Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Sokkal stílszerűbb lett volna, ha valamelyik G1-Killer laphoz adják ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

..és a Gigabyte kártalanítja a kinyírt CPU-k tulajdonosait? (Ha egyáltalán volt olyan, hogy kinyírta a procit a lap a BIOS miatt.)

#tarcsad

(#3) elithun válasza Yutani (#2) üzenetére


elithun
őstag

Ez a fő kérdés. Gondolom a hivatalos közleményben majd benne lesz, hogy mit lépnek ezügyben.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#4) tlac


tlac
nagyúr

meddig volt kint a rossz bios?

(#5) snecy20


snecy20
veterán

Na, ez ciki.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) twollah1976


twollah1976
őstag

Nem véletlenül szokták kiírni a gyártók, hogy csak akkor érdemes frissíteni a BIOS-t, firmwaret ha az aktuálissal problémái vannak a felhasználónak.

Én meg még annyival meg szoktam fejelni a dolgot, hogy várok pár hetet mielőtt frissítenék az új BIOS-ra, firmware-re.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) Napsugár66 válasza #72042496 (#1) üzenetére


Napsugár66
csendes tag

az mekkora lenne már :DD

cicák <3

(#8) bindike01


bindike01
aktív tag

Akik gariztatnának azokkal mi van? Nyilván elszállt egy két cpu akkor. :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#9) Milka 78 válasza Yutani (#2) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Volt már hasonló frixi,jó pár éve,Intel hedt platformon a Giga lapokkal és nem nagyon tudok bármilyen kártalanításról (igaz úgy is garis procikról beszélünk).

(#10) pomorski válasza #72042496 (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Így igaz.

(#11) Zotya84


Zotya84
őstag

Mintha csak azt érintené. Érinti az X370 Gaming 5-öt is, csak annak az F7-es BIOSát szedték le mindjárt másnap ugyanezen probléma miatt.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Gigabyte? Az olyami, mint az ASRock, csak bénább? :D

(#13) Praston válasza Fred23 (#12) üzenetére


Praston
tag

Nekem nem úgy jön le, hogy az ASRock gagyi lenne. :U Mondjuk ez egyéni ki mibe fut bele. Én az Asus termékektől fordultam el, szinte minden asus termékem beszart (lekopogom arra ami még működik) és a supportjuk is valami ritka szar, viszont más márkával nem voltak nagy gondjaim.

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#14) Fred23 válasza Praston (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem is ASRock van, volt már máskor is, és általában minden oké velük. :K

(#15) Tengo válasza tlac (#4) üzenetére


Tengo
aktív tag

Kb 2 hétig fent volt a gaming 5höz az F7 bios. 18.-ától egész következő hónapig.

Amúgy a cikkhez hozzátenném, hogy nem csak a k7 lapokat érintette a dolog, hanem a gaming 5 lapot is.

[ Szerkesztve ]

(#16) Gdi válasza Fred23 (#12) üzenetére


Gdi
senior tag

Gagyi Asrockot utoljára az S478-as időben láttam (de még akkor nagyon az ASUS kötött leányvállalata volt). Azóta kinőtték magukat S1155-től kezdve meg egész jók.

Én Gigából nem láttam manapság jót. Csak marketingggel meg fölösleges dizájnnal csicsázott vackokat. Valahogy elengedték magukat véleményem szerint, és már csak a régi berögződés viszi tovább a brandet a jelen szintjükön. Ettől független vannak jó dolgaik, de az nagyon a prémium kategóriájuk.
Bár sose volt a választandó listámon szereplő nevek között.

*Véleményem szerint

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Az kellemetlen.

(#18) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Ciki. Nagggyon ciki. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#19) tibaimp válasza Milka 78 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az lehet, hogy a cpu még garis, de kíváncsi lennék (tényleg nem tudom pontosan), elfüstölt cpu-ra van gari??
Nem biztos....
A tuning miatti sérülésekre nem hiszem, mert ráfogják, hogy "nem rendeltetés szerű használat". Azt meg, hogy bizonygatod a boltnál, hogy nem tuningoltál, kb vagy elhiszik vagy nem.
Mondjuk így, hogy hír lett belőle talán van esély rá.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Kendek válasza tibaimp (#19) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha az alaplapgyártó hibájából ered a meghibásodás, akkor a nem rendeltetésszerűen üzemeltetett processzorra nem járna a jótállás (hiszen teljesen mindegy a miért). De ha a garanciaszerviz nem tudja megfelelően bevizsgálni a terméket, akkor úgyis cserélik.

<-ƘƘ->

(#21) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Tuning-antitalentumként kérdezem: az 1,7V bármilyen körülmények között (természetesen Naquadah hűtés mellett) használható feszültség egy 1,2V-on üzemelő procinál? Mert ha nem, akkor hogyan engedélyezhet bármilyen szoftverfüggő paraméter az alaplapi tápnál (DC-DC konvertereknél) ekkora feszültséget?

