Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Gyerekkoromban, amikor anyám dolgozott, apám meg szabadnapos volt, sokszor előfordult, hogy főzött ezt-azt. Ha mást nem, valami egyszerű levest. Öcsém még kicsi volt és megkérdezte, hogy; "mit főztél, apu?"
Ő meg egyszer azt találta mondani, hogy konyhaszekrény levest. Öcskös meg csodálkozott, hogy az mi.. :D Mondta neki, hogy megbilentette a konyhaszekrényt, és ami beleesett fazékba, abból készült a leves.
Következő alkalommal arra figyelt fel, hogy a kölyök leskelődik az ajtófélfa mellett. Várta, hogy mikor billenti meg fater a szekrényt. :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2) potyautas válasza Tutu7030 (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Még gyerekként, a bátyámmal főztünk közösen. Fakanállal nyomkodtam a nokedlit, mert folyton feljött a víz tetejére.

(#3) Tutu7030 válasza potyautas (#2) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mert nem böködted meg tűvel, hogy kijöjjön belőle a levegő! :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) UnA


UnA
Korrektor

Én is sokszor szoktam főzni - már amikor van rá időm, akkor mindig szeretek a konyhában dolgozni. A repertoár nem túl széles, de szeretek új recepteket is kitalálni :)

(#5) Freiherr


Freiherr
őstag

Egyszer még kölyökkorunkban felugrottunk a haverral a játszótérről hozzájuk, az apja volt otthon,az anyja dolgozott.
Mondja a faterja, egyetek hurkát, most sütöttem, közben a haver odasúgta nekem, hogy az anyja már meló előtt kisütötte, a sütőben hagyta. A fater megsütötte még egyszer, ezen mai napig nevetek, mikor eszembe jut.

XXX

(#6) Tutu7030 válasza Freiherr (#5) üzenetére


Tutu7030
veterán

Akkor kétszersült volt az ebéd. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom, hogy a nők és férfiak kissé eltérő gondolkodásmódja okozza a férfiak dominanciáját ezen a területen.
A nők szeretik visszaadni a tanultakat nagyon pontosan. Legfeljebb egyszerűsítenek az étel készítésében.
A férfiak, legalább is egy részük, sokkal kreatívabban állnak hozzá a főzéshez. Sokkal inkább bevállalják a kísérletezést, hogy jobbat, szebbet, finomabbat főzzenek.
Elég csak rápillantani a híres magyar szakácsok listájára. https://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%ADres_magyar_szak%C3%A1csok_list%C3%A1ja
Más országok listáiban sem lehet sok nőt találni, pedig nagyon sok szakácsnő van mindenhol.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Hallott már valaki olyat, hogy háziember?": == papucs :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Freiherr válasza Tutu7030 (#6) üzenetére


Freiherr
őstag

Hehe, az aztán át volt sütve, igaz a fogaink is jók voltak még akkor, hogy beleharapjunk. :)

XXX

(#10) elder troll


elder troll
senior tag

Szűk családi körben egyik bátyám (szakács is volt egy ideig) és apám főztjét szerettem jobban, mert ők úgy főztek, hogy abból ők is esznek. Anyám csak az idő szűkével és a mennyiséggel volt elfoglalva, és értelemszerűen a minőség rovására ment. Talán még öregapám tojásos lecsója emelkedett ki az átlagból ("fiúk" közül), de náluk a mama húslevese vitte a prímet.

[ Szerkesztve ]

(#11) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Azért emlékezzünk meg azokról a férfiakról is akik muszájból főznek, mert bizony annak az eredménye sem átlagos étel lesz, csak más irányban tér el az átlagtól. Én például emlékszem milyen jó "milánóit" tudtam csinálni kockatésztából, löncskonzervből, és ketchupból szegény egyetemistaként. :D

(#12) Egon válasza Hieronymus (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont hogy nem.
Szerintem inkább a férfiakra jellemző a precizitás a főzésben (is). Legalábbis körülöttem az összes nő úgy főz, hogy ha adott összetevő pontos mennyiségét kérdezem, akkor általában az a válasz: "úgy érzéssel..." ;]
Mondjuk én max. jégkockát tudok főzni (na jó: ha nagyon muszáj, összedobok egy rántottát, de mást nemigen). A mi családunkban nem volt "divat" a férfiembereknek a főzés (leszámítva a szakácsnak tanult - aztán a szakmájában egy percig sem dolgozó - öcsémet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) UnA válasza Egon (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

A főzéshez inkább kell érzés, mint precizitás - én sem szeretem azt, ha grammokkal kell pepecselni közben. Persze az eredmény nem mindig az, amit terveztem, de néha sokkal jobb, mint az eredeti ;)

(#14) potyautas válasza UnA (#13) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Recept főzni nem tudó fiúknak. Liter langyos víz, kis kanál delikát, vagy erőleves kocka, 2 tojást beleütni, s forrásig kavargatni! Borzalmasan néz ki a végeredmény, de gyorsan elkészül és jó.

(#15) Tutu7030 válasza potyautas (#14) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ilyesmit már csináltam, csak delikát helyett vifon instant tésztás leves volt az alap. 😃 Tudom, hogy nem egészséges, de szeretem. 😃

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#16) UnA válasza potyautas (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Ilyeneket nem szoktam ételbe rakni :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.