Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Telefunen


Telefunen
őstag

Megtehetik. Jó üzlet volt. Én még az utóbbi teóriát sem tartom elképzelhetetlennek.. hajrá.!

(#2) cherockee válasza Telefunen (#1) üzenetére


cherockee
aktív tag

Nem tudom, mennyire jó az applenek a bootcamp és a hackintosh community, de ha nem eléggé, akkor kb nulla okuk van az intel alapon maradni...jobb is volt a powerpc amennyire tudom, én nem hiszem, hogy véletlen volt a vásárlás. Pár komolyabb elemző eléggé sokat tud be az iPhone-nak, állítólag sokan váltanak mac-re miatta...Safari se véletlen jött ki win-re. Második reneszánsz?

(#3) Bici


Bici
félisten

Olvastam egy írást, hogy miért lenne jó ha az Apple az AMD-vel működne együtt.
Ne számítsatok magasröptű eszmefuttatásra: [link]
Nekem is tetszik az ötlet, kár, hogy mínusz nulla rá az esély...
Pedig jót tenne az AMD-nek, és az Apple áraknak is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) Telefunen válasza cherockee (#2) üzenetére


Telefunen
őstag

Az IBM/Motorola féle PowerPC G3 alaposan elkente az akkori P3-akat, és a G4 is jobb volt bizonyos tekintetben a P4-nél. Persze ez már a múlt, de az apple-nek van tőkéje hogy fejlesszen.

(#5) ujoimro


ujoimro
tag

Eléggé szeleburdi feltételezés, hogy az Apple majd 150 emberrel megcsinálja a csodát.

És ne feledjük el, hogy a teljesítmény csaknem fele nem a kapcsolási rajz hanem a gyártástechnológia, amellyel a TI el van maradva.

A power chipek nagyon elavultak lettek, így a beszállítóváltás elkerülhetetlen volt. Az IBM nem akart fejleszteni az asztali számítógépekbe, mert csak az Apple használta asztali chipként a processzorait. A fogyasztás miatt pedig kifejezetten nagy fejtörést okozott az Apple-nek a laptop-készítés.

Ne felejtsük el, hogy az első inteles gépeket 200%-os sebességnövekedésként reklámozták, ami azt jelenti, hogy az Apple szerint is az G5 processzorok minimum 2-szer lassabbak voltak.

(#6) Telefunen válasza cherockee (#2) üzenetére


Telefunen
őstag

Az IBM/Motorola féle PowerPC G3 alaposan elkente az akkori P3-akat, és a G4 is jobb volt bizonyos tekintetben a P4-nél. Persze ez már a múlt, de az apple-nek van tőkéje hogy fejlesszen.

Bici: Szvsz. az AMD-nek esze ágában sincs az Apple zsoldosává válni, remélhetőleg ennél sokkal szebb jövő elé néznek (remélhetőleg)

2x ment el, talány hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#7) Bici válasza Telefunen (#6) üzenetére


Bici
félisten

Okés, vágom, nem is komoly felvetés, csak azért tartanám logikusnak, mert az AMD cuccok sokak szerint jóval többre képesek, mint amennyit látunk belőlük, és ha az Apple AMD/Ati-ra optimalizálná az oprendszert és a szoftvergyártók is a programjaik MAC-es változatát, akkor megmozdulhatna a mostani viszony az egyensúly irányába. Talán a windows-os változatokra is hatna valamelyest.
De ez mindössze laikus "írásban-gondolkodás", nem szakértői vélemény. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) Erasmus válasza Bici (#7) üzenetére


Erasmus
őstag

az oldal, amit linkeltél, nem az együttműködés, hanem a felvásárlás melleti érveket sorolja fel, hogy a csóka szerint miért lenne jó, ha az apple megvenné az amd-t. nem értetted félre? ez azért nagyon mást jelent, és leginkább senkinek sem lenne jó.

