Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V!ck


V!ck
aktív tag

Egyértelmű melegedési problémának tűnik, a procidra gondolok, a 7750-es Athlon a melegedősebb fajtából származik. Aida64, (vagy CPU-Z és GPU-Z) segítségével figyeld a proci és a vga hőfokokat

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#2) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

A hőmérsékleteket nézted?

(#3) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Nekem is volt hasonló, plusz ott pár játékot (pl. Mafia II) nem tudtam egy idő után elindítani. Újraraktam a Windows-t(8.1 Pro x64) és utána simán ment/megy.

(#4) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

SpeedFannal néztem a hőfokot de most tettem a gépbe plusz egy ventit így hátha hűvösebb lesz :(( a képen látható a hőfok nem tudom ez mennyire jó :( újra rakni meg nem szeretném a gépet mert időm sincs rá meg ha nem formázom a vinyót akkor meg sok felesleges helyet elfoglal és előbb pendrive-ot vagy valamit vennem kéne hogy azt a 80 gigát valahova addig tudjam tenni :D köszönöm az eddigi segítségeket :R

[ Szerkesztve ]

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#5) MineFox54 válasza Pr3ciSioN (#4) üzenetére


MineFox54
őstag

Az a 127 fok nem túl jó.

(#6) tbalazs14


tbalazs14
csendes tag

az a 6,85V sem épp 5V.

(#7) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Eddig csak Asus alapjaim voltak és a SpeedFan mindig azt írta ki az összesnél hogy 127 de volt hogy minuszba meg volt olyan is hogy ugrált : 127 , -127 , 127 , -127 stb és ezt masodpercenként ...

Az hogy az 5v az 6 az nagy baj? mármint hogy új tápba kezdjek gondolkozni vagy ennyire nem nagy baj?

Bocsánat előre is mindenkitől ha hülyeséget kérdezek :R

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#8) Szatyor95 válasza Pr3ciSioN (#7) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Eléggé problémás az a feszültség.

Nyugodj békében Integra!

(#9) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Ezt a speedfan-t sosem értettem, meg azt sem, hogy ki érti? Hát honnan tudjam én, hogy pl a temp2 éppen minek a hőmérséklete lehet?
HWiNFO64: ingyenes. Jó.
A GPU hőmérsékletet pedig ki lehet íratni MSI Afterburnerrel képernyő sarkába, így játék közben is látható, mennyi.
Arra készülj fel, hogy a vinyód nem fogja sokáig tolerálni a ~7v-ot.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#10) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Amit PC-rev-RM kolléga linkelt program szerint viszont jó az 5v-os ág is :F

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#11) Szatyor95 válasza Pr3ciSioN (#10) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Nézd meg a táp márkáját és típusát. Az mond el mindent szinte ilyen esetben.

Nyugodj békében Integra!

(#12) Mans20 válasza Szatyor95 (#11) üzenetére


Mans20
addikt

A HKC-nak van 565W tápja,szerintem az lesz,az meg veszélyes a gépre.A hőfokot megnézném AIDA-val is.

(#13) Szatyor95 válasza Mans20 (#12) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Remélem, hogy nem. Ha HKC, ezt javaslom megtekintésre. Nem mind ilyen, de azért nem is nehéz kifogni.

Nyugodj békében Integra!

(#14) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

HKC USP5565 szóval akkor ez lesz a ludas :/ mert régebben egy lc power táp volt a gépbe de azzal nem volt ilyen melegedés probléma :( akkor szerintem kicserélem vissza arra a tápra :K

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#15) tope válasza Pr3ciSioN (#14) üzenetére


tope
addikt

Inkább nézz szét itt, mielőtt visszateszed az LC Power-t .

(#16) Szatyor95 válasza Pr3ciSioN (#14) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Nálam LC Power van, 5 év alatt megevett 1 alaplapot, 3 memóriát, 2 HDD-t, a mostani alaplapot is öli. Szóval szerintem max addig tedd vissza, míg nem veszel egy jobbat pár hónapon belül. FSP, Enermax, Seasonic, Chieftec, és még sok más rendes márka van. Ehhez a géphez meg talán egy 400-as is elég. Úgy rémlik, hogy van valahol tápos topik, oda kérdezz be, ők konkrét típust is javasolnak, ha megmondod nekik milyen géped van, és mennyit tudnál rá szánni.

Szerk.: tope már linkelte is a tápos topikot.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#17) Janus27


Janus27
tag

Az egyik gépem hasonló ehhez (Amd 7750, Geforce 9800 GT, Amd780 alaplap), az általad írt játékok nálam el se indulnak Win8.1 alatt, maga a gép rendszertelenül fagy(ott)! Mióta letakarítottam ezt a f.s 8.1-et és feltelepítettem a Win7-et azóta minden OK, se fagyás nincs se egyéb gond, minden játék tökéletesen fut.
Hanyagolni kell a Windows 8(.1)-et!!!!!!!!!!!!!!!!
ui.: A táp egy 500-as Corsair.

(#18) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Janus27 Gondoltam már rá én is hogy vissza rakom a Hetest csak már annyira megszoktam hogy furcsa lenne

Kicseréltem a tápotegy ilyenre és most megnéztem a speedfannal is meg a hwinfoval is

Valószinű akkor a 8.1 lesz a ludas :F de másnak meg akkor a legtöbb ember meg akkor miért tud játszani :((
Egyszer tudok venni egy pénztárcámhoz képest jó gépet és akkor se működik :W nem is én lennék :DDD :W
Köszönöm mindenki segítségét :R

Sajnos a pénztárcám most nem engedi hogy új tápot vegyek :O

[ Szerkesztve ]

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#19) Zoli0726 válasza Pr3ciSioN (#18) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Azért azok a gpu hőfokok nem épp alacsonyak. Ezt játék alatt nézted, vagy terheletlenül az asztalon, mert 3d terhelés nélkül ilyen hőmérsékletek vannak, akkor tuti túlmelegszik 10 perc játék után.
Windows8 ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#20) Balathruin válasza Janus27 (#17) üzenetére


Balathruin
veterán

Volt driveres támogatás a gépedhez? Ha nem akkor inkább ne szarozd le a rendszert, mert nem tehet róla, hogy f.s driverrel próbáltad.

(#21) Pr3ciSioN válasza Zoli0726 (#19) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Simán bekapcsolás után ennyi , de világ életében ennyi volt sőt most hogy nem rég újra pasztáztam most ilyen "alacsony" mert mielőtt pasztáztam alapjáraton volt 65 és játék közben pedig 72 körül de most még játék közben is alig megy 65 közelébe

Balathruin milyen driver -re gondolsz? Nvidia : Geforce 340,52 ----> tudtommal ez a legfrissebb ami nem béta , azon kívül milyen driver -re gondoltál még?

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#22) Balathruin válasza Pr3ciSioN (#21) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem neked válaszoltam. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.