Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"mely minden innováció ellenére még akár jól is elsülhet."
innováció hiányának ellenére....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2) Zodicus


Zodicus
senior tag

Megahalems Rev.B. 130 x 74 x 158,7 m-es kiterjedéséhez egy "m" betű még hiányzik.

(#3) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

De akkor az miért MegaHalems? Miért nem MiniHalems?

(#4) szab.tam válasza KaiotEch (#3) üzenetére


szab.tam
nagyúr

túl logikus lett volna, és elegánsabb.
de a mega olyan jól hangzik, növeli az eladásokat.
nekem is mini óriáscerkám van.

egyébként chipset hűtőnek egész jó...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5) dfdfdf válasza szab.tam (#4) üzenetére


dfdfdf
őstag

whehehe :D

(#6) radi8tor válasza szab.tam (#4) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Chipset hűtő. :C

⭐ Stella

(#7) KaiotEch válasza szab.tam (#4) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Meg is rendelem, hazafelé meg veszek egy zacskó chipset, meglátjuk lehűti-e! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) DRB válasza szab.tam (#4) üzenetére


DRB
senior tag

Mivel gyakorlatilag a prociban van az északi híd, így akár hívhatjuk chipsetnek is, ergo amit mondasz helytálló :DDD

A hírhez:
Én személy szerint kíváncsi vagyok mennyivel gyengébb a nagy tesónál. Aztán el lehet dönteni megér e 30 dodót, persze ez Európában rögtön 30 euró, itthon meg ki tudja mennyi.

(#9) McClane


McClane
aktív tag

A csavaros lefogatója korrekt.

(#10) Prof


Prof
addikt

Profik nagyon 1 perc alatt létrehoztak egy új terméket.

:))

(#11) radi8tor válasza Prof (#10) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Zoom out :)

⭐ Stella

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Cuki. :))

(#13) Kov1024 válasza szab.tam (#1) üzenetére


Kov1024
tag

Igen, köszöntem a korrekciót, javítva, nagyon péntek van már... :R

(#14) Pista0001 válasza McClane (#9) üzenetére


Pista0001
addikt

Csak az AMD-sek sz*pnak megint, nem lehet 90°-onként elforgatni.

(#15) szab.tam válasza Pista0001 (#14) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a gyakorlás sosem árt. :N
én is csináltam az amd-seknek piros fekete hűtőt. (csak intel lefogatóval persze...) :U :DDD

most néztem a kis gépedet a galériában. láthattam én ezt 2 éve a millenárison a galérián kiállítva? nagyon ismerős a felépítés. még dumáltunk is róla egy keveset. ha ez az, amire emlékszem... :)) - az egyetlen normális kiállított gép volt. (na jó, talán volt még 2...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) McClane válasza Pista0001 (#14) üzenetére


McClane
aktív tag

Az mondjuk okozhat kellemetlen meglepetéseket.

(#17) KaiotEch válasza Pista0001 (#14) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezért olcsóbb az AMD :D

(#18) Pista0001 válasza szab.tam (#15) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen, ez az. Pontosabban az volt. El lett bontva külföldre költözés miatt, a kasztnit egy barátomnak ajándékoztam, a belsőség Bitfenix Prodigy-re és vízhűtésre vár éppen.

Köszönöm az elismerést, az mindig jól esik. :D Igazából nem sok olyan gép volt az enyémen kívül ami mindennapi használatra készült és csak a funkcionalitás lett figyelembe véve a tervezésnél. Feltételezem ez az oka hogy a gyakorlatias gondolkodású emberek értékelték szinte csak, de a modding nem (csak) erről szól. :N

Ja, meg a barátnőmnek is tetszett (akkoriban ismerkedtünk meg), amikor először meglátta neki egy bomba jutott eszébe róla a kijelző miatt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#19) ricshard444


ricshard444
veterán

Akkor már miértnem Minihalems? Aranyos hűtő

Vannak dolgok...

(#20) nemszabad


nemszabad
tag

Proletár matek :C

(#21) banhammer


banhammer
veterán

Járatlan utat járt útért el ne hagyj!

Ennyi...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Pista0001 válasza banhammer (#21) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha ezt tényleg így akartad írni akkor részemről magyarázatra szorul :B

(#23) KaiotEch válasza banhammer (#21) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egy újabb aláírási szöveg :C

(#24) ViZion


ViZion
félisten

Hmmm. apple-ék növelik a cuccokat, ezek kicsinyítik... mai mérnököknek ennyire futja? :U Király. Gondolom a hűtési teljesítménye is fantasztikus :D
TESZTET a népnek! Most! :K

ricshard444: passzívan vinné a zájfónt! ;)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) ricshard444 válasza ViZion (#24) üzenetére


ricshard444
veterán

Telefon tuningra talán elég ;]

Vannak dolgok...

