Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Azt vettem észre úton-útszélen, hogy az tud önzetlenül többet adni, akinek eleve nincs is igazából miből. Akinek pedig lenne, ő nem fog ilyet tenni.

Nem tudtam mi hiányzott a mindennapjaimból. Hát, a poytautas írásai! :D

Láttam, hogy írtál korábban, de mégis ezzel kezdtem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) potyautas válasza buherton (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Köszi! :)

(#3) totron válasza buherton (#1) üzenetére


totron
addikt

Számít az is kivel mi jött szembe élete során. El lehet puffantani a klasszikus "és nekem ki segít(ett)?"-et egy arrogáns, mindent lesöprő és álmegoldást adó közhelyként is, másfelől valamennyire érthető is, hiszen ha az odafordulás, mint olyan nincs meg élmény szinten, az emlékekben, rögzült és eltárolt érzelmiekként, akkor ugye nincs is mit adni, továbbadni. Meg aztán szeretetnyelv kérdése is, eltérőek a kifejezésmódok, a kulturálisan fix szokások. Bár ez a történet inkább a keserű hierarchiáról szól.
Számos dolgot szeretne kikerülni élete során az ember, nekem 2 ilyen "csak ezt ne"-m biztosan van: ne kelljen a betevőért nyilvánosan bohóckodni (tv shopos termékeket promotálni pl.), s ne legyek része semmilyen sekélyes, hatalmi alapú társaságnak, semmilyen szinten. Ha mégis ilyeneken kapna bárki, főbe lőhet, testemet megfüstölheti smokerben, 24 óra alatt.

