Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nagy kedvencem volt a játék, nekem is.

Nem a géped vagy annak tartozékai nem kompatibilisek, ennél egyszerűbb a magyarázat;
Talán a Windows XP SP3 az utolsó rendszer, ami még támogatott a kérdéskörben. E felett nincs mese, nincs becsapási lehetőség.
Készíts Dual-Boot rendszert, szerezz egy XP-t, szánj rá egy 20 Gigát a merevlemezedről és mindenféle állítás nélkül menni fog.
Legalábbis nekem így megy... SP3-al.

Remélem tudtam segíteni :)

But who is watching the guardians?

(#2) pprod94 válasza Mr. Y (#1) üzenetére


pprod94
aktív tag

Amit elfelejtettem, a laptopomon is x64 Windows 7 fut, és ott indul, Intel integrált vga-val. Ezért bosszant igazán. No meg ki tudja meddig játszadozok, annyiért lehet nem éri meg XP-t telepítgetni. :)

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Telepitsel virtualboxban xp-t es probald meg ugy, hatha mukodik.

(#4) pprod94 válasza Lauda (#3) üzenetére


pprod94
aktív tag

Írtam is, próbáltam.. :)

(#5) Lauda válasza pprod94 (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem irtad, hogy xp volt.

(#6) Mr. Y válasza pprod94 (#2) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Hát, az x64-es rendszereknek mindig is több volt a támogatásuk minden felé, mint az x84-nek. A Lapopodon talán éppen ezért fut. És az enyémen. Szintén x64 és megnéztem a kedvedért, Win7-el remekül elmegy. Holott csak egy Intel Series 4 Chipset Family dolgozik benne, mint VGA, de hiszen nem is nagy igényű játék...
Lényeg a lényegben, hogy viszont az x84-es nagygép Win7-én nem megy. Csak XP-n. Az emulátor meg semmire sem jó ilyen tekintetben, ezt te mgaad is tapasztalhattad.

But who is watching the guardians?

(#7) #51736960 válasza Mr. Y (#6) üzenetére


#51736960
törölt tag

egy postba hogy fért bele ennyi sületlenség? :)

(#8) Mr. Y válasza #51736960 (#7) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Post az, amire jönnek a kommentek... Nem a kommentek azok... Akkor ez nem nekem szólt, vagy velem van megmagyarázhatatlan problémád?

But who is watching the guardians?

(#9) #51736960 válasza Mr. Y (#8) üzenetére


#51736960
törölt tag

személy szerint semmi bajom veled, a hozzászólásodra reagáltam.
kis segítség az internetes kifejezések értelmezéséhez: forum post

ja, a fő problémám az volt, hogy az "x84"-et nem bírtam megemészteni így korán reggel, de még ha x86-ra gondoltál, az akkor sem igaz, hogy szélesebb körben támogatott, mint az x64.

(#10) djculture válasza Mr. Y (#8) üzenetére


djculture
félisten

Maradjunk annyiban hogy fingod sincs róla miért van a probléma de jól megmagyarázod hülyeségekkel. Azután lesz aki ezt elolvassa és komolyan is veszi.
Semmi köze az egész problémának az x64 vagy x86 -os rendszerekhez. Az ok az hogy ez egy dx7-es játék és nem támogatja a modern gpu-kat. Egyébként DirectX OpenGL Wrapper -kell hozzá az egy dx8-as környezetet emulál és elindul a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#11) Mr. Y válasza #51736960 (#9) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Valóban elírtam, x86. De olvass vissza, pont a fordítottját írtam, mint amivel vádolsz.

Utolsó; egyik gépen sincs DX, bocs. Csak így alapból fut!

But who is watching the guardians?

(#12) KISDUCK válasza Mr. Y (#11) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ez alatt azt érted, hogy nincs egyik gépen sem directx?

(#13) Viktor77 válasza KISDUCK (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Volt valahol egy bejegyzése, hogy azt hiszi, ha nem rak fel DX-et, akkor az nem is lesz a gépen (Windows). Nem találom, talán megkapta érte a magáét, törölte. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) Mr. Y válasza KISDUCK (#12) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nincsen. Legalábbis én nem raktam fel és egyik gépen sincsen nyoma neki. Még az IObit sem látja, szóval lehet benne valami, hogy nincsen.

Viktor77; Az Linux volt... és teljesen más, mint amire gondolsz

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#15) KISDUCK válasza Viktor77 (#13) üzenetére


KISDUCK
addikt

Éreztem hogy így gondolkodik. :D

Mr. Y:
Ha windowsra nincs telepítve dx attól még van rajta. Linuxhoz nem értek, de hogy ott menjenek a windowsos dolgok oda is kell valamilyen megoldás. Nem tudom hogy ott csak opengl-t használ vagy fordítja a dx-t openglre, de rémlik hogy régen ajánlották a dx telepítését wine alá is.

[ Szerkesztve ]

(#16) Drenadar válasza Mr. Y (#14) üzenetére


Drenadar
veterán

írd már be futtatásba hogy dxdiag :D

és rájössz, hogy van dx a gépeden...

(#17) Mr. Y válasza Drenadar (#16) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Igazad van. Bár nem gondoltam volna. Mindegy, nem rég óta vagyok megint Windowsos :)

Viktor77; Linux alá már a PlayOnLinux maában tartalmazza az illesztőket, így minden programhoz külön konfigurál, ezáltal teljes mértékig mellőzni tudja a DX-et. Ettől függetlenül feltehető rá, erről van is egy cikkem.

But who is watching the guardians?

(#18) BoB


BoB
veterán

Na ezért szeretem a linuxot, kiveti magából aki nem érdemes rá ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19) Mr. Y válasza BoB (#18) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Miért, téged kivetett?
Engem nem, csak van pár dolog, melyre alkalmatlan és kénytelen az ember MultyBoot-ot készíteni!

But who is watching the guardians?

(#20) pprod94


pprod94
aktív tag

Nagy vita lett itt! A laptopban nekem is Intel az integrált vga. No, itt jött a furcsaság! Átmásoltam a feltelepített mappát, és azt hiszi, az asztaliban is az a VGA van. :DDD Azaz valami config file-ba íródhatott, ördög műve, de megy. :D
Szerkesztve: Csak menüig jutok el. :( Feladom
Köszönöm azért mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#21) Lauda válasza pprod94 (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg probald ki, hogy leallitod az explorer.exe-t az eszkozkezeloben. Anno kinlodtam a cossacks jatekokkal, nem futottak win7 alatt. Valahol olvastam ezt a tippet, leallitottam es tokeletesen futott. Utana kezzel ujra be tudod inditani.

(#22) #72042496 válasza pprod94 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, miért nem megy az asztalin, de ha a legutolsó tipp se jön be, akkor nem működik az, hogy rákötöd a laptopot a monitorra, rádugod a billentyűzetet és egeret is, aztán tolod úgy? :)

Macerás, de így legalább tudnál vele játszani úgy, mintha az asztalin menne.

[ Szerkesztve ]

(#23) pprod94 válasza Lauda (#21) üzenetére


pprod94
aktív tag

Már batchet csináltam hozzá, laptopon úgy pazar, előtte a menü volt torz. Itt asztalin is szép lett a kezdőképernyő, de betöltésnél kilép.

(#24) pprod94 válasza #72042496 (#22) üzenetére


pprod94
aktív tag

Az lesz a sorsa, jobb híján ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.