Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kretenallat


kretenallat
senior tag

Nem lehet bővíteni gar vesztés nélkül? Passzos...

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#2) dontdoit


dontdoit
tag

520 ezer... :Y :Y :Y

Az M1-es Mac akár az Air akár a Pro mindenben, de tényleg mindenben többet tud. Olcsóbban. Komolyan felmerül a kérdés, ki veszi ezeket meg :F

Nem beszélgetni akarok. Üzletelni. Mennyi? Annyi! Telefonszám? Mikor, hol? És kész is az üzlet.

(#3) Viktor S válasza dontdoit (#2) üzenetére


Viktor S
csendes tag

16 giga ram/512 giga ssd esetén már inkább 600 ezer az air.

(#4) nakos1212


nakos1212
senior tag

Fél milliós laptopon USB 2.0?

(#5) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"MSI" és "Prestige" egy mondatban, imádom ezt a fajta humort :DDD

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) kakuk.tamas válasza dontdoit (#2) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ezt most elnézted...
Az Air 600k, a Pro 700k. És kijelzőben is kisebb.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7) katsi válasza kakuk.tamas (#6) üzenetére


katsi
tag

A kisebb kijelző sokszor előny, ha gyakran utazik az ember és ölbe véve dolgozna. Nem vagyok Apple fanboi(nagyon nem), de valószínűleg munkára az a képátló a sweet spot, ami az Airben (Airhez?) is van.

(#8) kakuk.tamas válasza katsi (#7) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Régen volt Asus VivoBook S13 notim is és imádtam azt is a mérete és a súlya miatt. Amilyen kicsi az a gép, olyan jó azon is dolgozni.

Az Airben az a jó, hogy a kialakítása miatt már agyban 'eldöntöd' hogy ez a gép kicsi és könnyű, és kész is a kémia. Beleszerettél.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Msi-nek hanyadik logoja mar ez, birja kovetni valaki ?🤦🏻‍♂️😂

(#10) opr


opr
veterán

"Az alsó burkolatot a garancia elvesztése nélkül nem lehet felnyitni, így a bővíthetőséget nullára kell értékelnünk."
Innentől kezdve ez nem üzleti gép, max egy túlárazott, talán minőségi consumer kategória.

Szerk: közben végigolvastam a cikket. Huh, gyerekek, ez mekkora egy identitászavaros foshalom. Leginkább valami ultrahordozható kocagamer kategóriának tudnám felfogni, de ahhoz meg a hűtés kevés meg a kijelző se passzol.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Busterftw válasza dontdoit (#2) üzenetére


Busterftw
veterán

Akinek nem kell MacOS?

(#12) opr válasza dontdoit (#2) üzenetére


opr
veterán

Ezt a konkret peldanyt pont akkor vennem meg, mint a barmelyik apple notit. Ha fegyvert tartananak a fejemhez. Ilyen szemmel nezve mondjuk valoban versenytarsak. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kár a Kingston meghajtóért... Én ezeket már rég elfelejteném a gyártók részéről.

Lehet kapni normális SSD-ket, tegyenek azt bele... Ez vagy valami x2-es, vagy valami szar OEM cucc...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Busterftw válasza Graphics (#13) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem itt valami gond volt a teszttel, mas tesztekben jobb eredmenyek szulettek.
Amugy a konkret tipus Phison 512GB SM280512GKBB4S, benchmarkja eleg jo.

(#15) Graphics válasza Busterftw (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor nem is Kingston ,habár nem tudom a controller gyártó Phison készít-e valójában SSD-t? :)

De akkor lehet valami referenciamodell, amit a többi brand a nevére vesz. Köszi az infót :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Itt valami nem kerek az SSD kapcsán.. Fussunk neki újra... vagy akkor le kellene szedni a hátulját... Feltenni valami programot.

A hothardware tesztje alapján a Phison SSD van benne, méghozzá PCIe 4.0-s!

