Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Fiad külföldön él? Csak azért kérdem, mert itthon nem nagyon hallottam ilyen "aktivizmus"-ról.

A klíma aktivizmus csapott át mostanában ilyen bohóc hullámba, nagy divat lett hogy oda pillanatragasztózzák magukat mindenhez, valamelyik idióta homokot kevert valami komolyabb ragasztóval és azt kente a kezére ami az aszfalton volt, akkoriban arról volt szó, hogy a delikvens lehet hogy elbúcsúzhat az ujjaitól/kézfejétől.

(#2) nakos1212


nakos1212
senior tag

Mostanában sokkal több idegesítő húsevővel találkozok akik jönnek a hamis tudományoskodással meg az ezer éves és bunkó viccekkel mint begőzőlt vegánokkal.

[ Szerkesztve ]

(#3) Somatom


Somatom
veterán

Azon gondolkodom, hogy milyen természetes reakcióra jogosít fel a viselkedésük, ha épp éhes vagyok és miattuk nem jutok hozzá a kajámhoz? Ha letolom a torkán a mikrofonját, attól még nem biztos, hogy fasiszta húsevő vagyok, hiszen nem tudhatja, hogy mit ettem volna, ha nem akadályozott volna. Jóllakottan bármiről könnyű véleményt nyilvánítani. Próbálná meg éhesen!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) totron válasza Somatom (#3) üzenetére


totron
addikt

Született Fekete László döngetően délceg járásával, acélos-tudományos nézésével, még a félmarha letolása előtt, tehát éhes állapotában hatékonyan oszlatná a húsproblémázók makacs tömegét bármikor, azt gondolom. Csupán a tömeg túloldalán kell elhelyezni az étket. Bocs, László, love van, de olyan jó kis oszlatóterminátor válhatna belőled, elképzeltem. <3 A hatás fokozásaként a emelésekkor használatos, zsigereket belül tartó, extraszéles bőröv is legyen fenn a pocin. Én félnák ahogy közeledik.

hogy na, a te fajtád, biztos boldog lenne mindenki
Ilyenkor azt kell mondani, hogy igen, ismerem is őket, hasznotokra is lenne most ez az ismeretség, tehetnék értetek, de miután ilyen szépen beszóltáál...

Amíg nem repül borsóleves a műalkotásra addig had' óbégassanak, majd kinövik. De akkorra meg már jól cukorbetegek lesznek a szója áldásos hatása miatt.

(#5) Somatom válasza totron (#4) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem az állatok jogaira való hivatkozás sem tiszta. Mi a helyzet a növények jogaival? Azok nem élőlények?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) totron válasza Somatom (#5) üzenetére


totron
addikt

A képzavarok számát érdemes növelni: "a kutya is ember, te állat!" A növényeknek nincs szempárjuk, azokat lehet szaggatni, cincálni, nem fognak esdeklő tekintettel nézni, egymást is kevéssé lehet szarrá triggerelni a hülyeség ösvényén. Na meg már megvan a bűnbak/védendő, minek variálni. Mondjuk tényleg hülyék, az akadályoztatott éhes ember ritkán nem osztogat nyaklevest szándéka szerint minimum. Erősebb a tüntetőgén bennük biztos. Nekem elég, ha a hasam tele van, F. Lászlóhoz húzok ez ügyben.

(#7) potyautas válasza Somatom (#5) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A növények egy része úgy szaporodik, hogy az állatok megeszik a gyümölcsöt, és valahol távolabb túladnak a magokon.

KISDUCK! Londonban történt az eset a Piccadily-n.

[ Szerkesztve ]

(#8) Somatom válasza potyautas (#7) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem, hogy jön ez ide. Van két, magszaró sertésem. Lesz öt malacuk. A két sertést megeszem, a malacok hízlalás közben magot szarnak. A növények is tovább szaporodnak, a malacok is híznak és én sem maradok hús nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) totron válasza Somatom (#8) üzenetére


totron
addikt

Ezek háztájik, ő a vándorlókról írt. Pl. szárnyas malacok. Mára már kihaltak, de ódon festményeken elcsíphetők.