(#4) 8th


8th
addikt

Ezt olvasva felszínre törnek az emlékek. Fiatal koromban rövidebb ideig voltam temetkezési alkalmazott, annyi mindent láttam, hogy egy életre elment a kedvem tőle. Parádésan jó munkahely lehetett volna a kollégákkal nem volt komolyabb probléma de sajnos önkormányzati cég volt így egy tipikus semmihez sem ért hát ültessük be oda típusú főnökkel voltunk megáldva. Mondjuk a pénzt azt szerette. Volt, hogy temetés végén odajött a hozzátartozó hangosan ezt a fiúknak kijelentéssel átadott ötezer forintot (2001-ben) amit a drága főnökünk néhány perccel később képes volt szemrebbenés nélkül letagadni úgy, hogy ott álltunk mi is néhány méterre. Láttuk hallottuk az egészet. Na mindegy. De voltak durva sztorik is pl. amikor odakerültem és beküldtek egy nénikéért. Ahogy beléptem a hűtőbe azonnal rám csapták az ajtót és lekapcsolták a villanyt. Álltam ott és hallottam ahogy röhögnek. Azon agyaltam milyen frappáns dumát kiabáljak ki nekik amikor a vak sötétben hirtelen rámarkolt valaki a bokámra. Majd összeszartam magam úgy megijedtem. Az egyik rohadék megbújt bent én meg nem vettem észre mikor bementem. Mint kiderült ez ilyen belterjes poén volt náluk és minden új gyerekkel megjátszották. Az meredekebb volt amikor egy autóbalesetben meghalt fiatalokat egyszerre temették és durván összeverekedtek a hozzátartozók ravatalozó előtt. Temetőgondnok kijött csitítani őket azt is fellökték mire az rendőrt hívott. A pap a balhét látva ott is hagyta a temetést úgy kellett utánamenni és visszahozni. Gondolhatjátok ezek után milyen hangulatban telt az szertartás. Álltak a rokonok a sír mellett két társaságra szétválasztva mellettük két-két rendőr. Mondjuk az a pap amúgy is megérte a pénzét amúgy is. Temetés előtt csak mert tudtuk milyen megbeszéltük vele, hogy fogja már kicsit bő lére a szövegét mert rendszerint elhadarta a dumáját mi meg sehol sem voltunk még a lapátolással akármilyen gyorsan csináltuk. Jó persze minden rendben lesz. Aha. Ez alkalommal direkt még rövidebbre fogta a 'csög majd keresztet vetett és elviharzott. Mi meg még épp csak elkezdtük belapátolni a koporsót rögös fagyott földdel amit hiába dobtál a gödör falára meg a koporsó mellé úgy dübörgött rajta mint az állat. A hozzátartozók minket néztek mi meg egymást, hogy ez marha gáz így. Mindegy elmúlt. Emlékszem egyszer temettünk egy hozzátartozó nélküli hajléktalan embert. Helyi látványosság volt a városban mindenki "ismerte" de barátai nem voltak hozzátartózói gondolom hallani sem akartak róla csak kutyái voltak azokat szerette. Ha jött ment a városban mindig volt mellette két három kóbor eb. Csak mi voltunk ott négyen meg a pap. Szociális temetés, bádog koporsó, se egy virág se koszorú, semmi. Pap szétnéz, na nincs itt senki? Akkor én megyek is. És elindult. Néztünk hülyén egymásra. Kolléga megkérdezte, hogy nem kéne elbúcsúztatnia vagy legalább mondjon már pár szót vagy valami. Kitől hiszen nem jött el senki. Ennyi volt a válasz. Hát köszi. Végül is csak egy ember volt érzelmekkel vágyakkal talán tervekkel is. Nem tudhatjuk lehet, hogy vallásos volt és ennyit sem kapott meg. De voltak vicces és kevésbé vicces sztorik is. A temető mellett volt egy keskeny üres telek mögötte egy kisebb magán vágóhíd. Szélső parcellába temettünk a kerítés mellé. Szertartás közben betolatott egy teherautó amiről elkezdtek leterelni egy tucatnyi malacot. Természetesen néhány szétszaladt az udvaron. A sofőr meg két vágóhídi alkalmazott Kusturica filmbe illő módon fel-alá futkosva ordítva lapáttal a fejük felett hadonászva rohangáltak a disznók után próbálták összeterelni őket több kevesebb sikerrel. Ők szitkozódva ordítottak malacok sikítottak nekünk meg némán potyogott a könnyünk a röhögéstől. Még jó, hogy a hozzátartozók is mind a sírnak háttal állva elképedve nézték ezt a csodálatos előadást. Télen kisorsoltuk ki menjen ki síkosság mentesíteni a parcellák közötti utakat. Kolléga megnyerte, nagy duzzogva elindult. Bő egy óra múlva megjelent egy fél szatyor szaloncukorral. Azt hittük hazaugrott mert légvonalban 200méterre lakott a temetőtől. Most múlt karácsony biztos megmaradt. Egy fenét! Ment körbe a hülye a temetőben és ahol látott a síron szedegette lefelé a szaloncukrokat. Nekünk meg kínálgatta. Felét már biztosan megettük mire kinyögte honnan van. Utólag már csak mosolygok rajta de akkor kis híján meglincseltük. De most miért azoknak már úgy sem kell - és röhögött az egészen. Bazzeg. Fogtam a fejem. Ha ő egyszer eldobja a kanalat sokan fogják várni odaát az tuti. Vagy amikor januárban kimentünk sírgödröt ásni és felváltva csákányoztunk. Aki nem a fagyott talajt püfölte tiszta erejéből az disznóperzselővel előmelegítette a földet a másiknak mert az beton keménységűre meg volt fagyva jó negyven centi mélyen. Ja, akkoriban télen még hideg volt. Vannak még utólag vicces sztorik pl. amikor a ravatalozó melletti wc-be beszorult egy hozzátartozó. Ő ott várt némán, hogy majd valaki kiszabadítja mi meg rá vártunk a ravatalozó előtt, hogy hová lett. Egyszer talán ha lesz rá igény kiválogatom a vicces és nem kegyeletsértő sztorikat és megírom a halottas memoárjaimat. :D

(#5) bul07 válasza 8th (#4) üzenetére


bul07
nagyúr

elkezdtük belapátolni a koporsót rögös fagyott földdel amit hiába dobtál a gödör falára meg a koporsó mellé úgy dübörgött rajta mint az állat. A hozzátartozók minket néztek mi meg egymást, hogy ez marha gáz így.

