Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

A legnagyobb gáz ezekkel a gépekkel, hogy nem lehet szétszedni. A GPU hűtőrendszere pedig rendszeres takarításra szorul. Szóval 1, max 2 év után búcsút is lehet inteni a játéknak ezen a masinán. Nálam ez egy antilaptop. 300k ért se kéne.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Mocskos drága.
Itthon mennyire veszik ezeket?
Mert villantani leginkább almát vesznek ennyi pénzért.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) Male válasza satz18 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

...hát igen, ez a totális idiótaság. Van akinél egy év alatt fél centi vastag szövetté áll össze a por a noti hűtőjében, nullára csökkentve a légmozgást. (Esetleg viheti vissza a szervizbe, ahol kitakarítják jópénzért, nem néztem utána, csinálnak-e ilyet ezekkel.)

(#4) joey04


joey04
titán

[link] ez aztán prémium.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) hito


hito
nagyúr

Remek! És ismét nincs egy árva csatlakozó sem a tablet részen :C :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6) kutga


kutga
nagyúr

az általunk teszt modell hazánkban 863 000 forintért vásárolható meg

;]

Let the Zone take me if I am.

(#7) IO.sys


IO.sys
őstag

"Windowszal"... Windows-zal! Ragzani meg minek!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#8) kutga válasza IO.sys (#7) üzenetére


kutga
nagyúr

A magyar helyesírás szabályai ebben az esetben nem engedik meg a kötőjeles írásformát, csak akkor, ha a szóalak végén néma betű van.

;]

Let the Zone take me if I am.

(#9) berVi válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Itthon nem forgalmazzak ezeket, mert tudjak, hogy prolik vagyunk. Amit a komment szekcio ismet hibatlanul demonstral :U

(#10) IO.sys válasza kutga (#8) üzenetére


IO.sys
őstag

Rákerestem, és tényleg! :R Én még úgy tanultam, hogy az idegen szavakat kötőjellel toldalékoljuk oszt' szevasz. :) Durva.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#11) berVi válasza satz18 (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Akkor ma mar azt is megtanulhattuk, hogy az a laptop, amit szet lehet szedni :C Es 2 ev alatt minden szetszedhetetlen laptop tonkremegy, a PH-n megmondtak.

(#12) Ryoo válasza joey04 (#4) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez a gyerek aztán igazán hozzáértő...és nem kicsit apple fan...

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#13) Fred23 válasza IO.sys (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jobban is nézne ki szerintem a "Windows-zal" megoldás, és nem hinném, hogy nagyon el fog terjedni a jelenleg helyes változat! Így meg tán idővel majd az lesz, amit a legtöbben használnak. A B.ú.é.k.-ból is BÚÉK lett, miután huzamosabb ideig jóformán mindenki lesz@rta az MTA turpisságát.

ON: 863 000 HUF-ért nagyon nemgyerebe!

[ Szerkesztve ]

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

Szép is, erős is. Viszont az a "hatalmas" tapipad olyan picikének tűnik. Van akkora, mint a MB 2017 portfóliójának? Ha nem, akkor picike. (És szerintem nincs, különben nem kérdezném.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) kutga válasza IO.sys (#10) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, ha olyan betű van a végén amit nem ejtünk ki. Pl. Joe-val.

Let the Zone take me if I am.

(#16) Balu77


Balu77
őstag

A korábbi modell meghibásodási aránya szégyenletes volt, ha ez is hasonló lesz, hát akkor a prémium szót nyugodtan el lehet felejteni.

izé

(#17) BiP válasza IO.sys (#10) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is így tudtam, meg így használtam mindig. Meg amúgy a jobb olvashatóság, értelmezhetőség érdekében is.
De ma is tanultam valamit.

(#18) zolomon17


zolomon17
senior tag

Tök egyedi ez a zsanér rendszer, de milyen gyakorlati előnye van :F Kimondottan csúnya, hogy nem lehet rendesen, laposan összecsukni.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#19) satz18 válasza berVi (#11) üzenetére


satz18
őstag

Nem tom volt e már gamer laptopod, mert nekem több is. A lamellákon a por kinyírja a hűtést. Egy Nvidia 1060-at nem lehet lehűteni komoly légmozgás nélkül, ami szépen gyűjti a port. Most újat mondtam, vagy csak be akartál szólni?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#20) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Egyszer lesz egy ilyenem.

(#21) #10949376 válasza Ryoo (#12) üzenetére


#10949376
törölt tag

Van igazság abban amit mond,ezért a pénzért lehetne jobb ,ha már valaki kifizet ennyit érte ,én többet várnék,azt nem lehet vitatni hogy ár/érték arányban nem jó a gép.

csatlakozók,hőterhelés miatt a teljesítmény visszavétele...

(#22) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Pocsék ergonómia, portok hiánya, szerelhetetlenség, elszállt ár, meg is kívántam egyet :DDD
Viszont az Apple userek a célközönség, úgyhogy ki tudja.