512GB NVMe SSD PCI Express 4.0 x4

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Busterftw válasza Graphics (#16) üzenetére


Busterftw
veterán

Ugye 10 eve a Kingston/Phison csinalt egy joint venture ceget ami a Kingston Solutions, Inc.
Aztan tavaly a Phison eladta a reszet a Kingstonnak.
Ez van amugy benne:

(#18) lewisfm válasza katsi (#7) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Irigylem azokat, akik megtehehetik, hogy kis képernyős notit használjanak. Sajnos a szemem rossz, s emiatt nem létezik olyan noti, aminek a kis képernyőjét el tudnám olvasni.
Szemüveggel sem.
Ezért most is 17.3"-osat használok, azt is 130%-os nagyítás mellett.
Ez még éppen használható.
Amúgy meg 127 kg a súlyom, ezért édes mindegy, hogy 1 kg, vagy 3 kg a gép súlya :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Medocsabi válasza lewisfm (#18) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ezt a fost ne irigyeld senkitől. :N Aki ilyet vesz, az szimplán ostoba mint a tök, és felült a marketing maszlagnak (hordozható, meg presztízs, meg gémör :D )
Ez a gép minden szempontból vicc, 0 bővíthetőség (ezt még talán el is nézném), hulladék kijelző, és hulledék hűtés. Még dvga nélkül sem tudná lehűteni a gép a cpu-t.
Szóval nem jó, de legalább kva drága. :C

(#20) Alchemist


Alchemist
addikt

Hogy tudnak ilyen f@s billentyűzeteket premium árkategóriás gépre tervezni? Pedig egy hordozásra szánt (nem DTR vagy gamer) laposnak ez az egyik alapvető komponense.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) bayarena válasza kakuk.tamas (#6) üzenetére


bayarena
aktív tag

Huh, de jo hogy nalunk 400ert vettem a pro-t
Nem hianyzik az otthoni afa, forint stb :)

Ez az MSI ennyiert nem jo vetel.

(#22) #72688384 válasza Medocsabi (#19) üzenetére


#72688384
törölt tag

mindenki ostoba aki megveszi ezeket az előregyártott szarokat és nem xmg-nél épit custom laptopot a saját igényei szerint.

(#23) opr válasza #72688384 (#22) üzenetére


opr
veterán

Ez az msi szerint üzleti gép (most hogy ez mekkora f@szság azt hagyjuk, ilyenkor mindig azt kell figyelembe venni, a gyártó hova pozícionál), tehát üzleti gépekkel kell összehasonlítani. Más kérdés, hogy ott még roszabb ajánlat, mintha valami kategórián belül is gyenge, ergya konzumer gamer gépként tekintünk rá.

Más: Amúgy ezeknek az xmg gépeknek van tapasztalat a hosszútávú megbízhatóságáról, építési minőségéről, billentyűzetéről, stb? Mert engem is érdekelnek, néztem már őket, mert nagyon szimpatikusak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) lewisfm válasza Medocsabi (#19) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nem ezt a f@st irigylem, hanem azt, ha valaki kis kijelzős laptopot is jól lát.
Én egy 2012-ben vásárolt Dell laptopot használok
17.3" 400 nit kijelző
Core i7 3610 HQ
16 GB RAM
1 TB SSD
Backlit billentyűzet

Azóta is jól működik, s még most sem kevés.

(#25) #72688384 válasza opr (#23) üzenetére


#72688384
törölt tag

ugyanaz mint a clevo, a váz kinából jön de minden mást németben raknak bele/össze, fullos a supportjuk. nézz körül xmg subredditjén.

(#26) Medocsabi válasza lewisfm (#24) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én most egy Dell7559-et használok lassan 4 éve .15,6"-os, simán ellennék egy 13"-os géppel, amiben van egy alap vga, hogy menjen a Starcraft2 multi meg a Warcraft3 multi :DDD ( meg a régebbi stratégiák, pl red alert, age of empires stb..) dolgozni, hozni vinni könnyebb lenne, mint ezt. De olyan elvetemült ára van a kisebb méretnek hogy nemigaz. Tényleges játékra ott van az xbox meg a 65" tévé.

