Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

Gondolom, hogy DP1.3-at fog hasznalni, mert a 4K/60Hz-nel kb. 58%-kal tobb adatrol van szo.

Amugy szivesen megneznem eloben is, kivancsi vagyok, hogy milyen egy 144Hz-es monitor mellett.

(#2) Hiftu


Hiftu
senior tag

Ha 3 ms a válaszidö, akkor milyen trükkel fér bele 1000 kép 1 másodpercbe?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#3) azbest válasza Hiftu (#2) üzenetére


azbest
félisten

Hát angolul delay-t írnak, szóval lehet inkább input lag és nem válaszidő (response time), amiről szó van.

[ Szerkesztve ]

(#4) McSico válasza Hiftu (#2) üzenetére


McSico
senior tag

Nekem is ez futott át az agyamon.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#5) szaszlaci


szaszlaci
addikt

A húszéves alap DLP chip is pár tíz mikroszekundum alatt tud képet váltani, szóval nincs itt semmi eget rengető.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mi értelme egy ilyen projektornak? Nem a gyorsaság a kérdés, hanem hogy hová kellhet ilyen tudású projektor.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Sebaj Fóbiás válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Légyre bajszot vetíteni. Kb. De még gondolkozom. :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#8) azbest válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


azbest
félisten

Dynamic projection mapping onto deforming non-rigid surface [link]

Projection Mapping - The Future is Here [link]

(#9) Jim Tonic válasza azbest (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A másodikhoz szerintem felesleges, de az első sem győzött meg igazán arról, hogy ekkora frekvencia kellene hozzá.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) shteer válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


shteer
titán

CS:GO GTX1080-nal ;]

..szerintem jónak tűnik

(#11) megarambo válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


megarambo
tag

Max. koncerteken találkozol vele.

(#12) Duree


Duree
veterán

Nem valami nagy szám kár a cikkért,ennél van jobb.Nem házi használatra szánták gondolom.

duree54

(#13) MZperX75 válasza Duree (#12) üzenetére


MZperX75
addikt

Gondolom mikor 78-éves Marikanéni tartja prezentációnál a vásznat ,nagy a remegés.....

más
viccet félretéve,minek?Hová? mennyiért? és miért is?

(#14) Duree válasza MZperX75 (#13) üzenetére


Duree
veterán

viccet félretéve,minek?Hová? mennyiért? és miért is? Rátapintottál a lényegre.Szerintem egy egyszerű marketing fogás.

duree54

(#15) #16939776 válasza megarambo (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem színházban is lehetne vele "hatásos" dolgokat produkálni, mondjuk egy Moving-head-be integrálva, pontosan lekövetve a szereplőt, mozdulatait, rávetítve bármit. Bevetítve a nézőtérre, bárhova egy kutyát, egy madarat, elguruló labdát...

(#16) MZperX75 válasza #16939776 (#15) üzenetére


MZperX75
addikt

500lumennel?

Fénytechnikában van robotlámpák amik projektorosak,de gyenge fényerővel rendelkeznek.
Színházban egyenlőre nem él meg,de persze jó az ötleted.
Hatulról vetített képpel ez most is megoldható,labda elgurul stb.

[ Szerkesztve ]

(#17) #16939776 válasza MZperX75 (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azok a gépek hangosak :N
Színházban lehet elég sötétet csinálni hogy ilyen érvényesüljön, de az 500 lumen tényleg elég karcsú, ha nagy felületet szeretnék vetíteni. De megfelelően kicsi térszöggel, egy A4/A3-as-es felületre már elég lehet, persze jó drága optikával.

Egyszerűbb elölről vetíteni, geometriai és a felület színkorrekcióval együtt, mert ha bármivel szembe kell világítani, a hátulról vetíthető vásznat, egyből lebukik a vászon, és oda az illúzió.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.