Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daninet


daninet
veterán

Nem rossz, de egy pontosságot ellenőrizhettetek volna. Kimértek egy 5m-es távot pontosan, és megméritek. Utána megkeresni mi a legkisebb táv amit mérni lehet vele. Pl egy ablakbeugrásnál a 15centis táv lemérhető-e vele?
Ha pl állítható, hogy a telefon elejétől, vagy hátuljától mérjen, akkor a legkisebb mérhető távolság már a telefon hosszával nagyobb :)

Egyébként ez szerintem inkább jól néz ki, mint használható.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Mérési pontosságról nem esett szó! A 20m-es távolsái korlát miatt eléggé behatárolt a felhasználási terület, talán inkább belsőépítészeti szempontból lehet hasznos.

(#3) oszi666


oszi666
őstag

Hm, egy iphone miert terul meg honapok alatt?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#4) tom956ster válasza daninet (#1) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Ablakbeugrást pl. egy Leica kézi távmérő sem mér le, mivel a "fenekétől" dolgozik mindössze, ahogyan ez is. Az a referencia pont és szerintem nem lehet állítani. A Leica kézi ezsközén erre van egy hagyományos cm-és és inches vonalzó beosztás, így csak melléteszed a műszert és kész. Egyszerű? Igen, Pontos? Igen.
Ha a pontosságát akarjuk firtatni, elsőnek lehet hogy ott kellene szétnézni, hogy pontosan derékszögbe tartjuk-e a az eszközt a mérendő felületről a mérendő felületre, stb...
Zsilett a cucc egyébként. Hasonló elven dolgozom, csak épp kinti terepen és leginkább mélyépítésben: 10.1 -es Galaxy Note, + cerka: fotót készítek, letolizom a méreteket és felskiccelem a képre, majd mailben mehet is befelé... nagyon hasznos és termelékeny, a magasépítésben is tuti, hogy megállja a helyét, és a figyelembe vesszük, hogy nem kell a teló mellett egy távmérőt is magunkkal cipelni, ill. tudunk skiccelni egy fotóra egy megfelelő appal, akkor az egy jó kombó. (Az app persze kérdéses, pláne, hogy mennyiért..)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#5) ben11


ben11
őstag

Most éri meg igazán iPhone-t venni.. :U

(#6) hito válasza ben11 (#5) üzenetére


hito
nagyúr

:DDD :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7) schawo


schawo
titán

Ilyenkor kár, hogy ilyen mütyür a szifon kijelzője, és hogy toll helyett ujjal kell bohóckodni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) dreamdancer válasza schawo (#7) üzenetére


dreamdancer
őstag

Gondolod, hogy iPhone-hoz nem lehet tollat vanni, ha valakinek az kell?

Nem a lényeg a fontos.

(#9) ViiiiktorOC válasza ben11 (#5) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

:DD

Köszi a tesztet! Jó ötlet volt ilyet tesztelni! :R

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10) kelly416 válasza ben11 (#5) üzenetére


kelly416
veterán

:C :C

Főleg, ha oda is figyel az ember, hogy I4 vagy I4S-t vegyen, mert az 5-öshöz már csak átalakítval jó. :))

(#11) ferensz


ferensz
senior tag

Azért a Leica földmérő műszerei nem ritkán a büntetés kategóriába tartoznak :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#12) Lazargon


Lazargon
csendes tag

Sok felesleges "kiegészítő" dologról hallottam már, de ez nálam überel mindent. :D
Lehet maradi vagyok, de h mobilra (ráadásul az egyik leghúzósabb áru) ilyet és h még vki használja is napi rendszerességgel... :))
Bármely barkácsboltaban, hiper-, vagy szupermarketben kapható cm szalag ezen ár 100-ad részéért, ha meg vkinek precíziós eszközre van szüksége, az nem Iphoneról fogja ezeket végezni, szerintem...

Who dares wins!

(#13) róland válasza Lazargon (#12) üzenetére


róland
veterán

Azért én már láttam lézeres távolságmérővel felmérni helyiségek méreteit. Nem kicsit gyorsabb, mint mérőszalaggal.

