Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yerico


yerico
senior tag

Azért a Quadro videokártyák igen komolyan grafikus munkára optimalizáltak, nevezetesen OpenGL futtatására, lsd. AutoCAD és társai. A FirePro szintén.

(#2) HZoli87


HZoli87
veterán

4. oldalon van egy kis elírás a táblázatban, a 4 magos CPU csak 2,20 GHz-n fut (ezt egészen 3.30-ig tornázhatja fel), nem pedig 2,70. Amúgy nagyon komoly vas. :K

Intel® Core™ i7-2720QM Processor
(6M Cache, 2.20 GHz)

(#3) joghurt válasza HZoli87 (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Javítottam, köszi. (Csak képként lehet táblázatozni, így kicsit macerás a korrektúra.)

yerico: Igen. Azért is munkaállomás. (A SPECviewperf tesztek erről szólnak.) És azért is fűt ennyit. És az árcímkén is nyomot hagy.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Chaser


Chaser
titán

Jó kis gép, persze erősen túlárazott mint az ilyen kategóriájú gépek. De majd lesz ez olcsóbb is:) Az amd vga nem kapcsolható le csak az nv?
Ram sztem 2x4GB van benne, nem 4x2.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) Z86


Z86
őstag

Nagyon jó, részletes bemutató. :K
A két meghajtó lehetősége és a dupla hűtés tetszik, bár az ujjlenyomatgyűjtős burkolaton meglepődtem.

(#6) YADA


YADA
tag

Na igen, az már a pofátlanság határát feszegeti, hogy munkára szánt laptopokban is 16:9 kijelzők vannak, nevetséges felbontással. Ez nem másnak az elismerése, mint hogy a gyártók szerint is az emberek munkaidőben csak játszanak és filmet néznek munka helyett.
Aki meg tényleg dolgozni akar az megszívta. (vagy beismeri hogy szintén csak játékra és filmre kell neki a gép)

Én is épp gépet vadászok munkára, de siralmas a választék.

(#7) simonzé


simonzé
addikt

Ez a gép egy szörny! Kiváló írás, nagyon élveztem olvasni.

I don't fit in. I fit out.

(#8) joghurt válasza Chaser (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Momentán épp drágább 3-400 dollárral, mert megszűnt az induláskori akció. :P

Az AMD GPU-ja nem tudja teljesen lekapcsolni magát, ha a prociba integrált dolgozik, csak sima alapjáraton dolgozik. Az nVidiáéban van Optimus technológia, ami le tudja kapcsolni teljesen. Ja, egyébként a FirePro 5950M ugyanaz, mint a HD 6770M. A Quadro 2000 pedig lényegében egy kiherélt GTX 460M.

Memóriánál biztos lehetsz benne, hogy 4 darab 2 gigás modul van benne. Ha kell, rakok fel BIOS, Aida vagy HWInfo képet. Nulladik közelítésben annyi modult adnak, ahány mag van a gépben. A kétmagos konfigurációkat nem lehet pl. 4x2 gigával kérni, hiába lenne úgy olcsóbb. Az amerikai konfigurátorban végigpróbálgathatod, milyen procihoz milyen modulokat enged.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Chaser válasza joghurt (#8) üzenetére


Chaser
titán

Ismerem a vga-t, felőlem lehet drágább a gép, én nem venném meg mert nincs szükségem rá., meg amúgy se adnék ennyit gépért.1-2 éve múlva viszont jó alternatíva lesz a mostani ár töredékéért mondjuk i5-tel. Elhiszem hogy 4x2GB ha mondod, de nekem furcsa, nem is láttam még 4 dimm-es gépet. Nekem ram nélkül is jó lenne, mert azért is irrális árat számolnak fel, mikor még itthon is kb 6-7k bruttó 1x4GB sodimm ram.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Chaser válasza Chaser (#9) üzenetére


Chaser
titán

Persze használtan gondolom 1-2 év múlva, gar még akkor is lesz rajtuk, bővítés se szokott vészes összeg lenni, csak ki kell fogni kategória de nem lehetetlen. Pont mint az elitebook széria HP-nál.

szerk: Az nagyon tetszik benne hogy alapból 2 hdd bővítőhelyy van. A 4 dimm-et viszont nem igazán értem, mivel ez új gép. A szandi meg ha jól tudom max 8GB-ot kezel, szóval minek 4 dimm.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) joghurt válasza Chaser (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Rosszul tudod. :P Ez a gép rendelhető 32 gigával is.

