Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Hogy ez a Ferkó bá' miért ilyen türelmetlen.. :)
"Antibakteriális bicska" ezen jót derültem. 😃. De galambra a gúnár jelzőt használni, nekem újdonság volt. 🙂

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem is tudtam, hogy Csehszlovákiában kolhoz volt. Mondjuk egyáltalán nem, hogy micsoda, kívül esett az érdeklődési körömön.
Azt viszont tudom, hogy nálunk TSZ, meg TSZCS volt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Tutu7030 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Tutu7030
veterán

És az ÁG se maradjon ki a sorból.. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) Vakegérke válasza Tutu7030 (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezek szerint én is öregszem, ha kimaradt a felsorolásból. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) potyautas válasza Tutu7030 (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem ugyanaz, mert mint a neve is jelzi, állami. A Tsz pedig szövetkezet. Utóbbiban voltak ugyan alkalmazottak, de a vezetés szorgalmazta a tagsági viszonyt. Nem sok előnnyel járt, viszont voltak hátrányai.

(#6) Vakegérke válasza potyautas (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hajjaj, a TSZ(CS)-be erőszakkal toborozták a tagokat. Aki ellenállt, azt (ha kellett,) megkínozták. Nagyanyám szemtanúja volt, hogy egy parasztnak szöget nyomtak fel az orrába, szerencsétlen sírva ordította, hogy be akar lépni, méghozzá önként.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Tutu7030 válasza Vakegérke (#6) üzenetére


Tutu7030
veterán

Boldog békeidők.. dédanyámék a lovaikat adták oda "önként". Kollégám nagyapja a látásával fizetett a rábeszélésért.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8) potyautas válasza Tutu7030 (#7) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én nem mentem ilyen messzire vissza az időben, csak amit magam is megéltem. Csak olyan hátrányra gondoltam, hogy amikor építkeztem, 200e Ft hitelt kaptam volna állami alkalmazottként, de mint szövetkezeti dolgozó/tag (építőipari szövetkezet) csak 160-at adtak

(#9) potyautas válasza Vakegérke (#2) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Bevallom, nem jártam utána. Nálunk is használta a kolhoz kifejezést, a köznyelv, gondoltam, ott is. Aki nem volt benne, nem érzékelte a különbséget a szigorúan szovjet típusú szövetkezet, s a miénk között. Azóta pótoltam a mulasztásomat. A neten EFSZ-t írnak. Személyes utánajárás eredményeképp megtudtam, hogy JRD, azaz jéerdébe jártak a parasztok. A továbbiakban így fogom említeni a szövetkezetet.

(#10) Vakegérke válasza potyautas (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha EFSZ-ről, vagy JRD-ről ejtesz szót, senki se fogja tudni, hogy miről beszélsz. Inkább maradjon a kolhoz, azt mindenki ismeri. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Tutu7030 válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Tutu7030
veterán

Így van. Ez a jrd/efsz már majdnem úgy hangzik, mint egy mai kamupárt rövidítés. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Felraktam a következő részt: Köszörülni a csorbát

(#13) Vakegérke válasza potyautas (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meghagyom a csemegét holnapra. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.