Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Mennyíííííí???!!! :Y
Értem én, hogy válogatott minőségi dolgokból épült, de hát mégis csak egy CD-MP3 player.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) enricotoxic válasza Akula (#1) üzenetére


enricotoxic
tag

Ez nem sok, az igaz felső kategória sokkal drágább.

(#3) ALBY válasza Akula (#1) üzenetére


ALBY
senior tag

Ez még bőven nem a drága prémium vagy high-end kategória. Kompakt mérettű, igényes emberek múzikcentere.
Simán belekerül ennyibe ha jól akarják lejátszani a lemezeket.

Nagyon szép a külseje!
Szerintem még egy USB és egy optikai bemenetet elbírt volna a háta, ha már úgyis van benne jó DAC, had kössük már rá a pécéket, és tévéke is. (persze attól is függ mi jön utána a láncban)

Ott van a tesója a Marantz HD-AMP1 erősítő, az szerintem önmagában hasznosabb, épp csak a lemezeket nem játsza.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#4) Soká


Soká
senior tag

És 190.000Ft-ért nem olvassa az SACD lemezeket?

(#5) Reggie0


Reggie0
félisten

En nem ertem, hogy a sok merevites/razkodasvedelem helyett miert nem olvassa be parszor elore a lemezt, hogy biztosan hibamentes legyen. 1 GB ram ma mar nem a vilag vege, es hiba nelkul olvasni egy CD-t szinten nem egy nagy dolog.

[ Szerkesztve ]

(#6) orbano válasza Soká (#4) üzenetére


orbano
félisten

Se usb, se flac, se semmi. Ez egy rossz vicc 2016-ban.

A vér nem válik VAZZE!™

(#7) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Én pár hete vettem egy kis onkyo cr-n765 lejátszót, az ügyes kis mindenes. Tudom, nem ilyen prémium, mint a marantz, de legalább olcsóbb is. Egyedül az ébresztő hiányzik róla. :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezért az árért nem fért bele az USB és a FLAC lejátszás? :F

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Kollégám panaszkodott, hogy a CD-nek nincs jövője, mert a lejátszók lassan de biztosan kihalnak alólla... ja nem ;)

(#10) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Szépséges. És nem mellékesen biztosan nagyon jól szól. Nekem egy Marantz CD6005 van és elégedettebb nem is lehetnék vele. A DAC elsőrangú benne és a fejhallgató kimenet meglepően jó rajta. Egy CD lejátszót arra vesz az ember amire kell. CD-t lejátszani. Azt meg remekül tudja. A cikk tárgyát szívesen elfogadnám :)

Gamer for Life

(#11) Sanya


Sanya
nagyúr

DVD-audió lemezeket sem fogad 190.000 forintért?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) Lacok válasza Sanya (#11) üzenetére


Lacok
őstag

Sőt SACD-t se.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) duke válasza Reggie0 (#5) üzenetére


duke
aktív tag

" miert nem olvassa be parszor elore a lemezt, hogy biztosan hibamentes legyen. "

Erre en is kivancsi volnek, hogy miert nem memoriaba olvassak, es onnan jatszak le, ha mar a minoseg mindennel fontossabb ? Nem tudom elkepzelni, hogy a valosideju lemez olvasasnal, memoriabol rosszabb minosegben lehetne lejatszani a digtalis anyagot.

(#14) SunMount3r válasza duke (#13) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Vigyázz, mert most mindjárt jön az, hogy a "memória minősége is számít ám" :D . mert, hogy az igazán High-End cuccokba az űrállomásokon, speciális eljárással "tenyésztett" extra szilikonból készült memóriachipek csak a jók. -> (Audiophil körökben mindent el tudok képzelni... :U )

(#15) kiliman válasza duke (#13) üzenetére


kiliman
tag

Én sem értem ezt. Bár a leg pénztárcabarátabb megoldás ha nem bohóckodunk eleve CD olvasóval. Kell egy jó DSD-s dac vagy integrált erősítő aztán lehet etetni berippelt cd-vel, flac-al, sacd isokkal stb. És még a cd-ből adódó hibák sem fognak jelentkezni. Ha meg megvan CD-n akkor saját használatra egy flac letöltése se hiszem, hogy törvénytelem. Oké feelinges betenni a CD-t de akkor legyen inkább vinyl.

Mai világban szvsz legegyszerűbb ha gépről játssza az ember a zenét. Ehhez én vettem egy Nuprime ida-8 at. Bedugom az USB- be és gyönyörűen lejátszik minden formátumot. Kábelek se lógnak szanaszét.

[ Szerkesztve ]

(#16) D.Va


D.Va
senior tag

Lenne egy kérdésem... egy ilyen lejátszó mint ez, lényegesen jobban szól mintha a PC-mben lévő Pioneer lejátszóból hallgatom a CD-met? (nyilván tudom hogy hangkártyán is múlik, ez nekem egy közel 100 ezer Ft-os Focusrite Saffire Pro24 DSP ami külső "studiós" hangkari és firewire-n keresztül kapcsolódik a PC-hez...)

(egyébként ezt a CD-zést azért tartom kicsit baromságnak (egy ideje) mert van sok CD-m de sok mégis szarul szól mert szimplán szar a masterelés, keverés... vagy szimplán noob volt aki a zenei alapot készítette...)

