Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Nekünk egy böhöm Sony volt kb. 5 évvel ezelőttig, ami aztán Nagyimhoz került, de ő is örült, hogy kb. két éve megszabadult tőle, mert akkora volt, mint egy komplett szekrény.
A képe szuper, de a méretei... :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Számomra sosem volt elfogadható minőségű képe egy projektoros tv-nek, nézhettem akármilyen csúcsmodellt is.
Akkora lézer tv is kuka?

(#3) erdoke


erdoke
titán

Eddig is csak az USA-ban volt elérhető a LaserVue, nem sokat veszünk észre abból, ha teljesen kihal...

A legjobb aláírás a héten

(#4) atti_2010 válasza Angel1981 (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem a lézer TV már a kezdettekkor halálra volt ítélve, mindenütt az megy hogy a lézer rontja a szemet, ha egy átlagember meghallja hogy lézert kell bámulni már ingyér sem kell.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) SentryGun válasza Angel1981 (#2) üzenetére


SentryGun
aktív tag

OFF:
Én egyébként azon a véleményen vagyok, hogy több tévének kijönne végre a tudása, ha a(z értelmes) HD adások jobban terjednének. (Őszintén szólva, otthon nem hoz lázba, hogy előfizethessek az M1-2 és Duna HD-re. (UPC)) A legtöbb ember szerintem ugyanis alapesetben normál tévézésre használja a tévéjét.
Bár már a digitális adás is sokat javít a minőségen, mi is most újítottuk be az összes tévén CI+ kártyára (plusz végre eltűntek a set-top boxok.).

(#6) elefant válasza Angel1981 (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A LaserVue tévék még benne vannak a kínálatban, ők azokat valamiért külön kezelték.

sajnálom a Mitsut, de hát ebből látszik, hogy egy cég, amelyik szinte csak Japánra és az USA-ra koncentrál, az hibázik.....

(#7) bocsika válasza atti_2010 (#4) üzenetére


bocsika
aktív tag

Ingyenes szemműtét. :D

(#8) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Megint megtudtam valamit, azt hittem már rég kifutottak, jó sokáig bírták. Azért kíváncsi lennék az utolsó széria képére élőben. Bazz, Mitsubishi tévé, inkább egy Lancer Evo X :DD

(#9) atti_2010 válasza bocsika (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ja, ha meg feljebb húzod a fényerőt mellplasztikát is végez.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Na ez is elkövetkezett Emlékei örökké élni fog :)) (sajnos )

(#11) Seelaard


Seelaard
tag

A piaci keresletben jelentkező egysíkú trendek kegyetlenül letörhetik a tervezők kísérletező kedvét. :U

Egyébként vannak jó képminőségű projektoros tévék, de nem csak a képminőség számít. Méret, élettartam, venti zajszint, bemelegedési idő... .
Aki sokat áldoz az otthoni házimozira az ma is projektoros technológiát használ, csak a képernyő/vászon másik oldaláról. :))

[ Szerkesztve ]

Szilárd

(#12) Angel1981 válasza atti_2010 (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát valóban, még évekkel ezelőtt voltak hírek, hogy "ilyen király, meg olyan király", aztán nagy csend, mint az azóta már be is fuccsolt SED-nél. :U

(#13) Jim Tonic válasza SentryGun (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az elég régi technológia volt. Az újabb darabok alig voltak vastagabbak, mint egy régebbi LCD. Nem rég láttam egyet, lenyűgöző darab volt.
Ez a mai trend. Nem baj, ha szar a képe, csak nagy és vékony legyen. Meg jó occsó. Arra indulnak be a haverok.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Mi az hogy a CRT-és monitorok múzeumba valók ez nem igaz :(
Én még most is CRT-és monitort használok és olyan szép képet ad hogy még egy mai LCD, Led, vagy Plazma tv képét is képes felülmúlni főleg ha jól van bekalibrálva.
A Philips monitorom 2003 Szeptemberébe lett gyártva(Philips 109 E5) és még az óta is tökéletesen működik. Felbontásban is tudja azt mint a nagyok(1920x1440 @60HZ) sőt ha az asztalon rakom maximumra ott még a 2048x1536-ot is tudja ;) de játékban csak a fentebb írt a maximum :U

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#15) atti_2010 válasza Psychopeti (#14) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én még most is CRT-és monitort használok és olyan szép képet ad hogy még egy mai LCD, Led, vagy Plazma tv képét is képes felülmúlni

Ha mellétennél egy normális FullHD LCD-t vagy plazmát azonnal kidobnád, nekem Sony 100Hz-es CRT -m volt mikor mellétettem a mostani LCD tévém a Sonyt azon perc elajándékoztam.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) Psychopeti válasza atti_2010 (#15) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Én addig fogom használni míg tönkre nem megy. De remélem még sokáig kifog tartani :B

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#17) Yany válasza Psychopeti (#16) üzenetére


Yany
addikt

Ne vedd sértésnek, de ha megalkuszol 60 Hz-en egy CRT monitor előtt, akkor a képminőséget méltató véleményed súlya erősen csökken. Engem még a 2412-es Dell monitorom háttérvilágításának PWM vezérlése is zavar, de ahhoz képest a 60 Hz-et anno el sem bírtam viselni.

szerk.: egyébként nem vitatom el néhány előnyét a CRT-knek az LCD-kkel szemben, de mára már olyan kicsi ez az előny, amit a többi hátrány szvsz többszörösen felülmúl

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nálunk még most is van egy ilyen a családba Samsung gyártmány vannak is bajok már vele...