Hát nálunk ezer éve nád szövetett vagy ha fizetnek érte többet párnát raknak a koporsó tetejére hogy ne dübögjön
Mamám temetését részben én intéztem(kórházi részt nem, ahhoz nem volt gyomrom, boncmester le kellet fizetni hogy a kórházba meghalt mamámat ne boncolja, hogy még azon a héten meglegyen a temetés), és mivel édesanyám erre nagyon érzéken elgyengül rosszul lesz a koporsó dübögésétől így nádat és párnát is kértünk.(Sőt két réteg nádat kaptunk mert meg lett említve hogy érzékeny rá)
Budapesti rokonok meg kérdezgették temetés után hogy azt a díszes párnát minek tették a koporsó tetejére

Másik temetés másik faluba, édesanyám testvérének a férjének az édesapját temették, télen
Én már láttam hogy nem lesz téve semmi a koporsóra, és mögöttem álló édesanyámat elkezdtem hátrébb szorítani nem tudta mire vélni, de mikkor meghallotta az első dübögést magától is hátrébb lépet még párat, utána már vágta hogy mi a helyzet

Papok
Mind a mások hiszékenységéből él, egy temetésből miért ne húzna hasznot

De van egy dolog amit nagyon utálok a temetéseken, vagyis utána
Halotti tor, na ha egy mód van rá elkerülöm

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6) Somatom


Somatom
veterán

De jó, hogy vannak itt szakik! Én teljesen vakon vagyok a témában. Van egy idős rokonom. Cukros, de azért nagyjából rendben van. De, ha egyszer holtan találnám, fogalmam sincs, hogy kit kéne hívnom, mik lennének a teendőim. Elvileg van hely bérelve a temetőben. Van vmi temetkezési tanácsadó, manager, akit ilyenkor meg lehet bízni, hogy intézze a dolgokat? Vagy, hogy megy ez?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) D1Rect válasza 8th (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

"Azon agyaltam milyen frappáns dumát kiabáljak ki nekik amikor a vak sötétben hirtelen rámarkolt valaki a bokámra. Majd összeszartam magam úgy megijedtem."
:DDD :DDD :DDD

(#8) potyautas válasza Somatom (#6) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Mindenki meg van lőve, ha ilyen helyzetbe kerül. Házi orvost kell hívni, vagy orvosi ügyeletet. Ő dokumentálja az elhalálozás tényét, ír egy szállítót, amiben az áll, hová kell vinni (halottasház, vagy valamelyik kórház patológiájára) Ekkor keresel egy temetkezési vállalkozót, aki a többit intézi.

8th! Egy éve csinálom. Családi vállalkozás. Az apa dolgozott nekem 30 évvel ezelőtt. Tavaly tavasszal megkeresett, hogy menjek el neki kriptát falazni. Aztán jött az ötlet, hogy vinném-e temetésen a lobogót? Határozottan elhárítottam a kérést. Később mégis beadtam a derekam fokozatosan. A felnőtt gyerekei és a menye is papának szólítanak, az ismerőseik, rokonaik érdeklődnek felőlem. Szeretnek engem, s ez mindennél fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#9) Somatom válasza potyautas (#8) üzenetére


Somatom
veterán

:R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) 8th válasza potyautas (#8) üzenetére


8th
addikt

Nálam is így kezdődött. Neked csak a keresztet kell vinni meg koszorút pakolni... blablabla. Aztán az első hét végén már a sírgödör alján találtam magam lapáttal a kézben meg én mászkáltam be a delikvensekért. Amúgy nem volt rossz munka, szerettem. Nyugis. A halottakkal sosincs baj csak az élőkkel.

(#12) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Részben idevágó, hogy vannak akik fotóznak temetéseken, ezt sosem értettem, vajon évekkel később nézegetik a képeket a fater temetéséről? Az elhunytat is lefotózzák. Beteszik albumba a családi képek mellé talán?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#13) Vladi


