Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát emelkedni fognak a RAM-árak. RAM-ot vennék, mindegy milyen - ugyanitt nagy mennyiségű MOL részvény eladó...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Annyira kíváncsi lennék Abu, hogy amikor megírsz egy ilyen cikket, akkor mi jár a fejedben? - ""Újságíró" vagyok, tehát tudósítanom "kell" a népet!"
- "De azt is tudom, hogy amit leírok, esetleg olyan távol áll a valóságtól, mint Makó Jeruzsálemtől!"
Én, ha Samsung lennék, először is megpróbálnám mindenáron eltitkolni, hogy béna-f*sz vagyok és nem tudom biztosítani ennyi idő után a megfelelő környezetet a gyártáshoz! De az én vagyok.
Kábé 99%-os pontossággal mondhatjuk ki, hogy ideiglenesen, vagy véglegesen árat akarnak emelni. De miért kell a parasztvakítás?
Tehát ezek után, amikor megírod a cikket, nincs egy kis kellemetlen bizsergés, egy kósza gondolat, hogy "s*gget csináltam a számból!"
Tényleg nem bántani akarlak, csak ...érdekel!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#3) ttt


ttt
senior tag

Jön az év vége a "nagy" leárazásokat ugyebár kompenzálni kell.
Ilyenkor egy régebbi reklám szokott eszembe jutni: "Emelni kel, mert ugye muszáj!"
Egyszerűen nevetséges amit a RAM árakkal az utóbbi kb. öt évben művelnek. Nem kívánom annyira a kínai ramokat, de komolyan pitsán kellene már billenteniük a befutott gyártókat valami dömping ár / mennyiség kombóval, hogy észre térjenek - még, ha igaz is a hír - amit kétlek (ergo farkast kiáltani).

(#4) fRooStzzZ válasza t72killer (#1) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

El sem olvastam, mert annyira nem érdekel a dolog, de nekem is egyből az ugrott be, még egy ok az emelésre, bármiről is legyen szó a cikkben.

(#5) DarkChild


DarkChild
senior tag

(#6) Depression válasza DarkChild (#5) üzenetére


Depression
veterán

Nem kell pánikolni, azért "nem tudja" a samsung, mert 2 ostya beszennyeződött, de lehetett volna 10000 is, ami meg drasztikus áremeléssel járna...
Ezek mind olyan napok alatt megállapítható adatak, amit ha eszkalálnak, akkor órák kérdése.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Közeleg a karácsony, valamit ki kellett találni.

(#8) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Várom már , hogy mikor lesz földrengés(kimondottan csak a gyár területén! :DDD ), szökőár, Villámcsapás!, a takarÍtó véletlenül kiönti az X vegyszert stb..... :C

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9) fanti válasza Robi BALBOA (#8) üzenetére


fanti
addikt

JaJa!!!

A Micronnál beszorul egy lajhár a szellőzőrendszerbe, a Hynixnél meg elrágja a nagyfesz betápot egy kóbor krokodil.....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#10) pelgrim_v1 válasza Gróf... (#2) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Most nem azért de ezt éppenséggel újság író módjára írta le. Tényeket közölt. Nem tette oda hogy "ez amúgy kamu és csak áremelést akarnak csinálni" mert ez nem lenne túl objektív. Sejtjük hogy így van de nem eza hivatalos álláspont

(#11) Chaser


Chaser
titán

helyes, emelkedjen csak, van 2x8gb -om amit el kell adni ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Lacika112


Lacika112
aktív tag

(Honi példából indulok ki )

Tiszta tér, dolgozók beöltözve, bemegyünk mi is persze beöltözve.
2 vágott szemű csóka fel alá rohangál öltönyben és makog a tolmácsnak.
Mentünk másnap is spanolunk melósokkal a dohányzóba, kis csaj pityereg......
Beszélgetés közbe megérdeklődtem ki volt a 2 csóka, kis csaj még jobban sír.
Kiderült a 2 muki valami európai nagyfőnök volt aki azért rohangált fel alá mert a tiszta térbe meglátta hogy ki van gombolva a kis csaj legfelső gombja és fegyelmit kapott a csajszi, ugrott az éves bónusza, meg vagy tíz másik dolgozónak, a két csóka meg utcai cipőbe öltönybe........