Frissítés! Az amerikai Dell oldalon újra rárakták a 622 dolláros "instant savings"-et, így a cikkben szereplő eredeti árak az aktuálisak.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) stratova


stratova
veterán

Gratula a teszthez!
Ugyan azt írtad csak alapórajelre vesz vissza a diszkrét kártya, de ebben a Dell Vostroban is hasonló párosítás (Intel Core i7-2620M & AMD Radeon HD 6630M) lapul. Meg tudnád nézni, hogy nálad azóta szuperál-e már a Power Xpress 4.0 (BACON)?

[ Szerkesztve ]

(#13) Chaser válasza joghurt (#11) üzenetére


Chaser
titán

Akkor tényleg rosszul tudom :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) joghurt válasza stratova (#12) üzenetére


joghurt
addikt

Ehhez a Dellhez elérhető legújabb Catalyst Pro Control Centerben semmi ilyesmivel sem találkoztam. (A FirePro 5950-hez az AMD-től közvetlenül nem lehet letölteni a legfrissebbet; csak az van, amit a Dell kiad.)

A GPU-Z szerint az asztalt nézegetve 100 MHz-en megy a GPU órajele, míg a grafikát megfingatva ez felmegy 725 MHz-re. Szóval teljesen nem tudja kikapcsolni, csak energiatakarékosabb módba rakja, ha a prociba integrált GPU fut.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) Chaser válasza joghurt (#14) üzenetére


Chaser
titán

Memória visszavétele az érdekes, gpu órajel csökkentése szinte semmit nem von le a fogyasztásból, már egy tucat különböző vga-s gépen kimértem. Az mondjuk nagyon érdekes, hogy az amd-t nem tudja lekapcsolni a szandi, a quadrot meg igen. Desktop verziója az amd-nek lekapcsolható, már konzumer gépeknél is ritka, hogy nincs megoldva. quadro az elitebookokban sem volt lekapcsolható, akkor arra gondoltam ez a spéci volta miatt van, ezekszerint nem, de akkor meg az amd-t is le lehetne kapcsolni ennyi erővel. Érdekes dolgok ezek. Jut eszembe, már régi x4500 chipes c2d gépeknél is láttam pár lenovo-t, ahol a firegl teljesen kikapcsolható volt, szóval v az amd, v a dell támogatás terén tojik a dologra valszeg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) joghurt válasza Chaser (#15) üzenetére


joghurt
addikt

A video memória órajelét is hasonló arányban veszi vissza (csak ott 900 MHz tartozik a kihajtott állapothoz).

A tej élet, erő, egészség.

(#17) Chaser válasza joghurt (#16) üzenetére


Chaser
titán

Az a lényeg, az már mindjárt meglátszik a fogyasztáson.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) stratova válasza joghurt (#14) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm a választ. Remélem idővel megkapja, azért nem lenne haszontalan.

(#19) LLam


LLam
senior tag

"(E helyütt emlékeznék meg nem túl sok szeretettel arról a majom világról, hogy a mozizáshoz belőtt fekvő monitorok és a szövegszerkesztéshez, weblapok olvasásához kellemes függőleges lap egyre kevésbé van köszönőviszonyban egymással. Ha majd divatból a monitorokon is bejön a szélesvásznú 2,55:1-es arány, akkor kb. tíz lapra fog tördelődni az amúgy egyoldalnyi szöveg. Mert persze a dizájnerek kompatibilitási okokból továbbra is 800 pixel szélesre tervezik majd a weblapokat.)"

MEGARISZPEKT! Ki az az agyalágyult f.sz aki a 768-as viszintes felbontást preferálja? Természetesen a Költséghatékonyság nevezetű úr.
Senki ne gondolja hogy más van a háttérben, mindösszesen a gyártóknak így a legolcsóbb az LCD panel előállítása, dell és barátai cégeknek pedig így nagyobb a hasznuk.

Mocsok pénzéhes szemét rabló az összes cég (kivéve a tied kedves olvasó :) ).

Bocs de ez már kikívánkozott belőlem.

Stay hungry!

