Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qwertly


qwertly
addikt

Szia,jó volt a cikked és várom a folytatást :R :C .

(#2) bigz


bigz
tag

Koszonom a cikket, alapos es ertheto a leiras, raadasul nalam lassan idoszeru a tema. Egyelore csak feluletesen futottam at, a fogalmazasra es helyesirasra vontakozo kritikat majd mastol kapod ;)

I <3 Razer Mantis Control.

(#3) Rocko007


Rocko007
aktív tag

köszi, jó cikk! :C

(#4) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Mondtam én, hogy ezeknek címlapon a helye! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#5) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Nagyon jó, köszönjük!!!

Pont tegnap vadásztam a neten leírás után, erre itt van ez :)

(#6) lapa


lapa
veterán

miért nem jó az egész helyett egy truecrypt teljes lemez titkosítás? az eleve úgy kezdi, hogy felülírja szeméttel az egész lemez üres részét is, és mégis mindenhez hozzáférsz.

ugyebár attól, hogy jól törölsz az élő adatokat még ellophatják (noti), a win jelszó meg nem egy életbiztosítás ahogy én hallottam, hiába van titkolva a tartalom.

(#7) Gergő_


Gergő_
őstag

mielőtt eladok egy vinyót én is elszoktam végezni ezeket a durva felülírásokat, a fájlnevek visszakereshetők néha de a fájlok teljesen olvashatatlanok
én ajánlom még a fileshredder nevű appot is

(#8) adequate_cou válasza Gergő_ (#7) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Én is azt használom, egyszerű és gyors.

(#9) paulka


paulka
tag

"tulajdonképp nem csináltunk mást, mint átneveztük", mármint áthelyeztük a "Recycler" mappába.

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#10) rgranc


rgranc
aktív tag

Én is a címlapról jöttem, és nem kicsit meglepődve olvastam a témát, mert a cím alapján nem ezt várni.

Hadd jegyezzem hát meg, hogy amiről a cikk szól, az a Privacy és nem a Private...

(#11) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Remek cikk, THX!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#12) pIIrash válasza rgranc (#10) üzenetére


pIIrash
tag

A válasz:
- Private Manual: Privát kézikönyv
- Privacy Manual: Magán(életi) kézikönyv
Szerintem az előbbi jobban hangzik. :) Valami nem közvetlen, de azért ráutaló címet akartam adni.

[ Szerkesztve ]

(#13) pIIrash válasza paulka (#9) üzenetére


pIIrash
tag

Igen. Gondoltam, hogy beleírom. Csak azért hagytam ki, mert a lényege az volt, hogy nem változik az eredeti fájl semmit.

(#14) pIIrash válasza lapa (#6) üzenetére


pIIrash
tag

TrueCrypt a Következő cikk. :)

Ráadásul sokan vannak, akik nem akarnak majd titkosítani, de eladás előtt pl. szeretnék biztonságban kiadni a kezükből a merevlemezt. Tudván, hogy nem szedi már le róla az adatokat senki.

Egyébként volt egy felmérés egy gyártónál, ahol begyűjtötték a merevlemezeket és pendriveokat. Arra voltak kíváncsiak, hogy hányan gondoskodtak az adatok eltávolításáról. 52 % semmi. 38 % formázás vagy sima törlés. És a maradék 10 % volt, aki tett valamilyen lépéseket ez ügyben.

(#15) daninet


daninet
veterán

Egy kürt kft szintű cég vissza tudná hozni az adatot egy ilyen DoD törlés után?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16) adequate_cou válasza daninet (#15) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Elvileg nem szabadna nekik.

(#17) Horbal válasza daninet (#15) üzenetére


Horbal
őstag

Nem értek a témához de ha esetleg igen akkor sem hiszem, hogy a magán ember által magán embernek eladott vinyó adatainak visszanyeréséért a vevő hajlandó lenne annyit fizetni. Mert nekem az jött le a cikkből, hogy a kolléga erről értekezik és ennek a körnek szeretné a figyelmét felhívni a "végleges" törlés fontosságára.