(#10) Somatom válasza totron (#9) üzenetére


Somatom
veterán

De, ha kihaltak, akkor most hogyan szaporodnak azok a növények?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) potyautas válasza Somatom (#10) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én olyanra gondoltam, hogy a szajkó elviszi a diót, vagy a makkot, és valahol elejti. Ott terem az erdő. Vagyis a növény azért hoz gyümölcsöt, hogy az állatok megegyék azt, mit sem sejtve a hátsó szándékukról.

[ Szerkesztve ]

(#12) Somatom válasza potyautas (#11) üzenetére


Somatom
veterán

De, szajkót nem szoktunk enni, ezért a húsevésünk miatt nincs veszélyben a növények szaporodása. Bár, egyszer, némi zöldség elszívása elfogyasztása után azt licitáltuk, hogy mi lehet a legpepecselősebben elkészíthető étel. A kolibritarkópörkölt csigaszemgödörreszelékkel lett a győztes. Szóval, talán még a szajkó is lehet egyszer veszélyeztetett, de nem valószínű. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) buherton válasza potyautas (#11) üzenetére


buherton
őstag

Amikor meg a csirke rakosgatja a combját, meg kiemeli a mellét, akkor azt hogy ne vegyem felhívásnak egy jó rántott csirkére?!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#14) potyautas válasza buherton (#13) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Már elkomolytalankodjuk a témát :D Majd jövök egy húsos novellával.

(#15) Somatom válasza potyautas (#14) üzenetére


Somatom
veterán

De, hiszen eleve komolytalan volt. :)
Van, aki szereti a pizzát, van, aki nem. Van, aki eszik húst, van aki nem. Ennyi. Miért kell ebből ideológiát csinálni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) totron válasza Somatom (#15) üzenetére


totron
addikt

Világvárosi lezserség.

(#17) Somatom válasza totron (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Nem enged a kajámhoz és a fülembe ordít. Ettől előbb harapom át a torkát, minthogy vega legyek. Nem így kell ezt csinálni. Pl. a csajom egy csöndes, apró megjegyzéssel is símán rá tud venni az ananászevésre, pedig nem rajongok az ananászért. De, hát valamit, valamiért. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) potyautas válasza Somatom (#17) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én például nagyon szívesen megeszem a paprikás krumplit kolbász nélkül is. Ha zsír helyett olajjal készül, akkor már vega kaja. Viszont többre értékelem a húsos ételeket. A posztban is arról van szó, hogy nem az a gond, hogy ki hogyan dönt, hanem az erőszakosság, és az általánosítás.

(#19) Somatom válasza potyautas (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Egyetértek. Nem érdekel, hogy mit eszik a másik, amíg nem belőlem falatozik, vagy nem az én kajámat eszi.
Apropó. Nálunk az előzőleg főzött csülök levében készül a kelkáposztafőzelék. Az úgy vega kaja?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) buherton válasza potyautas (#14) üzenetére


buherton
őstag

Akkor komolyra fordítva a szót. :)

Szerintem az ilyen szerveződések mögött két erő áll. Nyilván aztán ezt lehet tovább bonyolítani több felé, de most maradjunk az egyszerűség mellett.

Az egyik, hogy vannak olyanok, akik égnek vágytól, hogy irányíthassák az embereket, hogy vezető szerepben lehessenek. Érezhessék azt, hogy van hatalmuk az emberek egy csoportja felett. De lehet ez akár messiástudat is, hogy tudják a világt megmentő igazságot. Ők fogják maguk köré gyűjteni a nyájt.

A másik az, aki keresi a hitet magában és a valahova való tartozást. Ők az elveszett bárányok, akik a messiást várják. Ők gyarapítják a nyájt.

Szerintem azon tök fölösleges vitatkozni, hogy most igazuk van-e vagy sem, mert ez igazából őket is hidegen hagyja. A lényeg, hogy valahová tartozni akarnak, olyanok közé akikkel egy törzset alkotva hadakozhatnak a többiek ellen, mert ők a világmegmentői.

Sőt, tovább megyek. Ugye írtad, hogy Londonban történt mindez. Lemerem fogadni, hogy az ottani kormány még örül is az ilyen akcióknak, mert ezzel tök jól el lehet terelni a valódi problémákról a figyelmet.

