten a PS3 3:1 arányban verte az X360-at, a Wi-t és a DS-t, külön-külön. Ilyen jól utoljára 2008 januárjában ment a PlayStation brandnek a briteknél.
A PS3-as szoftvereladások 17%-kal nőttek Angliában"

Égő szöveg a flém vázon

(#29) dezz válasza Timyyy (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

Előbb-utóbb azért mégis, egy bamba képű nagy "JAAA!"-ra... ;)

BiP: Szerintem a végső számoknál már senkit sem fognak érdekelni a %-ok... :U (Amúgy nem tudom, miért erőlteted még ezt a %-osdit a #14-es után?)

(#30) BiP válasza dezz (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem hát. Pont azért viccelődök vele, mert annyira nem jelent semmit, mégis erről szólt a hír. Konkrét számok meg sehol.
A statisztikusok meg valódi háttérmagyarázat nélkül dobálóznak a nagy %számokkal, és erre verik ...

[ Szerkesztve ]

(#31) dezz válasza BiP (#30) üzenetére


dezz
nagyúr

Hát ja, utána lehetett volna nézni, hogy hány darab PS3 kelt el UK-ban a múlt héten, és hozzáírni a cikkhez.

Friss: "We can say with a fair amount of certainty that between 500,000 and 600,000 units were sold [worldwide]" [link] -- Huh, mintha karácsony lenne... :Y

[ Szerkesztve ]

(#32) dezz válasza Silentfrog (#1) üzenetére


dezz
nagyúr

Talán mert a korábbi típus gyártási költsége jóval magasabb volt...? Vagy mert csak nemrég kezdték gyártani a 45nm-es Cellt, ami lehetővé tette a Slim megjelenését...?

(#33) viszta99 válasza Def26 (#2) üzenetére


viszta99
tag

Jaja ! :C :DD

(#34) nap válasza dezz (#32) üzenetére


nap
addikt

Talán, mert a korábbi típusban benne volt egy komplett ps2 is?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Én nem örülök:) PC a király:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#36) savior válasza dezz (#15) üzenetére


savior
őstag

az hogy ujabb nem jelenti azt, hogy ritkabban is fog meghibasodni. sot, lehet hogy gyakrabban fog. ha az ujabb mindig megbizhatobb lenne, akkor egyik jelenlegi elektromos keszulek sem hibasodna meg, mert mar a 128625. verziot aruljak mindenbol.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#37) Juron válasza smkb (#5) üzenetére


Juron
csendes tag

Ahogy mondod!
Én főleg azt nem értem, hogy külföldön meg aztán tényleg mit számít egy kis árcsökkenés, mikor ők uzsonna pénzből kivágják az árát :((
A brittek is tele vannak pénzel, amerikában meg minden majdnem fele annyiba kerül mint itt...

De sajnálom őket! A mi helyzetünkhöz képest kb 500 Ft-ba kerül nekik egy eredeti program, de azért virul a warez. Undorító! >:[

[ Szerkesztve ]

(#38) Fáraó válasza he7edik. (#28) üzenetére


Fáraó
őstag

Akkor tényleg alaposan bevásároltak. :) Btw: érdekes, hogy egy eladást csak 3 jegyű adatokban mérnek egy teljes ország területére...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#39) smkb


smkb
őstag

"A PS3-as szoftvereladások 17%-kal nőttek Angliában"

Miközben a hardver meg 1000% felett. Na pont erről beszéltem....

(#40) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Ház ez fura hogy nincs warez ps3-ra, persze külföldön ez nem vágja földhöz az embereket, de itthon ebből kiindulva nem éri meg ps3-at venni, kevés játék jelenik meg rá, később is jelenik meg egy kettő, meg drágák a játékok.

(#41) Zigur


Zigur
senior tag

Kellett már ez az árcsökkentés a ps3-nak, a sony nagyon benézte a dolgot : a BD önmagában nem elég vonzerő ahhoz hogy az emberek ps3-at vegyenek xbox helyett - mivel a játékok túlnyomó többsége mindkét platformon is van, ugyanúgy is néz ki, akkor hajlamosak az emberek az olcsóbbat megvenni.

