Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Egy párhuzamos dimenzióban blogban ez a legolvasottabb írásom. Valamiért itt eddig nem publikáltam.

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Legendás időszak volt. Aki tudott, az seftelt, sokan csak saját hasznukat keresve utaztak a sógorokhoz bevásárolni.
Akkor még megvolt a Trabim, családostól mentünk Bécsbe. Kirándulás, egybekötve a Commodore 64 megvásárlásával. Megjegyzendő, sokan lenézték a Trabit, pedig nem krehácsolt, hanem tette a dolgát becsülettel.

Ma sem értem, hogy állambácsinak miért nem érte meg itthon forgalmazni a Gorenje hűtőgépeket, meg az egyéb keresett termékeket. Az osztrák konténerből árult, és meggazdagodott belőle. Ez a haszon itthon is maradhatott volna.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) potyautas válasza Vakegérke (#2) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A sajtó még támadta is a kisembert, aki a valutát kivitte. Pedig ha illetékes elvtársék nem olyan teszetoszák, itthon is nyithattak volna valutás boltot. Gondolkodásban nem jutottak el idáig.

(#4) Phülöp válasza potyautas (#3) üzenetére


Phülöp
addikt

Én emlékszem dollár-boltra Pesten és (talán) Szegeden.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5) Vakegérke válasza Phülöp (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyszer bementünk a feleségemmel, az eladó hölgy pökhendien kérdezte, hogy mit akarunk. Thank you, we are just looking around, mondtam, mire befogta a száját, talán nem is értette. Megcsodáltuk az orsós magnókat, meg úgy egyébként mindent, aztán távoztunk. Kifelé nem tudtam kihagyni, hogy (immár magyarul) szóvá tegyem a hölgynek, hogy pusziltatom kedves édesanyját, és üzenem neki, hogy ha későn is, tanítsa meg kedves lányát köszönni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) potyautas válasza Phülöp (#4) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Csak az árukészletet kellett volna keresett termékekkel kiegészíteni!

(#7) Phülöp válasza potyautas (#6) üzenetére


Phülöp
addikt

Na, pont ettől volt szocializmus :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

- Te jártál Isztambulban? - kérdeztem kedvenc kollégámtól.
- Az törökben van?
- Igen
- Akkor biztosan - válaszolt bizonytalanul

(#9) Tutu7030 válasza Phülöp (#4) üzenetére


Tutu7030
veterán

Szekszárdon is volt '90-'91 környékén.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#10) potyautas válasza Tutu7030 (#9) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Akkor már lehetett. A Gorenje-korszak 1987-88 (igaz, ez a postára utazás már '92-ben történt)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.