Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csizo13


csizo13
tag

Ez a profi szint?
Hát jó.

(#2) Patrik.Varga válasza csizo13 (#1) üzenetére


Patrik.Varga
tag

Az ára biztos az lesz. Egyébként valóban gyerekjáték.
Ha rossz napom volna azt mondanám nevetséges... :DD

(#3) dkess válasza Patrik.Varga (#2) üzenetére


dkess
őstag

Az a baj, hogy 32" -on UHD felbontás mellett 60 Hz képernyőfrissítés felett gyakorlatilag semmi nincs. Így elméletben még ezért a 75 Hz -ért is annyit kérhetnének amennyit nem szégyellnek, mert nincs konkurencia ...

Ehhez képest ez a 439 EUR -ós tervezett ár még nem is annyira "elvetemült" - pláne, ha épkézláb minőségű az a VA panel. Persze legalább egy 94 Hz -es (10 bit miatt) képernyőfrissítést beleszenvedhettek volna, de hát ez van ...

(#4) #06658560 válasza Patrik.Varga (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezek az árak teljesen rendben vannak.

(#5) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

16:9 (bööeee)hányósszmájli

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#6) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Lehet naív a kérdés, de grafikusként meg kell kérdeznem, hogy milyen szakmának szánják ezeket a monitorokat? :B :F
Az árak még rendben is vannak, de a specifikációk alapján ez nem túl acélos. Mondjuk egy DCI-P3 (ha már nem AdobeRGB) megfelelés lehetne például benne. Vagy van csak én nem látom? :F

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#7) LamerGyuri válasza ElEvEn11 (#6) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Önjelölt grafikusoknak. ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#8) Victorio


Victorio
aktív tag

Két kérésem lenne:
1.) Légyszíves írjátok már le egy monitor témájú cikkben a felbontást számokkal is, ne csak a mindenhol összevissza használt 3-4 betűs rövidítést.
2.) Az angol nyelvű oldal szerencsésebb lenne a linkben mint a holland.
Köszönöm

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#9) NorbixD


NorbixD
tag

Én még az USB-C csatlakozási és töltési lehetőséget eléggé tudom hiányolni.

(#10) kukulec válasza Patrik.Varga (#2) üzenetére


kukulec
őstag

379 euroért milyen jobb uhd-s 27-28-as monitor van?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#11) miqlas válasza ElEvEn11 (#6) üzenetére


miqlas
őstag

... egyetértek veled! Ezek a monitorok tényleg csak profiknak jók! Persze egy profi - mondjuk grafikus - ha kiismeri a megjelenítõt, akkor 16 bites színmélység mellett is tud klafa anyagokat összerakni, ergo ezek a motyók teljesen feleslegesek. Én arra tippelek, hogy itt a „profiknak” dolog azt takarja, hogy nincs 144 Hz vagy afeletti képfissítés - tehát nem gamereknek szánják, irodainak meg nem merik ;] :P

42

(#12) Piftuka válasza dkess (#3) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az a baj, hogy 32" -on UHD felbontás mellett 60 Hz képernyőfrissítés felett gyakorlatilag semmi nincs. Így elméletben még ezért a 75 Hz -ért is annyit kérhetnének amennyit nem szégyellnek, mert nincs konkurencia ..."

Ott a pont! :K

Bárcsak "dúskálhatnánk" a 32 colos, 16:9-es UHD monitorokban! A valóság azonban más.

Jó dolog, hogy egyáltalán készül 75 Hz "Freesynch"-es, VA paneles monitor. Mivel az AOC korábban is gyártott néhány korrekt készüléket VA panellel, én kíváncsian várom, hogy ez milyen lesz!

(Egyedül a "Pivot" módot hiányolom. Szvsz az még elfért volna, és nem drágítaná meg a végterméket.)

"Aquila non captat muscas."

(#13) Pille99 válasza Piftuka (#12) üzenetére


Pille99
tag

Mindhárom monitorban közös a három év garancia, a magasságában is állítható és pivotot is kínáló állvány, a 4 portos USB hub, a sztereo hangszórók, a VESA 100 rögzítés és a HDMI/DisplayPort bemenetek.

(#14) Amerigo57 válasza ElEvEn11 (#6) üzenetére


Amerigo57
őstag

ElEvEn11, LamerGyuri .
Az AOC U28P2A monitor, az AOC U2790PQU és az
AOC U27P2 Monitor testvére.

Nem egy EIZO CS2740 Monitor, de jól sikerült kisebb grafikai munkákra, ár/tudás alapján.

(#15) #06658560 válasza ElEvEn11 (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pl. mérnökök, CAD, FEA, CFD CAM stb.

