Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bagyusz


bagyusz
őstag

Gratulálok a cikkhez, számomra nagyon érdekes volt. :C

Ilyen kivitelű végfok ic-t még sosem láttam.

(#2) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Nagyszerű cikk, nagyszerű kivitelezés. :C :R

Most már rá fogom szánni magam felhasználni a fiókomból a 300/600W-os TAS5630PHDR-eket, amiket itt már emlegettem. Még akkor is, ha csak max 10W-ra hajtom majd ki. :)

(#3) Apika


Apika
Közösségépítő

Gratulálok a cikkedhez! :C Jó látni, hogy még vannak "szakik."

(#4) #27483136 válasza Lompos48 (#2) üzenetére


#27483136
törölt tag

TAS5630-am nekem is van, illetve van a cikkben szereplőből is 3-4 darabom (ingyé odaadom...mármint ha valakinek kell).

[ Szerkesztve ]

(#5) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Gratulálok, jó cikk. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6) Phvhun


Phvhun
őstag

Érdekes cikk, felmerült bennem egy-két kérdés közben.
Hogy van bekötve az induktivitás, és hogy véd a rövidzártól ?

(#7) #27483136 válasza Phvhun (#6) üzenetére


#27483136
törölt tag

Üdv
Lásd a rajzot.
Az induktivitás a 2-300kHz-et választja le, hogy ne jusson ki a hangszórókábelbe (antenna).
A rövidzárlatot kipróbáltam egyébként, az egyik kimenetnél volt test-zárlat...no problem.
Ezt leszámítva egyből indult az erősítő, nem kellett semmivel molyolni.

[ Szerkesztve ]

(#8) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Remek cikk, viszont egy kis véleményt kérnék róla ( ha nem nagy kérés :) ). Mer ha jól tippelek elég kis költségvetésű az egész végfok (gondolom hasonló mint egy TDA), de már csak texas honlapja szerint is elég jónak mondható.
Szóval bármilyen akár erősen szubjektív véleménynek is örülnék: persze a hangjáról :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9) #27483136 válasza vodkaboy22 (#8) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szerintem egy átlagosan jó hifi végfok.
Semmi csúcs, de azért jó. (Szóval: nem high-end, de jobb, mint ha a lecsósad vennéd.)
Régi VT Cleopatra, meg ilyenek.....Ez viszont legalább lineáris frekiátvitelben.
(és: végtelenül olcsó)

[ Szerkesztve ]

(#10) #27483136


#27483136
törölt tag

Üzletelni nem akarok, csak már megint az van, hogy volt 5 IC-m, rendeltem hozzá 5 panelt..erre 12 jött.. szóval: van még IC ajándékba, meg panel átvételre.

(#11) Blindmouse válasza #27483136 (#10) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Szép munka. Ha már tényleg ennyi nyák érkezett, lecsapnék egyre ha megeggeded, mindig is érdekelt a D osztály. Azokról a viákról meg van egy jó dokumentumom, holnap majd előkeresem.

Biztos jó lesz amúgy ilyen beállításokkal? Ha jól látom 30W teljesítménynél 24 volt tápfesznél ugrásszerűen megnő a torzítása (1%-10%) illetve ha csak a PCB a hűtés és a junction to PCB thermal resistance-ot nézem 92% hatásfoknál 80W-ra 6.4W jut az IC-re ami 12.4C/W-t feltételezve, meg 25C-s panelt kb 105C (nagyon langyi). Persze ehez még melegszik a panel.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nagyon igényes :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) #27483136 válasza Blindmouse (#11) üzenetére


#27483136
törölt tag

Namost ezen a melegedésen én is elméláztam....
Minden esetre készenlétben áll egy csiphűtő-borda, illetve az IC körül található 4 db furat is azt szolgálná, hogy az egészet le lehessen szorítani egy alu lapra. Pl a magára a dobozra.

(#14) Blindmouse válasza #27483136 (#13) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Igen, az gyanús volt hogy azért van. Lehet hogy a hátoldalára több értelme lenne felrakni, mert arra jobb a hővezetés, meg nagyobb a felület, egy kicsit alá kell pasztázni. Az ígért dokumentum:
CS AN315 QFN tokról szól, de amit leírnak erre is igaz, okosakat lehet benne olvasni.
Ha van borda, akkor szerintem kár lenne rizikózni hogy egy házibuli közepén :) pukkanjon el a forró hangulat miatt :)

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Jó cikk, kösz az ötleteket.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#16) #27483136 válasza Blindmouse (#14) üzenetére


#27483136
törölt tag

A fiúk úgy elszaladtak vele, hogy még be sem fejeztem. Ha egyszer visszahozzák, felragasztom a bordát :)

(#17) #27483136 válasza Blindmouse (#11) üzenetére


#27483136
törölt tag

Általában igaz, hogy a határ környékén minden erősítőnek megugrik a torzítása. Ez sem különb.
Az IC termikus védelemmel bír. Ha az egyszer megszólal, akkor megy rá az extra hűtés.
A Texas honlapján jó leírás van erről a hűtésről, bár angolul. Én is úgy voltam vele, hogy minden egyes plusz eldisszipált Watt, több mint 10-et jelent a kimeneten. Ezt számolgattam...még ragasztót is vettem a plusz hűtéshez.
Az IC mindkét oldalára megadják a hővezetési adatokat, így feltételeztem, hogy a Texas is számolt a csiphűtővel.

[ Szerkesztve ]

(#18) Calibra72 válasza #27483136 (#17) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Gratulálok, szép a nyák,és az egész erősítő megvalósítása!

(#19) (jan)


(jan)
őstag

Most fejeztem be a saját példányom összeszerelését!

nekem nagyon bejön ez a cucc mérete ellenére rettentő jól szól remek hatásfokkal dolgozik, és nem is volt drága :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#20) #27483136 válasza (jan) (#19) üzenetére


#27483136
törölt tag

Gratulálok itt is :)

(#21) (jan) válasza #27483136 (#20) üzenetére


(jan)
őstag

:R :R :R Köszönöm a lehetőséget és a segítséget!

dobok egy képet ide is :P

KÉP rendes kép ként hatalmas lenne

[ Szerkesztve ]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#22) #27483136 válasza (jan) (#21) üzenetére


#27483136
törölt tag

rendbe jött?

(#23) (jan) válasza #27483136 (#22) üzenetére


(jan)
őstag

igen... a potival van valami gebasz :(((

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.