Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Blamááázs! :D

Nem a katonát hibáztatom, hanem az egységet irányító parancsnokot. No persze, ha téves információt kapott, akkor a felderítők a hunyók.

Nálunk nem volt öröm a konyhaszolgálat. A laktanyafogságosokat zavarták oda, hegynyi krumplit kellett pucolni, egy szelet kenyeret se kaptak. Két ezred, meg a VPOP volt a laktanyában, szóval volt munka a konyhán.
Bár nem kaptunk semmit, egyszer mégis volt kivétel. Babgulyás főtt, amit a HM-ből kiérkezett valamilyen főmufti fehér köpenyben meg is kóstolt. Elismerően bólintott, aláírt valami papírt, és ment a dolgára. A szakács már dugta is a slagot az üstbe, hogy felhígítsa. Mondtam neki, hogy addig ne, míg mi nem kapunk belőle, és kenyeret is kérünk. Hőbörgött a srác, én pedig szó nélkül indultam a fehér köpenyes után. Valószínűleg nem szóltam volna neki, de bejött a dolog. Talán az volt az egyetlen eset, hogy valóban jó kaját kaptunk a seregben, és annyit, amennyit akartunk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezek mikori sztorik?

üdv
J.

(#3) Vakegérke válasza joysefke (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Negyven évnél is régebbiek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) joysefke válasza Vakegérke (#3) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát nagy sztorik voltak az biztos. Kár hogy kimaradtam belőle, fél évet megérhette volna elbohóckodni...

(#5) Vakegérke válasza joysefke (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

A féléves szolgálat lánynevelde volt. A két éves volt az embert próbáló.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) petipetya válasza joysefke (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Már akinek. Én például a gimi után már pénzt kerestem egy rendes munkahelyen, és ezt nem adtam volna fel a sorkatonai szolgálatért cserébe. Úgyhogy megoldottam.

"nincs rá lezsóidő"

(#7) potyautas válasza joysefke (#2) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Egész pontosan 1977 nyara. '76 júniustól - '78 júniusig voltam katona Szombathelyen. Utolsó héten hoztak bemutatni egy T-72-est. Azt mondtam, ha egy ilyennel mehetnék gyakorlatra, szívesen ráhúznék még két hetet. Mindenki lehülyézett, pedig én komolyan gondoltam.

(#8) Vakegérke válasza potyautas (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor tévedtem a 40+ évvel, de nem sokat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.