Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Lassan utolérik az Intel-t üzleti szegmensben is, már csak a notebook, PC piacon kellene ezt bevezetni, hogy ott is menjen a Business.
Azért elég pongyolán fogalmaztál ABU, ok hogy a DASH maga egy szabvány, de a vPro nem csak DASH annál picit több. Ráadásul a vPro egy platform, ami injektálható a firewall-tól, az LDAP-n át a KVM rendszerekig. Mindezt a hardver tudja, ameddig az AMD esetében ez szoftver.

Maga a rendszer ugyanazokat a szolgáltatásokat nyújtja, csak utóbbival ellentétben ez a konstrukció nem zárt, hanem nyílt.

Véletlenül sem ferdítés...

Válasznak OK, de gyenge válasz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) S_x96x_S válasza hallador (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Lassan utolérik az Intel-t üzleti szegmensben is,

azért valamiben már le is hagyták .. :R
https://www.anandtech.com/show/15909/googles-new-confidential-virtual-machines-on-2nd-gen-amd-epyc

Mottó: "A verseny jó!"

(#3) hallador válasza S_x96x_S (#2) üzenetére


hallador
addikt

Vagy inkább máshogy oldották meg?

A Comparison Study of Intel SGX and AMD Memory Encryption Technology

Azért nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy ez a dolog úgy áll, mint a Kocka Lada VFTS meg a kettes Golf. Mocskosul gyors a VFTS, lenyomja a Golfot, ameddig nem kell mondjuk 1000 KM-ert levezetni, mert a VFTS-be belefulladsz, a Golf-ból meg fáradtan szállsz ki.
Legalábbis ha üzleti szféráról van szó.

Persze az AMD gyors, biztonságos, modern. De még sok körítés kell, hogy a szerver piacon felül elinduljon az üzleti szférában.

De nagyon szépen jönnek fel. Én drukkolok nekik.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#4) ughhh válasza hallador (#1) üzenetére


ughhh
senior tag

Az me vpro száz helyen vérzik, csak belső elszigetelt hálózatokon illik használni, ahol nem lehet kilátni a webre.

(#5) S_x96x_S válasza hallador (#3) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Vagy inkább máshogy oldották meg? Intel SGX

becsülendő .. hogy legalább próbálkoznak és nem adják fel ..
amúgy 2016 óta próbálják benyomni a Linux kernelbe ...

Intel SGX Linux Patches Posted For Their 30th Round Of Review
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Intel-SGX-Foundations-30th

Intel SGX Enclaves Support For Linux Sent Out For A 29th Time
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Intel-SGX-Foundations-29-Linux

16 July 2019
Intel Is Still Working On Upstreaming SGX Enclave Support To Linux - Now At 21 Revisions
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Intel-SGX-Linux-Version-21

....

Mottó: "A verseny jó!"

(#6) Duree


Duree
veterán

Szegény Intel egyre több piacot veszít.

duree54

(#7) hallador válasza S_x96x_S (#5) üzenetére


hallador
addikt

És ennek mi köze ahhoz, hogy az Intelnek jóval korábban volt ilyen technológiája, valamint még abban is igazad van, hogy az AMD modernebb, de ne essünk túlzásokba, ez nem az Antitrust című film, hogy vagy You're either a one or a zero. Alive or dead.
Most jobban megy az AMD-nek, senki nem vitatja, csak azt nem kellene elfelejteni, hogy eddig az AMD 40 év alatt csak próbálkozott... Ne felejtsük el. Gyorsan felejtünk...

(#4) ughhh

Miért Te hova szeretnéd odaengedni a kritikus rendszerek, notebookok, ILO-k stb managementjét, az index.hu-ra? Csak kérdezem?
Ezek a notebookok, szerverek olyan helyen vannak, ahol nem nagyon van internet sem, nem hogy public hálózat.
Most nem nagyon tudom, hogy tudod-e miről van szó.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#8) Tigerclaw válasza hallador (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, a notebook szegmensben sajnos sehol nincsenek. Epp vadasznek egy jobb AMD-s notit, tobb gyartonal tobb tipus is szoba jott, szoval nem szukitettem le nagyon a reszhalmazt, de egyszeruen nem lehet kapni egyiket sem. Az USA-ban custom gepeket is rendelhetsz ezekbol, nalunk, meg az EU-ban meg kb. semmilyet, azok kivetelevel amiket messze kerulni kellene. Az AMD-t lathatoan nem erdekli meg annyira ez a szegmens hogy komolyan vegye, vagy olyan melyrol jonnek fel, hogy a novekedes gigantikusnak tunik, mikozben volumenben, market share-ben tovabbra sincsenek sehol.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Sanya válasza hallador (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

oda meg musthave egy tűzfalbaszogató.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Lacika112 válasza hallador (#7) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ahogy látom te felejtettél el dolgokat.... pl amikor az athlonok magasan verték 2/3 órajelből a kazán p4 eket, amikor athlon 64 utól éréséhez évek kellettek, amikor athlon 64 x2 válasza évekig egymagos max ht-s intelek voltak stb stb a sor igen hosszú így kérlek ne ferdíts hogy téged idézve "Most jobban megy az AMD-nek, senki nem vitatja, csak azt nem kellene elfelejteni, hogy eddig az AMD 40 év alatt csak próbálkozott... " igen sokszor kullogtak a kékek utánuk inkább ezt ne felejtsd el :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#11) opr válasza Lacika112 (#10) üzenetére


opr
veterán

Masrol beszeltek, amit irtal azt senki nem tagadta. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) Yany


Yany
addikt

Kifejezetten.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13) opr válasza Yany (#12) üzenetére


opr
veterán

Ugy gondolod, hogy kifejezetten sokszor lett hasznalva a kifejezes? ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) Yany válasza opr (#13) üzenetére


Yany
addikt

Kifejezetten. :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#15) opr válasza Yany (#14) üzenetére


opr
veterán

Ertheto, hogy kifejezetten irrital a dolog, egy ido utan a kifejezetten kifejezes kifejezett tulhasznalata kifejezetten zavaro tud lenni szerintem is. ;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) KisDre válasza Duree (#6) üzenetére


KisDre
senior tag

Mindjárt megsajnálom :D

KisDre.artstation.com

(#17) koko52 válasza KisDre (#16) üzenetére


koko52
veterán

Várható, hogy ez a ceruza egyre vastagabb lesz minden szegmensben. Aki örül Intel bénázásának ezt is vegye figyelembe. Most AMD fog nyúlkálni a zsebünkbe, egyik sem jótékonysági szervezet.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#19) keembo


keembo
tag

Stilisztikai szempontból felmerül a kérdés, hogy miért pont ez a cikk címe? Remélem nem lesz törölve a kommentem.

Én nem húzok sehova, én vágyam az, hogy a piac cpu/gpu/io fronton simuljon a ma már rég nem létező Moore törvény görbéjére, pénzben visszaosztva arányosan. Hiú remények. De a lényeg, hogy én nem szurkolok senkinek, viszont érezhető a részrehajlás, még ha halványan is a PH/Amd vonatkozásban. A jelen hypeját tekintve érthető is - erre van kereslet - csak ez hosszútávon veszélyes, mert átbillenünk a pacin és nincs garancia arra, hogy az Amd aztán nem azt fogja csinálni (+fiókfejlesztések), mint az Intel tett az utóbbi 6-8 évben.

(#20) keembo


keembo
tag

tl;dr a terméket érdemes újongani
a céget nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.