(#26) Aryan


Aryan
senior tag

Nekem volt anno a "nagy" Megahalems ami nem volt rossz (dizájnon kívül), a kicsinek egész baráti az ára. HyperTX3-nak és Freezer-nek lesz ellenfele.

(#27) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Ez vajon mihez elég?
Ivy i3 -hoz meg Trinityhez?

(#28) szab.tam válasza Pista0001 (#18) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Nekem a nagytesó van. Ha azt vesszük hogy i7 3770K lehűti 4.5ghzen kellemesre, ugy hogy a teteje hideg, elképzelhető a megfelelő teljesitméby. Talán a nagytestvér már túl nagy is ahhoz hogy a hőcsövek a tetejéig elvezessék a hőt.

Van logouton tesztem a Super Megáról. Szerinten ha jó áron ér haza akkor ajánlott vétel lesz simán.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#30) szab.tam válasza RevolutioN2 (#29) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a réz betétnek szerintem semmi gyakorlati értelme, de ügyes marketing húzás, és érdekes, üde színfolt lett így.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31) RevolutioN2 válasza szab.tam (#30) üzenetére


RevolutioN2
tag

Egyértelmű, hogy nincs :D Csak ehhez jutottam hozzá, bár tapasztalataim szerint a felső réz lamelláknál megáll a hő terjedése. Nem tudom miért, de onnantól kezdve kb. hideg a lamella. A hűtési teljesítménye szerintem korrekt, csak felesleges a felső rész, ezért is mondtam, hogy szerintem méretben a mini elég lesz sokaknak, főleg ha reális áron adják.

Kinézetre és kialakításban egyértelműen felsőkategória a felfogatásról pedig csak meghajolva tudok beszélni. Az ár már más kérdés...

A tesztemben is írtam a Gelid GX7 ről. Na annak a hőcső szerkezetét kéne átdeportálni ebbe és szerintem világmegváltó hűtést lehetne összerakni. Ebbe jelen állás szerint tökéletesen biztos vagyok.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#32) szab.tam válasza RevolutioN2 (#31) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát...

léghűtésben csak variálni lehet a csöveket. sok gyakorlati, eredményben tükröződő különbség nélkül.

a hőkamrás feljesztéseket már elkezdték, a koncepciók, protok után már van is széria.
többünk szerint csak ez lehet egyelőre a fejlődési irány.
hacsak valaki ki nem talál valami forradalmian új szerkezeti, vagy új, idáig nem használt fizikai jelenségen alapuló megoldást.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33) szab.tam válasza RevolutioN2 (#31) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kicsúsztam az időből....

ha már emeletes hőcsőelrendezés, akkor a mine2. mert ott nem keresztben mennek, mint a ninja-n. és 1+1-el több a cső. tehát a blokkban a felső csövek gyorsabban megkapják a hőt, mert nagyobb az érinkező felület az alsó csövekkel.

én erre alapozok...
1.
2.

csak majd be kell fejeznem az emeletet....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34) RevolutioN2 válasza szab.tam (#33) üzenetére


RevolutioN2
tag

Hát, nem tudom. Ha jól sejtem ezek a hőcsövek valamiféle gázzal lehetnek megtöltve (légyszi cáfolj meg ha nem), hiszen üregesek. Kétlem, hogy csak sima O2 lenne benne, mert az iszonyú rossz vezető. Szóval, nálunk melóhelyen különböző teszteket folytatnak a hővezetés optimalizálásával ami 10-12 méteres blokkoknál kell is. jelenleg a legtöbb rendszerben glikolos hűtést alkalmaznak egyébb öszetevőkkel. Simán el tudnék képzelni olyan variánst (ami most nálunk microox néven fut, keress rá érdemes), hogy lapított alumínium ötvözetbők készül a hőgyűjtő ez kb. 3mm vastag és 30mm széles keresztmettszetű aluminium "szalag" amibe kb 1mmx1mm es hosszanti furatok vannak. Ez az egész kb 30 méter hosszú tekercsekbe érkezik. na szóval ezt ráfektetni egymásra,, felhajtogatni és ezekre ráhúzni a lamellákat. Aztán szépen feltölteni valami nemesgázzal vagy folyadékkal amiknek jó a hővezető képessége és hermetikusan lezárni.

