Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alonso64


alonso64
csendes tag

És prémium árral :DD
Egyébként nem rossz ;)

[ Szerkesztve ]

(#2) szuper-t válasza alonso64 (#1) üzenetére


szuper-t
senior tag

Prémium LAphoz..PRÉMIUM ár dukál nem ?:D
nekem pl nem jön be:( ronda az az északi hűtő de milyen...

(#3) Gonosz15 válasza szuper-t (#2) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Nincs északi híd. Az memvezérlő az i7 -nél a prociba költözött így nincs északi híd.

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#4) szuper-t válasza Gonosz15 (#3) üzenetére


szuper-t
senior tag

mondom hűtő nem híd:D
értő olvasás gyerekek ne vedd magadra de...

[ Szerkesztve ]

(#5) leviske válasza Gonosz15 (#3) üzenetére


leviske
veterán

Tudtommal van északi híd, az LGA1156 és LGA1155 esetében nincs. :F

(#6) szuper-t


szuper-t
senior tag

am néz csak meg a képet?:D mi az a nyúlvány ott az északi hídtól legelé a pcie háta mögött :F :W

(#7) keIdor válasza leviske (#5) üzenetére


keIdor
titán

Te tudod helyesen, bár az 1155-ről még semmit se tudni...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) dudika10 válasza leviske (#5) üzenetére


dudika10
veterán

LGA1155 és 1156 lemaradtam valamiről? :Y
Gondolom nem kompatibilisek egymással, hülyék ezek az intelnél? :W
Következő platformom AMD lesz az már fix. :(((

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9) szki


szki
őstag

Ez már a javított X58? X58A, mint az új Gigabyte lapoknál?

(#10) mmdms


mmdms
addikt

Majd ha 13k környékén lesz ez is, akkor ilyenem is lesz. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#11) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Hm. Hátigen. Asus...Nem csinál csúnya deszkákat. Tény és való.... :K
Számomra "egyelőre" elérhetetlen, és ismeretlen. De jelenleg tökéletesen kiszolgál a Gigabyte-om. Ha átváltok AM3-ra, ismételten Gigát veszek... Vagy ASUS-t:U...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Apa kezdődik! Jön az új SATA meg USB. Csak pöppet még drágácska szegényke. Na mindegy, még úgysincs olyan értelmes eszköz amit egyáltalán érdemes lenne ráaggatni bármelyikre.

<-ƘƘ->

(#13) keIdor válasza szki (#9) üzenetére


keIdor
titán

Jaja, de nem javított ez...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Szép kis alaplap, de nekem még mindig a Gigabyte prémium kategóriás deszkái tetszenek a legjobban. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#15) AirBooms válasza Vistaboy (#14) üzenetére


AirBooms
addikt

Nekem meg az EVGA X58, de az én kis Gene-m is nagyon bejön! :DD

(#16) Gonosz15 válasza szuper-t (#4) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Sorry, a poker nagyon felb*szott így már olvasni se tudok. :DDD Boccs

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#17) Ari18


Ari18
őstag

Nem arról volt szó, hogy a P55-ös lapokon nem lesz USB 3.0 meg efféle új cuccok?
erre meg a velük egy időben érkező X58-as lapon meg lesz. :U

(#18) Hebry válasza Ari18 (#17) üzenetére


Hebry
senior tag

Az x58 a csúcs, arra lehet tenni.

(#19) Ari18 válasza Hebry (#18) üzenetére


Ari18
őstag

pfff
pedig arra hivatkoztak, ha jól emlékszem, hogy még nem tökéletes a technológia. :(

[ Szerkesztve ]

(#20) szuper-t válasza Gonosz15 (#16) üzenetére


szuper-t
senior tag

Póker Face :D
megesik az emberrel :R

(#21) tsii_H


tsii_H
tag

ki mas ha nem az asus :)

(#22) South Velen válasza tsii_H (#21) üzenetére


South Velen
addikt

már hányingerem is lett amikor megláttam.

(#23) 7Heads Drago válasza Ari18 (#17) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Olvasd el a cikket!
Külön chippel oldották meg. Ilyen alapon bármelyik új lapra is rátehetik.
Nem rossz lap. Remélem tavaszra dömping lesz USB 3.0-ból. Szeretnék már váltani DS-4 -ről. De nekem elég lenne a 40k kategória is. Illetve felesleges nekem ez a csúcs drága Core i7 proci is. Nem is beszélve a DDR3-ról...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Meg se merem tippelni az árát. :)

(#25) Ari18 válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


Ari18
őstag

Elolvastam, nem csak beírogatok ;)

De akkor is szem*tség, hogy a P55 lapokon nem lesz.

