Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

vágyakozom már egy ideje táblagépre, de amint meglátom, hogy RT, rögtön lépek tovább. ilyen híreket olvasva pedig még jobban megerősödök hitemben, hogy ingyen sem kell win RT-s gép! :N

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) Blyan


Blyan
félisten

Mé' menne valami normálisan egy amúgy is szenvedő platformon... :N

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3) pilóta válasza Blyan (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Főleg úgy, hogy hányféle hardver is van RT alá? Ha jól tudom nem lehet bonyolult beszerezni minden elképzelhető kombinációt... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) AS


AS
félisten

Jó nagy baromság az RT. Sem Samsung sem Asus nem használja. A most bejelentet uj Asus is 8.1 normális win-t használ.

ASUS Transformer Book T100: a legújabb átalakulóművész

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Ezért mondom, hogy nem minden esetben kell örülni a szoftverfrissítéseknek. Előfordulhat, hogy nem előnyére válik a rendszernek, hanem ahogy a példa is mutatja hátrányként lép fel.

(#6) margithid


margithid
veterán

A winRT egy átmeneti oprendszer. Valahol olvastam is, hogy egybe fog forrni wp-vel.
Egyébként tényleg értelmét veszti most, hogy 300$-os áron jönnek nagyon jól felszerelt win8as tabletek.
Nokián kivül nem is tudom, hogy tervez-e más kiadni winRT-t.
Egyébként azokra a pletykákra leszek kiváncsi, hogy 100$-ért is jönnek majd win-es tabletek. Na azo kviszont tuti RT-sek lennének. Olyan áron viszont nagyon megérné.

(#7) NGA válasza margithid (#6) üzenetére


NGA
addikt

Átmeneti? Valószinűleg átmegy a mobilokra is, azaz ez fog futni a wp mobilokon inkább. Semmi átmeneti nincs benne, a felhasználó szempontjából teljesen megyegyezik a Windows 8.1-el, csak nem tud dekstop alkalmazásokat futtatni. Mivel a Storeban már pár hónapja is 100.000 felett volt az appok száma, igy szinte mindenre van megfelelő alkalmazás, ami fut a Win8 és az RT modern felületén is.
Vicces, hogy olyanok mondanak véleményt róla, akik max a polcokon látták 5 percig megnyomkodva 1 éve.

Surface RT-m van, és a frissítés hibátlanul lezajlott 17-én 16:33-tól 17:15-ig.

"hiszen beszámolók szerint az új Internet Explorer és az Outlook nem igazán működik együtt a Google szolgáltatásaival."

Nincs semmiféle baj a Gugli vackaival sem rajt, aminek menni kell, az megy is. Saját beszámoló.

[ Szerkesztve ]

(#8) HawerKing


HawerKing
őstag

Nem erdemes ezt eroltetni ....

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#9) margithid válasza NGA (#7) üzenetére


margithid
veterán

Asztali win8cal volt dolgom eddig, nem rossz, de én továbbra is tartom, teljes értékű win8cal szerelt tabletek fognak elterjedni, nem az RT. Erre értettem, hogy átmenteti.
Igazából meg ha úgy veszük, akkor a winRT a wp8ból született, nem is értem minek választották szét a kettőt.

(#10) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Asztali vonalon is gáz lett a 8.1 vicces ez a vergődés. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) NGA válasza margithid (#9) üzenetére


NGA
addikt

"Igazából meg ha úgy veszük, akkor a winRT a wp8ból született,"

Semmi köze hozzá, csak annyi, hogy a kernelük azonos. Az RT a Win8-ból származik. Ugyanúgy van desktop, Win8 drivereket kezel, felismer szinte mindent USB-n, lehet vele szkennelni, nyomtatni, kezeli a külső HDD-t, a hálózatokat pont ugy mint az asztali.

Hogy rövid legyek: A Windows RT-t úgy tudod elképzelni, hogy feltelepitesz egy Windows 8.1-et, és csak a Storeből töltesz le metro appokat. Igy remélem jobban el tudod képzelni.