Akaratosan nem írtam le, hogy vegánokról van szó, mert szerintem a fentebbi gondolatmenet az összes ilyen szerveződés és vallásra ugyanúgy ráhúzható.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

A szabadság addig tart, amíg nem korlátozod egy másik ember szabadságát vele

(#22) bkercso


bkercso
nagyúr

Én is el vagyok könyvelve ilyennek az életmódom miatt, bár sosem voltam aktivista, és nem is akarok az lenni.
Biztosan nagyon intelligens kollégáid vannak. Kb. annyit látnak a szituból, hogy hogyan lehet beleerőltetni 1-2 poént feléd. Bizonyos társaságokban én is tapasztaltam, hogy lehetetlen komolyan beszélni kb. bármilyen témáról, mert olcsó (és esetleg sértő) poénkodás lesz csak belőle.

Amúgy a húsevés nem fenntartható, ennélfogva tehát nem lesz fenntartva a jövőben. Így vagy úgy, de ennyi ember nem fog tudni ennyi húst enni, amikor a termőföldek termőképessége kiürülőben van, és az ivóvíz is egyre komolyabb gond sok helyen.
Egy napi szinten húst evő ember 10x annyi termőföldet és 15x annyi ivóvizet vesz igénybe, mint egy vegán.

Arról meg ugye hiába is írnék, hogy a csirke, disznó, tehén mennyire fejlett érzelmileg, ehhez képest pedig mit művelünk velük; milyen életet kénytelenek miattunk élni milliárdszámra... :O

Én >1éve nem eszem húst (néha halat, 1-2-3 hetente) és semmi bajom. Csak az alvásigényem csökkent le napi több órával, mert nincsen mindig tele a gyomrom. (A húst 2..2,5 napig emészti az ember, míg minden mást 2..2,5 órán belül megemészt.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23) potyautas válasza bkercso (#22) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A lányom nem zárkózik el a húsevéstől, viszont elég keveset eszik. Most éppen Indiában van, kíváncsian várom az ottani étkezéssel kapcsolatos beszámolóját. Indiai származású a csoport vezetője, remélhetőleg nem azt mutatja meg, mint az átlag turistáknak.

(#24) bkercso válasza potyautas (#23) üzenetére


bkercso
nagyúr

Inida is nagyon diverz. Ott is esznek sajtos csirkét, pedig a hagyományos kultúrájuk nekik is tartalmazza, hogy a hús és tej együttes fogysztása ellentétes követelményeket támaszt a gyomor felé (mert különböző kémiai környezetben kell őket emészteni).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25) #56573440 válasza bkercso (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

"amikor a termőföldek termőképessége kiürülőben van, és az ivóvíz is egyre komolyabb gond sok helyen."

És szerencsére ez ideális területet jelent majd a növénytermesztésnek, mert ahoz se föld se víz nem kell ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) buherton válasza bkercso (#22) üzenetére


buherton
őstag

Miért kellene erről beszélgetni egy munkahelyen?

milyen életet kénytelenek miattunk élni milliárdszámra... :O

Amilyet az embereknek is.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#27) bkercso válasza #56573440 (#25) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egy mondattal kellett volna többet olvasnod. :)
Rólad szól a #22 eleje? ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28) buherton válasza bkercso (#27) üzenetére


buherton
őstag

Uh, igazad van. Mea culpa.

Igyekszem nem abba a táborba tartozni.

Egyébként ez egy jó példa arra, hogy az emberi kommunikáció a befogadó oldaláról mennyire esetlen és mennyi helyen bukhat el a küldő fél által küldött üzenet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29) #56573440 válasza bkercso (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

Olvastam és a matekod nem igaz. Csak mondom. A modern, ipari hústermelés áldozatainak a kajája miatt nem igazán van értékes termőterület vetve vagy aratva direktben, már egy ideje átbillent a képlet oda, hogy az emberi fogyasztásra szánt termények és termékek mellékterméke az "előállított" hús.

Ahol meg eleve takarmánynak szánt terményt vetnek oda azért teszik azt mert mást nem nagyon érné meg... A túlnyomó többsége a tápnak ipari és mezőgazdasági melléktermék és emberi fogyasztásra alkalmatlan termény. Innentől a vízigény az max az itatáshoz szükséges, a területi igény meg amit a létesítmény lefed.