(#16) cimabue


cimabue
tag

Én speciel jól elvagyok egy 32-es VA paneles kalibrált AOC-vel, úgy voltam vele, ha 3 évet kibír, már megérte azt a 100k-t. Nyilván, ha tehettem volna, én is Eizo-t vagy NEC-t veszek 6 v. 800 ezerért, amik valószínűleg 10-15 év múlva is monitorok lesznek. Viszont ezért az árért ezek az AOC-k teljesen jól használhatók, nyilván a minőség is ehhez szabott, kár is ezen rugózni.
Üdvözlettel: egy (több mint 20 éve) "önjelölt" grafikus :U

(#17) LamerGyuri válasza cimabue (#16) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

:C :R

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#18) #72042496 válasza #06658560 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nektek oda fontosabb a felbontás/PPI mint a színkezelés, vagy rosszul gondolom? (Ezer éve mintha kérdeztem is volna tőled hasonlót, és akkor válaszoltál.)

szerk: Most nézem, hogy háromból kettő UHD monitor. Tegnapról a WQHD maradt csak meg, bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#19) Piftuka válasza Pille99 (#13) üzenetére


Piftuka
veterán

Akkor a termék gyártói adatlapján miért nincsen semmi hivatkozás erre vonatkozóan?

"Aquila non captat muscas."

(#20) -KRISA-


-KRISA-
újonc

Elnézve ezeket is, illetve az elmúlt közel egy hónapot, amíg kerestem egy hasonló kvalitású monitort munkára, azt kell mondjam még mindig messze inkább megéri a HP U28-as 4K monitora.

Röviden:
IPS, P3, Type-C PD 65W, HDMI, DP, USB-k, PiP/PbP, Vesa400HDR
+ állítható magasságú, forgatható, pivot-ot is tud

Igaz, a maga 150ezrével sokaknak lehet sok, de kész vicc mik vannak alatta (vagy akár fölötte) ehhez képest.
4 további monitort próbáltam előtte, (130-160ig) ez toronymagasan veri őket.
Nyilván mindenkinél más szempontok mentén megy a döntés, ettől függetlenül is csak ajánlani tudom :K

(#21) LamerGyuri válasza Piftuka (#19) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ott van az, csak lejjebb kellene görgetni :K Show all specifications

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#22) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Igyekszek pozitívan állni a ph lapcsalád hirdetéseihez de az s7 chrome kombót kinyírja ez a vodafonos reklám.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#23) #06658560 válasza #72042496 (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Alapvetően igen. De ha felületminőséget akarsz ellenőrizni, vagy FEA/CFD szimulációt kiértékelni, ott jól jöhet a minél precízebb színkezelés is, átmenetek jobb megértéséhez.

(#24) Rayyy


Rayyy
senior tag

A "grafikusságot" a nép kollektíven egy halmazként érti, amiben benne van a kopidzsenerali alkalmazott, aki egy FF A/4-es lap nyomtatását is kétszer elrontja, amíg ott vagy és nem érti, hogy 100%-os méretben szeretnéd... igen, akkor is, ha "levágja" a széleket... meg az is benne van, aki Marvel mozikhoz rajzol karakter ártvörköt, aztán le is modellezi. Ezen a skálán belül elég sok embernek alkalmasak ezek a monitorok munkára.

Minden a legnagyobb render!

(#25) Piftuka válasza LamerGyuri (#21) üzenetére


Piftuka
veterán

Óh, hát tényleg! :)

Nem is értem... megnyitottam többször a részleteket, és "Ctrl + F"-el kerestem a "pivot" kifejezésre, de nem dobott ki találatot.

Fura, hogy az adatlap vonatkozó promó fotóin még csak meg sem említik, és nem is látható olyan fotó, amin a monitor "pivot" módba van forgatva...

"Aquila non captat muscas."

(#26) sb válasza dkess (#3) üzenetére


sb
veterán

Nem lennék meglepve ha elírás lenne a 75Hz is. A weboldalukon is összevissza írják itt-ott erre és a 27-es modellre is.
Másrészről 32" 4K 75Hz-es panel se nagyon jött még szembe velem. A mostanában bejelentett modellekkel egyből 100+-ra ugrunk (aranyáron nyilván).

Ill. még ez a 94Hz-et sem értem teljesen. 2.0-ás csatik vannak rajta. Azon nem 4K/60Hz megy át maximum (full RGB mellett)? :F

(#27) dkess válasza sb (#26) üzenetére


dkess
őstag

Persze én sem zárok ki semmit illetve nem teszem a kezem a tűzbe a cégért (egyikért sem). Én sem nagyon találkoztam még UHD/75 Hz -es panellel - pláne nem 32" méretben. Ugyanakkor valamilyen szinten logikus lépésnek tűnhet egy ilyen nem túl nagy fejlesztést igénylő - ugyanakkor teljesen egyedi termék. Vállalható áron vinnék, mint a cukrot. Egészen egyszerűen nulla darab konkurenciája van 60 Hz felett (nincs ilyen monitor egyáltalán) ...