[ Szerkesztve ]

(#17) gondoni válasza SunMount3r (#14) üzenetére


gondoni
csendes tag

Bizony ám!
Én is úgy jártam, hogy véletlenül egy olcsó kínai pendrive-ról telepítettem újra a vindózt, és azt vettem észre, hogy sokkal fakóbb így a monitor képe, különösen a piros árnyalatok, és a térábrázolás sem az igazi. De a villanyórát lecserélve 99.9999-es csillám-réz alapúra azért sokat javult. :DDD

(#18) Tutu7030 válasza gondoni (#17) üzenetére


Tutu7030
veterán

Te is észrevetted a különbséget? Megnyugodtam, hogy nem csak bebeszéltem magamnak, hogy dvd-ről jobb a vga driver telepítése és nem cd-ről. ;] :DD :DD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19) SunMount3r válasza gondoni (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

:D

(#20) gondoni


gondoni
csendes tag

Hogy ON is legyek:

Audiofil szemmel nézve tényleg nincs elvadulva a cucc árazása, de gyanítom, hogy ők eleve nem szavaznak bizalmat ilyen "kommersz, tucatterméket gyártó márka" termékének, legyen bármilyen csilli-villi a kinézete és a fizika ma ismert határait döntögető adatokkal zsúfolt a specifikációja. Még egy nyamvadt elektroncső sincs benne... :)

Jómagam egy külső FireWire hangkártya/DAC-cal táplálom az analóg láncomat, így amikor forrást nézek, kb. az egyetlen lényeges szempont, hogy legyen koax SPDIF kimenete is.
Ennek a portékának végül is van, úgyhogy ha hozzám vágná valaki, nem dobnám vissza. Persze kipróbálnám analóg kimenetről direktben is, nem hinném, hogy szégyent vallana.
Hoppá, jut eszembe, a zenegyűjteményemet mindössze egy kb. 400GB-s mappa testesíti meg, mit is tennék bele!

Írott/újraírható CD-ket vajon olvassa? :D

(#21) bambano válasza SunMount3r (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

belőled is frajd beszél, szilikonból csöcspótlékot csinálnak, a memória szilíciumból van :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) SunMount3r válasza bambano (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

:U

(De akkor meg pláne... :D )

(#23) mepet


mepet
addikt

Én pl. nem tervezem lecserélni az Audio CD gyűjteményemet. Nekem nem hiányozna az USB a legkevésbé sem. Az SACD és DVD Audio sem hiányzik. Én pl. elektronikus zenét (legfőképp technot) hallgatok, nem is jelennek meg lemezek ilyen formátumokban, amik kicsit is érdekelnének...

(#25) Z10N


Z10N
veterán

"ezek a miniatűr erősítők külön optimalizált alkatrészekből épülnek fel a legjobb hangminőség elérése érdekében"

Regen ez alap dolog volt, nem? :) Illetve ennyiert van jobb is tudtommal. Amugy SACD-t, DVD-Audio-t tud? Codec-ek kozul flac, ape, stb? USB3/FireWire ezeknek a kiszolgalasara?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#26) Z10N válasza mepet (#23) üzenetére


Z10N
veterán

Rossz kiadokat hallgatsz ;)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) junkpod


junkpod
nagyúr

Minek kell bele digitalis-analog konverter ha optikai és koax kimenete van? És milyen dinamikát kell a kondenzátorok az kezelnie? Ja, ha az 1-es után jön egy 0,az valóban nagy dinamika... :D
Az meg, hogy prémium, válogatott alkatrészekből készül, hogy vesztesegesen tömörített zenét jatszon le, 190eft-ert, már vicces.

Box's don't touch!

(#28) junkpod válasza SunMount3r (#14) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szilikonból cicit készítenek, amit te keresel az a szilícium ;)

Box's don't touch!

(#29) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Jézusom emberek. Nehéz elhinni, hogy valaki csak egy minőségi CD lejátszót akar? Nem is hallottátok (gondolom egyik Marantz-ot sem), nem is használtok ilyet. De az okoskodás az megy. Én a CD gyüjteményet szeretem hallgatni. Nem érdekel mi kényelmes vagy kinek mi logikus. Nem érdekel a Flac, az ape és a többi. Nem kell bele nekem memória. (Van olyan lejátszó is amúgy). Csak olvassa a lemezeket. Van aki ezt szereti. Nekik most jött egy igényes lejátszó, ami az elődök tekintetében biztosan remekül szól.

Gamer for Life

(#30) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Egyébként mi az amitől egy CD lejátszónak ilyen -relatíve és a képek alapján- benga méretűnek kell lennie? Nem azt mondom, hogy legyen DiscMan mérte, de komoly házimozi erősítők vannak ekkora méretben már.

Presztízs, "többet" kapok a pénzemért, meg szoba dísze feeling? Vagy bármely technikai oka?! :F

(#31) Bundyta válasza DudeHUN (#10) üzenetére


Bundyta
tag

A cikk tárgyát szívesen elfogadnám :-)

Nem inkább a cikk tárgyának árát?

:-)

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.