No ennyit a tiszta térről.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#13) Chaser válasza Lacika112 (#12) üzenetére


Chaser
titán

nálunk a legnagyobb fejesek is mindig átöltöztek gyárlátogatáskor, tulajok is, akik közül páran fél mo-t megvehetnék :) csúnya is lett volna ha nem, különben bort iszik vizet prédikál tipikus esete
azt a két majmot biztos pofán verem, akkor is ha kirúgnak és kapok egy felfüggesztettet ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Schuler888 válasza Robi BALBOA (#8) üzenetére


Schuler888
senior tag

"véletlenül kiönti az X vegyszert"
De legalabb lennenek akkor pindur pandurok! Mar csak cukor, so, es minden mi jo(itt gyerekkoromban akkuratusan "minden bigyo"-t hallottam)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#15) Sinesol válasza pelgrim_v1 (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Na ja, még jó hogy az átlagember mindig jobban tudja, mindenhez is ért...

[ Szerkesztve ]

(#16) Depression válasza Chaser (#13) üzenetére


Depression
veterán

Nálunk is, a vezetőségnek példát kell mutatnia.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) Gróf... válasza pelgrim_v1 (#10) üzenetére


Gróf...
aktív tag

De én tényleg arra voltam kíváncsi, hogy hogyan "éli meg"
Minden szakmának megvan a maga "árnyoldala" Vegyünk egy autószerelőt.: Tudja, hogy az adott alkatrészből, amit esetleg az ügyfél hozott, vagy a pénztárcájából csak arra futja, nem tud megfelelő minőségű munkát kihozni. Mert beszereli és záros határidőn belül újra fognak találkozni ugyanezen okból kifolyólag. Ilyenkor általában megpróbálják meggyőzni az ügyfelet, hogy a minőségibb alkatrésszel jobban járna. Az értelmesebbje fel is fogja... Öröm és boldogság.
De az újságírásnál...? Persze itt is odabiggyesztheti, hogy: "Valószínűleg kamu!", de akkor minek írja le? Mert ezért fizetik?
Dehát ezzel a nagytöbbséget bosszantja!
Hol van az újságírásnak az erkölcsi - morális határa? ("A végtelenbe, és tovább!!!" :) )

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#18) UnA válasza Sinesol (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem is eszembe jutott a hozzászólásokat olvasva, hogy nem érdemes csodálkozni azon, hogy milyen magas az összeesküvés-hívők száma...

De lehet, hogy rossz a statisztikai minta, és csak a PH fóruma ilyen :)

(#19) aginor válasza Gróf... (#17) üzenetére


aginor
addikt

Azért hülyeség, amit írsz, mert itt van egy hivatalos infó, de sem te, sem a cikkíró nem tudja a valódi sztorit, így azt kell megírni tényszerűen, ami közölnek (ezt hívják objektivitásnak). Az, hogy van egy sejtése, vagy akár még biztos is a hátterében a dolognak, az irreleváns, kivéve, ha van rá hiteltérdemlő bizonyíték. Anélkül csak pletyka lenne a hírben, ha meg azt írja meg, akkor azért ekézitek. Nem igazán lehet úgy leírni semmit ezen az oldalon, hogy az okosok azonnal ne támadnának miatta, néha okkal, de legtöbbször csak a saját frusztrációikat kivetítve.. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#20) twollah1976


twollah1976
őstag

Legalabb van mire fogni az aremelest.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) drotsztyuart válasza Chaser (#13) üzenetére


drotsztyuart
tag

+1
Total egyetertek.
Ugy fejeltem volna kette, hogy az agya nem a tiszta teret, de a gyar koruli iparnegyedet is beszennyezi.. :W

[ Szerkesztve ]

(#22) John Marston


John Marston
kezdő

Kedves Cikkíró megtanulhatna fogalmazni. :K

(#23) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Megjött az aktuális kifogás.txt, hogy miért kell majd emelni a memória, SSD árakat...sajnos pont az ünnepi szezonra. Egyébként még várható más is ez alapján: [link]
Biztos voltak chipgyárak is a tájfun sújtotta vidéken.