(#19) Psychopeti válasza Yany (#17) üzenetére


Psychopeti
senior tag

"Ne vedd sértésnek, de ha megalkuszol 60 Hz-en egy CRT monitor előtt, akkor a képminőséget méltató véleményed súlya erősen csökken."

Én nem mondtam hogy Maximum felbontás mellet megy a monitorom. Sőt még játékoknál is csak maximum 1600x1200-at használok mert még akkor a monitor tudja a 70HZ-et ami nem rossz.
Az asztali felbontásom pedig az átlagos 1024x768@85HZ-en :P

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#20) jocomen


jocomen
aktív tag

Én eddig nem is hallottam erről a technológiáról? Nem mintha meg tudnám fizetni. Bár a 75"-os darab, most 57% kedvezménnyel csak ~700 000 Ft,- :))

Amúgy mik voltak a hátrányai ennek a technológiának, a felhasználó szempontjából (h legalább utólag okosodjak kicsit :) ) ?

[ Szerkesztve ]

(#21) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ez elég baj, az igazán nagy méretű megjelenítők terén a legjobb ár/érték arányú technológia volt. A Mitsubishi lézeres megjelenítőit, a Sony SXRD tévéit elég nagy butaság lenne LCD tévékhez hasonlítani. Régebbi projektoros tévékhez sincs sok közük, még vastagságban sem. Szerintem ebben itt páran tévednek, a nagyon régi DLP tévékre gondolnak kis felbontással, borzalmas szivárványozással, gyenge fényerővel. Egy Sony SXRD 70" tévé fekete szintben, mozgás megjelenítésében, színek helyességében és minőségben igencsak felülmúlja az általános LCD kategóriát. Persze 6-700 000 Ft környékén és felette van már használható LCD, de 500 000 Ft alatt nem láttam még igazán jó minőségűt. Amúgy pont nem az átlag vásárlóra jellemző, hogy tudatosan kikapcsolná az összes "képjavító" baromságot és műszerrel helyrehozná amennyire lehet az LCD képi világát. De akkor még mindig ott van a világító fekete, a felhősödés, esetlegesen borzalmas mozgás megjelenítés és input lag...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#22) Rosep válasza jocomen (#20) üzenetére


Rosep
senior tag

Drága volt az izzó pl. hozzájuk. A Sony-kba ha jól emlékszem 3 db kellett. 50e Ft volt darabja.

(#23) sel válasza jocomen (#20) üzenetére


sel
csendes tag

mivel nállam még szolgál egy 61" -os 4 éves LED / DLP -s Samsung igy saját tapsztalatból :-))

- 35 cm -es mélység ( kb mint az LCD-k talpa )
- korlátozott függőleges betekintési szög
- a mai LED-es és főleg edge LED-es LCD-kkel szemben már kissebb fényerő , kontraszt, és szintelitettség

ú

4 éve sajnos még nem árultak elfogadható árban 61" -os LCD-ket, illetve a LED előtti LCD-k szinhűségét és kontrasztját , képfrissitését verte a LED/ DLP-s projektor

(#24) Angel1981 válasza Rosep (#22) üzenetére


Angel1981
veterán

A képminőségről, és a betekintési szögről nem is beszélve - nekem mondhat bárki bármit!

(#25) atti_2010 válasza Angel1981 (#24) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hülyeség az egész projektoros vacak, ha nem lett volna az most tele lennének vele az üzletek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26) Angel1981 válasza atti_2010 (#25) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát, mondjuk úgy, hogy mindig csak vegetáltak.
Igaz, volt idő, hogy messze a legnagyobb képátlót produkálták, és a méretükhöz viszonyítva az áruk sem volt olyan vészes (hangsúly; a méretükhöz viszonyítva), de mindent egybevetve nem véletlen, hogy soha nem tudtak dominálni, túl sok kompromisszumot kellett kötni velük kapcsolatban.
R.I.P., de azért annyira sajnálni nem kell őket!

(#27) SentryGun válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


SentryGun
aktív tag

"Nem baj, ha szar a képe, csak nagy és vékony legyen. Meg jó occsó. Arra indulnak be a haverok."
:DDD

(#28) zozoo83 válasza atti_2010 (#15) üzenetére


zozoo83
tag

Egyet kell hogy értsek, ok hogy nagyon szép színmélysége van egy crtnek de, régen engem is megőrjített a 60HZ, az enyémet 85HZ-en használtam, de bárhol bárhová mentem haverokhoz, az volt az első észrevételem hogy csak 60HZ-en megy egy monitor, és lassan kifolyik a szemem a villogástól :)
A mai lcd-k pedig már gyönyörű képet képesek nyújtani :)

(#29) blackydan


blackydan
senior tag

Én sosem voltam elájulva a projektoros képminőségtől ráadásul tényleg brutálisan nagyok voltak... ideje volt meglépni ezt a lépést.