Teljesen egyet értek a téma fontosságával, nemrég egy használtan vásárolt telefon esetében tapasztaltam, hogy az előző tulaj még az sms-eink törlésére sem vette a fáradtságot, képekről, telószámokról, kontaktokról már nem is beszélve. HORROR... én töröltem mindent de ha nem nálam van ki tudja mit lehetett volna vele kezdeni.

Én sem csináltam még ilyet de nem is adtam még el vinyót senkinek, megvan az eddigi összes :D de ha eladnám valamelyiket biztosan megtenném...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#18) motorhead


motorhead
aktív tag

Nagyon jó írás, köszönjük!

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#19) Gergő_ válasza daninet (#15) üzenetére


Gergő_
őstag

vissza, de azt hiszem nem szoftveresen

(#21) tobal


tobal
tag

Hello

Fogsz írni a titkosításról is? Nagyon örülnék egy olyan írásnak, ami pontról pontra leírja, hogyan lehet titkosított csatornákat kialakítani (titkosítottan levelezni, IM-elni, stb), mind linuxon, mind windows-on. Ismerem a PGP-t, próbáltam is használni, bár nem mélyedtem annyira bele, de érdekelne a téma.
Na de ezt ne vedd követelőzésnek :D. Gratulálok az eddigi írásaidhoz, csak így tovább.

(#22) .bableWes


.bableWes
őstag

Elismerésem a cikkhez! Alapos és tisztázo!

egy kérdésem lenne, lehet, hogy átsiklottam felette, de pl.: ha nagyobb mértü fájlt törlök ugye: törlés, lomtárbol is törlöm. Pl ha egy 10GB-s filet törlök, akkor is müködik ez az eljárás?

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#23) paulka válasza pIIrash (#13) üzenetére


paulka
tag

Azonban a cikkben említett megfogalmazás nincs köszönőviszonyban azzal amire gondolsz :) No offense, szép cikk!

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#24) pIIrash válasza daninet (#15) üzenetére


pIIrash
tag

Kürt Kft: Kertész Zoltán:

előfordulhat, hogy egy töredékről (például üveglemezeknél) is sikerül töredékinformációt visszanyerni, ám ebben az esetben már akkora a ráfordítási igény (pénz, idő, technológia), hogy – az igen ritka extrém eseteket figyelmen kívül hagyva – igen kevéssé valószínű, hogy mindez megérné.

A mai winchesterek fő jellemzői a rendkívül kicsi méret és a rendkívül kicsi teljesítmény. A nanoméretek miatt ezért ha az információ egy picit is torzul, akkor gyakorlatilag már nem nyerhető vissza. Olyan mérhetetlenül kicsik a maradványjelek egy beavatkozás után, hogy a jelenleg rendelkezésre álló, bármilyen elven működő eszközök érzékelési tartományába ez már nem fér bele.

(#25) pIIrash válasza .bableWes (#22) üzenetére


pIIrash
tag

Természetesen. De itt nem a program ilyen "okos", hanem az NTFS fájlrendszer tudja kezelni a 2 GB-nál nagyobb méretű fájlokat, és ez által a program is tudja teljes méretében írni azt.

Természetesen 10 GB-nál igen sok ideig várhat az ember. :)
Eraser pl. nagyon gyorsan végzi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#26) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Azok az adattárolók, amelyeken fájlokat akarunk megsemmisíteni mágneses elven működnek (merevlemez / pendrive / stb. )."
A pendrive, az hol mágneses?

Amúgy a CD-ről sem esett szó :)

Egyébként winyó eladásakor mondjuk hasznos lehet, ha wipe-oljuk a lemezt, ki tudja mit csinál a következő tulaj az adatainkkal.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) pIIrash válasza tobal (#21) üzenetére


pIIrash
tag

Írok igen. A következő cikk TrueCryptről szól javarészt. Inkább adattitkosításról.
Levelezés titkosítása, stb. Lehet. De még nem ígérem. Sajnos nyakamon a vizsgaidőszak. Készülni kell oda is. :)