(#42) Silenzio válasza Silentfrog (#1) üzenetére


Silenzio
addikt

Mivel egy konzolt már a Super Nintendo vagy a PS óta veszteségesen értékesítenek, a kiesett összeget pedig a játékok jogdíjaiból pótolják - ezért drágábbak a konzolos játékok-, akkor lehet véghez vinni a karcsúsítást, ha a költségek majdan megtérülni látszanak. Eleve ennyiért és ilyen technológiával 2006-ban nem lehetett volna piacra dobni, ezért most lépték meg. Ez nem a Sony kapitalizmusát tükrözi, ezek pusztán gazdasági tények.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#43) dezz válasza nap (#34) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem volt benne! Csak a legelső amcsi és japán PS3-akban. Az utána jövőkben és az első európai gépekben már csak egyetlen chip (GS) volt benne, és a tavaly óta kapható 40/80/160 GB-osokban már az sem.

(#36) savior: Az olcsó szórakoztatóelektronikai cuccok és a PS3 teljesen más stratégiát követel! Az előbbieknél nem érdeke a gyártónak, hogy a gariidő lejárta után még sokáig működjön a gép, a PS3-nál viszont igen. Ugyanis a PS3-nál nem maga a gép hozza a hasznot, hanem a szoftvereladások. Korábban 10% körüli hibarátáról lehetett hallani, szerintem ezt is mindenképpen csökkenteni akarják.

(#37) Juron: Ott sem kolbászból van a kerítés... Ki akarna 100 dolcsit/eurót kidobni az ablakon? Ezen kívül ha több szempontot te sem vagy képes elképzelni, legalább olvasd a hozzászólásokat.

(#39) smkb: Most leginkább a gépre költötték a pénzüket. De szerinted ez a fél millió ember nem fog szoftvereket venni a gépéhez az elkövetkező hetekben?

(#41) Zigur: Kellett, de ha azt hiszed, eddig nem vették a PS3-at, eléggé tévedsz (más szóval bevetted a médiamanipulációt). Világszinten 20-25%-kal adtak el csak többet Xbox360-ból az elmúlt pár hónapban. (A tavalyi év első 2/3-ában meg 1 millióval több PS3 kelt el, mint Xbox360.)

(#42) Silenzio: Úgy van. Szomorú, mennyire nem gondolkodnak manapság az emberek.

(#44) Slade92 válasza Silentfrog (#1) üzenetére


Slade92
aktív tag

nem! mert a fat verziot dragabb volt oszerakni!

(#45) AXisBOLD válasza smkb (#7) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ne indulj ki magadból!

a kispénzű embereknek igen is számít 20k.

és van aki képes éveket várni egy konzolra, pl én. mert 130-120-100-90k-t sose adtam volna ki érte, de 70-80k már baráti(ez szigorúan szubjektív).

egy játékkal meg elvagyok hónapokig, és nem kell folyamatosan vennem őket, amúgy is megválogatom hogy mit veszek meg.

Aurea mediocritas

(#46) anulu


anulu
félisten

készülnek az emberek a Gran Turismo 5-re? :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) Def26


Def26
félisten

Érdekes lesz a Magyar eladás. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#48) fpeter07 válasza AXisBOLD (#45) üzenetére


fpeter07
veterán

meg még ott vannak a használt játékok, mondjuk bolti feléért

(#49) AXisBOLD válasza fpeter07 (#48) üzenetére


AXisBOLD
addikt

így van, köszönöm.

Aurea mediocritas

(#50) Timyyy válasza BiP (#27) üzenetére


Timyyy
őstag

A gyatra eladási számadatok... így tényleg könnyű a %-okkal dobálózni... :DDD te jó ég, mekkora égés, persze sokkal szebbnek lehet mutatni, hogy 999%-ot írnak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.