Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vamzi


vamzi
őstag

A macbookos képen nem egy windowsos sap logon képernyő van? Egyébként egyetértek az SAP-s véleményeddel, mivel én is napi szinten használom. Annyira nyakatekert benne minden, hogy tuti szándékosan csinálják a fejlesztők. De az oracle sem sokkal jobb, már ha jobb...

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fú, de megértelek, én rosszul vagyok az ilyen programoktól, melyek már nyomokban se tartalmazzák az operációs rendszer bejáratott GUI elemeit, vagy "használják", de mindenből custom kinézetű van. Egy programnál fogadom ezt el, de azt is csak azért mert megszoktam: Winamp.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Penguin95


Penguin95
senior tag

Látom Te is jó hangulatban lehetsz a program láttán. Anno én is épp így nyilatkoztam a Win8-ról. :D

De azért ez tényleg eléggé szánalmas. Vígasztaljon a tudat, a Lenovo miatt sorstársad vagyok.

(#4) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

SAP - stop all production...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#5) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Ezt így programozó fejjel nagyon jó volt végigolvasni, borzasztóan tetszik a szóhasználat és fogalmazás! :DD

(#6) Rimuru


Rimuru
veterán

Az eleje után felvetődött bennem a kérdés hogy miért nem használod terminálból? Úgyis olyan jó (bár tényleg feltéve hogy nem Windowson vagyunk). ;]
Nálam Qt és GTK különbségek szoktak lenni (bár mind a kettőre GTK téma van beállítva mert több alkalmazás használja azt).

Vigyázat, csalok!

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Az új hardveraprót is ide sorolnám..

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha már agyhalott módon akkora bakot lőttél, hogy nem látszik a teteje, megkérdezném tőled, kedves linux utáló, hogy a bánatos francba programozott volna ribbonos menüt a wgetgui szerzője N É G Y É V V E L a ribbon feltalálása E L Ő T T???

wgetgui homepage, eszerint az 1.0-s wgetgui 2003. április 7-i. ribbon

ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) sto1911 válasza bambano (#8) üzenetére


sto1911
veterán

Nem az volt a lenyeg, hanem hogy ocsmany.

(#10) Blindmouse válasza bambano (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Tökmindegy mikor lett leprogramozva. Nem is használtam a programot soha, beírtam a google képkeresőbe hogy "awful gui" és belinkeltem egy képet szemléltetésül. Lehet open sorce normális programokat írni ribbon nélkül, lásd Notepad++ vagy Foobar, és lehet nagyon gázul is megoldani, lásd számtalan példa. A Microsoft is rengetegszer elcseszi a saját szoftvereit, lásd Skype még mindig hogy néz ki, vagy microsoft security essentials. Minden vírusírtó elszabott GUI-val érkezik, ami újra feltalálja a GUI elemeket. Elegem van már ezekből a jajjhovakattintsak programokból, csask az időmet vesztegetik el a saját különcségeikkel.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) nemlehet


nemlehet
őstag

Word 2013... Nővérem fél órája sikítva a haját tépi, mert szeretné pár kimutatás grafikont megcsinálni... Kezdve attól, hogy ha vonalas grafikont akarsz, de olyat amin tudsz léptéket is tudsz állítani akkor pontgrafikont kell választani ami vonalakkal van összekötve (fuck logic)... A bazi nagy plusz jel nem adatok, hanem grafikus elemek hozzáadása és napestig sorolhatnám.

Persze, begyakorlod akkor már megy mert minden funkció megvan, de pl a 2003-as sokkal egyszerűbb volt ebből a szempontból. És akkor mindig amikor kijön a frissebb olyan mértékben átszabják a felületet hogy a ritkán használt funkciók megtanulása még fél évvel később is gond, miközben a produktivitás nem növekedett...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) JHC


JHC
tag

Erre a témára nekem is van történetem.