Nem a HDMI 2.0 csatlakozókból indultam ki. Inkább a DisplayPort -ból, mely általában a magasabb frissítési frekvenciákat támogatni szokta egy monitoron. Itt követtem el egy olyan hibát, hogy a színtérlefedettségből meg a "professzionális" mivoltukból eredendően feltételeztem, hogy tudnak 10 bit -et (még az én "nem profi" monitorom is tudja ...). Namost DP 1.4 -et feltételezve (ami UHD/10 bit/RGB/75 Hz -hez pl. kellene) és a "UHD/10 bit/RGB" paramétereket fix -re véve jön ki a matek, hogy max. 94 Hz a vége (és ebből tud 75 Hz -et ez a monitor - ami végülis nem jött be) ... Ugye chrome subsampling -al vagy DSC -vel (ami leegyszerűsítve ugyanaz) meg lehet "bolondítani" a dolgokat, de ugye ez már "nem (annyira) professzionális" ...

Most megnézve a monitor speckóit jön a feketeleves (a tévedésem tárgya):

- 16,7 M szín. Azaz explicit nem írják, de ez 8 bit -es panel (a 10 bit -es milliárd szín lett volna),
- Displayport -ból csak 1.2 (az 1.4 helyett) ...

Továbbá valóban a HDMI 2.0 sem predesztinálja többre ezt a terméket ...

(#28) #06658560 válasza dkess (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mármint natív 10 bitről beszélsz, vagy 8bit +FRC? Mert magas frissítés, natív 10 bit együtt csak az Acer monitorainál fordul elő, 1500€ körüli áron.

(#29) dkess válasza #06658560 (#28) üzenetére


dkess
őstag

Ebből a szempontból mindegy, hogy natív vagy 8 bit + FRC ...

Úgy egyébként általánosságban viszont baromira nem mindegy. Mondjuk ennyi pénzért én nem gondoltam volna natív 10 bit -nek ... Ugyanakkor mindegy is, mert időközben kiderült, hogy 8 bit -es ...

(#30) sb válasza dkess (#27) üzenetére


sb
veterán

Ja, értem.
Nekem a DP kieset... :B és őszintén szólva én még a leírásában sem találtam meg milyen. :)
A panel egyébként 8 bitesnek néz ki, VA-ból elég ritka is a 10 bites, de pl. bemeneti oldalon ha HDR van akkor kell kezeljen 10 bitet, ezt írják is. Úgyhogy csati szempontból nem hülyeség ezt nézni... (bár ahogy nézem HDR/"10 bit" mellett csak 4:2:2 és 4:2:0 van... na ehhez már nem értek, hogy így hogy lesz ebből 10 bit. :D)

(#31) #06658560 válasza dkess (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem profi szinten nem mindegy hogy natív 10bit vagy 8+FRC.

(#32) dkess válasza sb (#30) üzenetére


dkess
őstag

Pedig írta és ráadásul pont ott aholo Te is kinézted a HDMI portok verzióját (ld. képet alább) ... :)

Tulajdonképpen ez is az oka (mármint a DP és HDMI verziószámok), hogy UHD(/HDR) 60 vagy éppen 75 Hz már csak chroma subsampling -al megy ... Ennyi pénzért ennyi jár úgy látszik ...

(#33) sb válasza dkess (#32) üzenetére


sb
veterán

Szerintem összekevertem a Samsung M7-tel. :B Közben azt is nézegettem és ott érdekelt igazán milyen DP-t tud a Type-C Alt mode-on belül. Egyszer jó lenne biztosra menni, hogy mikor jön ki a notiból 40K60p Type-C-n, úgy, hogy közben marad USB is mellette... de ugye épp ez volt a téma mindkét topicban, hogy a specifikációjuk igen gyér. Ha a részletekre is kíváncsi az ember, hogy pontosan mi fog működni és hogyan az nem derül ki... :U

(#34) dkess válasza sb (#33) üzenetére


dkess
őstag

Semmi gond - én is benéztem, amikor legelső olvasásra azt hittem az UHD/75 Hz alapján, hogy a DP 1.2 -nél "izgalmasabb" dolog van rajta ... :)

Ugyanakkor az USB portok azért érdektelenek e tekintetben, mert 5 Gbps mindegyik. Az UHD/60 Hz/8 bit és chroma subsampling nélkülhöz is már közel 20 Gbps kell(ene) és akkor még nem megy semmi más mellette ... Azaz ebben a magasságban ennél a monitornál nagyon a DP 1.2 vagy HDMI 2.0 -ra vagyunk utalva ...