(#27) #72688384 válasza Medocsabi (#26) üzenetére


#72688384
törölt tag

intel hd620 simán viszi a starcraftot illetve a régebbi stratégiákat.

(#28) Medocsabi válasza #72688384 (#27) üzenetére


Medocsabi
addikt

De nem multiban :( . Egy Marine Arena simán megfekteti a 960m-met is 4gb ddr5 rammal. Mondjuk a CPU-t is, a remek 1 szálas optimalizáció miatt.

(#29) #72688384 válasza Medocsabi (#28) üzenetére


#72688384
törölt tag

multi sosem érdekelt, csak a single playerről beszéltem, de jó tudni.

(#30) Medocsabi válasza #72688384 (#29) üzenetére


Medocsabi
addikt

Singel részt sztem csukott szemmel megcsinalnám :DDD Minden nehézségi fokozaton megcsinaltam már vagy 25x :DDD

(#31) #72688384 válasza Medocsabi (#30) üzenetére


#72688384
törölt tag

és ez hogy kapcsolódik?

(#32) Medocsabi válasza #72688384 (#31) üzenetére


Medocsabi
addikt

Mármint mi hogy kapcsolódik?

(#33) fatpingvin válasza dontdoit (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

akinek x86 vas kell. tényleg ennyi.

ami a vasat illeti, hogy kinyitni se lehet garvesztés nélkül (nem úgy volt hogy ebbe áll bele végre az EU hogy ilyen nincsen?) az nálam automatikus passz, de ezen túlmutatóan a belbecs se győzött meg ennyiért. arról nem is beszélve hogy a külső IO valami röhej.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#34) valakky válasza #72688384 (#22) üzenetére


valakky
aktív tag

akkor csak te vagy helikopter gondolom... de abból az olyan vévévé ajurélió féle...

(#35) Wombath válasza Busterftw (#14) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ebben Kingston volt (KINGSTON OM8PCP3512F-AI1), nem az, ami a linkelt tesztben, a számait pedig látod a képen.

(#36) #72688384 válasza valakky (#34) üzenetére


#72688384
törölt tag

elszégyellem magam a nyomatékos érveid ellenében.

(#37) pepeno1


pepeno1
tag

Érdekes ez az IIISI új márka. :)) :C
Lehet, hogy a régebbi logóval jobban jártak volna.

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#38) Sinesol válasza bayarena (#21) üzenetére


Sinesol
veterán

Itthon is kapható 500 körül, nem tudom ez a 600-700 honnan jött.
Random ránézve amazonra, ott a legolcsóbb 1240 euróért van épp akciósan, ami 436k, akció nélkül pedig 1450 euró, ami 510k.

(#39) S_x96x_S válasza kretenallat (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem lehet bővíteni gar vesztés nélkül? Passzos...

legalább le is hegeszthetnék,

akkor legalább részben biztonságos "üzleti" gép lenne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Evil_maid_attack

Mottó: "A verseny jó!"

(#40) simonzé


simonzé
addikt

Amilyen jó alaplapokat készít az MSI, olyan rosszak a laptopjaik.

I don't fit in. I fit out.

(#42) nakos1212


nakos1212
senior tag

ha leostobazol egy adag embert akkor ne csodalkozz hogy reakciok jonnek ra :)

(#43) Khelben


Khelben
nagyúr

Voltam már pár üzleti tárgyaláson, de fehér gépet még nem láttam senkinél :)

(#45) tutitibi válasza nakos1212 (#42) üzenetére


tutitibi
senior tag

LAN portot miét is kellett lehagyni, hülyék ezek ott az MSI-nél. ILyet senki se vegyen !!!

(#46) #52931072


#52931072
törölt tag

Az i7 puszta árdrágító tényező, a szar hűtés miatt egy i5-öt sem lehetne benne kihajtani.
Emiatt az 1650 is jórészt csak malmozik. Üzleti? Télen a vonaton, ha van konnektor és nincs fűtés. :DD
Amúgy a félmilka manapság a középkategória, faszául hozzádrágultak ezek a megharapott almásokhoz, csak a minőség nem változott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.