Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Jó volt olvasni , főleg az a része tetszett leginkább ahol vissza adja számomra a közvetlen falusi ismeretséget és segítőkészséget.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) potyautas válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

"Szójjá sógor, osz' menünk" Ez a szép a falusi életben.

(#3) Vakegérke válasza potyautas (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez valóban szép, de létezik egy keményebb vonal is.

Nekem semmi kedvem nem volt hozzá, de a feleségem kedvéért "bepakoltuk" a gyerekeket a Trabantba, mentünk a feleségem rokonait meglátogatni. Boldogkőújfalu, Hernádcéce, Szikszó, aztán haza. Miskolcra azért nem mentünk, mert a feleségem nagybátyja épp Szikszón volt. A köztes kellemetlenségeket most nem említem.

Szóval Szikszó, a feleségem unokatestvérének a házában volt a nagy összeröffenés. Én jól elvoltam a négy gyerekkel, a saját kettővel, meg a háziak két kislányával. A felnőttekkel nem volt semmi dolgom, az üdvözlésen kívül nem volt mit mondanom nekik. Egyszer csak elhangzott a következő két mondat.
- Kereszt, vasárnap alapozzuk a kisházat. A többieknek már szóltam.
A kereszt jelen esetben keresztapát jelentett, aki nem válaszolt, csak bólintott. Halk kérdésemre a feleségem elmondta, ez azt jelenti, hogy vasárnap összeröffen a rokonság alapozni, apelláta nincs.

Ez a nem szép példa.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) potyautas válasza Vakegérke (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Lehet, hogy csak te érezted visszatetszőnek. Lehet, hogy korábban már beszélték, és "kereszt" tudott róla, csak még nem volt időpont. Persze vannak emberek, akik még segítséget is bunkó módon kérnek. Sokfélék vagyunk falun, városon egyaránt.

(#5) Vakegérke válasza potyautas (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azóta már mindent tudok a rokoni viszonyokról. Leszögezem, az első perctől nem tartottam őket rokonaimnak.

Ha valaki építkezett, vagy valami húzós munkája volt, akkor szólt a többieknek. Nem kért, hanem szólt. A többiek pedig ugrottak a parancsszóra.
Végtére is jó dolog, ha sok ingyen munkáskéz dolgozik az új házon, csak éppen a tulajdonosnak élete végéig ugrania kell, ha valamelyik rokon füttyent, hogy köll mán a vitézség.

Bár nem tartozik szorosan ide, de elmondom.
Se levél, se semmi értesítés, váratlanul beállít valakihez egy rokoni család. Nem ám egy órára, egy éjszakára, hanem addig maradnak, ameddig jól esik. A háziak körülugrálják, etetik, itatják őket. Ha a vendég gyerekek szétbarmolják a házat, tehetik, senki nem szól rájuk.
Miután elmentek, megy a sápítozás, káromkodás, károk felmérése, kijavítása, eltört tányérok, stb. pótlása.

Szerintem ez úgy neveletlenség, baromság, ahogy van. Miután ezt a véleményemet egyszer elmondtam a "kereszt"-nek, még én voltam a büdös bunkó pesti, akinek a felesége rosszul választott, mert nem vagyok méltó a családhoz.

Tudnék mesélni még, de nem dúlom szét a topikot. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) pupehap


pupehap
tag

Jó olvasgatni az írásaidat. Lévén harsányi-kisgyőri gyökerekkel rendelkezem,élveztem olvasgatni ezt a bejegyzést. Ráadásul a vasgyártól sem lakom messze :) Tőlünk lőtték a vasgyári templpomot ( azaz a várost de eltalálta a templomot is). Na meg ami a lényeg, építőipar mindenek felett :D

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#7) potyautas válasza pupehap (#6) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Kisgyőrről az a legmaradandóbb emlékem, hogy amikor egyedül cipeltem a sírkeret hosszú oldalát, hallottam a hátam mögül valami kerepelést. Fordulok hátra, kezemben a kővel, hát látom, hogy a Barkas elindult az úton hátrafelé. Szerencsére szinte sík terepen van a temető, nem ment messzire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.