Ha lesz rá lehetőségem hétfőn akkor lefotózok néhány ilyen szalag darabot és kivesézhetnénk a dolgot, akár még meg is tudnám bent valósítani.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#35) szab.tam válasza RevolutioN2 (#34) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. :)

de ez itt elég off.
vannak rá szaktopic-ok.

csak röviden a lényeg. kis nyomás, azaz vákum. és desztvíz.
így a fizika miatt alacsonyabb a víz forráspontja. (kukta ellenkező irányban...)

itt egy általános hőcső ph leírás.

de ha hővezetési szakértelem van a melóhelyeden, akkor mindenképpen keress majd meg.
minden infót gyűjtök... :K :)) :R

a ph-s szaktopicok eléggé halottak.
erről mostaság jobb hijján a barkács topic-ban értekezünk.

***

macko20 kolléga éterrel kísérletezik.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36) RevolutioN2 válasza szab.tam (#35) üzenetére


RevolutioN2
tag

okés, mindegyik elmentve :R Hűtéstechnikában melózom immáron 5 éve. régóta foglalkoztatja már az én fantáziámat is valami saját feltalálása :D

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#37) szab.tam válasza RevolutioN2 (#36) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ön az emberem.... :U :DDD

(csak bakker, milyen cég ez, hog ymég a hőcső működési elvéről sem tudsz. - egyelőre...)

mit hűtötök? - de ezt ne itt, ne offoljuk szét tovább a mini-mega topicot.... :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38) ViZion válasza szab.tam (#35) üzenetére


ViZion
félisten

Off-nak off, de sokunkat érdekel a munkásságod - még ha kvázi nem is veszünk részt a fejlesztésben :)
Kicsit több logout cikket kérnék Tőled ;] :R

Másrészt a víz lehetne sztem a legjobb - mondom úgy, hogy szeretnék, de nincs kedvem vizezni $$$ :D - mert a hőt felvevő víztömeg a "végtelenig" növelhető, sok autó radis passzív hűtő van a neten, érdekesek csak helyigényes. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) szab.tam válasza ViZion (#38) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41) kromatika


kromatika
veterán

aranyos apróság.

(#42) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

íváncsi lennék, hogy mi az a CPU, amit venti nélkül is hidegre tesz. Nagytestvére baromi jó

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#43) szab.tam válasza Peetee(tm) (#42) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az amelyik 20-25w-ot (na jó, talán 30) fogyaszt..... :D

feljebb nem viccből mondtam, hogy jó nb hűtőnek...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#44) Peetee(tm) válasza szab.tam (#43) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

KATT erre és olvasd el hogy egyik srác mit ír róla. (Ninja3 B.)
Számomra hihetetlen, hogy ez így működik.

[ Szerkesztve ]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#45) szab.tam válasza Peetee(tm) (#44) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nemcsak számodra hihetetlen... :N
semmit nem jelent a likelt hsz.
2 okból.

az egy ninja3, mi pedig egy másik hűtőről beszélünk.

alapfeszen használja. 3570k. 77 dtp.
rendesen megküldve (100% load), biztos nem fogja 52 fokon tartani. még 80-on sem...
játék alatt. persze. milyen játék alatt, azt sem tudjuk. lehet, hgy 10-15%-on dolgoznak a magok.
mivel mérte? lehet, hogy everest-tel...
jó házszellőzés. lehet, hogy egy orkán süvít át a gépen.

tehát a linkelt hsz-ból semmilyen épkézláb következtetést nem lehet levonni, és erre a hűtőre bármilyen tanulságot levonni.

egy ninja, mugen kategóriájú hűtő nagyon kemény alulfeszeléssel, jó esetben egy 4 magosat 55-60w tájákán tud lehűteni. ha a lamellák függőlegesen állnak.
konkrét pl. q9550@load 1.000v.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#46) Pista0001 válasza szab.tam (#45) üzenetére


Pista0001
addikt

Csak az a lényeg hogy közel legyen a hátsó venti(k)hez. Nézd meg Láttad a linkelt gépet az aláírásomban. Az egy i5-760 és egy Ninja Mini, a ventik pedig Arctic F8 Pro-k PWM vezérléssel. Ha szó szerint nézzük akkor a hűtőn nincs venti.

[ Szerkesztve ]

(#47) szab.tam válasza Pista0001 (#46) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na persze.

ez a htpc-m rev1.0.
fekvő ház, felülnézet. 2 db. 800-as s-flex, kereszthuzat.
jobb oldali befúvó házventi félig telibekapta a mini ninja-t.

de igen erős önbecsapás lenne azt írni, hogy passzívan megy a procihűtő.
"Ha szó szerint nézzük akkor a hűtőn nincs venti."
naja: itt sincs.