Amúgy fura, hogy egy vasúttársaság ne tudta volna átmozgatni azokat a szerelvényeket máshová ideiglenesen. Biztos vannak magasabban lévő pályák, állomások, ahol ideiglenesen elfért volna. Egy dolog, hogy másodpercre akarják tartani a menetrendet, és az, hogy dollármilliárdos káruk keletkezik. Hülyeség ellen a biztosítás sem véd szerintem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Ribi válasza Gróf... (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

Objektív újságírásról beszélsz, de közben írja bele a saját véleményét(ami csak a te véleményed), hogy biztos kamu, mert te jobban tudod? WTF? :O :(

(#25) Raijin válasza Robi BALBOA (#8) üzenetére


Raijin
tag

+1 :C

Live long and prosper.

(#26) #21180672


#21180672
törölt tag

árviz vagy tüzvész már smafu?

(#27) icp1970


icp1970
senior tag

kellemetlen.

(#28) Predatorr válasza aginor (#19) üzenetére


Predatorr
őstag

Újságírás alapszabálya: nem közlünk le ellenőriz(het)etlen infót! Lehet elgondolkodni az „újságként” eladott marketingtermékek valóságtartalmán. :P Minden tele „lehet”, „kiszivárgott”, „valószínűleg” kattintásgyűjtéssel, kevésbé gagyi lapok néha lehozzák pár hét múlva, hogy baromságot írtak/szaporítottak, de akkor már megvan a pénz a lattintásárt,.+ az újabbért.
Ez üzlet, bolond keres „újságírást” benne.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#29) aginor válasza Predatorr (#28) üzenetére


aginor
addikt

És mi számít ellenőrzött, vagy ellenőrizhető információnak?
Alapvetően a legtöbb információ nem ellenőrizhető, vagy ésszerű keretek között nem. Ilyen alapon a Holdra szállást sem lett volna szabad megírni, mert nem ellenőrizhető az információ valódiságtartalma.. :P ;]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#30) M.T. válasza aginor (#29) üzenetére


M.T.
senior tag

Dehogynem fogsz 2 távcsövet és megnézed hova szálltak le, a leszálló egység még ott van, plussz amivel mérik a föld hold távolságot. :DDD

(#31) aginor válasza M.T. (#30) üzenetére


aginor
addikt

Sőt, ha valóban biztosra akarok menni, akkor beszélek Muskkal és elugrok csinálni pár turistafotót. :DD

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#32) tibaimp


tibaimp
nagyúr

...hogy legyen miért árat emelni....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) Chaser válasza Depression (#16) üzenetére


Chaser
titán

evidens

drotsztyuart
azt nem értem egy illetékes mért nem vágta ki őket azonnal, ha nem lehet utcai ruhában bemenni akkor nem lehet, senkinek, főleg nem olyannak aki azt ellenőrzi betartják-e a szabályokat
sok minden nem működött nálunk, de ilyennel soha nem volt gond

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) adlersson válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


adlersson
aktív tag

Engedelmeddel a részletek itt találhatóak [link] csak a hiéna Index (meg az IHO is) szereti lelegelni azt, amit más többhetes munkával összeállított...

A lényeg:
- Még nem volt ilyesmi, hogy töltéssel együtt elöntötte volna a telepet.
- A telep, elhelyezkedése révén védelmet nyújtott a nagyobb szél ellen, ami nyílt pályán / állomáson nem valósul meg. A cég vezetése a szél okozta károknak nagyobb esélyt szavazott mint az árvíznek.
- Mint látható, ez nem jött be, rá is b*sztak, noha tény, hogy elébe mehettek volna a dolgoknak és a vihar idejére másik telepen helyezik el a járműveket, amire idő is lett volna, hiszen előző nap már jelentős forgalomkorlározás volt érvényben.
- A sérült járművek összértéke kb. 100 milliárd forint, ezen két vasúttársaság osztozik 80:20 arányban. A teljes kár mindkét társaság éves profitjának (nem bevételeinek!) 5%-át sem teszi ki, bár a járatcsökkentés miatti bevételkiesés miatt ez még nőhet.

[ Szerkesztve ]

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#35) Gróf... válasza Ribi (#24) üzenetére


Gróf...
aktív tag

"(ami csak a te véleményed)" Te melyik bolygóról jöttél? Olvasod a véleményeket - hozzászólásokat körülöttem?
Akarod, hogy megszavazzuk a közlés valódiságát? (MÁRMINT A FORRÁSÉT!)

