Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

A házat külön nem lehet megvenni? :DDD

(#2) snecy20


snecy20
veterán

A túlárazás detektor erősen bejelzett.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) MMIX


MMIX
addikt

A tápon van márkajelzés és ez az egy 800W-os Gold van.
Lite-On PS-4801-6 800W
PREDATOR Orion 7000 PO7-640 ez a drágábbik lehet. TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD
NVIDIA GeForce RTX 3090 24GB, a táp ugyanaz. A cikkben az olcsó van. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

OS Windows 11 Home... Mint az én gamer laptopom esetében 🤣

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5) omfgk


omfgk
addikt

300 ezerrel olcsóbban kijön ugyanez.

Csak rendes házzal (bohóckodunk itt ezzel az icetunnel-el...), normális hűtésű 3080-assal, 240-es AIO-val.

Legyen pont 1 misi. Hogy biztosan minden kijöjjön.

Szóval 250 ezret fizet valaki az Acernak ,hogy az összeválogassa az alkatrészeket (hitványul méghozzá), összerakja, telepítse.
Nagyon megéri.

[ Szerkesztve ]

(#6) #52931072 válasza omfgk (#5) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azt értjük, hogy a polcon maradt cuccokat is rá kell sózni valakire, de nincs egy hozzáértő az észernél, aki optimálisan összepakolt gépet küldjön legalább a tesztre?

(#7) TeeBee73 válasza MMIX (#3) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nem Gold. Sima 80+.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#8) Steve_Brown válasza TeeBee73 (#7) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Wao :DDD Az aztán úrias.

(#9) plömplöm


plömplöm
őstag

de ha nincs benne McLane, akkor hogy száll fel...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#10) Semplar válasza plömplöm (#9) üzenetére


Semplar
őstag

Beragad a BIOS és 100% -ra vált a PWM. :D

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#11) fatpingvin válasza Steve_Brown (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

nagyon nem esetem az ilyen csilivili dobozok de ez a kérdés nekem is azonnal felvetődött :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) sixpak


sixpak
nagyúr

87 fokos gpu!
Eldugult a tunnel? :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13) ddekany


ddekany
veterán

Úgy láttam, az előre szerelt konfigokat gyártók nem használják ki a hűtésnél érdemben, hogy egyedi alkatrészeket is használhatnak. (Ahelyett még azt is alulmúlják, amit a kisember otthon szabványos alkatrészekből össze tudna válogatni... ) Pl. GPU-t kézenfekvőnek tűnik 120 mm-es toronyhűtővel hűteni, mint ahogy CPU-t is szokás, és esetleg kapásból ki is vezetni az átáramló levegőt hátul egy csatornán. A bolti kártyára lapulós megoldás csak egy kényszer szülte dolog, az adott szabványos hely miatt.

Ja, pont Acer-nél néztem kíváncsiságból nem-gamer asztali konfigokat. Volt egy AMD APU-s, aminek ugye az lenne a lényege (szerintem), hogy benne van költség hatékonyan (és hely, hűtés, stb.) egy kb GT 1030 szintű IGP. Na, erre mellé tettek valami GT 710-et, ami jóval lassabb. Ezt a pazarlást... :N A másik gyakori kombó 12 GB RAM + IGP volt... azért 12 GB, és nem 16, hogy nehogy dual channel legyen. ;]

Persze hardveres/geek körökben net szerte "remek" híre van az előre összeszert konfigoknak, pláne a gémereknek... Inkompetencia (és lehúzás) a köbön jellemzően. Nem pont a PH az ideális közönsége ezeknek.

[ Szerkesztve ]

(#14) Astroboy válasza ddekany (#13) üzenetére


Astroboy
őstag

"Nem pont a PH az ideális közönsége ezeknek."
...
Én jókat derülök ahányszor ilyen gépekről olvasok az oldalon, mert egy kicsit olyan, mint p.naszagról áradozni egy nőgyógyász-konferencián. :DDD

(#15) Steve_Brown válasza ddekany (#13) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Egyébként ez régen is megtörtént, hogy tettek az APU-s konfigokba egy gyengébb VGA-t az előre összerakott gépekkel foglalkozó cégek. Még akkor is ha jóval kisebbek voltak mint az Acer.