(#9) Bici válasza Erasmus (#8) üzenetére


Bici
félisten

Jól értettem, de én nem pont úgy képzeltem, mint a muki, aki írta. Lehet, hogy félreérthető voltam, csak azért linkeltem be, mert kapcsolódik a témához.
Én olyasmi együttműködést gondoltam, mint amilyen most az intellel van.
Az viszont elékézelhető, hogy amit én felhasználóként logikusnak tartok, az kevéssé érdekli az Apple és AMD vezetőket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Menthirist válasza ujoimro (#5) üzenetére


Menthirist
veterán

igen, a core 2 már 2x gyorsabb volt, mint a G5, de azt hiszem az időbeli különbség indokolja is... amikor kijött a dual G5-tel szerelt Mac, emlékszem egy ábrára, amin bemutatták, hogy bizonyos helyeken 80%-kal gyorsabb a dual G5 mac, mint egy ugyanolyan, de Dual 3GHz-es Xeon rendszer...
és ez 2004-ben történt... a Core 2 meg mennyivel később készült, nem csoda, hogy elverte végül...
Másik dolog, hogy nem szabad elfelejteni, hogy nem csak a proci, hanem az OS is nagyon jó volt a MAC esetén (én még a G4 és G5 érában használtam utoljára MAC-et). Emlékszem, az 1,25GHz-es G4-es 256 rammal agyonverte videóvágásban a túlhajtott, eredetileg 2000+-os, 1 giga ramos Athlon XP-met, ami akkor egyáltalán nem volt gyenge gép... amikor láttuk, hogy kezd lassulni az OSX, akkor láttuk, hogy az előző emberek nem zárták be a videóvágó progit (suliban volt, és mindenki windows-hoz szokván a jobb felső sarokban lévő ikonnal csinálta, ami persze itt a minimalizálás volt), szóval amikor lassult, láttuk, hogy 5(!!) futó videóvágó progi megy... 256 ramon... és semmi swap nem volt váltásnál és bezárásnál... szóval jó, gyors, megbízható gépek azok, és sokan tartják a ppc architektúrát messze jobbnak, mint az x86-ost, de mivel ez utóbbi terjedt el, így ez a meghatározó...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11) Erasmus válasza ujoimro (#5) üzenetére


Erasmus
őstag

de hát mégis csak itt van az a zavarba ejtő hír, hogy egy processzortervező céget vásárolt az apple. ugyan mit akar kezdeni vele? azért fizetett 278 millió dollárt, hogy nála legyenek az okos embörök, ne másnál? vagy fel is használja a tudásukat?

el tudom képzelni, hogy valami (esetleg teljesen új kategóriát teremtő) mobil eszközbe akarnak házon belül chipet tervezni, de hosszú távon bőven még belefér az is, hogy ezzel a tapasztalt mérnökgárdával egy macekben is használható cpu-t raknak össze. más kérdés, hogy ez qrva sok pénzbe kerülne, ráadásul – ahogy írod – valszeg gyártót is kéne váltani, át kéne menni a tsmc-hez vagy az ibm-hez. de erről a steve-ről el tudom képzelni.

mármint azt, hogy inkább fejleszt valami olyan saját cuccot sok milláért, ami senki másnak nincs, minthogy 20 dollárért vegyen procit a samsungtól vagy az inteltől.

(#12) Erasmus válasza Bici (#9) üzenetére


Erasmus
őstag

ja, anno, 2002 környékén járta olyan pletyka (többször is), hogy athlonok lesznek a macekben. ráadásul akkoriban az amd processzorai erősebbek voltak az inteléinél. de hát még is az történt, ami, és itt is az intel lett a befutó.

(#13) rudi válasza Erasmus (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

MacBook Open Air vagy iPhone XL? Kétlem, hogy MID bizniszt kihagynák, és ott tényleg Apple-höz méltatlanul snassz lenne, ha Atommal nyomulnának. Kraftból meg nem kell ebben a szegmensben olyan sok, elég ha a G4 széria sebességét hozzák jó alacsony fogyasztással. Aztán lehet, hogy megint Pippint kezdenek csinálni, hiszen a GameCube is egy finoman moddolt IBM G3 CPU köré épült.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) #06658560 válasza Menthirist (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

PPC-n dolgozom. rendkívül gyors, élvezetes a gép használata. DE. rohadt hangos, rettentően melegedik, és irtózatosan drága a teljesítményéhez képest.Úgyhogy hiába a teljesítmény, ha annyira mégsem hatékony. Plusz egy reboot igen hosszú idő, ami azért néha szükséges rajta.