Ez amúgy tényleg rétegtermék. Főleg, hogy a gyártó programja szinte semmit nem tud, csak a másik javasolt program használható valamennyire. S hol az Androidos változat? (Bluetooth szinte bármelyik Androidos telefonban van, így az adatátvitel megoldható lógó USB kábelek nélkül is. A telefonhoz rögzítést pedig már kitalálták az univerzális autós tartókat gyártók, lehet másolni, finomítani a megoldásukat.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#14) copass


copass
veterán

játékszer. nem munkára való.
lézeressel ~1 óra alatt fel lehet mérni rendesen egyedül egy 60m2 panel lakást. fal, ajtó,ablak+ a skicc ugye+képek.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15) schawo válasza copass (#14) üzenetére


schawo
titán

Nem játékszer, munkára való, csak másik munkára. Egy ingatlanközvetítőnek nagyon hasznos tud lenni. Nem csak mérnöki feladatok léteznek a világban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) daninet válasza tom956ster (#4) üzenetére


daninet
veterán

Én würth-el szoktam felmérni, az is hasonló.

Schawo: egy ingatlanközvetítő vesz egy ennél is kisebb Bosch, Leica, Würth mérőt, beteszi a táskájába és nem kell béna szoftverekkel ügyetlenkedni. Vannak aranyos kis szerkezetek amik női táskába is beleférnek.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17) copass válasza schawo (#15) üzenetére


copass
veterán

drága játékszer, mert önmagában nem használható csak iPhone-al. vajon miért? mer Trendi.
köbö ilyen áron van egy leica disto d2.
ingatlanközvetítőnek nem kell pontos adat: háló ennyi m2 ablak ajtó burkolat, nem műszaki tervet készít. mondjuk nem is hoz létre semmi maradandót szerencsére.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18) Lazargon


Lazargon
csendes tag

Lényeg a lényeg, akinek napi rendszerességgel kell ilyen precíziós ketyerét használnia az nem valószínű, h ezt az alternatívát fogja választani, aki meg el akar "kápráztatni" vkit, vagy vagánykodni szeretne, h neki ilyene is van annak jól fog jönni. :)

Who dares wins!

(#19) Antibazsi válasza Lazargon (#12) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Te sem csináltál még sok épület felmérést életedben. Próbálnál meg felmérni egy több ezer m2-es irodát centivel meg colstokkal. :D ... ez egy rohadt jó dolog szerintem, csak nem neked találták ki. Vasbeton épületnél meg még nem is kell a milliméter pontosság. Emlékszem amikor egyetemistaként hetekig méregettünk egy irodaházat hárman és a végén a halom skiccből már azt sem tudtuk melyik részlet hova való. Pedig azt is lézeres távmérővel csináltuk csak éppen az adatrögzítés ment szarul...első munkák. :) És csak arra az egy munkára is megérte volna 3 ilyen 3 iphonen-nal, szoftverrel.

Üdv, Balázs

(#20) daninet válasza Antibazsi (#19) üzenetére


daninet
veterán

Ez pro célra nem jó, pont ezt írtuk korábban. Bohóckodni esetleg.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21) copass válasza Antibazsi (#19) üzenetére


copass
veterán

van erre célszoftver ami direktben használja a mérőt.
dolgoztam együtt főiskolásokkal, 3 an felrajzolták az alaprajzot,felmérték az épületet,közben én felmértem+rajzoltam egy kétszer akkora épületet egyedül. jó mondjuk tizenéves rutinom van!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22) Lazargon válasza Antibazsi (#19) üzenetére


Lazargon
csendes tag

Cimbora, ha figyelmesen elolvastad volna az írásomat, akkor nem reagálnál így, DE akkor érthetőbben fogalmazok. Aki napi szinten használ precíziós mérőeszközt (pl. megkívánja a munkája), az nyilván nem ezt választja egy okostelefonhoz rögzítve, aki meg hébe-hóba, vagy vagizáshoz (pl. ingatlanosok, ahogy azt már előttem is írták) annak egyértelműen hasznos (is) lehet.
Remélem, h így fogalmazva már érthető(bb) vagyok. ;)

Ui.: Valóban nem csináltam még épületfelmérést, nem mérnöki diplomám van, de megérdeklődhetem 1-2 építő-/építész mérnök barátomtól, h ők mennyire találnák hasznosnak ezt a ketyerét. :)

[ Szerkesztve ]

Who dares wins!