Vladi
nagyúr

Nagyon is aktuális téma. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A posztnak van még utóélete. Ugyanabban a faluban volt valami sírkő munkánk, de csak átszaladtunk egy félórára. A kollégának munkába kellett igyekezni, nem értünk rá nagyon. Egy asszony hordta az elszáradt koszorúkat a szemetes konténerbe. Megkérdezte, honnét vagyunk. Az ő férjét letettük a kripta aljába, fel kellene tenni a polcra.
- Melyik temetés volt ez? - Én vagyok a polgármester asszony. - Ja! Tudom.
Persze akkor rögtön lett volna jó. Nekünk nem. Főleg, hogy idő, létra, meg valami rúd kellett volna a fedlap leemeléséhez. Emlékszem, hogy a kolléga, aki temetéskor lemászott, alig érte el a leeresztővel lenyújtott urnát. Ugyan miért nem volt jó akkor a polcon, most meg miért nem jó az alján? Nem értem. Igaz a ravatalon se volt jó a virágok elhelyezése sehogy.
Az ügyintézőnkkel telefonon megegyeztek a következő nap reggelében fél nyolcra. Kapkodnunk kellett kissé, hogy el ne késsünk. Végül 2 perccel idő előtt ott voltunk. Nagyon sajnáltam, hogy nem koporsós temetés volt, mert akkor fel nem nyitom mielőtt az exhumáláshoz be nem szerez minden engedélyt. Aztán úgy hozta a sors, hogy leemeltük a fedlapot, s én indultam is visszafelé, hogy az utánfutó elvesztett ajtaját megkeressem. Mire ismét visszaértem, már el volt intézve minden. Már a kolléga mesélte, hogy az asszony még azon tanakodott a fiával, hogy a baloldali polcra tegyék, vagy inkább a jobboldalira...mégis inkább a balra. Jobb is, hogy nem voltam ott, mert biztos beszóltam volna valamit.

[ Szerkesztve ]

(#16) DrBubo77 válasza totron (#3) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez jutott a hozzászólásod végéről eszembe:

Példabeszédek 30:7-9
Két dolgot kérek tőled, mielőtt meghalok, ne tagadd meg tőlem:
Óvj meg a hiábavaló és hazug beszédtől! Se szegénységet, se gazdagságot ne adj nekem!
Adj annyi eledelt, amennyi szükséges, hogy jóllakva meg ne tagadjalak, és ne mondjam: Kicsoda az Úr?
El se szegényedjek, hogy ne lopjak, és ne gyalázzam Istenem nevét!

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#17) BoB válasza DrBubo77 (#16) üzenetére


BoB
veterán

"Se szegénységet, se gazdagságot"

Erről meg nekem a középút a Buddhizmusból. Sokkal jobb és szárazabb érzés mint a demagóg keresztínység.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18) DrBubo77 válasza BoB (#17) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ne a (nagy) egyházak alapján ítéld meg a kereszténységet! :N

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19) Narxis válasza DrBubo77 (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sajnos nem egyszerű máshogy megítélni.

Thanos was right.

(#20) Hieronymus válasza DrBubo77 (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ne a (nagy) egyházak alapján ítéld meg ..."

Pedig az alapján ítéljük meg. Sőt nem is tehetünk mást.
Az egyik oldalon áll a hit és vallás. A mások oldalon áll az ember. A kettő között alkot hidat az egyház, mint közvetítő szervezet. Ami biztosítja az összhangot az egyes emberek és a vallás között.

Ebbe belefér a misebortól félmákosan vizet prédikálni. Konkrétan ott van Walter Johannes Mixa esete. A volt püspök optimalizálta az árvák gyűjtött adományok felhasználását. Konkrétan a borospincéjének feltöltésére használta fel a pénzt. A kiskorúak zaklatása fiatalabb korában volt jellemző rá, később az újoncok katonák tábori lelkésze lett.
Nyilván nem egyedül van ezzel a karrierrel a katolikus egyházban. Kisebb mértékben mások is bejárják ezt az utat.

Ha nem tud megújulni az egyház, elveszti a kapcsolatot az emberekkel. Elsorvad.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) szaszyka


szaszyka
senior tag

Ford Fairlane kalandjai halottaskocsis jelenet... :DD

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#22) bul07 válasza Hieronymus (#20) üzenetére


bul07
nagyúr

Erre azt szoktam felhozni hogy
Ugye pár éve az az író megírta a saját könyvét, és azóta is így úgy üldözik őket(de hassonló nem)

Visszont simán lehet hogy 2-300év múlva az lesz a vezető vallás

Amúgy a Szcientológia szektáról beszélek

Mostani vallások is így kezdték, valaki valamikkor kitalálta leírta aztán terjedt
(Mint a lapos föld meg a többi ilyen dolog csak jobban tartja magát)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23) DrBubo77 válasza Hieronymus (#20) üzenetére