A cégnél olyan könyvelő-számlázó program csokort használunk, ami egy könyvelő irodát is ki tud szolgálni, és ki is szolgál, mert a főkönyvelőnk is ott dolgozik, és persze a főkönyvelőt kell ám megkérdezni, hogy melyik szoftvert használjuk. Javasoltam a főnöknek több szoftvert is, de a főkönyvelő az tudja ám a frankót. Tudom én csak egy egyszerű autószerelő vagyok, aki éppen raktárvezető, de azért még nekem is lehet igazam. A mi csodánkat valami FoxBase vagy FoxPro vagy tudom is én milyen fejlesztő készlettel kreálták meg, de lényeg az hogy olyan régies kinézetűek a control-ok, hogy tán a win95-re készült az a fejlesztő környezet. Mivel ugye integrált ügyviteli rendszer lenne a lelkem, úgy lenne a módi, ha egyablakos lenne, de nem ám. Külön programot kell indítani a számlázáshoz, és külön a raktárkezeléshez, meg külön a pénztárhoz, de persze ugyanabban az adatbázisban turkál mindegyik, még a főkönyvi modul is.

Na és akkor az UI. Szóval minden programnak ugye van menüsora, több kevesebb lehetőséggel, de itt jön a csavar. Megnyomod valamelyik menüsor elemet, ugye van neki többféle lehetősége. Na most megbököd egyiket, erre a programon belül ki jön egy ablak, persze nem átméretezhető, és nem lehet tejes méretre sem állítani, de ez még hagyján, mert a legkritikusabb, hogy ugye a menüsoron van olyan felirat, hogy raktárkezelés ha jól emlékszem, és ezen belül, bevételezés, számlázás, könyvelés stb., de mindegy melyiket nyomod, mert van olyan hogy raktárkezelő ablak, és abban annyi fül ahány opciója van a raktárkezelés menünek. Tök mindegy melyiket nyomod meg mert csak annyi hogy az ablak megjelenésekor, az a fül lesz felül éppen. Ha éppen bevételezés van és mondjuk végeztél egy számlával, és mondjuk véletlenül kattintasz az egérrel, mert rádobtál egy köteg papírt, akkor ha nem figyelsz akkor a következő már lehet, hogy kimenő számla lesz.

Ha 1 évvel ezelőtt készíteni akartál kimenőszámlát, akkor ha nem ment fejből a partnertörzs 100 leggyakrabban használt cége, akkor előtte ki kellett azt lesni a partner modulból, ha meg ugye netán új vevő akkor egyértelműen a partnermodulból kellett indulni, mert azt is csak ott lehet létrehozni. Persze ha a partnertörzsben akarsz keresni, akkor alapból a partnerkód alapján akar keresni, tehát még ezt is át kell állítani, nem jegyzi ám meg, mert be van kőbe van vésve, hogy mindig így induljon. Szóval megkerestük a partnert, de mi van ha egy szuszra ki akarunk tolni két számlát, mert most éppen fittek vagyunk, de kellene a partnerkód a másik számlához is, mert logikusak vagyunk és előre kinézzük a két partnerkódot, és majd gyors egymásutánban kitoljuk a számlákat. Csakhogy egy évvel ezelőtt még megvolt a bug a programban, és csak egyszer lehetett keresni a partnertörzsben, ha másik keresést akartál akkor be kellett zárni, majd újra megnyitni a partnerablakot.

