Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Nem mondható rád hogy bogaras lennél, épp ellenkezőleg. Ezeket az elvárásokat mindenki megfogalmazza magában, csak ugye az idő... Jóhiszeműen elvárjuk mindenkitől ezt amit leírtál.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#2) modemshop


modemshop
csendes tag

Gratulálok a szépen összeállított íráshoz. Esetleg az engedélyeddel felhasználhatnék belőle részeket?

(#3) ProZsolt válasza modemshop (#2) üzenetére


ProZsolt
tag

Persze, nyugodtan használhatjátok!

(#4) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Viszont ha megbeszéljük a találkozót és egy szó sem esik az árról, akkor úgy veszem, hogy az a vevőnek megfelelő. Ha valaki ezek után átadásnál próbál alkudni, akkor egy szó nélkül otthagyom!

Ezt a pontot azért gondold át szerintem. Én nem 40 üzleten vagyok túl, hanem mondjuk 400-on. Viszont ha venni akarok Tőled egy 165000-es objektívet, akkor hadd ne ígérjem meg látatlanban (elbeszélésed alapján) hogy pont ennyiért fogom megvenni. Megvenném, ha valóban olyan állapotú, amit várok az alapján, amit elmondtál, leírtál. Viszont ha találok valami hibát, hiányosságot, stb. amit mondjuk Te nem vettél észre vagy nem említetted, akkor engedd már meg, hogy alkudjak belőle, vagy esetleg ne vegyem meg és ne Te haggyál már ott! Pofátlan alkudozásból természetesen érthető, hogy nem szeretnél, de a világ nem csak fekete és fehér.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#5) huszi.gyb válasza pcMANiac (#4) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ezt én úgy szoktam csinálni, hogy ha az áráról egy szó sem esik, akkor én is automatikusan elfogadom. Ha viszont rákérdez, hogy alkuképes-e vagy ilyesmi, akkor mindig azt mondom, hogy ha komoly ajánlata van (20eFt-os cuccnál a 10eFt egyértelműen nem az :DDD ) akkor jöjjön el, nézze meg, és utána alkudozzunk. Telefonon/privátban pont az általad leírtak miatt nem tartom túl jónak (bár sokszor élek én is ezzel a lehetőséggel, mert ha tudom, hogy nem adja oda nekem megfelelő áron, akkor nem utazok fölöslegesen :) )

www.dongosofor.hu

(#6) Elims válasza ProZsolt (#3) üzenetére


Elims
veterán

Először nagyképűnek tünt: olvasd el mielőtt velem üzletelsz.
:-)
Miért?Ki vagy te??Vmi király esetleg isten??
Viszont így elolvasva teljesen más a véleményem!!
Korrekt írás!!
Ha szükségem lenne vmire tőled,csukott szemmel meg merném venni!

(#7) urbi73


urbi73
senior tag

Sajnos vannak olyan emberkék hogy egy 40 ezer ft érő VGA -nak ,simán, pofátlan módon tesz egy 20 ezer ft -os ajánlatot ,és ha nem adod még ő van felháborodva , Vagy más, eldönti helyettem mennyit ér az eladásra szánt termék ,De még az is jó amikor privát üzenet érkezik és ,közlik velem hogy adok érte 20-at , Miért is adol te 20 ezret ? több hirdetés esetén nagyszerű ,és még hosszan lehetne sorolni mennyi ilyen van .

-

(#8) caprine


caprine
aktív tag

Jó írás, lehet nekem is kellene valami hasonlót írnom, bár kétlem, hogy azok akikkel gond van azok veszik a fáradságot és elolvassák:)

A multkor valaki megkérdezte egy cuccom, paraméterét, én meg leírtam, lásd hirdetésben mert tényleg ott volt. Úgy felpaprikázta magát, hogy mennyivel egyszerűbb lett volna ha szimplán leírom neki azt az egy értéket amit kérdezett, meg ilyen köcs... van teli a PH, stb. Szóval nem azaz elnézést, hogy nem mostam ki reggel a csipát dumával jött vissza amivel illet volna, hanem ott sec perc alatt én lettem az elsőszámú közellenség:) Nem jött össze az üzlet, legalábbis vele:)

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#9) djculture


djculture
félisten

Érdekes egy írás:)

[ Szerkesztve ]

(#10) ProZsolt


ProZsolt
tag

@pcMANiac Ha olyan hibát talál az illető, ami nem szerepel a hirdetésben az teljesen más eset, de általában elég korrekt leírást adok, így ilyen nem szokott előfordulni. Ez legfőképpen azoknak szól, akik minden indok nélkül próbálnak alkudni.

@Elims Köszönöm!

@caprine Az ilyenekkel nem is érdemes foglalkozni, mivel átvételkor még jópár kellemetlen élményt tud okozni.(Például: el sem jön a találkozóra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.