Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Nem voltál elég bevállalós. A 80 -as évek elején jártunk át a párkányi (sturovói) vásárba. Nem volt még híd, kis személyhajók szállították az embereket a két part között. Kötélkordon, meg egy asztal kempingszékekkel volt az ideiglenes határ. Pl. tornacipőt tilos volt kivinni az országból, úgyhogy ócska cipőben mentünk és az újban jöttünk haza. De, valahogy lett egy pár plusszunk. Hazafelé a határőr közölte anyámmal, hogy vagy visszaviszi, vagy ott hagyja, de nem viheti magával Magyarországra. Szó, szót követett, közben állt a sor, várt a hajó. Egyszercsak anyám lehuppant a vámos kempingszékére és hangosan kijelentette, hogy akkor ő most disszidál Csehszlovákiába. Olyan röhögés tört ki a sorban, hogy a vámos elvörösödött és közölte, hogy fogja a pár tornacipőt és takarodjon haza. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) potyautas válasza Somatom (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Úgy rémlik, előbb volt a határőr. Vagyis már bepecsételt, hogy kiléptünk a Cseh és Szlovák Köztársaságból.
Mi van, ha nem fordulok vissza? A magyar beengedett volna ugyan?
Később mégis átkerült a készülék, de akkora áramfelvétele volt, hogy csupán asztalnak használták a lakatos műhelyben.

[ Szerkesztve ]

(#3) Somatom válasza potyautas (#2) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a magyar kiszúrta volna, akkor kérhette volna a külföldi vám kiléptető papírját. Rendszeresen vámolok svájci határokon. Kiléptető pöcsét, aztán beléptető pöcsét, rágurulás a sorompóra, papírellenőrzés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) potyautas válasza Somatom (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Márpedig kiszúrta volna, mert a takarót alig tudtam begyömöszölni a tető alá. Totál tele volt a kombi csomagtartója. Ült is rendesen.
Svájcba kell vámoltatni? Mintha megszűnt volna 2009 július elsejétől. Nem jól tudom?
Két héttel korábban jártam ott, mint kamion-turista. (annyira nem volt pénzünk, hogy miután kipengettük az úthasználatot, 5 eurónk maradt)

(#5) Somatom válasza potyautas (#4) üzenetére


Somatom
veterán

Nem jól tudod. Vámolni kell.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.