(#22) Kendek válasza ROBOTER (#21) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez arányaiban is rengeteg. Talán fagypont alatt ideiglenesen megengednek ekkora értéket, de van egy határ ami fölé egyébként is felesleges menni. A probléma nyilván valamilyen szoftveres hiba okán lépett fel, az sem biztos, hogy egyébként enged ekkora értéket beállítani a BIOS. Hiszen nem is az az érték lett kijelezve mint amin ténylegesen üzemelt.

<-ƘƘ->

(#23) ROBOTER válasza Kendek (#22) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha az lenne a feladatom, hogy egy ilyen érzékeny szerkezetet ellássak villannyal, hardveresen, lényegében huzalozás szintjén kizárnám egy ilyen túlfeszültség lehetőségét. Szerintem a legtöbb szakmabeli ugyanezt tenné.

Szóval ilyenkor picit bambulok.

(#24) -FLY->


-FLY->
őstag

Most akkor tök szerencsésnek érzem magam, hogy az asus lapomnál az új bioson csak az egér görgő nem működik.:C

(#25) moha21 válasza ROBOTER (#23) üzenetére


moha21
addikt

"Ha az lenne a feladatom, hogy egy ilyen érzékeny szerkezetet ellássak villannyal, hardveresen, lényegében huzalozás szintjén kizárnám egy ilyen túlfeszültség lehetőségét"

+1

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#26) Lacok válasza Yutani (#2) üzenetére


Lacok
őstag

Ugyanez a kérdés merült fel bennem is a cikk elolvasása után, hogy lesz e valamiféle kárpótlás a cég részéről, ha bizonyíthatóan a rossz BIOS miatt ment tönkre a processzor.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#27) Cifu válasza ROBOTER (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jah, aztán valami HardcoreProGamerReview oldalon tesztelik az alaplapokat, és kihozzák, hogy hát az általad készített alaplapon "csak" 1,4 vagy 1,5 voltig állítható a proci feszültség, míg a konkurenciánál 1,7 voltig. Tehát a konkurencia jobb, mert folyékony nitrogénnel hűtve jobban tuningolható... ;]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) #06658560 válasza ROBOTER (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

1) Már ha tudnád a CPU paramétereit.
2) honnan tudod, hogy az összes a deszkába tervezett procinak ez alatt marad a tuninggal megcélozható maximális feszültségigénye?

(#29) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az ilyesmi sajnálatos, de előfordulhat néha, hisz csak az nem hibázhat, aki nem is dolgozik.

Viszont jelen esetben azt tartanám korrektnek, ha nem csak frissítést adnának ki az említett lapokhoz, hanem ha a tönkrement processzorok cseréjének költségét az alaplap gyártója állná.

(#30) t72killer válasza #72042496 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD, hardcore tuning ugyebár:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) djculture


djculture
félisten

Nem hiába hívom vagy 10 éve gagyibájtnak, akkoriban volt usb eszköz gyilkos alaplapjuk is..

(#32) DzsannyX

Mondjuk egy BIOS frissítés miatt (persze erre nincs mentség) az egész termékpalettát legagyizni kicsit általánosító hozzáállás. A hiba tényleg nagy, kb két hete ismert és már kezelték is. Ettől azonban másik verziós BIOS-szal a lapok még egész jók. A PH X370-es lap teszt szerint is a Ryzenek és a RAM tuningja is könnyen beállítható volt és a teljesítménye sem rosszabb mint a konkurenseknek.

(#33) Taranti válasza twollah1976 (#6) üzenetére


Taranti
senior tag

Ebben igazad van, de ha valaki bekapcsolja az automatikus frissítést (mert ma már mindenre divat lett ezt beállítani), akkor nem tud mit tenni.

Amúgy meg divatos a dolog: még egy világító alkatrész a gépházban... ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#34) tibaimp válasza djculture (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azért ez nem teljesen van így. Nekem 2 generáció vga-m is volt tőlük, és semmi gond nem volt. (kop, kop, kop...)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Naaa neee!! Mikor kb. 1 hete raktam fel az F7 biost a Gaming 5 lapomra, aztán nem indult, baszakodott össze-vissza. Aztán Dual Biosból visszaállt,akkor a ramokkal szívtam.. Utána pedig láttam, eltávolították az oldalról ezt a biost. Most már fent van az F8-as.

F8:
Fix P2-state hanged issue while adjusting CPU Vcore of Ryzen 3
Improve DDR compatibility
Fix CPU Vcore caused high voltage issue while adjusting the Dynamic Vcore option

Pénteken adtam le a lapot szervizbe, a héten elvileg meg lesz,, hát kíváncsi leszek..