(#23) Male válasza zolomon17 (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Ránézésre a gyakorlati előnye, ha az ágyban az öledben nyitod ki, és nem vagy felöltözve... akkor cipzár effekt ;]

(#24) #16939776


#16939776
törölt tag

Olyan munkára, ahhol másfél hónap alatt meg lehet keresni az árát, és egy év múlva úgy is lecseréled, ahelyett hogy szervízbe vinnéd takarítani, telitalálat. :))

(#25) strogov válasza FoxiestFox (#22) üzenetére


strogov
senior tag

"Viszont az Apple userek a célközönség, úgyhogy ki tudja."

Az apple user-ek apple cuccot vesznek. Ez nem apple cucc.

Ha dísznek kell akkor apple cuccot vesz az ember, ha munkagépet, akkor meg a munkájához választ (lehet, hogy pont egy mac-et). Ez a cucc nem tudom milyen munkára jó. Ha meghajtod jön a throtling, 1 év után már felpörögni se lesz ideje olyan gyorsan áll be, mert a por miatt nem lesz hűtés. Ha meg nem akarod meghajtani akkor minek fizetsz ilyen teljesítményért? Rajzolni még egy ipad pro is ezerszer jobb. A rajzolós, excel basztatók köre szerintem elég szűk.
A zsanér ugyan egyedi, de nekem a görbe villás meme jut eszembe róla: "attól, hogy egyedi vagy, még nem leszel hasznos."

(#26) forgonati


forgonati
őstag

Értelmetlen holmi. Bár lehet hogy csak nekem, de én próbálok logikusan is gondolkodni néha.

Keelah Se'lai!

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo latni, hogy meg a vacak macbookomtol is van dragabb es szarabb gep a piacon. 😂

(#28) flashpointer válasza satz18 (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

Ha szet lehetne szedni akkor nem lenne ilyen vekony, az masik kategoria.

(#29) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Miért nincs az aljáról kép?
A külső szubjektív, az ára tényleg prémium, a hardver közepes: az ebben lévő i7 desktopon mi lehet, kb. i5 szint? A 1060 középkategória és kell neki használat közben a hűtés, főleg ebbe a vékony házba, szóval a venti pumpálja majd a port is szépen. Szétszedni nem lehet, ergo a portalanítás elég nehézkes – ha nem lehetetlen. Megfontolt, hozzáértő ember nem vesz ilyen gépet féláron sem.

Ergo azoknak jó, akiknek tök mindegy, vagy elég lesz 1 évig és megy a kukába, majd jöhet a következő.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) janeszgol


janeszgol
félisten

Jelenleg a fejlődés nem tart még ott, hogy vékonyak és gyorsak legyenek az eszközök mindenféle anomália nélkül. Lásd okostelefonok is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) Noukoum


Noukoum
veterán

Én nagyon örülök a tesztnek! Lehetne minél több hasonló árfekvésben fekvő laptop is.

Aki szerint drága vagy rossz, az mutasson jobbat és olcsóbbat. Enélkül az összes kritika értelmét veszti.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) zolomon17 válasza Male (#23) üzenetére


zolomon17
senior tag

Microsoft Surface Razr? :DDD

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#33) Male válasza zolomon17 (#32) üzenetére


Male
nagyúr

Megvan a köv. gen. neve :D

(#34) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ezt a zsanért nem tudom hogy gondolták. A célközönség az utazós fajta, ez meg foglalja a helyet fölöslegesen a bőröndben. Gondolom nem is túl strapabíró ha nagyobb nyomás kerül rá.

(#35) PZsolt27


PZsolt27
tag

Hogy mennyi?! Ennyi pénzért ez a totál értelmetlen gép. A fejlesztés árát fordították volna valami értelmesebb dologra. Már elnézést, de engem egy ilyen gép ennyi pénzért felháborít.

(#36) Gargouille


Gargouille
őstag

A zsanér nekem sem tetszik, magamnak nem is vennék ilyen gépet, de annak a rétegnek akiknek készül teljesen kielégítheti az igényeit. Nyilván ha gamerpistike szemmel nézi az ember, akkor ez egy értelmetlen és drága gép. Ellenben nagyvállalati környezetben a managgáknak meg pont tökéletes.

Ami a cpu-t és a dedikált vga-t illeti, az meg nem azért kerül bele ekkora, hogy "kihajtsad", hanem egyfelől presztízsből, másfelől meg, hogy garantáltan ne legyen szűk keresztmetszet munka közben.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#37) janeszgol válasza PZsolt27 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig szerintem nem draga.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) kutga válasza janeszgol (#37) üzenetére


kutga
nagyúr

(ebben a kategóriában)

Let the Zone take me if I am.

(#39) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Így pár commentet olvasva hozzászólnék, mint előző generációs SB tulaj:

Azért az átlag user nem szedi szét a laptopját kitakarítani. Erre vannak szervízek, nekik meg szakembereik.
(Bátraknak mondjuk szét lehet szedni :) )

Ráadásul ezek a laptopok nem igazán játékra vannak kitalálva, bár arra is lehet használni, nem a gémer csoport a célközönség (RGB világítás sincs :) ) ez nem gémer laptop, inkább managereknek, utazós, mutatós prémium kütyü, és erre a célra igen jól használható. Sőt!