én 2 fajta gépet ismerek: az egyikben van venti, a másikban nincs. a "félpasszív", meg egyéb okos megfogalmazásokon mindig jókat mulatok.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#48) Pista0001 válasza szab.tam (#47) üzenetére


Pista0001
addikt

Az a probléma ebben a témakörben hogy az emberek nem rendszerben gondolkodnak általában. Passzív hűtőt mondanak ha nincs a hűtőre venti szerelve, de attól az egész gép még nem passzív. Az én gépemben is csak azért tudott annyira hatékony lenni ez az elrendezés mert a fedél éppen a Ninja felett van, így tényleg minden légáramlat átment rajta. Korábban normál elrendezésű mATX toronyban használtam sima Ninja-t úgy, hogy elöl-hátul 1-1 120-as venti volt, az első fix 700 RPM körül, a hátsó az alaplap által szabályozva, max 950 RPM-en. Egy AthlonII 250-et hütött így, teljes terhelésen (rendeltetésszerű, nem Prime95)is bőven elfogadható szinten. Viszont nem volt passzív, mint ahogy a kis gépem sem. Hozzáteszem hogy az i5+Ninja Mini a kis házban teljes rendeltetésszerű terheléssel nem ment 70 °C fölé, "műterheléssel" viszont igen, és ki tudja hol állt volna meg ha nem állítom le.

[ Szerkesztve ]

(#49) szab.tam válasza Pista0001 (#48) üzenetére


szab.tam
nagyúr

így van.

de az ilyen rendsztereknél, ahol kis (400-800 rpm) ventikkel akarjuk megoldani, ideális a tetőn a nagy lyukú méhsejt rács, és minden ventinek felfelé kell fújnia. így elég a gép közepén 1 venti, jellemzően a cpu hűtő alján, ami a vga passzív hűtőjéről is leszívja, lemozgatja a meleget fölfelé.

elsetleg még a felső rács alá is egyet, vagy harmadik ventienk a vga ventije, ami ugye szintén fölfelé forog.

ha nem fullpasszívra törekszik az ember, de ügyesen beállítjuk a ventiket, akkor 1-2-3 db. 4-600 rpm is elég lehet, akár 90w proci + 200w vga-hoz is...
de rendzserint ilyenkor jön a rácsok miatti porfóbia, és kezdődik a műsor elölről.

de jól elkanyarodtunk a mini megától.... :D

sokat vacakoltam az s-flex-ekkel. a 800-as a rosszabb választás.
1200@ fanmate2 minimumra tekerve 400rpm.
500 körül ez kezd morogni, majd 600-nál ez megszűnik, és ott már a légszállítás is ideális.

de vannak sokkal újabb, korszerűbb ventik, más lekivilággal. nem ismerem őket, de a függőleges légszállítás alapkritérium.
az össze-vissza fújkálásokon, örvénygyártásokon szintén jót szoktam múlatni, azaz sírni....

a táp megint más kérdés, abba most végleg nem mennék bele.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#50) Pista0001 válasza szab.tam (#49) üzenetére


Pista0001
addikt

Én eddig 3 rendszert valósítottam meg saját elképzelés szerint, mindhárom bevált. Az egyik az említett Ninja-s rendszer ahol a fölső tápot 120-as ventivel elfelejtettem említeni, a másik a kis gép az aláírásomból, ennél két 80-as volt hátul, valamint a Sapphire Vapor-X 92 mm-ese ami befelé fújt. A táp alul csak saját magát szellőztette, valamint a Ninja melletti oldalon volt egy bazi nagy rács amin bejutott a friss lég. Ez lenyúlt az alsó részre is, ami a kettőt elválasztó felületen néhol össze volt nyitva, ez is jól működött mert az alul elhelyezett vinyó is kellemesen hűvös maradt. Onnan tudom hogy minden klappolt hogy amikor kipróbáltam burkolat nélkül akkor minden hőmérséklet elszállt (vinyó, alaplap PWM, chipset és természetesen a proci is). A harmadik egy HTPC-nek szánt alkotás volt, a 2009-es ModTech-Hall-on volt kiállítva. Ennél is két kamrás elrendezés volt, az egyikben csak a táp volt és az ODD, tehát a táp itt is csak saját magát hűtötte. A másik kamrában egy mATX alaplap volt diszkrét VGA nélkül, a procin ugy ultra-lapos aktív procihűtő és az alaplap előtt egy vinyó. A vinyó alatt volt két 120-as venti amik befelé fújtak a gépház alól, hátul meg az oldallap hátsó részén volt rácsozás. Ez is nagyon jól szellőzött, semmi nem melegedett túl soha, sőt!

Ezek alapján azt a következtetést tudom még levonni hogy ilyen jellegű hűtéshez az kell hogy a gépház a hűtők méretéhez legyen szabva (vagy fordítva), ne legyen fölösleges keresztmetszet ahol "munka" nélkül áramolhat a levegő. A HTPC belmagassága kb 7,5 centi volt, a kis gép felső kamrája kb 12,5 centi (11,5 centi magas a Ninja Mini), valamint a CM mATX toronyba is éppenhogy befért a Ninja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.