(#20) joghurt válasza LLam (#19) üzenetére


joghurt
addikt

Legalább a netbook kategóriában elővehetné valamelyik gyártó az agyát (mondjuk elgondolkodna a divatszó összetevőin: net + BOOK), és függőleges képernyős, könyvszerűen kinyíló gépet csinálna. Igen, a billentyűzet nem a kijelző alatt, hanem mellette lenne, és bizony az elrendezésen is változtatni kellene. De pontosan ki is az, aki netbookot használ a Háború és béke begépeléséhez?

A tej élet, erő, egészség.

(#21) Tom1939


Tom1939
őstag

Hát igen. A hp 8510p-m 1680*1050 felbontása szerintem pont ideális ebben a méretben. De most ilyen üzletiben nincsen... Úgyhogy a már megrendelt gépem 17,3-as full hd. Pedig el tudnám fogadni ott is azt a 120 pixelt amit elvitt a 16:9...

(#22) Napfénysüti

Komoly gép, jó írás. :R
Elfogadnám de az árát tuti nem fizetném ki érte. :B

Més que un club!

(#23) LLam válasza joghurt (#20) üzenetére


LLam
senior tag

+1 like :)

Stay hungry!

(#24) Chaser válasza joghurt (#20) üzenetére


Chaser
titán

És azt a gépet hogy használnád?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) domi007


domi007
őstag

Bele akarok kötni, úgyhogy itt van ami nekem nem tetszett a cikkben:
"A Quadro 1000M simán felejtős komolyabb alkalmazásra. A Dell is észbe kapott, és a kezdeti 225 dolláros felára helyett júliustól ingyen „bővíthetünk” erre a FirePro-ról."
- >Most akkor hogy? A Quadro 1000m semmire nem jó, de szerencsére felár nélkül kérhető a FirePro helyett?

"A 3DMark Vantage a CPU órajelét 1496 MHz-nek, és a memóriákat 800 MHz-en futónak hitte. Ezen még reszeljetek egy kicsit, fiúk!"
-> Ez nem az automatikus órajelszabályzás miatt volt? Vagy a 3Dmarknak meg kellett volna futtania a procit, hogy felkapcsoljon legnagyobb tempóra?

Amúgy jó gép ez, a világításos billentyűzet nagyon hasznos szerintem, ha kicsit vékonyabb lenne, meg nem lenne benne annyi, számomra fölös cucc, akkor meggondolnám, hogy cseréljek.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#26) joghurt válasza domi007 (#25) üzenetére


joghurt
addikt

Igen, a Quadro 1000M nem nagyon rúg itt labdába. Pláne felárral. Azonos áron, kifejezetten CAD munkához már valóban meg lehet fontolni a váltást. De én nem ilyen területen dolgozok.

A 3DMark Vantage szerintem legalább a CPU benchmark alatt illett volna, hogy kihajtsa a procikat. ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#27) alamuszi


alamuszi
senior tag

Komoly masina, komoly feladatokra. Komoly áron. Köszi a tesztet.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#28) PH-User


PH-User
addikt

Szuper, elfogadnám. :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#29) #19708160


#19708160
törölt tag

Tök jó kis bemutató,jó a cucc is,grat hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nos, ez a gép nem igazán laptop; mobil munkaállomás, tehát nem kapod elő a vonaton, de az irodából hazaviszed :)
Így a téglaság és a súly sem olyan gáz.

Ellenben a levehető alsó lapért sírnék bármilyen másik gép esetén, nagyon jó, és a 4:3-as kijelzős eszmefuttatás is szívemből szólt!
Mondjuk annyiban nem értek egyet, hogy nekem 1440 széles kijelzővel 4:3-as és 16:9-es 15"-os gépem is van (Alba D4V és T61), és mind a kettőn elég kicsik a betűk; 1920-ban kifolyna a szemem...