Én consumer szinten használtam, meg prezentációkoz, de Photoshop, Lightroom, és még Siemens Simatic is ment rajta, nem nagyon vettem észre a throttlingot.

Ráadásul különleges, "nemApple", egy prezentációnál, mikor lekapod a kijelzőt, és azon mutogatva az érdeklődőknek közelebbről is a dolgokat, azért néznek nagyokat az emberek.

Főnökömmel külföldön voltunk (nagy focirajongó) és éppen azon szenvedett, hogy a reptéren a telefonján nézzen valami meccset, szóval inkább odaadtam neki tabletként, hogy nézze azon. Ő teljesen el volt ájulva tőle, a fél reptér meg őt bámulta közben (sokan irigyen) ahogy álltunk a sorban :)

A zsanér jól működik, bár azért rövidgatyában figyelni kell ha nyitod ki az öledben xD
Kénylemesen elfér egy normál laptoptáskában és hátizsákban is.
Mondjuk először nekem is érdekes volt maga a megoldás, de páldául arra jó, hogy amíg egy Gamer laptop nem szereti a hurcolászást, itt nem tudod összedörzsölni a kijelzőt a billentyűzettel! ;) Strapabíróságával nem volt gondom.

Tény, hogy drága (Én sem magamnak vettem, nem is adnék ki ennyit laptopért ha magamnak kellene vennem.) de végülis mi az hogy nem értelmezhető?
Ha a macbookokhoz hasonlítjuk, akkor bizony még olcsó is.Funkcionalitásában is többet tud, prémium kategória, prémium összeszerelés, minőség, sajnos bizony prémium áron.

Persze lehet róla negatívumokat is mondani, de az már offabb topik, ez az új verzió.

Life is shor...

(#40) janeszgol válasza kutga (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért, milyen kategóriában kellene nézni? Hasonló hardver van 400-500 ezerért is igen, csak ahhoz gyengébb kijelző társul, ami nem tablet, nem érintős.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) kutga válasza janeszgol (#40) üzenetére


kutga
nagyúr

A tablet, érintős kategóriában.

Let the Zone take me if I am.

(#42) NandoXXL válasza berVi (#9) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Inkább vagyok proli mint jó képességű hogy ipari szemetet vegyek. (amúgy meg hegyvidéken születtem, mármint a kerület, akkor még a csűrhe nem képzelte a pénztől elitnek magát)

[ Szerkesztve ]

(#43) Hopkins95 válasza Noukoum (#31) üzenetére


Hopkins95
addikt

A Dell XPS 15 9570 olcsóbb ennél és teljesítményben köröket ver erre. És legalább normális hűtése van és szét is tudod szedni.

De mondhatnám akár a Gigabyte Aero 15X v8 laptopot is. Olcsóbb ennél és még erősebb is.

(#19) satz18 :K Bizony, én most szedtem szét 3 év után és örülök neki, hogy kitakarítottam, mert a nyári kánikulában bizony nem lett volna kizárt, hogy kinyírja az alaplapot(előző laptopom így ment tönkre). Pedig ebben csak egy GTX 950m van...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#44) ivarg válasza joey04 (#4) üzenetére


ivarg
tag

Köszi a Linket!
Ennyire jól összefoglalva nem tudtam volna elmondani amit tapasztaltam, ugyanis hozattunk egyet egy ügyfélnek Németországból, ő még elégedett :).

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#45) K0vasz


K0vasz
aktív tag

most az ára egy dolog, de mi ez a zsanér? engem legalábbis eléggé zavar, hogy nem lehet vízszintesre összecsukni

a másik fele a dolognak meg, hogy szerintem tök fölösleges bele egy ilyen videokártya: aki játszani akar, az vesz magának gamer laptopot, ami nem ilyen vékony és van benne rendes hűtés, munkára meg teljesen felesleges

(#46) kutga válasza K0vasz (#45) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt a vga-t nem csak játékra lehet használni.

MOD
janeszgol
Pontosan. :)

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#47) janeszgol válasza kutga (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Ertem, akkor egyrol beszeltunk. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) pengwin válasza satz18 (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Ez így, ebben a formában egy nagyon drága kvarcjáték.

Földművesek vakulnak tőle, de gyakorlatban használhatatlan. Az a 15 órás üzemidő pl. vicces: ha Office-ozik az ember máris kétséges, hogy kibír-e egy egész munkanapot töltő nélkül.
Játszani nem lehet (vagy legalábbis nem tanácsos) rajta, mert ilyen hőmérsékletingadozás mellett simán elhalálozik az alaplapja, mire a GPU használhatatlanná válna a hűtés kitakaríthatatlansága miatt.

(#9) berVi
2500-3000€/$ nyugaton sem kevés pénz, kár jönni a magyarozással, főleg a te rendkívül kultúrált stílusodban.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#49) Noukoum válasza Hopkins95 (#43) üzenetére


Noukoum
veterán

És ezeken hol van a tablet mód? :F

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50) kutga válasza Noukoum (#49) üzenetére


kutga
nagyúr

Valamit mutatni kellett. ;]

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.