Szerintem nem véletlen "halt ki" a PPC az átlagfelhasználásból, és egyre inkább a WS területekről is.

(#15) 1010


1010
őstag

Apple 278 millió dollár készpénzt fizetett,

msot komolyan oda adták kézbe ezt a pénz egy táskában

ezt azért nem hiszem

(#16) Bici válasza 1010 (#15) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem egy gyűrött barna papírzacskóban adták oda, amit egy kártyapartin nyertek elötte. :DDD
(Bocs, csak most néztem meg a "...És Megint Dügbe Jövünk"-öt... :B )

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) rudi válasza 1010 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Nyilván banki átutalás történt, de valódi pénz értékkel, nem értékpapírokkal, miegymással fizettek. Egyébként a 278 millió dollár 10 000-es bankpénz alapon is szép nagy bőröndöt töltene meg, 100-as alapon meg kb. raklap kellene hozzá :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) ujoimro válasza Menthirist (#10) üzenetére


ujoimro
tag

Core 2 meg mennyivel később készült, nem csoda, hogy elverte végül

A probléma éppen az volt, hogy nem frissítették a generációt. Amikor az Apple váltott még kilátásban sem volt a G6. És mire a következő generáció kijött még jobban le lettek volna maradva. ( volt is erről egy cikk: megérte volna-e várni )

amikor kijött a dual G5-tel szerelt Mac, emlékszem egy ábrára, amin bemutatták, hogy bizonyos helyeken 80%-kal gyorsabb a dual G5 mac

Ezt hívják parasztvakításnak. Bár a legtöbb tesztnél becsülettel odaírják, hogy nem ezekre a processzorokra lett hangolva, de én mindig gondoltam, hogy ezek felett a legtöbben átsiklanak.

Amit az ábrán érdemes látni az az, hogy szinte nincs különbség a P4 és a XEON között, holott a XEON elméletileg tízszer gyorsabb. Miért van ez?

Azért, mert a Xeon egy in-order architektúra és nyolc szálat támogat. Nem akarok belemenni a részletekbe, de a program nyilvánvalóan csak egy szálon futott és a sorrenddel sem törődtek (az opteronra egy az egyben ugyanez az érvelés működik).

szóval amikor lassult, láttuk, hogy 5(!!) futó videóvágó progi megy... 256 ramon... és semmi swap

egy inteligens vágóprogram (és szerintem a final cut egy ilyen program) tudja emulálni a SWAP-ot. főleg, ha tudják a fejlesztők, hogy nem lesz swap a gépen. Ilyenkor létrehoz egy úgynevezett átlapolófájlt a tmp-ben (a macintoshon /Temp) és saját maga menedzseli a memóriát. Ez történt a Te gépeden is.

Senki sem vitatja, hogy a PPC megbízható és hogy nincs nagy távolság a két architektúra teljesítménye között (szándékosan nem mondtam azt hogy lemaradva).

Ennek ellenére a felhasználó központú programokban a PPC lemaradt.

(#19) Menthirist


Menthirist
veterán

kopi31415: értem, hát én suliban toltam, ergo nekem nem volt szempont az ár, a melegedés, a zaj nem volt feltűnő (lehet hogy csak az otthoni után nem), én csak használtam, és az nagyon meglepett, hogy mit tud az én otthonimhoz képest (mac gépen osx-en mac-es videóvágó vs windows-on avid). Az ár/teljesítmény arányban egyetértek.

ujoimro:
a generációfrissítés hiányával is egyetértek...
A Xeon architektúrájáról nem olvastam semmit, így nem tudtam a különbséget

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20) Integra


Integra
titán

300 milkot kifizetni marketingre azért nem semmi...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) #95904256 válasza ujoimro (#18) üzenetére


#95904256
törölt tag

Amit az ábrán érdemes látni az az, hogy szinte nincs különbség a P4 és a XEON között, holott a XEON elméletileg tízszer gyorsabb. Miért van ez?

