Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Tetszik.

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az írás nagyon jó, élvezettel olvastam. Nagyon jó a stílusod. :)

Érdemben inkább nem szólalok meg, nem kavarom fel az össznépi bili tartalmát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Csemike


Csemike
csendes tag

Nagyon jó kis írás, élvezet volt olvasni, köszönöm. :)

(#4) potyautas válasza Vakegérke (#2) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem is szeretném, ha konkrétan átmennénk politizálásba. Viszont az jutott eszembe, hogy a ma már 28 éves lányom megkérdezte úgy 10 éve, hogy mi az a szocializmus. Magam is meglepődtem azon, hogy nem tudtam neki röviden megfogalmazni. A mai fiatalok közül bizonyára sokan vannak akik nem tudják, de talán nem is baj.

(#5) Thunderzolee

..öhhhmmm... ez a plakátletépősdi ez mikor történt? :F
A 90-es tavaszi választásokon? Nem, ugye? Akkoriban már lehetett "tépkedni". :D Nekem is van egy TOBAPИЩИ КOHEЦ plakátom még azóta. :P

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Plakát elszakítás. 1966-ban. (azt hiszem) A '90-es választást már felnőtt fejjel éltem meg. Lobogtattam is a tulipános zászlót a Daciámon. Szép idők voltak.

(#7) Móci


Móci
addikt

Jó írás, tetszett. Elég nehéz elképzelni mai fiatal fejjel, hogy akkoriban hogy mentek a dolgok.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Tidus


Tidus
addikt

Nekem a mostoha apám megszállott kommunista még mindig. Maxista-Leninista párt iskolát kitünőre végezte, vezető beosztásban dolgozott, párt titkár helyettesként vadászgatott az elvtársakkal.
A rendszer váltás egy ér vágás volt neki, én akkor 19 voltam és utáltam a dolgaiért, mivel minden az érdekekről szólt. 1992 óta csak köszönünk egymásnak, de azóta többször voltak kemény vitáink a külömböző ideológiai nézeteinkről, volt úgy hogy feleségem és anyám állt közénk.
Választásokkor anyámnak az MSZP-re kell szavaznia, mivel bemegy vele a fülkébe, megteheti mert a választási bizottságban is ülnek régi elvtársak.
Természetesen ezen dolgok miatt, miután megnősültem(15éve) semilyen szülői pártfogásban és segítségben nem részesültem. Viszont büszke vagyok magamra, mert apósom szerény segítségével tellett családi házra, autóra, és gyönyörű családom van.
De szüleim nincsenek.
Szóval a politika eddig is elmehet.
Nem hiába emlegették néhány éve a hírekben, hogy ketté van szakadva az ország, és családok is kettészakadnak a politika miatt.
Nálunk így áll Apám és a politika.

(#9) potyautas válasza Tidus (#8) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Lehet, hogy ketté van szakadva, de már nagyon a szélén. Aki abba született bele, hogy bármit megtehet, soha nem fog megváltozni. Abban lehet bízni, hogy ha a mi generációnk kihal, el is felejtődik az a természetellenes ideológia.

(#10) Tidus válasza potyautas (#9) üzenetére


Tidus
addikt

Igen, a gyerekeim is már csak hallomásból tuják.
De viszont aki ismeri a történelmet az tudja hogy Németországban is 30 év kellett hogy kitisztuljanak a fasiszták a közéletből, ez nálunk is igaz lessz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.