Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az ilyen várakozásokat utáltam a legjobban. Senki nem tudta mikor, mit, hogyan, nem kötötték az orrunkra.

"Ivánokkal" nekem is volt szerencsém pár hadgyakorlaton találkozni. Egy kis pálinkáért szinte bármit odaadtak, egyet kivéve, az pedig a szurony. (Nem pontosan ez a neve, hiszen inkább tőr, de nem jut eszembe.) Állítólag erre tettek esküt.
Jó fejek voltak, akár az utolsó cigijüket kettétépték, ha kérte az ember.
Gödöllő melletti erdőben voltunk, a tábori konyha pár száz méterre volt, egy kis egészségügyi séta ránk fért. Négyen mentünk, két badellát ketten-ketten fogtunk, leves, második, belefért a szakasz kajája. Oda jártak Ivánék is, csakhogy ők almabefőttet is kaptak egy 5 literes üvegben.
- Uh, kámpót... (Uh, kompót...) - mondta az egyik fitymálóan.
- Nye nádá? (Nem kell?) - Kérdeztem.
- Nye. (Nem.)
- Dáj mnye, moj drug. (Add nekem, barátom.)
- Nu! - Nyújtotta, elvettem, megköszöntem, és mivel én szereztem, más cipelte.
Ezután azonos időben, vagyis picit korábban mentünk a kajáért, hogy el ne szalasszuk az adakozó kedvű Ivánékat. Nekem muszáj volt menni, ha akartam, ha nem, mert én értettem szót velük. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) potyautas válasza Vakegérke (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Leszerelés után dolgoztam szovjet laktanyában. A katonákat adták mellénk segédmunkásnak. Nagy élmény volt. Eladtak bármit, kivéve a bajonettet, pedig lett volna rá vevő. Bunker járt volna érte Kunmadarason. Ők úgy mondták: kommandarazs

(#3) Vakegérke válasza potyautas (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg, bajonett! :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.