@YADA : Nem, ez annak az elismerése, hogy a vevő le van sz*rva, mert egyféle kijelzőt gyártunk, mert az olcsóbb, mindenki vegye azt, és kész.
Az IT piac régóta nem arról szól, hogy a felhasználónak mi a jó; elhitetik vele, hogy ő azt akarja megvenni, ami a gyártónak jó.
(Vö: mennyi képpont van azonos átlójú 4:3 és 16:9 kijelzőn? Bingó, a képpontok kialakítása a drága az LCD-ben -> a 16:9-et jobban megéri gyártani.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) joghurt válasza hcl (#30) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy újat mondok ezzel, de lehet állítani a betűméretet. Mind az oprendszerben, mind a böngészőben. :)

Azon is röhögni tudok, amikor majomkodnak egy 1024*576-os netbookkal. A tálca, a böngésző fejléce, menüje, és eszközsora (plusz a laikusként rákattintott egyéb toolbarok) ebből máris elvesz annyit, hogy jó, ha 300 pixel magasság megmarad a tartalomnak. Nem is tudtam, hogy harckocsizókat képzünk; kb. azok láthatnak ki ennyire a tankból.

A tej élet, erő, egészség.

(#32) Dee-Jay


Dee-Jay
csendes tag

Nekem egy M6500-asom van.
A Design tényleg kicsit morbidan letisztult, de hozzá lehet szokni. Akksi kicsit nekem is túlméretes a Latitude e6500-hoz képest :)..
Amúgy sebességileg nem lehet rá panaszom, igaz még 1.generációs i7, de hasít.
Kijelző meg RGB LED arra sem panaszkodom, és a betekintési szög is nagy.
Azt észrevettem, hogy az USB portokat egymás mellé tették az elődökhöz képest, ami pozitív, mert egymás felett nehezen fért el 2 usb eszköz..

DELL Latitude E6520 i5-2540vPro /PC ASUS Maximus IV Ext, i7 2600K 8GB Kingston HyperX , ASUS GTX560

(#33) Chaser válasza hcl (#30) üzenetére


Chaser
titán

Pedig van ám nem egy ilyen megoldású alsó részt lekapod és hozzáférsz mindenhez megoldás, sokkal olcsóbb kategóriában is, pl fuji A530, lenovo y560, de van ezeken kívül sok, mindnek ilyennek kéne lennie.
Ha kicsi a betű out-zoomolsz, lehet pdf-nél, bármelyik böngészőnél, excel táblánál, viszont ha kell a nagyfelbontás sima HD-t nem fogod felzoomolni sehogy :N

szerk: Most látom megelőztek a betűméretet illetően, még az ikonokat is lehet zoomolni, de egy HD vs fHD kijelzőnél már csak azért is érdemesebb utóbbit venni ha van rá keret, mert sokkal szebb a képe, jobbak a betekintési szögek, szebb az egész a kis pixelméret miatt, még ha sima TN paneles is. Sztem a dell kitűnő minőségű fHD paneleket alkalmaz, amit eddig láttam meggyőzött és mindenütt dicsérik. A HP-kat pl nem.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Ringman válasza hcl (#30) üzenetére


Ringman
nagyúr

képpontok+kijelzőfelület csökkenése, így bizony :K

T61 16:10-es

(#35) mghltm


mghltm
addikt

besz@ras gep, ssd-ert konyorog. ;] az irasert koszonet! :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#36) joghurt válasza Ringman (#34) üzenetére


joghurt
addikt

Egy saleses 10% extraprofitért az anyját is eladja. Márpedig a 4:3 és a 16:9 között azonos képátlónál 11% a pixelszám-beli különbség.

A tej élet, erő, egészség.

(#37) Ringman válasza joghurt (#36) üzenetére


Ringman
nagyúr

mármint 16:10@1920x1200 és 16:9@1920x1080 között :)

4:3@2048x1536-hoz viszonyítva (még élőben nem láttam ilyet) kicsit rosszabb az arány

(#38) benedekco válasza joghurt (#31) üzenetére


benedekco
addikt

"jó, ha 300 pixel magasság megmarad a tartalomnak. Nem is tudtam, hogy harckocsizókat képzünk; kb. azok láthatnak ki ennyire a tankból." :DDD ááálaat

Jó alapos írás. Örülök, hogy ilyesmibe is betekinthettem általad.
Köszi!
:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39) hcl válasza joghurt (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, értem, hogy lehet, de nem mindenhol...
Meg akkor ugyanott vagy, mint kisebb felbontással.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) kovgab


kovgab
aktív tag

Ilyen kellene nekem is, az acer nekem nem jött be.