(#28) .bableWes válasza pIIrash (#25) üzenetére


.bableWes
őstag

akkor pont kapora jött. kiváncsi leszek, hogy egy full HS filmet milyen hamar tud vissza "varázsolni" :D

köszönöm! :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#29) pIIrash válasza hcl (#26) üzenetére


pIIrash
tag

A mondat máshogy szólt eredetileg. Úgy látszik nem figyeltem eléggé, amikor átírtam. Köszönöm! :R

Egyszer írható CD-re, DVD-re írtam, hogy azt "hardveresen" kell megsemmisíteni. Léteznek ezek (felülírására) is eszközök. Néhány százezer HUF-ért kapni is ilyet, de kétlem, hogy ez belefér a karácsonyi büdzsébe. :D
Az újraírható CD-, DVD-lemez esetén pedig kiírunk rá, a lemez méretének megfelelő méretű adatot.

(#30) pee13


pee13
senior tag

Az IWIW, MyVip, társ-. szexpartner kereső oldalak, stb. többségén a Felhasználói szerződésben, Általános szerződési feltételek, hívják akárhogy, leírják, hogy az ott megjelent képek megjelenhetnek más oldalakon is,

Mint a napiszar.com ? ;]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#31) pIIrash válasza pee13 (#30) üzenetére


pIIrash
tag

Igen. Például az. De benne is van a cikkben.
Mint (mondottam), ez nem az az eset, amivel a cikk is foglalkozik.
Arról is lehetne egy külön cikket írni.

(#32) aram01


aram01
nagyúr

nagyon jó,jöhet még :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Gratula, nagyon jó és érthető cikk.

Romani ite domum.

(#34) pIIrash


pIIrash
tag

Meglesz. :R
A 3. cikk biztosan kijön a jövő héten, de hogy utána hogy lesz még nem tudom.
Karácsonyi szünet :D

A negyedik cikk 4 v. 5 ingyenes víruskereső összehasonlítása lesz.
Privátban bombázhattok ötletekkel, hogy mik legyenek.
Ha van rossz példa, az is jó.

Amire én gondoltam:

- Avast Home Edition (fix)
- AVG Free
- Avira Personal (fix)
- Comodo Antivirus
- ClamWin
- PC Tools Antivirus

(#35) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz kis cikk.
Én ha valami fontosat törlök(hülyén hangzik) hex editorral kicsit beletörlök a forrásba és azt már visszaállíthatják, úgysem mennek vele semmire. :DDD

(#36) sekli


sekli
addikt

Jó cikk, nem gondoltam volna, hogy az egyszerű "kinullázás" nem elég... :)

(#37) lesaux


lesaux
veterán

Egyrészt kiváló írás, gratulálok, és élvezettel olvastam, másrészt pedig ez az Alternate Data Streams akkora újdonság volt, hogy holnap lesz minek utánaolvasnom. Nem hittem volna, hogy még ilyen ismeretlen ínyencséget tartogat az NTFS.

(#38) pIIrash válasza sekli (#36) üzenetére


pIIrash
tag

Alap esetben elég. Ezt írtam is. "Átlag felhasználónak elég az egy vagy legfeljebb három körös felülírása az adatoknak.".
Az egy körös nulla, akkor lehet problémás, ha valaki fontosabb, pl. céges adatokat semmisít meg. Előfordulhat ugyanis, hogy valaki hozzáfér az adathordozóhoz (persze, ha célirányosan hozzá akar férni). Beadja egy visszaállítást végző céghez, ahol átnézik elektro-mikroszkóppal vagy valamilyen célhardverrel a felülírt adatok után kutatva.
pl. 1-es bitet reprezentálja 1 V-os feszültség. Ha felülírod 0-val, akkor abból lesz pl. 0,94 V. Ez viszont még messze mérhető műszerrel. Visszafelé is igaz ugyanez.
Viszont ez olyan idő és pénzráfordítás, amit Pistike nem fog/tud meglépni, azért hogy pl. a "Hello Kitty"-s képeinket visszaállítsa.
A fájl tehát szoftveresen már biztosan nem állítható helyre. Legfeljebb a felülírt tartalommal.

(#39) sekli válasza pIIrash (#38) üzenetére


sekli
addikt

igen, értettem én is, így már logikos, csak persze nem gondoltam volna rá, hogy ebből még kinyerhető információ...