(#23) erdoke válasza copass (#17) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem van erre a célra olyan app, ami amatőröknek fölöslegessé teszi a kütyüt. Legalábbis elég jó pontossággal lehet a kamerán belőni távolságokat pl. a My Measures Pro-val. Éppen ma akciózzák 1 dollárért...
Profiknak pedig a tesztben szereplőnél is jobb eszközre van szerintem szükségük.

A legjobb aláírás a héten

(#24) whYz


whYz
addikt

Pont erre lenne szuksegem, csak androidhoz... :(

(#25) albertp


albertp
csendes tag

Mint az építőiparban tevékenykedő személy az elgondolás alapvetően tetszik, de:
- nem (csak) az eszköz hibája, de egy potenciális vásárlói rétegtől kapásból elesik a gyártó: hibahatáron belül van azon kivitelezők/művezetők száma, akik iphone-t nyomogatnak mondjuk 2 zsák ragasztó keverése között. Nem feltétlenül azért, mert anyagilag nem engedhetnék meg maguknak, hanem egyszerűen építési területre ezek a készülékek általában nem valók.
- a 20m néha tud kevés lenni, aki építőiparban utazik, meg tudja erősíteni, szintén kizáró ok a profibb beszerzéseknél
- ha be is ruháznának egybe, nem biztos hogy minden telefonvásárlásnál akarnák cserélni
A profik (tervezők, kivitelezők) réges régen megvették a lézeres távmérőjüket, köszönik, működnek. A legtöbbel a 4 matematikai alapműveletet el lehet végezni, ez az esetek döntő többségében elég, az egyéb kapcsolódó munkafolyamatok irodai környezetben, a szükséges programokkal felvértezett PC-ken történnek.
Szóval nem rossz, de rengeteget kellene csiszolni rajt, hogy életképes legyen az elgondolás, és nagyobb tömeg gondolkodjon a beszerzésén. Szerintem ilyen lehet többek között:
- szoros integráció költségvetés-készítő szoftverekkel, ár adatbázisokkal
- szoros integráció vállalatirányítási rendszerekkel
- e-építési napló bejegyzési lehetőség (napi termelési mennyiség felvitele közvetlenül naplóbejegyzésként)
- helymeghatározási szolgáltatások kiaknázása (felmérési helyszín közelében lévő üzletek, hulladéklerakók, stb...)
Az persze más kérdés, hogy megéri-e mindez a fáradtságot bármilyen fejlesztő csapatnak...
Amúgy jó olvasni ilyesmikről (külön öröm, hogy ez most nekem szakmailag is érdekes), mindenképp javaslok hasonló eszközökről bemutatót a közeljövőben is: annyi javaslatom mindenképp lenne viszont, hogy ilyen tesztekbe vonjatok be olyan szakembert is, aki mint potenciális vásárlójelölt lenne (jelen esetben egy ingatlanost meg egy építésvezetőt). Ha feldobjátok a teszt lehetőségét, biztosan van az olvasóközönség között olyan személy aki a kritériumoknak megfelelne és boldogan segítene. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26) schawo válasza albertp (#25) üzenetére


schawo
titán

Szomorúan jelzem, hogy itt a gyártóval nem tudsz kommunikálni, Magyarországon is csak a forgalmazó van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) albertp válasza schawo (#26) üzenetére


albertp
csendes tag

Nyilván nem olvassa a fórumot a gyártó... Csak jelezném az építőipari vonalról, hogy ez így nekünk kevés.

