Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Ez itt a belváros, itt nem parasztok laknak."

Ezen hangosan nevettem, de keserűség volt benne. Nem ragozom, hogy miért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) potyautas válasza Vakegérke (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Valójában nem így hangzott el, Nem azt mondta, hogy kik nem laknak ott, hanem azt, hogy kik igen :(
Nem egyedi eset. A fiam mesélte, hogy Edinburgh belvárosából is kiszorultak a skótok. Vannak üzletek, ahol urdu nyelvű (pakisztáni) a cégér. Nem is kínlódnak az angollal.

[ Szerkesztve ]

(#3) Vakegérke válasza potyautas (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Első kukkra értettem, ezért nem ragoztam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Ez annyira magyarország.. 😃

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#5) potyautas válasza Tutu7030 (#4) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A kamionos barátom ponyváját felvágták Olaszországban, Angliában csak őrzött parkolóban mer megállni, Franciaországon igyekszik mielőbb túljutni lehetőleg megállás nélkül. A belvárosi bevándorlókra pedig skót példát hoztam.

(#6) Vakegérke válasza potyautas (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy kellett ez Európának, mint ablakos tótnak a hanyatt esés. De hát Brüsszelben jobban tudják, hogy mi a jó az állampolgároknak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Tutu7030 válasza potyautas (#5) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem csak erre értettem, hanem erre a cím kereső dologra is. A mi utcánk pl. Kétféle írásmodban van kiírva. Régebben Báthory (István) utca volt. Lejárt a régi (soklapos) igazolványom, mentem újat csináltatni + lakcímkártyát. Otthon vettem észre, hogy a Báthoryból Báthori lett. Mentem vissza reklamálni, még majdnpem én voltam a hülye, mivel az ügyintéző szerint ez a helyes írásmód, mert ők megkérdezték az MTA-t is. Kérdeztem tőle, hogy akkor miért tették ki az "y"-os új táblákat az utca elejére/sarkokra? Válasz; ki lesznek cserélve. Ez 8 éve volt, azóta is így van. 😃 A hab a tortán, hogy az utca utolsó 3-4 háztömbje már "másik" utcában van. 😃 Sokszor még a postás sem tudja, hogy ki kivel van. 😃

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Felraktam a folytatást!
Jani bácsi meséi 10. Fenn a hegyen

bocsi, nem jó helyre írtam

[ Szerkesztve ]

(#9) Vakegérke válasza potyautas (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én viszont jó helyen mondom: holnap rávetem magam. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Új posztot terveztem, de ugyanez a téma. Burkolókövet kellett leszállítani Zsóri-fürdőre. A háznál nincs ott senki, kell a kulcs. Megbeszélte a főnököm a kollégával, hogy menjen reggel a megrendelő házához, a kulcsért. Azt persze már elfelejtette mondani, hogy előző este bedobták az ő postaládájába. Az ott is maradt, így nem sikerült a fuvart egybecsapni a füzesabonyi szállítással, mert nem tudtak bemenni, vissza kellett jönni a kulcsért. Ezután már csak a címet kellett telefonon megérdeklődni. Én nem hallottam mit beszélnek, így arra hagyatkoztunk, amit a főnök mejegyzett. Napsugár út 30. Bejártuk "Bácskát, Baranyát" de nem találtuk. Újabb telefon: "fussunk neki mégegyszer!" Napraforgó út 30. Bolyongásaink közben láttam ezt az utcát, nem volt nehéz visszatalálni. Már csak a 30-at kellett megtalálni! 24, és 34 volt a fellelhető házszám, a többi közül kellett kitotózni, melyik lehet a 30. A csatlakozó utcák miatt a saroktelki házak - függetlenül a bejárat irányától - más utcatáblával volt ellátva. Oda-vissza jártunk nem is tudom hányszor. Még egy jónak gondolt kapunál a kulccsal is próbálkoztunk. Újabb telefon, újabb pontosítás. Nem 30, hanem 34. Érdekes, hogy így már meg is lett :D

(#11) Vakegérke válasza potyautas (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mit mondjak, én vadul emlegettem volna az informátor anyukáját, persze csak magamban. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.