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#36) Ribi válasza Gróf... (#35) üzenetére


Ribi
nagyúr

Látom nem érted.
Mégis mi a f***t ér az, hogy megszavazod, hogy pár ember szerint mi az igazság?
Menj el egy laposföldes forumra és szavaztasd meg, hogy szerintük lapos-e a Föld.
Naa? Szerinted mi lesz az eredmény és mennyi köze lesz a valósághoz.
Mint mondtam, senkit sem érdekel a te, én vagy más itt lévők véleménye.
Te tudod 100%-ra mondani, hogy hamis a hír? Ugye hogy nem.
Lehoztak egy cikket, a forrásban megjelölt oldalon és ők ezt ide is megírták.
Ha nem tetszik, nyiss 1 oldalt és oda kiteheted a neked szimpi híreket, meg ami SZERINTED igaz. És fikázhatod a SZERINTED kamu híreket.

(#37) #72042496


#72042496
törölt tag

Ha a memóriás dologgal mindenki megvan, akkor szavazzuk meg azt, hogy én egy pillangó vagyok, a Balaton pedig nem létezik. :D

(#38) Depression válasza Gróf... (#35) üzenetére


Depression
veterán

Képzeld, szinte mindenhol vannak ilyen események. Ehhez nem kell nagy tudomány, hogy az emberek hibáznak, gépek elromlanak. Ma a lépcsőházunkban elment a tv, pedig évekig jó volt, mégsincs belőle cikk.
Nem a samsung az egyetlen gyártó, a többiek szívesen nyernek piacot. A piac pedig úgy működik, hogy most kevesebb samsung chip készül egy darabig, így azok fogják megkapni a memóriákat, akik többet fizetnek érte. De nem a samsung gazdagszik ezáltal, hanem a memóriagyártó, vagy annak az értékesítői.
A samsungnál, és szinte minden gyártónál az árak fixáltak, viszont a kereskedő úgy lövi be az árakat, hogy mindet elvigyék, és minél nagyobb haszonnal.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) Robi BALBOA válasza #72042496 (#37) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem te egy szarvasbogár vagy, és mindenki tudja azt, hogy a Balaton az egy ország, oké!? :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#40) #72042496 válasza Robi BALBOA (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hümm, oké. :DDD

(#41) Chaser válasza Depression (#38) üzenetére


Chaser
titán

ilyen esetben tuti a samu is emel, hülye lenne kihagyni, megteheti
ott volt intel esete, mikor ahelyett h árat csökkentettek volna a zenke miatt - amit átmenetileg meg is tettek -, még rá tettek az árukra nem keveset, mert nem tudtak eleget gyártani, mindemellett kisebb gyártási volumen mellett is meglett az a pénzük mintha többet adnak el de olcsóbban
igazából pedig teljesen lényegtelen, ha azt mondják 2x8gb 20e ft akkor annyi, ha azt mondják 2x8gb 60e ft akkor annyi :) mi van a hátterében teljesen lényegtelen a szempontunkból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Depression válasza Chaser (#41) üzenetére


Depression
veterán

Persze, mert intel vs amd nem ugyanaz, mint a hynix vs samsung.(vagy fordítva). Memóriánál nem samsungot raksz a gépedbe, hanem pl. corsairt. Itt nincs hittvita, kivéve az igazi fanatikusoknál.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#43) Chaser válasza Depression (#42) üzenetére


Chaser
titán

arra utaltam, ha valóban kevesebbet tudnak gyártani, igény viszont lenne rá, nyugodtan adhatják drágábban, amire volt is példa már nem egyszer és nem kétszer - az, h mi van a hiány hátterében ténylegesen, az ebből a szempontból lényegtelen -
egyszerű kereslet-kínálat viszony

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) kromatika


kromatika
veterán

Szerintetek ez növelni fogja az SSD árakat is?

Légy jó mind halálig.

(#45) Depression válasza Chaser (#43) üzenetére


Depression
veterán

Én pedig arra, hogy a samsung nem egy sarki bolt, aki kénye-kedve szerint váltogatja az árakat minden nap. A büdzsét általában évre, és az árakat negyed évre szokták meghatározni. A samsung legfeljebb akkor emel majd árat, ha ez a probléma a következő negyedévre is hatással van. Addig kötik őket a szerződések. De ez minket nem vígasztal, mert az értékesítők már morzsolják a tenyerüket...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#46) Chaser válasza Depression (#45) üzenetére


Chaser
titán

ha valóban gebasz van, hivatkoznak viszmajorra, és akár emelhetnek is - akkor jogosan -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.