(#12) janos68


janos68
aktív tag

Szegény embert még az ág is húzza. Ettől függetlenül nem tudom őket ezért igazán sajnálni, ráadásul van egészséges konkurencia aminek a termékei semmivel sem rosszabbak, vagy drágábak, és akkor még finoman is fogalmaztam.

(#13) Karma válasza NGA (#11) üzenetére


Karma
félisten

"a hálózatokat pont ugy mint az asztali."

Mondjuk nekem mappát megosztani nem sikerült, teljesen hiányzik az explorerből minden releváns parancs.

Csak annyit akartam ezzel jelezni, hogy ezt az "azt kapod, mint" elképzelést fenntartásokkal kell kezelni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#14) icezozo


icezozo
addikt

tényleg felesleges ez az RT!

http://qwankido.hu/

(#15) azopi74 válasza NGA (#7) üzenetére


azopi74
addikt

"Valószinűleg átmegy a mobilokra is, azaz ez fog futni a wp mobilokon inkább. "

Szerintem meg inkább a WP fog átmenni a tabletekre is, amint kész lesz a Metro-s Office, a desktopot pedig el lehet majd felejteni tableten.
Aki desktopot is akar, az nyúljon mélyebben a zsebébe, és vegyen valami normálisabb Win8-as convertible-t vagy hibridet.

(#16) NGA válasza Karma (#13) üzenetére


NGA
addikt

Igy sem lehet megosztani?
http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows-8/share-files-folders

(#15) azopi74
A WP8 nem kezeli pl a BT perifériák töredékét sem, USB-n kb semmit, nincs kettős képernyőkezelése, win hálózatkezelése stb, stb. Szerinted ezt fogják megirogatni, vagy az RT-t lebutítani?

[ Szerkesztve ]

(#17) azopi74 válasza NGA (#16) üzenetére


azopi74
addikt

Szerintem inkább a WP-t fogják okosítani, mintsem az RT-t butítani. Az mindig tisztább munka.
Ezt az is alátámasztja, hogy Paul Thurrott infói szerint a WP 8.1 már támogatni fog 7-10 inches kijelzőket is.

(#18) vicze válasza NGA (#16) üzenetére


vicze
félisten

A WP8 egy lebutított RT, desktop és egy csomó funkció nélkül, nyilván minimalizálva az erőforrás igényt.
Pont az volt a WP8 lényege, hogy nem a CE irányból lett megközelítve, hanem NT oldalról.

Pont ez volt az egész Win modulárissá tevésének a lényege, minden kivehető és felaggatható.
A WP8 megjelenésekor mondtam, hogy ez egy csupaszított RT.

[ Szerkesztve ]

(#20) NGA válasza vicze (#18) üzenetére


NGA
addikt

Nézd, az IOS és az OSX kernele is azonos, mégsem egy lebutitott OSX az IOS. A WP7 2010-ben jelent meg, akkor még Win8 és RT sem volt a piacon, és CE kernelen futott. A WP8-on ezt a kernelt cserélték ki NT-re és kapott egy futtatómodult, hogy fusson rajt a WP7 app. RT-n nem tudsz WP appot futtatni, hiába azonos a kernel.

"Windows RT is a variant of the Windows 8 operating system designed for mobile devices which use ARM architecture. "

Egyébként az RT-t és a WP8-at két külön csapat fejlesztette, ez meg is látszik a kezelésén, hiába ránézésre azonos a két UI, teljesen más a felület kezelése.

(#21) Blyan válasza NGA (#20) üzenetére


Blyan
félisten

Nézd, az IOS és az OSX kernele is azonos, mégsem egy lebutitott OSX az IOS.

