Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

Komolyan itt a Ryzen PH! teszt, melyre megannyi hónapja vártunk?! :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#2) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

Végre :C

Köszönjük :) :R

[ Szerkesztve ]

(#3) arn


arn
félisten

hat jobb kesobb, mint soha :) aki eddig nem nezett utana, azt nem is erdekli.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Devas


Devas
őstag

Az ethereum ara zuhan, ti meg itt orultok??? :DDD

Koszonjuk a tesztet. Bar igy elso ranezesre ez is kicsit VGA limitesre sikerult jatekok alatt. :(

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#5) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az csak számomra furcsa, hogy játékok alatt az jött ki, hogy a 4770k jobb játékokban mint pl. a 7700k? Oké, hogy pár %, de azért nah..

Erre gondolok:

Amúgy ez egy jó tény arra, hogy a 6700k/7700k és a ryzen 1600(x) fölé nem sok értelme van menni játékok szempontjából. Persze lehet, csak közel sem hoz annyit, amennyivel drágább.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6) Tyrel


Tyrel
őstag

Ott a játékteszteknél, főleg a BF1 DX12 tesztnél hogy lehetnek a gyengébb Ryzenek erősebbek a felsőbb kategóriás társaiknál? Ráadásul fényévekkel... :F
Hibás a grafikon, vagy mi történik?

Vagy összesítésben pl. hogy lehet az R5 1600 az R5 1600X előtt? Kottára ugyan az a két processzor csak épp utóbbinak magasabb az órajele. :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#7) lezso6

A mindenit, ezért érdemes volt várni. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Yany


Yany
addikt

:C De rég nem volt már egy méltó teszt a ph-n. Régi szép idők. Na, ugorjunk neki...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#9) Dtomka válasza hackeeeee (#5) üzenetére


Dtomka
veterán

Én is ezen vagyok kicsit meglepődve...a 6700k tiszta tré proci...még egy 2600k is jobb. Nem értem...gondolva évek során fejlődik a CPU is, nem visszafele...

Ha az AMD így folytatja akkor a következő procim lehet tőlük lesz...

(#10) hackeeeee válasza Dtomka (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hopp, ez fel sem tűnt. Pedig átfutottam a grafikonokat. So sorry.

Naigen, ez így még érdekesebb.

Véleményem szubjektív...

(#11) opr


opr
veterán

Huhuhuhuuuuu gyerekek, mi lesz itt. :DDD
Koszonjuk a tesztet, nagyon vartuk mar, neki is esek gyorsan! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) negro


negro
őstag

Na majd idovel ilyen procira valtok. Bar nalam alap, hogy AMD, mivel K6-2 ota veszem a ceg termekeit es jelenleg is egy os regi AMD Phenom II X4 980 3.7GHz hajtok meg mindig es gondolkodtam, hogy BIOS frissites es mehet bele egy FX de ahogy latom meg a 8350-nek se sok ertelme van.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#13) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Hát a játéktesztek második felvonásánál valami nagyon nem stimmelt, teljes a káosz az eredményekben és még csak meg sincs magyarázva hogy miért? :U

Hogy lehet egy azonos architektúrával rendelkező processzor lassabb magasabb órajelen, mint alacsonyabban? teljesen fals értékek, és pont ezért az összesítő táblázat se túl hiteles..... :(((

[ Szerkesztve ]

(#14) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Szerintem legtöbben már fel is adtuk, hogy lesz R5 teszt. Hosszú idő óta vegre egy procicsalád, amire büszke lehet az AMD. VGA fronton kellene még okozni valamit a felsőházban. A taps jár mindenképpen.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#15) adise


adise
őstag

komolytalan a grafikon.

aprón mindjárt jönnek az eladó 3770k irreális áron :C

(#16) Norb79 válasza adise (#15) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem ár-érték arányban az FX-8350-es tűnik a legjobbnak. Valaki nem akar 6700k-t cserélni FX-8350esre esetleg?