DrBubo77
addikt

Vannak kisegyházak is, ahol nincs ilyen nagyfokú intézményesülés.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24) totron válasza bul07 (#22) üzenetére


totron
addikt

Te aztán értesz ahhoz hogy önts lelket az emberbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#25) bul07 válasza totron (#24) üzenetére


bul07
nagyúr

Vallás nem önt semmit, csak nyomorba dönt
Feszültségeket okoz, kizsákmányolja a hiszékenyeket

Mennyivel jobb hely lenne a föld ha nem lenne vallás semmilyen, nem lennének ebből konfliktusok, háborúk, népírások

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26) totron válasza bul07 (#25) üzenetére


totron
addikt

A emberi agy cortex, s nem-cortex vetületeivel kell ezt megtárgyalnod. Rendre győz a szar (primitív érzelmiek).

(#27) Luck Dragon

Ez egy nem mindennapi bejegyzés . (Semmilyen rossz szándék nélkül írom mind ezt . )

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) Hieronymus válasza DrBubo77 (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Vannak kisegyházak is, ahol nincs ilyen nagyfokú intézményesülés."

Ezért kisegyházak.
Nem az intézményesüléssel van baj. Nyilvánvalóan szükséges az intézmény a hatékony működéshez. Az intézménnyel akkor van baj, ha az eredeti céltól eltérően használják. Ez nem csak a vallásokra, általánosan is igaz.

A vallások esetében nem nagyon van az intézmények kontrollja. Ha van, akkor is elegendő egyetlen generáció az intézményrendszer torzításához. Mivel ezek az intézmények nem demokratikusak, a hívőknek nincs lehetőségük beavatkozni a folyamatba.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29) DrBubo77 válasza Hieronymus (#28) üzenetére


DrBubo77
addikt

Van igazság abban amit írsz. De jól elkanyarodtunk az eredeti témától.
Én itt be is fejezem az OFF-ot. Inkább a bloghoz kapcsolódó hozzászólásokat olvasnám.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#30) nemlehet válasza DrBubo77 (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Már bocs, de ez olyan mint a "nem minden pedofil lép a tettek mezejére"... A "nép" felé a nagy egyházak képviselik a kereszténységet. Továbbá igazából nincs olyan hogy "kereszténység" van több ezer ága némelyik homlokegyenest ellentmond a másiknak. Az egész egy szemétrevaló elkorcsosult mutáns aminek se normális üzenete, se normális filozófiája, se normális szervezete sincs.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) fererencz89 válasza nemlehet (#30) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Másnak is.
Szerintem ott van a hiba forrása, hogy keverjük a vallást, mint ideológiát/tanokat az egyházzal, mint intézménnyel. Utóbbi bírálatát elfogadom. Egyébként a legtöbb vallás hasonlóan értékes, nagyon sok átfedés van az értékrendjükben is. Az egyházakkal, a tanok értelmezésével és eszközként használásával van/lehet gond.

Nem szotkam hibázni.

(#32) nemlehet válasza fererencz89 (#31) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem lehet elválasztani a kettőt egymástól, aki ezt teszi az szimplán próbál szerecsent mosdatni. Ez olyan mint azt mondani, hogy nem a rák miatt vagy rosszul, hanem a szövődményektől.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#33) DrBubo77 válasza nemlehet (#32) üzenetére


DrBubo77
addikt

Máté 22:35 Egyikük pedig, egy törvénytudó, kísérteni akarta őt, és megkérdezte tőle:
36 Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?
37 Jézus így válaszolt: „Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.”
38 Ez az első és a nagy parancsolat.
39 A második hasonló ehhez: „Szeresd felebarátodat, mint magadat.”
40 E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

Ez a kereszténység lényege, amit Jézus mondott.