(#28) dezs520 válasza Lazargon (#12) üzenetére


dezs520
senior tag

...atya isten :N ,mi vagy te,szakács? :)

25# +1

[ Szerkesztve ]

(#29) Quasi_modo válasza Lazargon (#12) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Sőt nem csak cm szalag van, hanem lézeres távolságmérő 3e - 300 e- ig.
(#16) daninet A Würth-öt is a Leica gyártja, sőt a belseje is ua.

valami

(#30) makso válasza schawo (#26) üzenetére


makso
tag

Szia(sztok),

de olvassa a gyartó! Illetve a gyártó egyik alkalmazottja, én. :)

Pár dolgot reagálnék...

Pontosság: nem rosszabb mint egy átlagos távolságmérőé. http://ic4.prexiso.com/product_7.htm

Miért jobb ez mint a hasonló árú és tudású termékek? Mert a mért adatot egyből át lehet vinni a telefonra és ott már bármit csinálhat vele az ember. Nem kell papírozni, felírni, stb. Sőt mérterányos alaprajzokat is egyből lehet készíteni, majd exportálni mondjuk dxf-ben. Persze tudja ezt más készülék is bluetoothal, de min 100.000 forintért...

Van megoldás Android készülékekre is BT-on keresztüli adatátvitellel. Leica Disto D3aBT vagy Leica Disto D8...

Ha van kérdés és komoly írjtok, kérdezzetek nyugodtan.

(#31) daninet válasza makso (#30) üzenetére


daninet
veterán

Ez az elmélet.. Gyakorlatban néha nem fér el a méret annyi van. Kiugrás, beugrás, egy gipszkartonfal 5 centivel a másik síkja előtt amit odakókányoltak, átmegy a cső a fejed felett, annak az alsó magassága, de hopp ott a sarokban egy szellőző nyílás 15 centire a faltól, 183 magasan. Van egy 2 centis szintkülönbség a két szoba között, szemöldök, parapet, nyílás random helyen.
Rajzold meg az ujjaddal telefonon ezeket ;) Aki ezzel kicsit is foglalkozik, tudja, hogy ez csak játékszer, a papírt jelenleg nem lehet helyettesíteni, te is csúnya firkát írsz alá a futár tabletjére a négyzetbe tuti.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#32) Quasi_modo válasza makso (#30) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

+D510... (179000 Huf)

valami

(#33) schawo válasza daninet (#31) üzenetére


schawo
titán

Egy CAD egy tollal megtámogatva nem olyan rossz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) Cypresss válasza ben11 (#5) üzenetére


Cypresss
senior tag

LOL! :DDD

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#35) petymeg


petymeg
addikt

Szerintem ezzel se könnyebb egy ingatlan felmérése, ha rajz is kell hozzá. Ha csak az adatok, akkor talán.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#36) makso válasza daninet (#20) üzenetére


makso
tag

Játéknál azért több egy kicsit. Sőt, megkozkáztatom, h akinek van egy iPhone-ja, és szokott vagy kell beltérben mérnie, de nem ez a fő profilja talán ez a legjobb választás. Aki látja, használja az imádja. De igazad van az igazán profiknak, nem ez az eszköze. Ott van mondjuk a Leica D510 és az Ortograph szoftver.
http://www.leica-geosystems.hu/hu/Leica-DISTO-D510_102636.htm
http://www.orthograph.net/
Ennél nincs jobb páros, bár kell még hozzá egy iPad 4 vagy mini...

[ Szerkesztve ]

(#37) copass válasza makso (#36) üzenetére


copass
veterán

ez életképesebbnek tűnik nekem
mert pont ez lenne a lényege hogy ne kelljen cibálni egy tabletet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38) Lazargon válasza dezs520 (#28) üzenetére


Lazargon
csendes tag

Csak egy átlagos figura, aki hagyományos módon is meg tud oldani mindent. ;)

Who dares wins!

(#39) trepxe


trepxe
tag

Egy szintező lézert még belenyomhattak volna és mindjárt hasznosabb lenne.

(#40) llaszlo válasza Lazargon (#38) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezek szerinte te még mindig ökrös szekérrel jársz, és jurtában élsz.