Még nem... :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#22) vicze válasza NGA (#20) üzenetére


vicze
félisten

:)
Te azt nem teljesen elfelejted, hogy az MS úgy Vista megjelenése előtt elkezdte a teljes architektúrát átalakítani, egy olyan moduláris felépítésűre, amit "legózni" lehet, akár a Linux modulokat, ennek a végeredménye volt a MinWin, és később a Server Core.
Nem a CE-t cserélték NT-re, hanem a CE-t kidobták úgy ahogy volt és az NT köré lett újra felépítve az egész, persze sok minden hasznosítható volt régiből. Azokat a modulokat megkapta, ami kellettek.
"Egyébként az RT-t és a WP8-at két külön csapat fejlesztette" Most a GUI-ról beszélgetünk vagy arról ami alatta van? Mindhárom OS esetében az alap közös teljesen, ahogy a modulok is közösek.

Maga a Metro UI konzisztens bizonyos szempontból, jelenleg(!) sajnos 2 osztódik a WP miatt, ami megint csak a WP7 hozadéka a visszafelé kompatibilitás.
Annyi hibát követett el az MS a Metro fejlesztése során, hogy hihetetlen és megint saját baromságuk miatt szívnak ők is a fejlesztők is, a usersek is.
Mellesleg nézd meg, hogy OSX iOS-esedik vagy fordítva? :) A cél ott is ugyanaz, csak a "hogyanon" agyalnak ugyan úgy, amire a MS huszárvágást csinált. Majd kiderül kinek sikerül, jelenleg csak az MS jár más utat.

(#24) NGA válasza vicze (#22) üzenetére


NGA
addikt

Erre gondolsz?

(#25) vicze válasza NGA (#24) üzenetére


vicze
félisten

Részben, ebben nem a kernel modulokat látod. Nincs benne driver réteg stb., és pont ez az API rész(User space) az, ami WP8-nál más valamennyire.

(#26) Воланд válasza NGA (#24) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) vicze válasza Воланд (#26) üzenetére


vicze
félisten

Ez is olyan próbáljuk egy képre gyömöszölni, amit nem lehet. :)

(#28) Воланд válasza vicze (#27) üzenetére


Воланд
titán

lusta voltam a videot megkeresni. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) Воланд


Воланд
titán

"Windows RT 8.1 update available again for free in Windows Store. Go update your Windows RT and Surface RT devices now!" [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30) Karma válasza NGA (#16) üzenetére


Karma
félisten

8.1 alatt nem tudom változott-e valami, de a negyedik pontban leírt megoldás az itt lévő RT-s eszközön nem megy. A ribbonon "Nem érhető el" felirat van középen - gondolom a home group hiányzik hozzá.

De én amúgy se ezt akartam, hanem a tableten a fiókom egyik mappáját szeretném publikálni, másik gépen meg rácsatlakozni és belapátolni a fájlokat.

“All nothings are not equal.”

(#31) NGA válasza Karma (#30) üzenetére


NGA
addikt

Este kipróbálom, mert a céges hálót most nem használom vele. Ha sikerült, megírom.

(#32) Matada2.3


Matada2.3
veterán

És még így se jönnek rá a mikrószoftnál, hogy nem kéne ezt erőltetni.. :N

Finn the human

(#33) Crafter32


Crafter32
őstag

Szinte mindenhol van hasonló, de az MS-t nem sajnálom annyira.

[ Szerkesztve ]

(#34) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nagyon jó.. itt is bajok vannak. Hogy a viharba sikerült nekik így kiadni ezt? :W :W :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#35) moleculez


moleculez
veterán

Igen am, de a win8.1-nek kell am az x86, ami mobilitasi szempontbol nem a legjobb, az arm megfelelo egyenlore, es csak csiszolgatni kell kicsit. Ha a wp egybeforr az rt-vel, akkor johetnek a dokkolhato telok, es az igencsak kiralysag lenne nekem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36) fatal` válasza NGA (#7) üzenetére


fatal`
titán

Csak éppen a naptárat nem szinkronizálja a googleről, legalábbis a desktop verzió. Az e-maillel mondjuk tényleg nincs gond.

(#37) NGA válasza fatal` (#36) üzenetére


NGA
addikt

Na olyat nem használok

(#38) janos1988


janos1988
addikt

Megint jó lóra tett a Nokia... :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#39) Glenda válasza janos1988 (#38) üzenetére


Glenda
addikt

Mint a MeeGo-val? ;]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.