(#30) keopsz válasza sel (#23) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

és egy ilyen hány kiló? :)

cantante di sampietrini

(#31) Rosep válasza zozoo83 (#28) üzenetére


Rosep
senior tag

Én pont ugyanígy voltam. Ezért kellett anno 100.000 Ft-os Samsung monitort vennem, mert az tudta 1152 felett még a 85Hz-et... Egyszerűen nem látja mindenki hogy valami villog-e vagy sem.

(#32) MaUser válasza atti_2010 (#25) üzenetére


MaUser
addikt

Ja, mert az üzletekben is ölik egymást a népek Miele háztartási cuccokért karácsony előtt. Oh, wait... asszem mégis a "HausMeister" a nyerő idén is Tesco-ban... :W

Az, hogy mit adnak el nagy tételben és mi jó minőségű az két külön dolog. Már csak az áruk miatt is. A jó minőségű "projektoros tv-k" még ma is megállják a helyüket, nem keverendőek a pár éve 200eFt-ért boldog boldogtalannak szórt vacakokkal. A Samu (akkor itt is) csak másodvonalban mozgott, 2006-ban volt szerencsém látni a Sony akkor aktuális 60(+)"-os ilyen termékét és messze nagyobb élmény volt, mint a mellé kirakott akkori csúcs lcd grand wega. Egyszerűen a mérete miatt eltörpült mellette a 40 v. 42"-os lcd, ahogyan színekben és feketében is a normál megvilágítású teremben.

Mára az LCD már sok dologban jobb, de amíg egy csúcs 80"-os LCD duplájába kerül, mint egy Laservue és cserébe clouding is van ezerrel, addig nincs miről beszélni...

Sharp 80" "fekete":

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#33) mepet válasza sel (#23) üzenetére


mepet
addikt

Csak én vettem észre az alsó képen a tévé oldalán a tanksapkát??? : :))
Ha nem láttam volna előről előtte, akkor tuti azt mondom, hogy az a Mitsubishi, mert benzin is kell bele! :DD

(#34) sel válasza keopsz (#30) üzenetére


sel
csendes tag

kevesebb mint egy LCD jóval :-)) ,
mivel egy csak 3 LED izzó , egy DLP mikrotükrös vetitő, és egy tükör van benne :-))

(#35) sel válasza blackydan (#29) üzenetére


sel
csendes tag

Kapaszkod meg, a 3 éves Sony 52" -os LCD -nek ami a másik nappaliban van, ( még nem LED-es) gyengébb a képe, mint a LED / DLP projektornak, sőt a Samsungban még az upscaler is jobb, de mint irtam a LED -es LCD-k már verik

(#36) brumi1024 válasza sel (#35) üzenetére


brumi1024
veterán

Miért olyan nagy cucc, hogy ledes egy LCD háttérvilágítása? Azon kívül, hogy kevesebbet fogyasztanak a ccfl-es társaikhoz képest nem feltétlen jelentenek jobb képminőséget, nem ezen múlik egy tv minősége. Ja és az edge-lit pont rosszabb mint a teljesen led háttérvilágítású, mert az tulajdonképp pont ugyanaz mint a ccfl-es oldalról megvilágított változat, csak ledek vannak oldalt. Kevésbé lesz színhelyes a kép, hurrá.

(#37) taaz


taaz
aktív tag

Nálunk még CRT-s samsung projektoros tv-nk van. Betegen került hozzánk, de sikerült helyre hoznom.
Lehet h elég gyenge a képminösége még ezeknek de mit vár az ember 13 éves tévétöl. Nem arra értem h használatbol eredö képminöség romlásrol van szo. De még megy, azt megnézném h kinek fog a menni az lcd tv-je még 10 évet legalább. Azt a gyakorlatba látom h föleg lcd monitorokban nagyon rá vannak állva a gyártok az olcso kinai alkatrészekre amivel a tervezet elavulást be tudják tartani. . PL: asszony SAMSUNG 940N " anno 50e volt ". 2 év gari után pont két héttel elkezdett zizisedni a kép és rá pár napra meg is adta magát. Szétkaptam és meglepödve láttam h egy árva vezérlö chip benne samsung, azt ennyi . A kijelzö is kinai.
16:9 méretaránynak is csak marketing értéke van meg persze a gyártása is olcsobb. Ismerösöket is elnézve lesik a szélesvásznu tv-n a 4:3-as adást kinyujtva vagy össze nyomva.
Fogyasztás szempontjábol nem volt nagy elörelépés a crt és a neoncsöves tft-k közöt.
Led-es amire váltanék majd egyszer, de még megvárom h mi a gyermekbetegségük.
Én még maradi vagyok ezen a téren. :))

(#38) Schuler888 válasza taaz (#37) üzenetére


Schuler888
senior tag

Az en lcd tv-m 9 eve megy napi minimum 8 ora hasznalattal. Koszoni jol van ;)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.