[ Szerkesztve ]

(#41) Lazargon válasza llaszlo (#40) üzenetére


Lazargon
csendes tag

Bakker honnét tudtad? :Y Ám szerencsére net van a jurtámban, h válaszolni tudjak az ilyen humoros figuráknak.

Who dares wins!

(#42) dezs520 válasza Lazargon (#41) üzenetére


dezs520
senior tag

...pedig én is hasónlót írtam volna,max nem végletekbe fogalmazva....

(#43) Lazargon válasza dezs520 (#42) üzenetére


Lazargon
csendes tag

Egy vmit sosem értettem...Miért kell lefikázni mások véleményét? Ettől jobban érzitek magatokat? Én tiszteletben tartom a másokét és szerintem alapvető elvárás lenne, h más is így tegyen, ha nektek hasznos a kütyü, akkor be happy, h már ilyet is tudtok venni.
Én más véleményen vagyok, mint ti és ez így van rendjén. Nem neveztem senkit sem kockafejnek, vagy illettem egyéb más negatív tartalmú jelzővel, mert neki tetszik és nem is fogok így tenni, mint más egyének, mert ettől nem fog megváltozni a másik véleménye sem.

Who dares wins!

(#44) llaszlo válasza Lazargon (#43) üzenetére


llaszlo
veterán

"Én tiszteletben tartom a másokét"
Azzal, hogy támadtad az eszközt ezt máris buktad, mert van aki szerint (vélemény) ez egy jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#45) Lazargon válasza llaszlo (#44) üzenetére


Lazargon
csendes tag

Látom te egy igazi szőrszálhasogató ürge vagy, aki megragad minden lehetőséget, h bármibe belekössön és úgy értelmezze mások sorait, h abba mindig legyen kivetnivaló. Én részemről befejeztem ezt a felesleges és -már nem témába vágó- értelmetlen szájkaratét. Legyen igazad, én meg elmosolygok a jurtámban és elmászkálok a kis ökrös szekeremmel. :N

Who dares wins!

(#46) dezs520 válasza Lazargon (#45) üzenetére


dezs520
senior tag

Igazság szerint én se téged,sem pedig a szakácsnak kinevezett kolegát sem akartam bántani,csupán jeleztem az irományára,hogy annyira konrasztos dolgot írt,mintha még sosem fogogott volna mérőszalagot...ez nyilván nem így van,és én vagyok nagyon kütyü buzi.
Nekem egy 30méteres BOSCH mérőm van....és szifonom is,ha mondjuk kicsit "tisztább" helyen tudtam volna elhelyezkedni,biztos lecsapnék erre....lehet van mérőszallag is,de pl négyzetmétert két mért adat után már egyböl mutatja is ami nem kicsit gyorsítja fel a folyamatokat...
Még egyszer elnézést,ha ezzel bárkinek is a lelkébe tapostam volna.. :R

(#47) llaszlo válasza Lazargon (#45) üzenetére


llaszlo
veterán

'Látom te egy igazi szőrszálhasogató ürge vagy, aki megragad minden lehetőséget, h bármibe belekössön'
Bagoly mondja verébnek?

Amit nem értek. Az, hogy sok okos még életében nem is látta az eszközt, de az már egyből értelmetlen és drága fos is. Máris véleménye van. De ezt osztja mindenki, mert ez ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#48) Mercel


Mercel
senior tag

Helló!

A magam részéről a teszt után 3 évvel olvastam és méghozzá azért mert konkrétan ezt keresem.:)

Remélem azóta fejlődött minden tekintetben a cuccz és a szoftver is.

Ha igen akkor már meg is van amit kerestem.

Egyébként saját tapasztalat, hogy beltérben pontosan mérni időrabló és macerás dolog. Főleg sok helyiséget egyszerre, közben csinálj alaprajzot is brrr.. nem teljesíthetetlen csak lassú és kényelmetlen + sok a hiba lehetőleg is.

[ Szerkesztve ]

Marcel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.