Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

félmechanikus Topre kapcsolókra

Több mechanika van a kapacitív gumidómjukban, mint a membráneres Ornatában, de még nem láttam a Toprékat félmechanikusnak hívni: vagy mechanikusnak sorolják, vagy gumidómnak :DDD

400$: elég meredek, tavaly 280$-t kértek az előd Realforce RGB-ért, de most már 210$-ért is található a neten.

Egyáltalán mi változott tavalyhoz képest?
Kupak anyaga?
Tavalyira csak annyit írnak, hogy doubleshot, webshopokban már doubleshot ABS-t írnak.
Nem világítós Toprék jellemzően mindig PBT kupakosak voltak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hogy mennyi? :Y

Az enyém se volt olcsó(rog horus), de ez még annak a duplája.

Ennyiért megveszik? :F

Everybody lies.

(#3) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Mindennek tetejébe még hihetetlenül ronda is. :)

(#4) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

real sh˙t :DDD

aszittem razer bérgyártja ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Akula


Akula
őstag

Attól a csík Enter billentyűtől biztos megbolondulnék.
Amúgy jó cucc lehet...
... ajándékba.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6) zetor2000 válasza Akula (#5) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az a csík enter gomb érdekes, mert a másik képen ugyanúgy nagyméretű enter van, mint a TKL változaton. Ezen meg nem...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7) Synthwave válasza Tetsuo (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem hihetetlenül egy tök egyszerű, sallangoktól mentes billentyűzetnek néz ki.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Synthwave válasza zetor2000 (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gondolom, többféle kiosztás is lesz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) nyunyu válasza Synthwave (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem valószínű, hogy nagyon lesz bármi JIS és ANSI kiosztáson kívül.

Hacsak az európai forgalmazójuk nem rendel be belőlük valami egyedi szériát, de eddig kb. háromféle Toprét lehetett kapni brit vagy német kiosztással, míg amerikaiból volt vagy 15 féle. (Japánokról nem is beszélve)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Asszem valamit nagyon nem értek itt.... azt hogy pontosan mi az ami ennyire megnyomja ennek az árát? Nekem mechanikus Corsair K95 RGB-m van. Nagyon szeretem és nem volt olcsó ez sem. 60K volt, de ez meg 2x annyiba kerül úgy, hogy egy árva külön gomb vagy multimédiás gomb vagy bármi lenne rajta. Ez gyakorlatilag egy alap billentyűzet, ami gombszám terén semmi pluszt nem kínál egy 3000 Ft-os billzethez képest. Ez önmagában nem lenne baj, mert abban biztos vagyok, hogy prémium minőség, csak azt nem értem, hogy mitől lesz ennyi az ára végül is? oO Ezt valaki elmagyarázná nekem? A gombonként beállítható színorgia nálam is megvan és Cherry MX RED gombos az én billzetem. Ez miben jobb akkor tulajdonképpen? :R Megköszönném, ha valaki kifejtené röviden és érthetően! :R

[ Szerkesztve ]

(#11) Ringman válasza Lord Dragon (#10) üzenetére


Ringman
nagyúr

Azért drága, mert topre

(#12) Barthezz2 válasza Ringman (#11) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem ismerem ezt a kapcsolót, de nem nagyon értem akkor sem ezt a felárat. Egy razer, asus, vagy egyéb gyártó top gamer mechanikus billentyűzetei 60-80k körül vannak. Plusz gombok, makrózás, kutyafüle.

Ebben meg semmi, csak mert topre és akkor már $400? Mit tud ez egy cherry mx-hez képest, hogy több mint 2x-es felára van?

Everybody lies.

(#13) fuvi válasza Barthezz2 (#12) üzenetére


fuvi
senior tag

(#14) Beretvás válasza Barthezz2 (#12) üzenetére


Beretvás
addikt

Razer mint top Gamer billencs? Legalja minőség.... Asusok közül is csak pár vállalható van az is pofátlanul 2-3x os áron..

(#15) Barthezz2 válasza Beretvás (#14) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem azt írtam, hogy a top Razer, Asus stb, hanem hogy a Razer, Asus top billenytyűzete. Nem ugyan az. Attól, hogy valami összességében nem top márka, még saját maga top terméke, az a top terméke.

Mert ebben a 120k-ban nincs benne a pofátlansági faktor.. :U

(#13) fuvi:
Köszi, otthon megnézem. Bár vannak kétségeim, hogy a gyártó saját termékének saját leírása magyarázatot fog adni a 2-3x-os árra..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#16) nyunyu


nyunyu
félisten

Előd modell
Nem győzött meg a minősége a 280$-os árért, nem háttérvilágítós Toprék jobban össze vannak rakva.

Kiváncsi lennék az átnevezett full méretű, és az új TKL modellre vajon a Fujitsu marketingesei ütötték-e rá a 400$-os címkét, vagy beütött a japán tőzsdekrach?
Vajon mennyi lenne az ára, ha továbbra is a Seasonic maradt volna az amerikai Topre disztibútor?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) Tetsuo válasza Barthezz2 (#15) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A lényeg, hogy el tudják-e adni. Ha el tudják, márpedig Japánban elég kelendő, akkor ez a "reális ára", hiszen a piacon működik.
Hogy nekem vagy neked éppen mi éri meg, az egy teljesen más történet.

(#18) nyunyu válasza Tetsuo (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Legdurvább, nem világítós japán Topre modellek 30k jen körül mozognak, az most ~78k huf.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) Ringman válasza nyunyu (#18) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát igen, a type heaven volt (? nem nagyon látom most, kb 150$ volt régebben) a budget kategória, valamint a cm novatouch (volt 33k/100€ is a végén).

a kínai klónok azért jóval olcsóbbak.

(#20) nyunyu válasza nyunyu (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahogy nézegetem, eddig nem volt olyan nagy árdifferencia a japán és az amerikai Topre modellek között, 108UG-HiPro japán webshoptól függően 25-30k jen (64-78k huf), míg az amerikai változata (104UG-HiPro) 260$ (72k huf) az Amazonon.

(Persze a világos billzeteik még mindig jobban bejönnek dizájnra.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) nyunyu


nyunyu
félisten

Na, amazonon az első balek megvette az R2 RGBt, aztán azzal a lendülettel küldte is vissza.

Eléggé ki van akadva, hogy ez pont ugyanaz a nem túl minőségi billzet, amit 200$-ért árult az előző Topre disztribútor, csak a típusjelzést, meg a szériaszámot cserélték le rajta.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) Barthezz2 válasza nyunyu (#21) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

LOL. Mindezt $400-ért. Jár a taps a Fujitsunak.

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.