Ká Úr

(#41) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem semmi gép és teszt. :R Nekem a majdnem legkisebb tesó E6320-am van, majd lehet írok róla tesztet "Élet thinkpad után" címmel, ha jut rá időm. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) Chaser válasza kovgab (#40) üzenetére


Chaser
titán

Ha jól sejtem nem is ennyibe került :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) joghurt válasza lezso6 (#41) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy összejön egy ThinkPad W520 teszt is. Hasonló tudású gép, de "csak" 430ezer bruttó.

A tej élet, erő, egészség.

(#44) Napfénysüti válasza joghurt (#43) üzenetére

Várjuk! :R

Més que un club!

(#45) Tom1939 válasza joghurt (#43) üzenetére


Tom1939
őstag

Jó kis gép az a w520. Az volt a másik esélyesem az M6600 mellett.
És most 430-ért nagyon jó konfiguráció van. 2 hónapja majd ugyanezt árulták 2820q procival 2720q helyett 550 felett... Még jó hogy nem vettem meg annyiért most bosszús lennék.
Én is kiváncsi vagyok tesztedre. Főleg a quadro 2000-re. Én féltem az optimustól.

(#46) Blindmouse válasza Tom1939 (#45) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Na igen, a w520 FHD kijelzővel kb most az eggyetlen gép a piacon amire lecserélném a régi jó r500 asomat (igen 1680-as kijelzővel). De szerencsére nem kell, ez a gép még kb 5 évig jó lesz.

Jó kis géphez jutottál, mondanám hogy vigyázz rá, de felesleges, vigyáz az amgára.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#47) joghurt válasza Blindmouse (#46) üzenetére


joghurt
addikt

A beszerzés még zajlik, ez csak teszt volt. Az igazi nagy kérdés számunkra az, hogy programfordításra mi a jobb: egy gyorsabb kétmagos, vagy egy lassabb négymagos proci. Ilyen jellegű tesztet, eredményt sehol sem találok a hálón. Tehát most az jön, hogy amelyik gyártótól a kezem közé tudok keríteni egy-egy 2, ill. 4 magos, de amúgy egyező konfigurációt, azon mérünk.

A tej élet, erő, egészség.

(#48) Blindmouse válasza joghurt (#47) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Hát a program fordítás nem igazán párhuzamosítható, amennyire én értek hozzá. Persze a google megoldotta hogy forduljon a szerverfarmán, de hát ugye amit mi haladó userek megkapunk az messze van attól (van Gcc örüjjé neki / microsoft rendkívül professzionális programozói rendszer).
Ha annyira fontos a fordítási segesség akkor nem értem miért a laptop fordít. Egyáltalán mi az a munka aminél ilyen gyakran kellene a compile gombot megnyomni?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#49) lezso6 válasza joghurt (#47) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A turbo miatt ennek a kérdésnek nincs sok értelme. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) joghurt válasza Blindmouse (#48) üzenetére


joghurt
addikt

Már ne haragudj, de ez hülyeség. A Visual Studioban a 2008-as már egészen biztosan tudta (a 2010-es pláne), de lehet, hogy korábbiak is, hogy több magot használ a fordításhoz. Nem egy állományon belül, hanem mondjuk ha a projektben van húsz forrás file, azokat szépen kiosztja az egyes magoknak: párhuzamosan indít mondjuk négy cl.exe-t.

Kérdéseidre válaszolva: Nálunk nem az extrém programozás dívik, hogy egész nap csak írjuk a kódot, aztán majd éjszaka lefordul, amit utána tesztel valaki. Most olyan fázisban van a rendszer, hogy az átírások miatt folyamatos az újrafordítás. És mindezt azért laptopon, mert hurcolásszuk haza a munkát. Félkész (nem forduló) dolgot meg az ember nem tol fel a központi verziókezelőbe. Minden hazamenéskor saját branchbe dolgozni meg elég macerás lenne.

lezso6: Már miért ne lenne értelme? Az Intel kb. egyformán áraz be egy 2 magos (magas órajelű) és egy 4 magos (belépő szintű) processzort. Mindkettőben van turbo, de ez különösebben nem érdekel minket (már csak azért sem, mert ebben a kategóriában mindkét procin kb. ugyanannyit gyorsít max. százalékosan). Az egyiken T2 alatt fordul le a program, a másikon T4 alatt. Kérdés T2 és T4 viszonya.

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.