Hagyjuk már. :)

(#17) Redneck


Redneck
veterán

Jó kis teszt lett, csak van pár érdekes eredmény a grafikonokon. :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Valami anomália lehetett a tesztkonfiggal, vagy nem raktatok hűtőt a 7700k-ra :DDD

Elég sok munka van benne, kis tévedés előfordul :R

Az látszik hogy az ivy nagyon jól sikerült architektúra, meg is tartom :)

[ Szerkesztve ]

(#19) seniman


seniman
addikt

Érdekes,hogy pár helyen milyen szépen helytáll a kis R5 1400. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20) Dare2Live válasza hackeeeee (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az hagyjám, hogy a "4770k jobb játékokban mint pl. a 7700k" de bzzeg a 4790K meg rosszabb mint a 4770K miközben a 4790K nem más mint egy 4770K csak 3.5GHZ helyett 4GHZen jár, illetve 3.9GHZ helyett 4.4GHZ a 4790K turbója.

Vmit nagyon elszurtak a táblázatokkal vagy vmi durva anomália van itt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet, már vártam (akárcsak az RX550/560, GT1030 elemzését)! :R

Van néhány elég furcsa eredmény, de nekem igazán a modern, 4 magos, játékra különösen ajánlott i5-ösök hiányoztak a cikkből: i5-6500 / 6600(K) / 7500 / 7600(K) / stb. Ezek azért simán megszorongathatták volna a belépő Ryzen-eket... ha termelékenység / munkafelhasználás terén nem is, de játékok alatt még igen.

i7-2600K ki a csudát érdekel? Már úgyis csak apróról lehet összekukázni, lappal, memóriával együtt... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#22) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Megnyugodtam, továbbra is élvonalbeli a 4790K :DD

gottagofast

(#23) Daywalker válasza #16939776 (#18) üzenetére


Daywalker
addikt

A kolléga 3 napig szívott a 7700K-val, több alaplap, több hűtő (víz is), mindenféle bios és beállítás stb, egyszerűen mindig durván ingadozott az órajel. Mivel ezt a procit külföldről kaptuk egy gyártótól, nem tudjuk az előéletét, nem ismertük, akár a kupak alatti pasztázás sem volt tökéletes (80 fokig melegedett vízzel is). De majd ő megírja, én csak passzív szemlélő voltam.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#24) Yany


Yany
addikt

Engem eléggé meglepett (lehangolt), hogy BF1 alatt a tuningos Ryzenek rendre az alapfrekis állapot alatt teljesítenek:

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#25) PodMAN


PodMAN
senior tag

Na ezek szerint maradhat a 3770K@4,4GHz a helyén. Elég lesz az 1080Ti árát összelapátolni.

(#26) lezso6 válasza Dare2Live (#20) üzenetére

Lehet a 4790k széjjelthrottlingolja magát a magasabb feszültség miatt. Így hiába a magas órajel. Esetleg még pluszban minőségi a szórás játszik közre, azaz pont egy rosszabbul sikerült 4790k lett tesztelve, ami nem tud annyit turbózni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Na most e szerint a teszt szerint nem érdemes lecserélnem a 8350-em, egy 1700X-re, mert ez utóbbi a 8350 alatt teljesít a számomra fontos dolgokban.

Ez azért kicsit furcsa.

Pláne annak fényében, hogy a gyereknek egy 1600X-et vettem, és megugrottak az fps értékei az előző AMD procihoz képest.

(#28) M@cika


M@cika
őstag

Ha már a megjelenéstől számítva 3 hónapot csúszott a Ryzen 5 teszt, igazán hozzácsaphattak volna Ryzen 3 és Threadripper tesztet is. :-) Ja, és a nyomi i9-ekkel se ártott volna összevetni. :-)

Azért köszi a tesztet, bár a játékok engem szerencsére baromira hidegen hagynak :))

Nasit a kis fehér medvének!

(#29) hackeeeee válasza lezso6 (#26) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, viszont az akkor is érdekes, hogy sokkal több fps-t produkál egy 3770k, mint egy 6700/7700k. Tudom, BF1, stb.. de, akkor is.. valami szerintem sem kerek, vagy nem tudom..