(#40) biokill1


biokill1
tag

Köszönöm a cikket, számomra nagyon hasznos volt!

Mostanában kell 2 régebbi céges vinyó tartalmát eltűntetnem, úgyhogy igencsak jól jött! :)

rejtett up! :D

(#41) pIIrash


pIIrash
tag

Nincs mit!

Használjátok egészséggel... :)

(#42) caprine


caprine
aktív tag

Fizikai megsemmisitésnél ajánlom a 30 centis csavarhuzot másfélkilós kalapáccsal kombinálva, ez vinyoknál és monitoroknál is bevállt :DD

Progik szintjén a CIA eraser-t tudom esetleg ajánlani.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#43) pilsner


pilsner
aktív tag

hello

kipróbáltam az erasert, a legújabb 6.0.6.-os verziót, és kijelöltem az integrálást az explorer környezeti menübe. érdekelne, hogy lehet-e megoldani ugyanezt total commanderben is, ugyanis ott hiába kattintok jobb gombbal egy fájlra, nem ajánlja fel az eraser általi törlést

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#44) pilsner válasza pilsner (#43) üzenetére


pilsner
aktív tag

kérem figyelmen kívül hagyni az előző hozzászólásomat, iszonyat figyelmetlen voltam, ott van minden a környezeti menüben, csak az x64 alpont alatt. hülye vagyok, na :W

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#45) pIIrash válasza pilsner (#44) üzenetére


pIIrash
tag

Ez olyan, mint a Vista alatt a Futtatás rendszergizdaként. Don't panic. :)

(#46) pIIrash


pIIrash
tag

Questions? Contact us at . We will respond within 1 business day.

December 28.-án írtam nekik, hogy mi a probléma a programmal. Azóta nem kaptam semmilyen választ. Remélem, nem a spam-ek közé dobja a SpamFighter.

(#47) Shad0w


Shad0w
senior tag

Üdv.

A Partition Magic 8 partíció törlésnél felajánlott "secure erase"' mennyit ér? Vagy mindenképp a cikkben is említett valamilyen programmal érdemes még rámenni a lemezre?

(#48) mm779


mm779
tag

Jó cikk. Lenne két kérdésem:

1. Olyan megoldás létezik, amelyik a törölt fileok neveit is megsemmisíti, vagy átnevezi őket valamilyen semmitmondó névre(pl. 01.txt) és utána törli?

2. Az "Unused Disk Space" esetén, ha eraselünk, akkor a szabad helyet írja felül, mondjuk Gutmann módszerrel 35-ször. Ekkor (ha jól értem) a merevlemez azon része, amelyiken aktív adat található(pl. a Windows Mappa a C:\ -n), "kevésbé biztonságos" része a merevlemeznek, mert a formatálás után csak egyszer lett felülírva.
Jól gondolom, hogy ilyenkor az a kézenfekvő megoldás, ha lementjuk az adott merevlemez tartalamát és utána szabadítjuk rá az erase-t?

(#49) pIIrash válasza mm779 (#48) üzenetére


pIIrash
tag

Szia!

1. Freeerasernél nem tudom, de szerintem törli az MFT-ből, így szoftveres keresésénél nem fogja megjeleníteni (Nincs dokumentálva az oldalukon). Erasernél szintén MFT-ből törli a fájlnevet.

2. Megoldható, de csak indokolt esetben van értelme. Mert a Windows fájlai (elfedik) a régi adatot. Ez pedig megfelel egy felülírásnak. Csak abban az esetben van értelme ennyire alaposak lenni, hogy van rá reális esély, hogy valaki hardveres kereséssel neki tud esni a lemeznek.
Talán gyorsabb: Free Space Erase (0-ákkal), majd lapozófájl kikapcsolás. Újraindítás. Lapozófájl törlése. Defrag, Free Space Erase (1-esekkel), Lapozófájl visszakapcsolása.

A másik esetben pedig nyilván csak Partition Copy-val oldható meg (rendszermeghajtónál) az ide-oda másolgatás.

(#50) mm779 válasza pIIrash (#49) üzenetére


mm779
tag

Le a kalappal, kössz a gyors választ! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.