A számlázás egyébként nagyon gyorsan meg egy főkönyvelő szerint. Na most úgy megy a dolog, ugye kimenő számla készítése, partner választása,,de mára már fejlődtek annyit kb15 év alatt, hogy beírod a partnerkódot a megfelelő helyre, és akkor azzal készen is vagy, de lehet gépelni a cég nevét is, és a gépelt karakterek alapján realtime szűri és ajánlja fel a cégneveket, és ha éppen neked ez jó akkor, csak egy enter és már meg is van a kiválasztandó partner. Értékesíteni viszont csak úgy tudsz, ha kimész a raktárba egy kiadási bizonylattal meg tollal a kezedben, és mikor viszik ki a cuccot, a polcról felírod a bizonylatra a megnevezést és a cikkszámát (szerencsére 6 jegyűek a cikkszámok) meg az árat, de a papír lényeges mert papír az legyen róla hogy kivitték (a főkönyvelő mondta). Szóval a számlázóban vagyunk kiválasztva a partner, vigyünk fel cikket a számlához. Kell hozzá a cikkszám meg a darabszám, és ennyi egy tétel felvitele. Az hogy 2015-ben egy szép listából keresésre szűrjek magamnak cikket és egy enter, az nem megy talán majd 2050-ben addigra majd talán elkészül. Persze lehet cikket keresni csak minek, az egy kaptafa a partner ablakra.

Aztán a főkönyvi számok, hát hogy ezek minek, meg kinek. Miért nem lehet ezt elrejteni az user elől amikor szabványosak a jelölő számok. Külön van anyag eladásra szolgáltatásra költségre stb. El lehetne intézni szép combobox-al az egészet, de azért sem. Mint írtam 6 jegyűek a cikkszámaink, de mégsem mert ugyanis ez a nyavajás ügyviteli rendszer úgy kezeli a főkönyvi számokat, hogy a cikkszám elé azzal együtt kell beírni, tehát ha nekünk van egy cikkünk 550655 cikkszámmal, azt valójában készletkezeléskor 2111550655 számmal kell beadnunk a program ablakba, de jól van ez így a programozó szerint.

Mivel ez a cucc még DOS-on született, meg sokáig használtak még DOS-t ezért még mindig a régi elv szerint működik, tehát a következő elemre lépés nem csak TAB-bal, hanem enter-rel is megy, sőt kell is mennie, van benne bug még mindig. ha létre hozol új cikket, akkor a cikknek van vagy 20-25 paraméter amit meg lehet adni, sőt kell is, mert ha okézol hogy kész vagy a cikkel és nem mentél végig enterrel közel az összes rublikán akkor hibát jelez. Ugyanez a partnertörzsnél csak kevesebb rublikával.

Egy 15 tételes számlát simán 1 percen belül meg lehet csinálni mert a numerikus billentyűkről nem kell levenni a kezedet mert mindent azzal csinálsz, ha tudod a partnerkódot, a cikkszámot a kiadási bizonylatról olvasod, nem elfelejteni hogy elé kell írni a 2111-et minden cikkszám elé. Egyébként ha minden feltétel adott, akkor iszonyú sebességgel lehet számlát készíteni, vagy éppen könyvelni.

De minek is könyvelni, ha eladtam akkor eladtam, ha költségre vettem akkor meg azért. Sok helyen használják ezt a rendszert, és úgy tudom csak mi használjuk úgy ahogyan logikus is lenne, tehát egy kp számla kiállításakor készlet csökkentést is végrehajtson, nem tudom úgy látszik csak mi lakunk a Vulcan-on, hogy ilyen logikusak vagyunk, de képzeld el hogy ahhoz hogy gépen kimenjen valami a raktárkészletből, még egyszer megfötrik a paksamétát, hogy könyvelgessék a készletmozgást, kp számla esetén, pedig aki kp-ért elviszi az elviszi, nem szállítólevél meg anyámkínja.

Mivel DOS szökevénnyel van dolgunk kiválóan kezeli a mátrix nyomtatókat is. Saját nyomtató illesztő van az ügyviteli rendszerben. A beállító programban külön programonként meg lehet adni (értsd számlázás, raktárkészlet, pénztár stb), külön a bizonylat nyomtatás, és külön a listanyomtatás melyik, milyen nyomtatóra történjen, és hogyan. Tud text módot mátrixra, PCL-t is, vagy sima GDI, de több nyomtatót is ismer annak rákfenéjével együtt. Mert ugye tudjuk az A4 nem egyenlő a leporelló hasonló méretével. Lap végén szépen dobatja a lapot, nem csúszik el mert a nyomtató saját maga vezérli le a nyomtatást.