Ennek hatására az összesített grafikon is elég érdekesen mutat, ami szerint jobb egy régebbi platform.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Köszönjük a tesztet. :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#31) kisza25 válasza AxBattler (#21) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

i7 2600K azt akinek az van, jó összehasonlítás, hogy êrdemes-e váltani:D

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 31,5 eFt, posta van

(#32) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ebayen eppen joarasitva megy az 1700X $319-ert.

(#33) Achill3uS


Achill3uS
veterán

az 1800X-etek milyen feszen/hőfokon vitte a 4.1-et? nem sok példányt láttam ami egészséges értékeken stabil ennyin (az enyémen kívül :D ).

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#34) Fred23


Fred23
nagyúr

Elég furcsák azok a játékos eredmények. :F

Köszi azért a tesztet, ha késve is, de legalább megkaptuk! Mondjuk nagyon örültem volna, ha bekerült volna egy Kaby Lake i3 és i5 is a tesztbe viszonyításképp, de ne legyek telhetetlen ugye... :D

[ Szerkesztve ]

(#35) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Köszi a tesztet , megérte rá várni :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#36) Lacok


Lacok
őstag

Köszi a tesztet ez már nagyon kellett. A 7700K gyenge szereplése engem nagyon meglepett.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#37) M@cika válasza [CsuCsu] (#32) üzenetére


M@cika
őstag

Az 1600X meg csak 215 dodó ugyanott. .-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#38) antikomcsi válasza [CsuCsu] (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán

(#39) r92king


r92king
tag

Álmodok? CPU teszt? Valaki csípjen meg :DD

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#40) Zeratul válasza Fred23 (#34) üzenetére


Zeratul
addikt

Azok a csodálatos nVidia meghajtók. :C

(#41) hajbel


hajbel
addikt

Most akkor kijelenthető, hogy az FX-8350 a legjobb játékos proci 4K-ra?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#42) komi77


komi77
senior tag

Még nem olvastam de köszönöm a tesztet. Kicsit váratott magára a dolog de sebaj itt van :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#43) hackeeeee válasza Achill3uS (#33) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy a Te CPU-d volt, csak nem tudsz róla. ;]

Véleményem szubjektív...

(#44) lezso6 válasza hackeeeee (#29) üzenetére

Ja, a játéktesztek furák. De a legtöbbnél meg tök egyforma az összes proci. Látszik, hogy nem az a lényeg. De várom én is a feedbacket, hogy akkor most mi van. :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#45) Daywalker válasza Achill3uS (#33) üzenetére


Daywalker
addikt

Amiket adtál, azokkal próbálkoztam még anno, és most is azokat használta a kolléga. 1,45 a core (1,5 volt korábban, új bios-szal stabilabb lett 1,45-ön), 1,35 a memória, 1,2 soc és asszem 2,1 pll és1,2 sb ha minden igaz...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46) Cathulhu válasza antikomcsi (#27) üzenetére


Cathulhu
addikt

Epp ez az, en most itt vakarom a fejem, hogy rakoltottem negyed millat a konfigcserere, es most hatrebb lennek mint voltam? :F
Valahogy sehogyse jon ossze, az 50%+ IPC novekedes, a valodi 8 mag (+HT) es a bivalygyors DDR4 ellenere nem akarom elhinni, hogy szegeny FXem jobban porgott volna jatekok alatt.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#47) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet. :R

A játék eredmények kicsit furcsák, de azért látszik, hogy még egy 1080ti- hez is elég egy régebbi i7 vagy egy kisebb Risen. Pár FPS nem biztos, hogy megéri a felárat.

(#48) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hát már eléggé elkésett...nade most olvassunk.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#49) rambustibi


rambustibi
őstag

Az AMD szépen átlépte az intelt.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#50) matteo_szg válasza Achill3uS (#33) üzenetére


matteo_szg
őstag

Crosshair VI HERO, haver...ennyi :)))))

jupiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.