[ Szerkesztve ]

(#36) #16939776


#16939776
törölt tag

Garanciában nem fogja érdekelni a nagykert hogy miért nem működik a CPU, ha nincs látható sérülés rajta, de üzemképtelen, cseréli. Mire visszakerül a gyártóhoz és letesztelik az simán másfél hónap.

(#37) ribizly


ribizly
veterán

Igen kellemetlen baki ez. Nyilván minden gyártónál becsúszik egy két hasonló, de azért ezeknek a hatása le szokott korlátozódni a saját termékükre és azon belül is 1 modellre. Itt azonban közvetett a kár és ilyet azért nem szabadott volna, mert sokan fognak elpártolni tőlük jó időre. Én is sokáig kerültem néhány régebbi, rossz tapasztalat miatt, de szép lassan újra bekerültek nálam is a radarra főleg a dual bios megoldásaik miatt.
Kíváncsi vagyok mi lesz a vége.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#38) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valakit bent tartottak hajnali 1-ig, mert reggel 6-kor jelent meg és írt egy 0-át a bios egy sorába, aztán nyomott egy mentést. :D Bocsi de vicc....

(#39) flashpointer


flashpointer
őstag

Nem ez volt a vart patch amitol gyorsulnak a ryzenek? :DD

(#40) #74018560 válasza Lacok (#26) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nem tudod bizonyítani, hogy a lap tette tönkre a CPU-t.
Gigának amúgy is honnan lenne csere CPU-ja? :U
Intelnek viszont cserélnie kell (pontosabban a kiskernek).
Szerintem.

(#41) ivana válasza #16939776 (#36) üzenetére


ivana
Ármester

Hiába vizsgálnák, megy a kukába... Túl nehéz ahhoz megállapítani a hibát egy ilyen bonyolult chip esetén, hogy usertől visszakerült cuccokkal foglalkozzanak amíg nem tömegével jön vissza.

(#42) Shreky válasza #74018560 (#40) üzenetére


Shreky
tag

Miért is kellene az Intelnek cserélnie egy AMD processzort? :))

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#43) snecy20 válasza Shreky (#42) üzenetére


snecy20
veterán

Hát legfeljebb szolidaritásból... :DDD :DDD :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#44) #74018560 válasza Shreky (#42) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ezt benéztem, látszik h 3 órát aludtam :D

(#45) pomorski válasza flashpointer (#39) üzenetére


pomorski
őstag

Hovatovább gyorsítanák már tovább őket?!

(#46) mindig.ujreg


mindig.ujreg
csendes tag

Sajnálattal olvasom ezt, amennyire megbíztam a Gigabyte gyártóban, annyira ódzkodom tőlük.

Kb.10. éve még a csúcson volt, azóta kettő hibás gyártmányba, videó kártyába futottam bele, amit gariztatni kellett.
Azóta csak romlott a minőség, pedig mindent úgy hirdetnek náluk minden háromszor olyan strapabíró mint másnál.
Egy újabb indok miért ne vegyek tőlük semmit. számomra rip. Gigabyte. :(

(#47) antikomcsi válasza #74018560 (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha már elismerték a hibát, akkor nem is nagyon kell mit bizonyítani.

Honnét lenne?

Kiküldik szépen a raktárost egy boltba és vesznek a benyújtott igények szerint processzorokat, amit aztán átadnak a hibás biossal üzemeltetett lapok tulajdonosainak.

(#48) ROBOTER válasza antikomcsi (#47) üzenetére


ROBOTER
addikt

És azt ki fogja bizonyítani, hogy az adott processzor az adott alaplapban ment tönkre? Túltuningoltam a procimat, tönkrement, átviszem a haveromhoz akinek ilyen alaplapja van, nem frissített BIOS-t, tökéletesen működik a saját procija, de az enyémet beviszi és kicserélteti.

(#49) antikomcsi válasza ROBOTER (#48) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerinted boldog-boldogtalan besétálhat az utcáról egy tönkrement procival.

Gondolod, hogy nem kérik el a számlát, jótállást az alkatrészekről? Ha azonos vásárló nevén van egy számla a szóban forgó lapok közül, és egy akár később vett processzorról, akkor jogosult lehet a cserére.

Te hiába adod oda a sajátodat, mert nem fog stimmelni a száma.

De látom a kötekedés az nagyon megy, mindegy mit, csak ellent mondjunk a másiknak.

(#50) ROBOTER válasza antikomcsi (#49) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem kötekedek, csak gyerekmese szinten van a kívánságod.

Egy cég egy másik cég termékére vonatkozó számlát hasonlítgat a saját termékéről szóló számlával, hogy egyezik-e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.