(#35) sb válasza dkess (#34) üzenetére


sb
veterán

Ez úgy tudom máshogy működik... az USB átvitel csak az USB módra igaz.
Noti oldalon Dell, Lenovo-nál is egy rakás olyan modell van, ahol a Type-C-re azt adják meg, hogy 5Gbps, de mögötte a DP Alt mode-ot egyértelműen definiálják, hogy 1.2-es. Akkor pedig át kell mennie rajta az adott felbontásnak (4 lane 4x5.4Gbps). De sokszor a konkrét felbontás listát is beleteszik.

De ez amúgy nem is az ittenire vonatkozik nyilván, hanem a Type-C-s monitorokra, notikra.

szerk: Ill. egy buktató lehet, épp az amit fentebb írtam, hogy kihagynak a specből: hogy 2 vagy 4 lane-t tud a Type-C. Így kérdés, hogy 4K60 vagy 30Hz-et tud.
De ez inkább dokkoló oldalról érdekes, mert a maradék sávszélesség ott kell az extra USB/LAN csatikra. Monitor bemenetek és notinál kimeneten nem hiszem, hogy ezzel agyonvágnák, hogy nem tudja. Főleg, hogy igazából ha ráírják a DP 1.2-őt akkor hivatalból tudnia is kéne szvsz a teljes sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

(#36) dkess válasza sb (#35) üzenetére


dkess
őstag

Itt mondjuk a Gen1 az elég erős utalás, hogy hány lane -t tud meg mekkora sebességű átvitelt. Igaz csak USB hub, de ...

Lehet nem vagyok tisztában a notebook -oknál a jellemző üzletpolitikával, de érdekesnek találnám, ha mondjuk USB átvitelre 5 Gbps a max - de ha monitort dugsz rá, akkor elkezdene 20 Gbps -el döngetni ...

A fordítottja még inkább igaz szokott lenni, hogy egy 5 Gbps -t tudó USB elosztóra ráraknak 2 HDMI -t, LAN -t, raklap USB3 csatit (egy ezt a sebességet tudó USB háttértár akár egyedül is elvihetné a teljes sávszélességet), kártyaolvasót stb. Ezeknél az van, hogy "ami marad, az a harag" ... illetve a maradékon osztozhat az összes többi egység legyen az bármennyi ...

(#37) sb válasza dkess (#36) üzenetére


sb
veterán

Totál hülyeség és én sem mernék rá fogadni de már nagyon sok helyen találkoztam vele.
Mondjuk nem mindenhol egyértelmű, mert van ahol konkrét felbontást nem írnak, de ha a DP 1.2-t ráírják már akkor is tudnia kellene szvsz a 20Gbps-t.
De erre jön az, amikor a konkrét felbontást is ráírják...

Tehát: Type-C USB 3.0 Gen1 5Gbps + DP 1.2 (+ esetileg 4K60Hz)
Ez így bármelyik formában ellentmondás de sokszor visszaköszön mégis.
szerk: Ezt nem dokkolókra értem, notik specijébe írják bele.

(Az USB 2.0 portok dokkolónál meg egy külön szál, azok elvileg külön vannak huzalozva. Ezért megy úgy, hogy 4 lane DP1.2 mellett csak a külön USB 2.0 marad. Rendes dokkolólnál meg 2 lane USB 3.0-ra marad, 2 lane pedig DP-re, 10Gbps-re)

Egyébként az USB szabványos adatátvitele és maga a fizikai port átvitele máshol is szétválik.
Ezzen nincs tapaasztalatom de tudtommal pl. a TB3 port is egy sima USB 3 csati. Tud USB módban is menni és a TB3 vezérlő is azon tud adatot küldeni/fogadni. TB3-on pedig 40Gbps megy át... USB módban nyilván nincs ilyen átvitele, még szabvány sincs rá (vagy már lezárták a 4.0-át szabvány szerint, de eszköz még tuti nincs rá...)

[ Szerkesztve ]

(#38) dkess válasza sb (#37) üzenetére


dkess
őstag

Az USB 2.0 + DP 1.2 -nek ott sincs értelme, hogy ezek jellemző felhasználási területei a hordozható (jellemzően 15,4" környéki méretben) monitorokkal használnák. Pl. laptop mellé. Nos itt a tápellátást is ezen keresztül kapná - USB2 esetén viszont értelemszerűen nem.

Amennyiben meg nem hordozható monitor mellé passzintják, akkor meg szempont szokott lenni, hogy a rákötött mobileszközt (laptop stb.) tudja tölteni. Nyilván ezen visszirány is ugrik USB2 esetén.

Nem mindegyik TB -n megy át 40 Gbps ... :) Mint ahogyan azt taglaltuk nem mindegyik USB -n megy át pl. 20 Gbps sem (USB3.2 2x2) ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.