(#26) bartucc


bartucc
addikt

Nem lesz olcsó az biztos, majd 5 év múlva szerzek talán egy ilyet :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27) Kendek válasza bartucc (#26) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

5 év múlva már mire mész vele? Emléktárgy a múzeumodba? :DDD

<-ƘƘ->

(#28) tlac válasza Ari18 (#25) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor figyelmesen olvass

p55 lapokon is lehet az új sata vagy usb
pl. a giga-nak lesz olyan p55-ös lapja, ami külső chippel támogatni fogja a sata 6 Gb/s-et

(#29) Tidus válasza tlac (#28) üzenetére


Tidus
addikt

Ez igen, hm!
Ez a lap rendesen odavág, szép modern, és persze extrém árra, gondoloml! Bár a minőséget meg kell fizetni.

(#30) westlake


westlake
félisten

nem ertem, mire fel ez a nagy hype-olas.. annyi tortent, hogy az asus mutatott elszor kepeket egy olyan uj lapjarol, amin van usb3, neg sata 6gb-os sata.. lehet, hogy a lap mas szempontbol teljesen ugy fog viselkedni, mint pl. a p6t..
siman lehet, hogy nem ok lesznek az elsok, akik piacra dobnak ilyen lapot, raadasul ugy, hogy az amlitett csatlakozokkal ellatott eszkozokrol semmi info.. mi van akkor, ha a tobbi gyarto jol tudja, hogy eleg lesz akkor ezeket a feature-oket eroltetni, amikor mar tenyleg uj alaplapot lehet kiadni? lesznek persze olyanok, akik megveszik ezeket a lapokat, a tobbiek meg lehet, hogy rohognek majd rajtuk, mert semmire nem mennek vele..

Play nice!

(#31) HSM válasza westlake (#30) üzenetére


HSM
félisten

Egy dolog biztos... Én ha esetleg lapot akarnék cserélni, az utolsó két dolog lenne a SATA3 meg az USB3... Nagy marketingsz*rság az egész.... :U

(#32) Kendek válasza HSM (#31) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na, azért a kétszeres sebességű SATA port meg az USB 3.0 jóval nagyobb sebessége bizonyított tény, nem marketing fogás. Manapság ezek a csatolók jelentik az egyik legszűkebb keresztmetszetet, ezekre bőven ráfért a gyorsulás. Igaz, hogy a normál HDD még nem annyira használja ki, de SSD-ből lehet összedobni olyat aminek kell, nem beszélve a gyors pendrive-okról amiket a mostani USB 2.0 lassít le.

<-ƘƘ->

(#33) #64791808 válasza Kendek (#32) üzenetére


#64791808
törölt tag

A SATA 3Gbps szűk keresztmettszetet jelent? Az USB esetében megértem, limitál. De mutatnál bármit, aminél a SATA II csatlakozás szűk keresztmettszetet jelent?

(#34) Kendek válasza #64791808 (#33) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint, ahogy mondtam, lehet építeni bőven megfelelő gyorsaságú SSD meghajtókat, amihez kellhet. A hagyományos HDD-hez nyilván egyenlőre nem szükséges, hisz a mai lemeztányérok is alig használják ki a SATA legelső verziójának sávszélességét is.
Pl. ilyeneket lehetne csinálni hozzá.
Persze okés, még otthonra full felesleges, de anno ugyanezt mondtuk másról is, ma meg már kihasználjuk. Én örülök a fejlődésnek, a nagyobb sávszél meg sosem árt.

<-ƘƘ->

(#35) HSM válasza Kendek (#32) üzenetére


HSM
félisten

Tartom az álláspontom... Nézd meg, mennyibe kerül egy Intel X25 SLC SSD... 100K a 80GB-s... Na, de ez is még csak közelíti a SATA2-t. De mindenkppen jobban megéri SSD-kből inkább olcsóbbakból RAID-et építeni, mint megvenni a legszuperebbet... Ja, és RAID-ben mindjárt megvan a SATA3 sebessége... :U

Az USB-ről meg hát... Jelenleg még mindig a pendrive-aim a lassabak, nem az USB... Hordozható winyónál lehet szűk keresztmetszet, de amit nem tudok 25-30MB/sec-el értelmes idő alatt átmásolni, azt úgyse csak a zsebembe akarom bedobni, hirtelen felindulásból, indulás előtt, fogom otthagyom a gép mellett 5 percre a winyót, aztán már rajta is van.... :U Annyira jelentéktelen dolgok... Persze, ez a jövő, egyértelmű, de én egyenlőre a jelenben élek, ahol ezekre a sallangoknak egyenlőre semmi hasznát nem venném....

[ Szerkesztve ]

(#36) #72042496 válasza HSM (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valahol el kell kezdeni. Szépen lassan elterjednek a SATA3-as lapok, s mire megfelelő hardver is lesz, már nem jelent problémát, hogy mibe szereljük.

Egyelőre számomra is sokadrangú szempont pl. a SATA3.

(#37) keIdor válasza HSM (#31) üzenetére


keIdor
titán

Ahogy a Tri-Channel, HT, IMC, PCI-E 2.0, DX10/11 és még sok minden más is.