Na és megint az UI. Két ember szokott supportolni, ha baj van. Persze nem beszélnek nagyon egymással mert, ugye az öreg amit mond az úgy van, még ha nincs is, az ifjú meg ha jól tudja az akkor sem úgy van az öreg szerint. Történt egyszer valami az egyik gépen, de lehet csak zavar volt az ERŐ-ben, mert szokott olyankor is gixer lenni amikor frissítik a programot, és másnap reggel nézzük a gyönyörűszép üres adatbázis ablakot. Szóval elállítódott a nyomtató beállítás, a mátrix többé nem csinálta a lapdobást hanem tolta mintegy buta nyomtató, és ugye a 10-ik oldalnál már eléggé el voltunk csúszva. Na mondom ezzel én nem bírok, pedig szeretnék segíteni a lányoknak. Még jó hogy azért a lányok figyelnek mikor az öreg piszkálja az ügyviteli rendszert, és mondta, hogy van a szervíz program, ott lehet beállítani a nyomtatást, de ő nem ért hozzá. Na mondom akkor már sínen vagyunk már legalább tudom hova nyúljak, úgy érzem meg lesz ez hamar. Na meg is volt értelem szerűen. Aszondja számlázás modul, lista menjen epson fx, mód text epsonA4. Bizonylat nyomtatás epson fx, mód text epsonA4, nyomom OK, csinálunk egy próbát nem jó. Visszamegyek beállításba, nem mentette a beállítást, na nézzük még egyszer. Listbox a nyomtató típusokkal kattintom a megfelelőt, nyomtatásmód szintén listbox kiválasztom amit kell nyomom OK, próba, nem jó. Újra be aztán mindkét listboxban a megfelelőre nem simán egyet klikkelek, hanem duplán, majd OK gomb, de most nem próbáltam nyomtatni hanem visszamentem megnézni hogy mentette a beállítást, de azért sem. Ez kiverte nálam a biztosítékot, mentem is cigizni rögtön, nálam elég hamar leviszi az idegi aktivitást, meg cigivel jobban tudok gondolkodni. Aztán a cigi felénél jártam mikor eszembe jutott, hogy valami kőkorszaki adabázisbizgető fejlesztő környzetben még DOS-alatt, a listbox-ban, enterrel kellett aktiválni az opciót, de a cigit most akkor is elszívom, mert ha nem jön be a dolog, akkor úgy járok mint a földesúr a Szaffi című rajzfilmben hogy ki kell nyitni a gözcsapot a fejemen. Kipróbáltam és működött, enterrel kellett kiválasztani az elemet a listbox-on belül. De nem ez a legnagyobb poén, hanem másnap jön a fiatalabb supportos, és mesélem neki a nyomtatós történetet, mondom vagy félórát eltököltem vele mire rájöttem mit kell csinálni ott a beállításoknál. Mivel ő nem lehet okos, és az öreg meg nem szereti ha nagyon belemélyed a dolgokba, mert egyébként az öreg dolga az ügyviteli rendszer karbantartása hibaelhárítása, a fiatalé, pedig csak a PC, így nem merte megkérdezni az öreget, hogy mit is kellene csinálni ha ilyen van, mert ugye ha megkérdezi akkor lebukik. Szóval a fiatal is magától jött rá csak neki 1 hét kellett mert mindenféle billentyűkombinációt is bepróbált, hogy hátha, de nem.

Egyébként mindkettő supportosnak programozó a szakmája. Az öreget kérdeztem, anno a katonaságnál kezdett lyukkártyás időkben, de csak a legelején volt lyukkártya, később már konzolon nyomta. Olvastuk hogy régen a programokhoz csak programozók értettek, de úgy látszik most már ez sem igaz mert én nem vagyok az csak autószerelő, és én is el tudtam bánni a feladattal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.