Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Zotya84 válasza tomaszka88 (#35) üzenetére


Zotya84
őstag

Én nem raktam fel. De általában nem is rakok fel egyet sem míg nem lesz min 1 hónapja kint. De aznap nekem is visszaállt F6 F4-re, így megnéztem, hogy van-e új, és a fórumban írták az F8-t így már azt raktam fel F6/F7 helyett.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#52) antikomcsi válasza ROBOTER (#50) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem kívánságról van szó, azt írtam, hogy azt tartanám korrektnek, ha így állnának hozzá! Melynek nem a számla hasonlítás lenne a lényege, hanem a lojális hozzáállás a saját vevőikhez. A jogosság ellenőrzése pedig szükségszerű, pont a nyerészkedők ellen.

Miért kéne az AMD-nek kicserélnie egy nem rendeltetésszerűen használt, túlfeszültség hatására tönkre ment cpu-t? Ebben ők nem ludasak.

Tehát mivel az alaplap gyártója beismerte, hogy az övék a hiba, akkor lenne korrekt, ha ő vállalná a csere költségeit. Ennyi és nem több, szó nincs gyerekmeséről.

(#53) #85552128 válasza djculture (#31) üzenetére


#85552128
törölt tag

Uhh, ugyan az AM4-es lapjaik tényleg nem a legjobbak, de a korábbi lapoknál (socket FM2+ és 1150/1151) bátran lehetett venni a Gigabyte alaplapokat.
AM4-gyel meg pl. az ASUS-nak is volt hasonló problémája amikor a BIOS update téglásította a lapokat, szóval nem ilyen gixerek alapján kell leírni egy gyártót, mert többnyire mindegyiknél volt már valamilyen nagyobb gond egy adott szériával, esetenként hardveres.

[ Szerkesztve ]

(#54) Milka 78 válasza #85552128 (#53) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 1151-es pont nem volt nagy eresztés tőlük,rendre jobban teljesítettek az ellen lapjai,kategórián belül. :N

(#55) akaido válasza djculture (#31) üzenetére


akaido
addikt

10 éve 7 db 915G alaplap működik a sulinkban, és csak tavaly ment tönkre az egyik alaplapi VGA-ja, egyébként csak úgy repesztenek a 775-ös procik bennük. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56) Reggie0 válasza ROBOTER (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igy igaz, viszont ugyanezek a szakmabeliek nem akarnanak sporolni teszem azt 0.2 forintot egy alkatreszen. Az alaplapgyartok meg igen, hiszen az is profit lesz.

(#57) kovászos


kovászos
tag

Nekem Aorus AX370 Gaming 5 lapon F6 van egy pár hónapja. A fő probléma vele, hogy mióta fölraktam a proci hőfok mérése teljesen megbízhatatlan (20 fokkal kevesebb mint a valós), a ventiket le is szabályozta az elején, még jó hogy észrevettem, h melegszik a ház... ez a hiba is kinyírhata volna a procit. :C :W

(#58) Zotya84 válasza kovászos (#57) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem F6 nem csinált ilyet. A blokkra ragasztott, közvetlenül a CPU mellett levő hőmérséklet-szenzorom kevesebbet mutat, mint amit akármelyik program visszaad. De infrás hőmérő sem mutat annyit, mint a szenzorok. A hűtővíz meg tapintásra is kellemesen hűv.

Azonos szobahő mellett a vízrendszer hőmérsékletei is érezhetően jobbak 3-4°-kal, mint az FX-szel voltak előtte, valamint a gépben uralkodó hőmérséklet is jobbnak tűnik, mint előtte.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#59) kovászos válasza Zotya84 (#58) üzenetére


kovászos
tag

Érdekes. Én win alól frissítettem a giga app segítségével.
Ezen kívül atomstabil a gép, úgyhogy nem is tervezem a további biosfrissítést. Hacsak ki nem jön vmi gigabroki vírus/hardveres kiskapu hír.

(#60) Zotya84 válasza kovászos (#59) üzenetére


Zotya84
őstag

F8-at már én is @BIOS-ból toltam. F6 még UEFI-ből frissítve, első indításkor került rá a jobb(nak vélt) memóriatámogatás okán. De F8 hozta el nekem a kánaánt. Ezzel már a 2R/CL15 Hyperx is megyen szépen 2667-en, amit F6-tal nem akart. Így máris nem sürgős a HX426C15FB/8 modulok cseréje az 1R/CL16-os HX426C16FB2/8 modulokra. Sőt...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#61) kovászos válasza Zotya84 (#60) üzenetére


kovászos
tag

Ez nagyon jó hír. Kössz az infót! Frissíteni fogok akkor én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.