Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) proof88


proof88
addikt

Nos, én még nyáron telepítettem XP SP2-t, Race Driver GRID-et, BMW M3 Challenge-et, Sims 2-t :DDD, 1 SSD-re, ill. 2-re, és mértem az időket, felírtam papírra. Szerencsére a papír megmaradt, megtaláltam, ezért elmondom ebben a topikban is a tapasztalatokat. :D
Az SSD SuperTalent UltraDrive ME volt, 32 gigás és ebből összesen 2 db. A legelső firmware volt rajtuk, amit még nyilvános update-errel sem lehet frissíteni, külön a gyártónak kell emailezni, hogy megkapja az ember az update-ert, szóval nagyon régi firmware-rel mértem akkoriban. A konkrét adatokat fejből most nem tudom, de nem érdekes, mert a különbség a lényeg.
Szóval 2 SSD-vel annyit változott a helyzet, hogy a telepítési idő sajnos hosszabb lett. Ezt az összes játékra el tudom mondani és az XP-re is. Azért hogy konkrétumot is írjak, pl a GRID telepítése durván 5 perc volt egy SSD-vel, kettővel pedig akár 7 is. Azért írom, hogy akár, mert a RAID0 módot többféle stripe-mérettel próbáltam: 128, 32, és 8 kByte. A 128 kB-os stripe méret bizonyult a leggyorsabbnak, ahogy régen ezt már a WD Raptorokkal is megtapasztaltam. A 8-as volt a leglassabb, az volt 7 perc körül, a 32-es talán fél perccel gyorsabb, a 128-as meg valahol 6 perc környékén. Ez egy elég hosszú folyamat, hiszen rengeteg kis fájlt kell másolni, ezért is tartom előnyösebbnek pl az id Software játékait, mert ott a rengeteg fájlt nagyobb pak fájlokban tárolják, azokat meg gyorsabb átmásolni, hiszen néhány db nagyon nagy fájlról van szó, nem sok kis fájlról. Azért hagyományos winchesterrel ez több idő, pl. WD Raptorral (régi, 74 gigással) ez olyan 7-8 perc körül volt.
De hogy pozitív dolgot is írjak, a játékok betöltési ideje (meg talán az XP-é is) gyorsabb lett 2 SSD-vel, igaz nem elég érezhetően, mert csak olyan 1-3 mp-cel. Mondjuk a GRID pont egy olyan játék, ami elég gyorsan betölt, és itt azért már nem az SSD a szűk keresztmetszet szerintem, hanem az objektumok, textúrák létrehozása, stb. De tényleg valamelyik játéknál volt 3 mp gyorsulás is töltésben, bár nem emlékszem már, melyik volt az a 3 közül. :D
De a Sims2-nek rettentően jót tesz az SSD, az úgyis egy pfff.... ilyen szempontból. :D
Kíváncsi lennék, hogy most a legújabb firmware-rel (1215->1275->1370->1571->1819) hogyan módosulna a dolog, de nem fogom megcsinálni időhiány miatt, csak RAID0-ba rakom őket és kész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.