[ Szerkesztve ]

(#30) bkercso válasza buherton (#28) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem neked írtam. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31) bkercso válasza #56573440 (#29) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen. Locsolni már nem is kell a terményt, ha az ember amúgy sem tudná megenni. Érthető. Szóval csak úgy mondja mindenki (pl. David Attenborough is), hogy a húsevés megterheli a környezetet, de most már legalább a fórumon tudjuk, hogy ez nem így van, mert nem is terheli vagy csak alig. :C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32) #56573440 válasza bkercso (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Locsolni már nem is kell a terményt"
Hogyne kéne. Locsolják a kukoricát pl, majd a szárát és a leveleit bedarálják a tápba. Azért locsolták hogy a marhának legyen kajája? Nem. Egy melléktermék. Locsolhatják az árpát is, azt is beledarálják a tápba. Miután lefőzték a sört, és egyébként nem tudnának vele mit kezdeni nagyon. Egy melléktermék. Locsolják a repcét, kisajtolják az olajat, majd a megmaradt szárazanyagot megint beledarálják a tápba. Mert nem tudnak vele mit kezdeni, mert melléktermék. Mohart pl valóban direkt zöldtakarmánynak termesztenek, de azt illetlenség locsolni nagyon, meg úgy jó földre vetni se szokás... Locsolják a búzát is, aztán ha szar a minősége akkor nem lesz belőle kenyér, akkor olcsón eladják takarmánybúzának...

"Szóval csak úgy mondja mindenki (pl. David Attenborough is)"

Azért is írtam, hogy átbillent, mert nem mindig volt így, és most se mindenhol van így, cserébe a jelenlegi, ipari tápokkal hajtott ipari állattartás jelentős részbe már jelentős mennyiségben "hulladékra" épül, és nagyon nem állja meg a helyét a "régi" matek.

"Bizonyos társaságokban én is tapasztaltam, hogy lehetetlen komolyan beszélni kb. bármilyen témáról, mert olcsó (és esetleg sértő) poénkodás lesz csak belőle."

Azért a tekintélyre hivatkozás meg a mindenki úgy tudján kívül te se tettél hozzá semmit a témához, nagyon messze volt ez a komoly beszélgetéstől inkább olcsó poénkodásra sikerült részedről... Most kb ez is annyi volt hogy mások szerint ez van. Próbáld meg azt hogy rákeresel miből áll a marhatáp, és mi a difi a takarmánykukorica meg az emberi fogyasztásra szánt kukorica között... Akkor tudunk érdemben beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#33) bkercso válasza #56573440 (#32) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Wiki szerint valóban nem vészesen nagy a tápanyagra vetített vízarány a gyümölcshöz vagy a mogyoróhoz képest - ám van még számos környezetet terhelő hatása is a húsnak, pl. az antibiotikumok miatt.
[link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#34) #56573440 válasza bkercso (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na látod ez már egy érdekes kérdéskör, bár technikailag semmi köze ahhoz ahonnan elindultunk, de valóban, sőt egyéb terhelése is van, mint pl üvegházhatású gázok termelése metántól n2o meg ilyenek, antibiotikumok, növekedési hormonok, kiherélt genetikai sokféleség... Láttad hogy "fejlődött" a kfc csirke? Ugye...

De kár lenne ezekkel érvelni a vegán lét mellett,, mert az ipari növénytermesztés minden csak nem játék és mese... Már most se...

A nagyipari növénytermesztés már most sem igazán képzelhető el műtrágya nélkül, azt meg tudjuk hogy a talajvíz készletekben meg a folyóvizekben mi pusztítást végez... A növényvédő szerekről vagy kiderül hogy rákkeltőek vagy nem. A gyomirtók szintén messze vannak a humeopátiától... Ugye óperenciás tengeren túl már minden is gmo szinte usa szinten, mert kell a kihozatal olcsón, és a brutális és gátlástalan rétegvíz vételezés már most jelentős károkat okozott, cserébe több száz vagy akar ezer évekbe telik ha egyáltalán valaha helyreáll az a készlet. Máshol őserdőt vagy más erdőket égetnek le csak hogy legyen hely... De a sivatagban csináltak dubai alá meg más olajhatalmak is ilyen zöld ufóköröket. Akart tippelni hogy ezt milyen vízből csinálták?

