Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Régen volt olyan, hogy KMK, vagyis közveszélyes munkakerülés.

„Az a munkaképes személy, aki munkakerülő életmódot folytat, ha korábban közveszélyes munkakerülés vétsége vagy szabálysértése miatt megbüntették és a büntetés kitöltésétől vagy végrehajthatóságának megszűnésétől két év még nem telt el, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, javító-nevelő munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. Mellékbüntetésként kitiltásnak is helye van.”

Hol vagyunk már attól, hogy minden gyár, cég, KTSz kapuján ott díszelgett a tábla: Felveszünk...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) petipetya


petipetya
nagyúr

"Kő vetni" fogom a folytatást, ha idomulni akarok a fórumon látható helyesírási szinthez.

"nincs rá lezsóidő"

(#4) Vakegérke válasza petipetya (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez jó. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) potyautas válasza petipetya (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Na, ezt jól elvétetted, mert a követ nem vetik. ;) Az a vályog. "válykot vetni". Nem értem miért várjátok a folytatást. Megírtam, hogy kirúgtak.

(#7) potyautas válasza #45553408 (#6) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

első rész: http://logout.hu/bejegyzes/potyautas/ko_munka_komunka.html

Nem jogos a visszaverés, hiszen megkaptam a járandóságomat, ha késve is. Az ugyan rosszul jött ki, hogy egy biztosnak számító állást hagytam ott ezért. Most viszont jó munkahelyem van lassan 3 éve. Ha az előzmények másként alakulnak, aligha találtam volna ide. Talán minden okkal történik.

[ Szerkesztve ]

(#8) Vakegérke válasza potyautas (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Talán minden okkal történik."

Én hiszek benne.
Jogsim is "véletlenül" lett. A barátom jelentkezett az MHSZ-nél, és egyszerűen rádumált. Ha ő nincs, én ugyan nem kezdtem volna bele. A sors fintora, hogy alig kezdődött el a tanfolyam, a barátomnak eltört a karja, lemorzsolódott. Ha már elkezdtem, le is vizsgáztam.
A feleségemre is "véletlenül" találtam. A köztisztaságinál voltam sofőr, és a telep udvarán rádudáltam egy "faros" lánykára, aki több tíz méterre volt tőlem. Odanézett, integettem neki, visszaintegetett. Odakiáltottam, hogy jöjjön ide, megtette. Innen már csak két és fél év kellett, hogy a feleségem legyen. No most ebben az a "véletlen", hogy akik ismerték, mind egy szálig csodálkoztak, hiszen nem volt szokása "dudásoknak" visszaintegetni, pláne odamenni hozzájuk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) petipetya válasza Vakegérke (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép történet. :C Hogyan dudáltál neki? Gondolom nem úgy, mintha az utakon lennél.

"nincs rá lezsóidő"

(#10) petipetya válasza Vakegérke (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Talán minden okkal történik."

Egyszer dolgoztam egy helyen, ahová jött 2 új kolléganő. Az egyikükkel annyira jóban lettünk, hogy mikor pár hónap után mentek vissza az előző munkahelyükre dolgozni, engem is vittek magukkal. Ez volt kb. 9 éve. Ráadásul a mostani munkahelyem annak az utódja, ahová a lány magával vitt engem. A lányt azóta is ismerem, illetve a mostani helyemen lévő viharos ismeretségek nem valósulhattak volna meg mindezek nélkül.

Mindezen ok-okozati összefüggések egyetlen személynek köszönhetőek, illetve annak, hogy vettem magamnak a bátorságot és virtuálisan rádudáltam. Irodai környezetben a céges e-mailen történő privát ismerkedést értem ez alatt. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#11) Vakegérke válasza petipetya (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jelzés értékűen kétszer rápöccintettem a duda gombjára. Nem az ijesztgetés volt a célom, hanem az, hogy nézzen ide. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.