Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) #56573440 válasza bkercso (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Locsolni már nem is kell a terményt"
Hogyne kéne. Locsolják a kukoricát pl, majd a szárát és a leveleit bedarálják a tápba. Azért locsolták hogy a marhának legyen kajája? Nem. Egy melléktermék. Locsolhatják az árpát is, azt is beledarálják a tápba. Miután lefőzték a sört, és egyébként nem tudnának vele mit kezdeni nagyon. Egy melléktermék. Locsolják a repcét, kisajtolják az olajat, majd a megmaradt szárazanyagot megint beledarálják a tápba. Mert nem tudnak vele mit kezdeni, mert melléktermék. Mohart pl valóban direkt zöldtakarmánynak termesztenek, de azt illetlenség locsolni nagyon, meg úgy jó földre vetni se szokás... Locsolják a búzát is, aztán ha szar a minősége akkor nem lesz belőle kenyér, akkor olcsón eladják takarmánybúzának...

"Szóval csak úgy mondja mindenki (pl. David Attenborough is)"

Azért is írtam, hogy átbillent, mert nem mindig volt így, és most se mindenhol van így, cserébe a jelenlegi, ipari tápokkal hajtott ipari állattartás jelentős részbe már jelentős mennyiségben "hulladékra" épül, és nagyon nem állja meg a helyét a "régi" matek.

"Bizonyos társaságokban én is tapasztaltam, hogy lehetetlen komolyan beszélni kb. bármilyen témáról, mert olcsó (és esetleg sértő) poénkodás lesz csak belőle."

Azért a tekintélyre hivatkozás meg a mindenki úgy tudján kívül te se tettél hozzá semmit a témához, nagyon messze volt ez a komoly beszélgetéstől inkább olcsó poénkodásra sikerült részedről... Most kb ez is annyi volt hogy mások szerint ez van. Próbáld meg azt hogy rákeresel miből áll a marhatáp, és mi a difi a takarmánykukorica meg az emberi fogyasztásra szánt kukorica között... Akkor tudunk érdemben beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.