Az hogy melyik egyház milyen dogmákat épít rá, az már más. A zsidókkal is az volt a probléma, hogy a saját hagyományaik fontosabbak voltak Isten parancsainál. Isten parancsainak a lényege az Ószövetségben is ugyanez volt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#34) potyautas válasza DrBubo77 (#33) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Azért bolyongtak 40 évig a sivatagban, mert nem akarták elfogadni Jehovát. 40 év alatt a teljes népesség lecserélődött, s az ifjakat már az elfogadásra nevelték. Mellesleg a kereszténység ugyan a zsidó vallásból ered, de egyáltalán nem azonos vele. Jézus megreformálta. Vagyis inkább a követői. A bibliát pedig már az egyházi vezetők válogatták össze.

(#35) fererencz89 válasza nemlehet (#32) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Attól, hogy szar a matekóra, attól még a matek csodás. Na jó, nem, de remélem érthető. :D

Nem szotkam hibázni.

(#36) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Erősen kétlem, hogy létezne a "tisztes szegénység", egyszerűen a gyenge pozícióban lévő ember máshogyan kenyerezi le a másikat. Akár a farkasfalkában a gesztus nyelv, ahogy behódol az egyik a másiknak, vagy éppen a dominanciáját jelzi. Az ember se sokkal több egy állatnál. Annyi ilyet láttam, sőt érdeklődve tanulmányozom a szociális viselkedésünket. Köcsögök vagyunk, na. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#37) potyautas válasza Algieba (#36) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Elgondolkodtató amit mondasz. Bár a konkrét esetben nem tudom mit várhattak a zsebpénzért, a pogácsáért cserébe. Jobb szolgáltatást talán? Semmi pluszt nem tudtunk adni. Talán mégis ez lehetett a motiváció, még ha nem is tudatosult bennük.

(#38) DrBubo77 válasza potyautas (#37) üzenetére


DrBubo77
addikt

Vagy csak ilyen módon is kifejezték a köszönetüket, hálájukat.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#39) DrBubo77 válasza Algieba (#36) üzenetére


DrBubo77
addikt

A te szavaiddal élve én igyekszem minél kevésbé köcsög lenni. De igazad van, hogy az emberállat már csak ilyen. :DDD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40) nemlehet válasza fererencz89 (#35) üzenetére


nemlehet
őstag

Az a baj ezzel az hasonlattal, hogy a matek az teljesen objektív és egymástól függetlenül is ugyan arra a következtetésre és eredményre jutottak az emberek függetlenül attól, hogy hol éltek.
Az arabok több száz évvel a görögök után felfedezték ugyan azokat az axiómákat és képleteket kimutatható kulturális kapcsolat nélkül.

A kereszténységben milyen objektív, egyértelmű, félremagyarázhatatlan dolog van? Semmi.. Megmutatod Jézus egyik példabeszédét 2 eltérő kultúrájú embernek és meglehetősen máshogy fogják értelmezni. De igazából csak megmutatod egy szegény gyereknek vagy egy pénzes öregembernek már ők se biztos hogy ugyan azt szűrik le belőle.

Nincsenek meg a ha úgy tetszik "tiszta" forrásai a kereszténységnek, fogalmunk sincs arról, hogy a kialakulás környékén pontosan mit is tanítottak vagy hogyan értelmezték a vallás alapvető filozófiáját. Elméletileg kb CE 80 körül írták le az első evangéliumot, de a legkorábbi írásos töredékek csak a második századból maradtak fent, tehát ez max találgatás a szöveg kontextusa alapján.
Aztán ugye tudjuk, hogy milyen keményen beleavatkoztak a világi uralkodók a korai egyház működésébe, az köztudottan mindig sokat segít abban, hogy a gyökereknél maradjon egy mozgalom :)

Szóval nem tudom elválasztani a kereszténységet az egyháztól, mert nincsenek meg a forrásaid hozzá, mindig is az egyház volt az aki kijelölte, hogy melyik értelmezés a helyes. Nem véletlen van több ezer különféle irányzat, mert mindig van aki másképp gondolja. Ha te éppenséggel nem értesz egyet egyikkel sem, akkor nem "visszatértél a gyökerekhez" vagy ilyesmi, hanem éppenséggel elindítottad az 5236. irányzatot max nem teszel aktívan érte, hogy terjeszd.

Ha arra gondolsz hogy de téged csak az alapvető morális törvények érdekelnek belőle, akkor ki kell ábrándítsalak, nem keresztény vagy, hanem altruisztikus humanista.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.