Mindennek megvan a maga sara, az állattenyésztés is káros a természetre, a növénytermesztés is. Ezzel nem is vitatkozik senki. Az se lenne idillikus világ ha mindenki áttérne növényevésre kizárólag... Racionalizálni kéne a fogyasztást első körben...

[ Szerkesztve ]

(#35) nakos1212 válasza bkercso (#22) üzenetére


nakos1212
senior tag

Fentebb leírtam hogy én is ezt tapasztalom, pedig soha sem érdekelt hogy más mit eszik, de az én evési szokásaimból valamiért a környezetem egy jelentős része rendszeresen primiítv viccet csinál.

(#36) totron válasza nakos1212 (#35) üzenetére


totron
addikt

Környezetet kell cserélned, de tényleg. Nekem is megvan a magam véleménye és zabafilozófiája, de nem megyek le gunyoros proliba. Ők így tudják kifejezésre juttatni a véleményüket/frusztrációjukat - jórészt birkaösztöni csoportnyomásnak engedelmeskedve. Ezért különösen tudok harapni. Emberbe, tehát vega már nem lehetek, igaz, nem is akarok.

(#37) Egon válasza bkercso (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Amúgy a húsevés nem fenntartható, ennélfogva tehát nem lesz fenntartva a jövőben. Így vagy úgy, de ennyi ember nem fog tudni ennyi húst enni,

Két mondaton belül ellentmondsz saját magadnak (kiemelve a lényeg).
Egyébként pont ezt a baj a kérdéssel: csak két végletben gondolkodnak a legtöbben. Az egyik csapat felhorgad, ha napi háromszor nem ehet meg egy fél kiló húst, a másik meg azt is emberiség elleni bűntettnek véli, ha teszem azt havonta megeszek egy steak-et (nem szoktam).
Ha lenne valami értelmes kompromisszumos megoldás, pl. egy "max. heti háromszor" mozgalom (értelemszerűen a húsevés számára utalva), azt még támogatni is tudnám (sőt, kb. jelenleg is ezt tartom). De nincs. Helyette megy a féltudományos arcoskodás (a vega sajtevők ökológiai lábnyoma kb. kétszer akkora, mint egy csirkehús-imádóé, csaxólok), meg a szélsőségek (rovarevés, stb.). Értelmes kompromisszum kell, és egyből élhető lesz a világ.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) bambano válasza Somatom (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ráadásul egyes növényeket kiskorukban eszünk meg, akkor a vegánok gyerekeket zabálnak?
;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza Somatom (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha átharaptad a torkát, ami hús, egyértelműen nem leszel vegán :)

milyen az a csöndes apró megjegyzés? a kanapén alszol? elhívom látogatóba anyámat? elviszem a motorodat egy körre?
;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) bambano válasza bkercso (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem a kultúrájuk, hanem a vallásuk tartalmazza ezt.
tudományos alapja természetesen nincs.
ezt a legegyszerűbb úgy belátni, hogy bármiféle környezet is szükséges az étel lebontásához, a gyomor egyfélét produkál.

a másik állításod, hogy megszűnik a húsfogyasztás, hasonló módon nem tudományos tény, hanem vegán álmodozás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) bambano válasza #56573440 (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a nitrogénmolekula egy elég stabil molekula atomenergetikai szempontból.
ahhoz, hogy felszakadjanak a kötések, relatíve magas hőmérséklet kell, nem baj, ha nagyobb nyomás is megsegíti.

tehát a tehénből akkor fog nitrogénmonoxid kijönni, ha a szokásosnál jóval nagyobb turbót dugsz a seggébe. de akkor már kormolni is fog. azon a nyomáson és hőmérsékleten már nem az lesz a problémád a tehénnel, hogy nitrogénoxidok jöttek ki belőle, hanem az, hogy miért terítette be az egész környéket a hamburger.

a metánkibocsátást meg a többit most hagyjuk.

de egyébként arról is jó lenne már elgondolkodnia a sötétzöldeknek, hogy az *összes* kajánk széndioxidból készül. ha nagyon lecsökkentjük a co2 kibocsátást, éhenhalunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) #56573440 válasza bambano (#41) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerencse hogy nitrogén monoxidrol szó se volt. Nem szeretem a steaket turbina lapatosan ;]

[link]