Ez melyik elmélet? ;)

(#22) ujoimro válasza #95904256 (#21) üzenetére


ujoimro
tag

Ez melyik elmélet?
ez a száraz számítás. ha a FLOPS mond valamit, akkor az, ha meg nem, akkor
bit * freq * szál * utasításszám

(#23) #95904256 válasza ujoimro (#22) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megadnád a számértékeket?

(#24) Rive válasza ujoimro (#18) üzenetére


Rive
veterán

a Xeon egy in-order architektúra és nyolc szálat támogat
Miva' :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) #95904256 válasza Rive (#24) üzenetére


#95904256
törölt tag

:D

(#26) ujoimro válasza #95904256 (#23) üzenetére


ujoimro
tag

AMD Athlon @ 600 mhz - 2.4 gigaflops (single precision), 1 gigaflop (double precision)
Pentium 4 @ 2 ghz - 8 gigaflops (single precision)
Pentium 4 @ 3 ghz - 12 gigaflops
Athlon 64 X2 4600 - 14.7 gigaflops, 17400 MIPS
G5 Dual 2.3GHz - 30 gigaflops
XBox 360 Xenon chip -115 gigaflops
XBOX 360 Xenos graphics chip - 240 gigaflops
nVIDIA 7800 GTX 512 - 200 gigaflops
ATi X1900 - 553.8 gigaflops
quad core intel xeon e5472 3ghz 81 gigaflops

(#27) #95904256 válasza #95904256 (#25) üzenetére


#95904256
törölt tag

A legkisebb Xeon adatlapja.

első hasáb közepe:
- Very deep out-of-order execution

(#28) #95904256 válasza ujoimro (#26) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszönöm. :DD

Ezek az értékek honnan vannak?
Egyik másik érték még az elméleti maximumnál is jóval magasabb. :)

szerk.: Arról nem is beszélve hogy a Xeon E5472-nek és #10 hozzászólásban szereplő Xeon MP-nek nem túl sok köze van egymáshoz. :)

Persze, ha végig gondolom. Igazad van. A leglassabb P4-es és a legújabb Xeon között még több is mint tízszeres a különbség...

[ Szerkesztve ]

(#29) ujoimro válasza #95904256 (#27) üzenetére


ujoimro
tag

az in ordert visszaszívom. összekevertem az itaniummal.

(#30) Rive válasza ujoimro (#29) üzenetére


Rive
veterán

Azt a nyolc szálat is szívd vissza gyorsan... A NetBurst sorozatból a dual-core Xeonok tudtak HT-vel szumma négy szálat, a core sorozat meg HT nélküli - ez utóbbiból a quad-core megest csak négy szálat tud.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31) ujoimro


ujoimro
tag

a xeon mp-t nem találtam meg

(#32) ujoimro


ujoimro
tag

ha hihetünk az alábbi cikknek, akkor a G5 valahova 10GFlops környékére tehető (4 flops/ciklus). Erről bizonyította be az apple hogy kétszer gyorsabb, mint a 12Gflops elméleti maximumú P4 3ghz.

(#33) #95904256 válasza ujoimro (#32) üzenetére


#95904256
törölt tag

4 FLOP/ciklus * 2,5 GHz = 10 GFLOPS ( ahogy Te is írtad )

Szerintem nem a G5-ről bizonyította be hogy kétszer gyorsabb, hanem az adott program Mac-es verziójáról.

[ Szerkesztve ]

(#34) #06658560 válasza Menthirist (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

IBM gép pihen a lábam mellett, hatos asztalösszerakásokat nézve, vagyon ebben a blokkban 5 IBM gép, a hátam mögött 6, arrébb meg megitn hatos csoportokban. Este bizony rettentő zavaró. Van egy panel a hátlapra, ami kicsit visszafogja a zajt, denem fér fel a kábelek miatt. És bizony este, olyan hat óra körül már rettentő zavaró a monoton búgás, amit okoznak. Amíg kisebb irodában voltam és csak az én ilyen gépem zajongott az is nagoyn idegesítő volt, amint a napi zaj megszűnt. De abba is beledolgozott. És ez hosszú távon fárasztó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.