Már úgy értem, hogy az összes marketing, pedig hasznos mind, és előrelépés, mégsincs szinte egyik se kihasználva... majd lesz változás, de szerintem nem gond ha ezeket már tudják a hardvereink...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) HSM válasza keIdor (#37) üzenetére


HSM
félisten

Finomítok az első állításomon... Ebben a formában egy nagy marketingszarság, hogy fognak egy lapot, és elnevezik premiumnak, gyanítom jóval drágábban, csak mert USB3 meg SATA3, és ez folyik a csapból is, mikor igazi előrelépés 0 azon a lapon a sima deluxe-hoz képest....

(#39) keIdor válasza HSM (#38) üzenetére


keIdor
titán

Biztos lesz annyi, mint a Rampage II Extreme, de inkább ilyenért fizetek többet, mint csili-vili "gamer" cuccokért, vagy + 5 BCLK-ért....

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) westlake válasza keIdor (#37) üzenetére


westlake
félisten

felreerted.. szerintem o nem ugy ertette, hogy az uj feature(ok) marketingfogas, hanem ugy, hogy "most" kihozni ilyen lapot, amikor meg nincs hozza valo eszkoz.. en is igy ertettem..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#41) .mf


.mf
veterán

Ejj, kicsit le vagytok maradva :DDD
Na nem csak azért, mert ezt a lapot már pár napja mutatták be, hanem azért is, mert az Asus és a Giga azóta bejelentette, hogy visszavonják a Sata6.0 fícsört, mert hibásak a Marvel vezérlők; és a Marvel is elismerte, hogy valami gond van a chippel, de dolgoznak az új revízión.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) westlake válasza .mf (#41) üzenetére


westlake
félisten

na, pontosan az ilyenek miatt minositem az asus-t olyannak, amilyen.. neki csak az a fontos, hogy o legyen az elso, aki bejelnet valamit..

Play nice!

(#43) .mf válasza #64791808 (#33) üzenetére


.mf
veterán

Érdekes, az xs-en is épp ugyanilyen korlátoltakkal vitatkoztam az előbb... no mindegy...

Szóval: RAM-alapú SSD-k, pl. Gigabyte iRAM. FusionIO és társaik, akik PCI-e x4 és x8 kártya formában készítenek SSD-t, mert a hagyományos SATA3.0 / SAS / SCSI sávszélessége szűk volt nekik. Aztán ott vannak azok a sima SATA SSD-k, amikben belső RAIDben van két jmicron vezérlő, és evvel 230MBps sebességet érnek el. Ha két Indilinx vezérlőt raknának RAIDbe, az már akár 400MBps felett lenne.

De megkérdezem itt is: miért fáj nektek az, hogy van végre haladás és már azelőtt lépnek az új interfésszel, mielőtt az tényleg igazán égetően szűk keresztmetszetté válik? Az meg, hogy erre a lapra mit raknak, úgy őszintén, mit zavar titeket? Ha nem kell az USB3.0 vagy a SATA6.0, akkor vegyetek másik lapot, úgyis azok vannak többségben, amelyeken nincsenek ezek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#44) Oliverda


Oliverda
félisten

Marvell Confirms 6-Gbit/s SATA Chip Issue

Ha jól sejtem akkor ezen a lapon is ilyen chip van.

Én inkább a natív vezérlők híve vagyok...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) fgordon


fgordon
senior tag

Srácok, mi az, amit a 6 gigabit/s-os SATA-ra csatlakoztatva jobban megy?
Hol van ilyen HDD-, ha csak 2-t lehet rádugni? Ok, Raid Stripe-ban lehet esetleg értelme, ha 2 leggyorsabb SSD-t rakok rá... de más esetben?

Minek nem elég a SATA-3 ?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#46) tlac válasza .mf (#43) üzenetére


tlac
nagyúr

csak említésképpen, ezeket a kis vackokat, pci-e 1.1-es x1-re szokták kötni...

(#47) LackoMester


LackoMester
addikt

na ez tetszik,minde újitás benne,nics kispórolva belöle semmi,csakis ilyen lapot vennék..drágább de megéri :C azért az árra kiváncsi lennék(remélem nem SuperComputer szintjére lövik be) :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#48) zed1983


zed1983
őstag

Ez jó, de gondolom azért az ára nem lesz ennyire jó...különben meg egy ROG II Gene-t jobban elfogadnék.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#49) Dr. Akula válasza HSM (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hol 100k a 80-as X-25E? Vennék párat. :)
32GB = 98k, 64Gb = 190k.

Azt tegyük hozzá, hogy az olcsó SSD-k általában minde jmicronosak, amiknek a random read/write sebessége egy katasztrófa. Csak sequentialban produkálnak elfogadható eredményeket, azonban nem hiszem hogy sokan használják adattárolásra az ilyet. Bootvinyóként használva meg semmit nem jelent a sequential, a random annál többet.

(#50) HSM válasza Dr. Akula (#49) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem erről beszéltem? Hogy még odébb van az, mikor épeszű árban fogunk jóminőségű SSD-ből bevásárolni? Akár csak rendszerwinyónak... :U

Amúgy jogos, összekevertem az MLC-s árával, abból 82K akkor a legolcsóbb 80GB-s....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.