(#43) Somatom válasza bambano (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Ha ezt komolyan kérdezed, akkor én biztosan nem fogom elmagyarázni, hogy miért jó neki, ha ananászt eszek. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#44) bambano válasza #56573440 (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

dinitrogén-monoxidot írtál, ami egy nagy vonzerő lehetne az állattartás fejlesztése irányába :P
a tehenek nem termelnek nitrogénoxidokat. karbamid jön ki belőlük, ami ammóniára meg sósavra, ami később vízre meg széndioxidra bomlik.
a karbamid műtrágya alapanyag.

kémiával hadilábon állók részére: a dinitrogén-monoxid hétköznapi neve a kéjgáz, és egy időben érzéstelenítésre használták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) bambano válasza Somatom (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

semmit nem kérdezek komolyan, aminek a végén komiszul vigyorgó smiley van :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) Somatom válasza bambano (#45) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor meg milyen hülye feltételezés, hogy "különben elviszi a motoromat"? Ha kell a "különben", az már régen rossz. Értelmes férfinak elég annyi, hogy "Nem kívánsz vmi déligyümit?" :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47) #56573440 válasza bambano (#44) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én tudom mit írtam. Te mit írtál? "tehénből akkor fog nitrogénmonoxid kijönni" azért az no meg az n2o más picit ;]

"tehenek nem termelnek nitrogénoxidokat"
A tehénszar viszont tehénből jön, és..

"Nitrous oxide is produced during the nitrification–denitrification of the nitrogen contained in livestock waste." [link]

És ja, egész kellemes cucc állítólag azt mesélték ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) bkercso válasza Egon (#37) üzenetére


bkercso
nagyúr

A szervezetünk évmilliókig formálódott, de arra nincs bizonyíték vagy arra utaló jel, hogy napi (2-3x!) húst ettek volna az őseink életvitelszerűen. Ha nem volt más, vagy kellett a sok kalória, akkor igen, de amúgy luxuscikk volt, mert kockáztatni kellett érte. Ha volt hús, másnap kevés gyümölcsöt ettek, és a mára még fennmaradt törzsek is ezt teszik.

Az ősi kultúrákban pl. a böjt is nagy szerepet játszik: kb. kéthetente 1 napig nem eszik az ember, vagy csak max. 1 gyümölcsöt, ha éhes. Ezzel kitisztíthatod a bélcsatornát, így összeomlasztva a paraziták ökoszisztémáját (mivel bő 90%-uk a belekben él).
Szintén mondják, hogy napi 1-2 étkezés elég egy felnőttnek. Jó, ha kb. 15 óra eltelik minden nap evés nélkül, mert akkor a rákos sejtek nem lesznek annyian, hogy daganatot alkothassanak. Ezzel szemben a nyugati ember egész nap eszik, de max. 4 óránként - hallgatva az orvosokra. Emiatt aztán 8-9 óra az alvásigénye.

(Egyébként nem az ökolábnyom miatt nem eszem húst, hanem mert egyrészt így nem álmosít annyira a kaja evés után sem, kevesebbet is kell aludni, meg a lábasállatok genetikailag is közel állnak hozzánk: hasonklóak a fehérjéik, hormonjaik, gyógyszereik, és hát nem bomlik le minden az emésztés során ezekből.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#49) bkercso válasza bambano (#40) üzenetére


bkercso
nagyúr

nem a kultúrájuk, hanem a vallásuk tartalmazza ezt.
tudományos alapja természetesen nincs.
Ezt a kettőt csak a modern időkben választjuk szét, mert azt hisszük, hogy a vallások légbőlkapottak. Régen nem vált ez szét: a kultúrális vezetők vallási vezetők is voltak és egyben tudósok is. A vallásnak pedig mindig volt alapja. Szintén modern, nyugati jelenség, hogy ezt elfeledve követünk egy vallást. Amíg egy társadalomban mindenkire szükség volt, addig az emberek értették a kultúrát/vallást, amit éltek. Ne magunkból induljunk ki - pl. egy katolikus mise történéseit, a liturgiai hátterét szerintem az emberek 99,5%-a nem tudja, nem érti.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#50) potyautas válasza bkercso (#48) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A középkorban úgy tudom volt is olyan törvény, hogy a cselédség havonta csak 28 nap kaphat kását. A fennmaradó napokon húst kell nekik adni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.