(#16) ddekany válasza Steve_Brown (#15) üzenetére


ddekany
veterán

De miért? Annyi gond van az AMD IGP-vel?

(#17) fatpingvin válasza ddekany (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt én sem értem...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Kikerestem a komponenseket és összeadtam. Az alaplapra nem találtam árat. (acer z69h6-am) De a többi ház és táp nélkül már 913 ezer volt szóval szerintem nincs túlárazva.

(#19) ceia


ceia
őstag

Nekem ingyen sem kéne, ha nem adhatnám el. Csicsás, és nekem kell a teteje rakodni rá mindenfélét, tehát tetőventillátorosnak nálam nincs értelme. Ja, és vizet én a gépházba nem engedek be. ;]

        it's more fun to compute

(#20) vargazk


vargazk
csendes tag

Ezeket a "márkás" prebuilt configokat nem azért nehéz eladni nálunk, mert drágák, hanem mert gagyik, és nemcsak az ACER kínálata, hanem a konkurenciáé is (a DELL pár Alienware modellje egyenesen botrányosan szar). Nálunk igen szűk az a vásárlóréteg, amelyik ki tud adni ennyi pénzt egy gépért úgy, hogy nem tudja mit is vesz igazából, a többiek meg pontosan tudják, hogy ennek az összegnek feléből összeraknak egy olyan gépet, ami komponenseket tekintve látszólag gyengébb, mégis ugyanarra a teljesítményre lesz képes, mint egy szarul összeválogatott komponensekből összerakott "csúcsgép".

Csilivili házzal próbálják leplezni az olcsó megoldásokat, az meg gyakorlatilag borderline átverés, hogy sokszor még a gyártói ajánlásokat sem tartják be a gépek építésénél ezek a "profi" cégek, tovább sem olvastam onnan, hogy core i9 és 120 mm-es radiátor...

(#21) Akelaman


Akelaman
tag

DDR5 4000 RAM az igen, igazi ritkasàg lehet :Y :W

(#22) ddekany válasza vargazk (#20) üzenetére


ddekany
veterán

Átlag embernek lövése sincs, hogyan kéne összerakni egy gépet, vagy hogy majd hogyan találja ki, mit kell gariba vinni, ha egy napon nem indul. Így nekik ott a játék konzol, aminél a játék grafikai beállításokkal sem kell variálni, stb. Ha viszont munkára és játékra is kéne egy közös gép, akkor nem tudom mi mást tehetnének. Ha nincs hozzáértő rokon, így jártak.

A Dell (és HP?) amúgy különösen zsibbasztó, mert egyedi, szabványtalan komponenseket használnak, aminek lehetne értelme is (a nyilvánvaló hátránya mellett), ha kihasználnák egyedi hűtési megoldásokra (pl. az említett torony hűtő GPU-ra). Azokat elég lehetetlen lenne utolérni szabványos legózott PC-vel, így nyújtanának valamit, amit csak ők tudnak. Ehelyett alulmúlják a legózottat... Nagy gond lehet ott a céges kultúrával.

(#23) Steve_Brown válasza ddekany (#16) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Szerintem, hogy több RAM legyen, ne foglaljon le 512-1024MB-ot az APU. Meg akkoriban a 4 gigás GT720 a laikus számára jobban eladhatóvá tette a gépet, mert úúú jó nagy gigabájt a videókártya mellett.

(#24) ddekany válasza Steve_Brown (#23) üzenetére


ddekany
veterán

Persze ilyen esetben meg valószínűleg olcsóbb és hasznosabb lenne több RAM-ot tenni a gépbe. (Mondjuk Ryzen APU nagy genyó, mert alapértelmezésben 8G RAM-nél dedikáltra lenyul magának 2G-t! Némi szerencsével ez állítható UEFI-ben. Rövid próba alapján még csak gondot sem okozott, ha levettem valami 128 MB-re... Intel is kb így csinálja. A játék futtatásakor ugyan úgy megkapta 1-2 GB-t, azon kívül meg nem áll ot parlagon. Neten semmit nem találtam arról, hogy miért olyan elmebeteg az alapértelmezés, amilyen.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.